Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Podnośnik.

2014 odpowiedzi na ten temat

#261 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 18 listopad 2009 - 21:31

[Ursus C-360] Podnośnik. Hej chłopaki. Podłączam się z moja 60-tką. Jak olej zimny podnosi w miarę, jak się rozgrzeje podnosi na pełnym gazie, ale po jakimś czasie opadnie. Co do roboty?
pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Podnośnik. Dzisiaj, 03:07
  •  

#262 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 21:54

[Ursus C-360] Podnośnik. mam tez to w 4011,kosiarki 400kg nie moge na cieplym silniku podniesc a juz o wykiprowaniu pelnej przyczepy mozna zapomniec,wydaje mi sie ze pompa siadla i trzeba wymienic

#263 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 18 listopad 2009 - 22:24

[Ursus C-360] Podnośnik. jak nie podnosi to pompa przeszła na emeryturę a jak jeszcze opada to i roździelacz poszedł razem z nią

#264 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 13 grudzień 2009 - 22:12

[Ursus C-360] Podnośnik. Chłopaki mam jeden denerwujący problem od kiedy wymieniłem pompę podnośnikową i zawór przeciążeniowy co chwilę wywala mi uszczelkę pod tą pokrywą od spodu gdzie przykręca się pompę zawsze w jednym i tym samym miejscu.Rozbierałem to już kilka razy wymieniałem te oringi gumowe i tą tulejkę i dalej to samo.Jak mi tą uszczelkę już wywali jak coś podniosę to olej leci ciurkiem.Dodany obrazek
Fotki;
http://www.fotosik.p...azki.php?page=0

Liczę na Waszą pomocDodany obrazek

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#265 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 13 grudzień 2009 - 22:21

[Ursus C-360] Podnośnik. Pewnie masz ustawione na zaworze za duże ciśnienie i oring nie wytrzymuje.Ciśnienie powinno być ustawione jak się nie mylę na 160at, jeśli ci chodzi o ten zawór przy pompie.

#266 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 14 grudzień 2009 - 22:10

[Ursus C-360] Podnośnik. No właśnie ten zawór jest najbardziej prawdopodobny bo od kiedy go wymieniłem tak się dzieje.Był on kupiony nowy ale jest dłuższy od tego co był.Nie wiem może się gość w sklepie pomylił.Będę musiał go to rozebrać i założyć ten stary co był.

Jak najlepiej zakładać te gumowe oringi żeby przy zakładaniu mi ich nie ścięło?
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#267 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 23:15

[Ursus C-360] Podnośnik. Jakie powinno być ciśnienie w układzie hydrauliki w c-360 ?
Jak mam 130at i zwiększe do 150/160at to nie uszkodze podnośnika, jak będę podnosił coś cięższego z tyłu ? :lol:

#268 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 18:27

[Ursus C-360] Podnośnik. Jest ryzyko pęknięcia pokrywy podnośnika, to częsta usterka w tym typie

#269 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 19:03

[Ursus C-360] Podnośnik. wcale nie taka częsta jak ktoś ma głowę na karku

#270 Share tim

tim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 23:10

[Ursus C-360] Podnośnik. Witam. Może głupie pytanie, ale jak wyregulować ciśnienie hydrauliki w c360. Mam wkręcony manometr na wyjściu i pokazuje 100at.Coś trzeba rozebrać aby się dostać do zaworu czy jak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 16:48

[Ursus C-360] Podnośnik.

Jest ryzyko pęknięcia pokrywy podnośnika, to częsta usterka w tym typie

A jak u mnie c-360 chodzi tylko z turem ? od czasu do czasu troche z kosiarką, i częściej skrzynke podpinam, to raczej nic się nie stanie ?

#272 Share malenstwo123

malenstwo123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 18:38

[Ursus C-360] Podnośnik.

Chłopaki mam jeden denerwujący problem od kiedy wymieniłem pompę podnośnikową i zawór przeciążeniowy co chwilę wywala mi uszczelkę pod tą pokrywą od spodu gdzie przykręca się pompę zawsze w jednym i tym samym miejscu.Rozbierałem to już kilka razy wymieniałem te oringi gumowe i tą tulejkę i dalej to samo.Jak mi tą uszczelkę już wywali jak coś podniosę to olej leci ciurkiem.Dodany obrazek
Fotki;
http://www.fotosik.p...azki.php?page=0

Liczę na Waszą pomocDodany obrazek

kolego a wymieniałeś kiedyś tą tulejkę na której są te 2 oringi ja teraz wymieniałem cały rozdzielacz i okazało się że nowa tulejka jest za wysoka i pokrywa się nie schodzi a stara była stoczona ale ją zdałem razem z rozdzielaczem w komorze pod pokrywą nie ma aż takiego ciśnienia żeby wyphło tą uszczelkę zmierz tulejkę i głębokości otworów w pokrywie i w rozdzielaczu

