Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

8862 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 02 luty 2017 - 08:25

Roman bardzo to ciekawe co wkleiłeś;

Ekonomia i gospodarka

Na szczęście pozostało kilka wyznaczników, które niechybnie wskazują na profil ideowy. I tak w sferze ekonomicznej: interwencjonizm państwowy, nacjonalizacja przedsiębiorstw, zasiłki, przymusowe ubezpieczenia społeczne, prowadzące do „równości i sprawiedliwości społecznej” to domena lewicy

...... to bardzo ciekawe......

partia prawicowa, wątpiąc w sens i skuteczność programu ulepszania świata za pomocą „centralnego sterowania” ze strony instytucji państwowych, powinna zdecydowanie stawiać na nieograniczoną konkurencję, prywatyzację państwowych przedsiębiorstw, wolny rynek i indywidualne zdolności jednostki. Jej celem powinna też być redukcja zatrudnienia urzędników, usprawnienie funkcjonowania administracji, ograniczenie świadczeń socjalnych oraz zmniejszenie obciążeń podatkowych. Równość postrzegana zaś powinna być jako równość szans, nie zaś równość ekonomiczna.

to ja już nie wiem jaką partią jest PIS a jaką PO.Wychodzi tu jakiś kogel mogel polityczno-ekonomiczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 06:50
  •  

#1622 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 02 luty 2017 - 10:08

Ja wiem patrząc na to co napisałeś w pierwszej części i co robi pis. Widać, że pis jest lewicowy ze swoim programem społeczno ekonomicznym. Mamy nacjonalizację nazywaną repolonizacją żeby źle się nie kojarzyło. mamy podnoszenie zasiłków czyli 500 plus. Zapowiedź podniesienia zasiłku dla bezrobotnych, Podnoszenie podatków. Do tego ingerencję polityczną w już praktycznie każdą dziedzinę życia. Wypisz wymaluj lewica.

#1623 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 02 luty 2017 - 11:12

WEDŁUG TWOJEGO MYSLENA TO DYKTATOR OZNACZA TO Dyktator (Dictator) – w republice rzymskiej był to urzędnik nadzwyczajny (extraordinarius), któremu przyznawano władzę absolutną na okres maksymalnie sześciu miesięcy

Każdy dyktator ma jakies poglady ekonomiczne, gospodarcze czy społeczne. Jesli tego nie rozumiesz to zbytnio mnie nie dziwi bo jako wyborca PIS własnych przemyśleń nie posiadasz. Wyobraź sobie że był dyktator mocno lewicowy Fidel Castro i dyktator prawicowy gen. Pinochet. Wg twych mętnych wywodów bycie dyktatorem wyklucza poglądy co jest pomnikiem twojej bezmyślności. Wyzywasz wkoło od lewaków ale jak widać masz problem ze zdefinowaniem kto jakie poglądy reprezentuje.

MNIE NIE INTERESUJĄ dyktatorzy twoje zboczenie polega co ciebie pasuje ja podałem wszystkie źródła podające twoje przemyślenie idzie w kierunku co było pierwsze kura czy jajko i pleciesz coś bezsensu  

Romanek, mnie nie interesuje co było w Rzymie 2000 lat temu bo cała dyskusja zaczęła się od wklejonej przez ciebie mapki. Zaznaczone było gdzie kto rządzi ale że Rosja nie została jakkolwiek oznaczona to zadałem pytanie na myślenie i umiejetność formułowania włąsnych ocen. Niestety jak w wiekszości przypadków intelekt nie pozwala ci na własną ocenę więc wklejasz na potege a jesli we wklejanych tresciach czegoś nie ma to sam od siebie nie dopowiesz nic. Takich ludzi PISowi potrzeba! Może zrobisz jeszcze u nich karierę :P

Na koniec piszesz ze cie dyktatorzy nie interesują i że podałeś źródła. Ja się pytałem co ty myślisz a nie o źródła które sam znalazł bym w necie.  Jajko czy kura  - jakie to ma zastosowanie przy dyskusji czy dyktator Putin jest bardziej lewicowcem czy prawicowcem,  

Roman gdybym chciał pisać o Lewicy Chrześcijańskiej to bym napisał. Użyłem określenia lewicowcy katoliccy bo to taki nasz regionalny,krajowy produkt. Nie wklejam tak długich elaboratów jak Twoje bo na forum to bez sensu.

