Skocz do zawartości
zetor

rekordy w rolnictwie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor    3

dawajcie tu wszystkie rekordy pobite rolnictwie ;)

na początek dam rekord MF i georgie besson:w 24 godziny zaorali 231ha jest to opisane na stronie korbanków :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

kserkses    2

http://www.apra.pl/rpt/archiwum/rpt_041012...e]Potwierdzenia dla jakości swoich siewników poszukiwała także firma Horsch, wystawiając wiosną ubiegłego roku do 24 godzinnego siewu agregat uprawowosiewny Horsch Airseeder 18.35 o szerokości roboczej 18 metrów, którego ciągnął gąsienicowy Challenger AGCO MT 865. Obsiano wtedy 571,9 ha.

W ubiegłym roku, 25 marca, Väderstad ustanowił rekord w siewie 3-metrowym siewnikiem Rapid 300 XL "Pniewy", podczepionym do ciągnika John Deere 6920. Obsiano wtedy 87 ha. Po kolejny rekord siegnął z 8 na 9 września tego roku. Tym razem do walki z czasem stanął siewnik Väderstad Rapid A 600 S o szerokości roboczej 6 metrów, który podczepiono do McCormicka ZTX 280.

Nowy rekord w 24-godzinnym maratonie siewu Väderstad został ustanowiony 9 września już przed 4 nad ranem. O godzinie 7.58 obsiana powierzchnia przekroczyła już 200 ha. A po 24 godzinach maraton siewu zakończył się wynikiem 234 ha. Po pobiciu rekordu świata dla siewnika 6-metrowego komputer pokładowy wyświetlił następujące dane:

Średnie zużycie paliwa 5,6 l/ha

Średnia prędkość 16,41 km/h

Średnia wydajność 9,75 ha/h

Średni czas załadunku zbiornika wyniósł 1,18 minuty, a zmierzony łączny czas załadunku 23,68 minuty. 

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Wiadomość z agroFakt.pl

oki39    2

Neiwiem czy o tym wiecie ze MF bil rekord jezdzac na okolo nie nakrecal tak jak Case :unsure:

A glupie jest w tym ze te orki sa troche naciagane bo oni orza tak jakby ppiasek z ziemia i niech wida w pole po skoszonym zbozy an nie pole ktore mialo juz wykonywane jhaksi zabieg po skoszeniu :(

Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

tomek    0

a to mój rekord- presa z279/1 ciągnik u-1222 powierzchnia spresowana -3ha śr prędkość 20km/ha czas presowania 35min :unsure:

1rajdzik    14

z całym szacunkiem dla TOMEK ale jush gdzieś słyszałem jak mówili "presa" :( pewnie jestes z północnych stron od Poznania.... ??? :unsure:

all rights reserved

tomek    0

północno-wschodnia wkp. lub zach kuj-pom :unsure:

zetor    3

u mnie tez mało kto mówi prasa tylko presa albo balarka :unsure:

A-Mount Alpha user

ilovemtz    0

Ja jestem z okolic rawicza i u mnmie tez mowia presa

I love mtz and simson.

1rajdzik    14

kupiłem ciągnik pod Rawiczem dokładnie u Chartera w Dębnie Polskim. Nie wiesz czasem [ilovemtz] jak im sie tam powodzi ??

all rights reserved

oki39    2

Troche zeszliscie na off-topic nie sadzicie?

zetor    3

no właśnie off-topic wrócmy do tematu rekordów

A-Mount Alpha user

mav    1

to ja dołoze coś <_<

Rekord wydajności podczas zbioru kukurydzy na Węgrzech. W ciągu 24h kombajnem New Holland CR980 wyposażonym w heder 12 rzędowy

z poletka 123,5 ha zebrano 1228 ton ziarna na co zużyto 1474litry paliwa czyli 1,2litra na 1 tone ziarna. Przepustowość maszyny wyniosła 51,2 t/h

co daje średnio zbiornik 8 ton co 7,5 minuty B)

źródło: TopAgrar 06/2006

SUCHY102    0

claas jaguar zebrał z pokosów 2058t/12h zielonki/trawy

niewiem na 100% czy jest to jeszcze wynik aktualny ale nie znalazłem nic nowszego .