#273 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 18:44

[Ursus C-360] Podnośnik. A co może byc u mnie z podnośnikiem nie tak. Pompa nowa, załozona latem, podnosnik po remoncie kapitalnym wlany nowy olej a nie chce podnosic:( Mam taka igłę do balotów i podnosił ( po zmianie pompy latem) a teraz nie chce, tzn podniesie ale trzeba mu pomoc:( Pompa juz siadla? czy podośnik zle zrobiny? Czy za zimno i za gęsty olej ? Czy jest tam jakis zawor i zle jest ustawiony?? od czego zacząć?

#274 Share malenstwo123

malenstwo123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 19:38

[Ursus C-360] Podnośnik.

A co może byc u mnie z podnośnikiem nie tak. Pompa nowa, załozona latem, podnosnik po remoncie kapitalnym wlany nowy olej a nie chce podnosic:( Mam taka igłę do balotów i podnosił ( po zmianie pompy latem) a teraz nie chce, tzn podniesie ale trzeba mu pomoc:( Pompa juz siadla? czy podośnik zle zrobiny? Czy za zimno i za gęsty olej ? Czy jest tam jakis zawor i zle jest ustawiony?? od czego zacząć?

w układzie są 2 lub 3 zawory w pompie jest jeden w cylindrze drugi i w rozdzielaczu ale to zależy od jego budowy ja w starym nie miałem a w nowym już był ja bym zaczał od nich mogła strzelić sprężyna albo zaciągnął jakiegoś paprocha

#275 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 19:48

[Ursus C-360] Podnośnik. czyli trzeba zdejmowac cały podnośnik?

#276 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 19:55

[Ursus C-360] Podnośnik. Jeżeli olej jest na minusie to ma prawo tak działać , niema co szukać.

#277 Share malenstwo123

malenstwo123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 20:04

[Ursus C-360] Podnośnik.

czyli trzeba zdejmowac cały podnośnik?

no raczej tak jeśli zdejmiesz dolną pokrywę to dojdziesz tylko do pompy a jak zdejmiesz górę to zaraz wymień uszczelniacze no tłoku i przedewszystkim sprawdz czy cylinder nie ma zarysowań lub czy nie jest pęknięty

no raczej tak jeśli zdejmiesz dolną pokrywę to dojdziesz tylko do pompy a jak zdejmiesz górę to zaraz wymień uszczelniacze no tłoku i przedewszystkim sprawdz czy cylinder nie ma zarysowań lub czy nie jest pęknięty

zakładam że olej masz w normie jak pisze kolega bo robiłeś wymiane tak pisałeś

#278 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:19

[Ursus C-360] Podnośnik. tłok jest ok, jak pisałem cały podnośnik był w Gnieznie w remoncie ( kosztowalo to 700 zł na poczatku grudnia) olej nowy odpowiednik hipolu

#279 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 17:56

[Ursus C-360] Podnośnik. My dzisiaj zakładaliśmy pompe od zetora do c-355 pasowała prawie idealnie, trzeba było minimalnie wyszlifować szlifierką pokrywe (ta na której jest pompa zawór itp.) po bokach i pompa pasowała bez problemu, a filterek najlepiej kupić od razu od zetora, a że nie było w sklepach to przerobiliśmy od c-360 :lol: Tylko musimy jeszcze raz rozebrać i wymienić zawór bezpieczeństwa ten przy pompie :D Mimo to że podkładaliśmy podkładkę pod sprężyne to nawet wycinaka nie mógł podnieść :) A ciśnienie w układzie było 50at :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 16:08

[Ursus C-360] Podnośnik. Odświeżam temat
Mam problem z hydrauliką w c-355
Na wiosne w 2 c-360 montowałem tą samą pompe prawie w jednakowym czasie i w c-360 z turem jest do dziś i jeszcze podnosi, a w c-355 jest już 3 pompa i prawie przy niczym te pompy nie robiły.
A problem taki kupiłem pompe od zetora, podłożyliśmy podkładke pod sprężyne w zaworze skręciliśmy i pustego wycinaka nie mógł podnieść, pojechaliśmy po mechanika zmierzył ciśnienie i pokazało 50at :D Kazał wymienić zawór przy pompie, no to dzisiaj wymieniliśmy ten zawór podjeżdżamy pod wycinak, i dalej to samo :) :) Na starej pompie też bardzo słabo podnosił, beli słomy nie mógł podnieść, a na tej to w ogóle pustego wycinaka nie radzi :)
Co z tym robić ? Czyżby rozdzielacz wysiadł ? :lol:
Proszę o szybką odpowiedz