wojtas    74

tomek to ile tych bel ukręciłeś z tych 3 ha z 5sztuk

oki39    2

CHyab znam nowy rekord orki i ciagnik a w zasadzie ciagniki ktore go pobily. 228 ciagnikow 767ha w 7min. B) <_< B) niezle co? B) ^_^

http://img166.imageshack.us/my.php?image=13rn7.jpg

http://img406.imageshack.us/my.php?image=14av8.jpg

http://img443.imageshack.us/my.php?image=15gi5.jpg

http://img356.imageshack.us/img356/3154/16be1.jpg

http://img443.imageshack.us/img443/1417/12pj0.jpg

Tu sa linki B)

mav    1

7,67 ha w 7min a nie 767 <_<

oki39    2

A no mas zracje. niezauwazylem tego przecinka. Ale to pole troche mi sie wydaje male jak na 7ha

zetor    3

na stronie claas jest filmik z bicia rekordu z cięcią trawy z pokosu

A-Mount Alpha user

michaloww    0

mój rekord to orka 4x48 w 1ha 19min pole 15 ha i długie z 2,5 km zarombiscie sie robi

brzozak2    237

to chyba 15 km/h jechales :rolleyes:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

MichalR    34
dawajcie tu wszystkie rekordy pobite rolnictwie :rolleyes:

na początek dam rekord MF i georgie besson:w 24 godziny zaorali 231ha jest to opisane na stronie korbanków :blink:

Nie 231 tylko 251ha Tu jest film z bicia tego rekordu http://www.youtube.com/watch?v=8HnkAvsg8gU

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

samo    3

zwróćcie uwagę, że to pole było przygotowane pod bicie rekordu :rolleyes: . miękko tam jak nie wiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez Danielkoltun
      Witam , Silnik jak silnik , ogólnie sytuacja wygląda tak że panewki dystansowe leżały w misy olejowej nie wiadomo ile czasu bo ciągnik kupiony niedawno , najgorszym problemem jest wytarty kołnierz w który siedzą panewki dystansowe do zera od strony koła zamachowego przez używanie sprzęgła . miał ktoś z was taki przypadek ??? . Stopę można wymienić gorzej z stopą odlaną w bloku silnika , moim zdaniem pozostaje tylko naspawanie i obróbka na nowo 

• Przez MotoMaszyny_pl
      Cześć,
      Już pisałem w innym wątku, że razem ze wspólnikiem tworzę serwis darmowych ogłoszeń rolniczych. W serwisie widnieją ogłoszenia z różnym ciężkim i drogim sprzętem (m.in. maszyny rolnicze, ciągniki, kombajny i inne).
      W związku z tym, że spotkaliśmy się już z próbami oszustwa chcielibyśmy zagłębić się bardziej w temat bezpieczeństwa transakcji. Chcemy stworzyć i umieścić na stronie treściwe informacje odpowiadające na pytanie: na co uważać przy kontakcie i zakupie (lub sprzedaży) maszyny rolniczej?
      I tutaj przydałaby mi się pomoc... 
      Chciałbym, żebyście napisali czy macie jakieś znane przykłady oszustw. 
      Wiemy, że trzeba uważać na zaliczkę...
      ...co jeszcze?

• Przez Theprzemo205
      Witam! A więc mam okazję kupić ciagnik c 355 tylko jest mały problem z dokumentami ponieważ jest tylko tablica rejestracyjna. Ciagnik stoi od kilku nie używany a wczesniej był rejestrowany na strszego pana który już nie żyje. Ciagnik najprawdopodobniej był wyrejesyrowany czy coś takiego oraz od wielu lat nie miał ubezpieczenia. Czy da radę jakoś go zarejestrować?
    • Przez Kizo
      Piszcie w jakiej miejscowości, może być województwo ile mają sprzętu w jakim stanie i jak oceniacie ich ceny.

Agrotechnik Tafiły plac z maszynami Stawiski woj.podlaskie.
      Duży wybór ciągników sieczkarni do kukurydzy pras mało kombajnów zbożowych.
      Sprzęt różny wiekowo raczej w dobrym stanie lecz ceny nie najniższe bynajmniej wedłóg mnie.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.