Nie taki do końca nasz. Nasi sąsiedzi mawiali kiedyś "ein reich ein volk ein gott" Mieli się za lepszych, mądrzejszych od pozostałych, wierząc bezkrytycznie władzy. Mieli tez wtedy olbrzymią wiarę w opiekuńcze państwo, które kontrolując wszystko od przemysłu po kulturę zapewni im dobrobyt. Brzmi znajomo? 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce? zobacz »

•  

#1624 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 02 luty 2017 - 11:16

Po prostu nie rozumiesz co czytasz. Nikt nic nie powinien zabierać. Po prostu deficyt mniejszy od zakładanego powstał dzięki pieniądzom zostawionym przez poprzedników. I ten deficyt mniejszy niż zakładano nie jest zasługą pisu.

Przecież jak Po obejmowało rząd  to co zaczynali od zera też poprzednicy zostawili , ważna będzie jak będzie wyglądał rok 2017.

To co jak koniunktura się utrzyma to wydrukujesz ten swój post i zjesz go ? 

#1625 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 02 luty 2017 - 11:26

Jaka koniunktura?

#1626 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 02 luty 2017 - 11:39

@Zbyszko Jaka koniunktura, czy ty na głowę upadłeś? Możesz już drukować i jeść swój. Tempo wzrostu pkb spada, inwestycje najniższe od dziesięciu lat. Ty piszesz tutaj byle pisać. W ogóle nie masz pojęcia co się z gospodarką dzieje. Kto ci nawciskał bzdur o jakiejś koniunkturze?

W 2007 roku jak rząd obejmowało po nikt nie dał im 8 mld za sprzedane LTE. Nie wiem czy dostali też jakiś zysk z NBP za 2007 rok. Jak ktoś chce niech poszuka.

W 2017 roku są plany przejęcia reszty kasy z OFE. Rządzący już o tym głośno mówią. Za rok będziesz się cieszył znowu, że deficyt mniejszy niż planowano. Bo się koniunktura utrzymała.

Edytowany przez hubertuss, 02 luty 2017 - 11:41.

#1627 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 02 luty 2017 - 12:20

chyba ty na głowę  upadłeś 

:lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

:lol:

świnie drożeją  PO zostawiło  je na poziomie ok 3zł  teraz  między 4,5-5zł

Mleko  drożeje

Wołowina  Drożeje

Zboże  Drożeje

Nawozy  najtańsze  od  chyba 10 lat  albo więcej

Więc  co ty  bredzisz  o  pkb

Co to ma do  cen  płodów  rolnych i środków  do produkcji

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#1628 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 02 luty 2017 - 12:21

hubertus ty chyba jesteś drugi Lepper . Skąd masz takie wiadomości przecież każda telewizja inaczej to   przedstawia . Nie chcesz przyjąć zakładu to znaczy że jesteś niepewny swoich dyrdymał . Podobnież fundusze na drogi przyszły dopiero w grudniu 2016 a ty krytykujesz coś po jednym roku rządzenia . 

Twoim zdaniem siejąc zboże już wiesz , że nie urośnie bo w drugą stronę zostało zabronowane . Dostali mandat od wyborców wszelka krytyka byłaby stosowna po kadencji .

#1629 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 02 luty 2017 - 12:38

@Zbyszko Jaka koniunktura, czy ty na głowę upadłeś? Możesz już drukować i jeść swój. Tempo wzrostu pkb spada, inwestycje najniższe od dziesięciu lat. Ty piszesz tutaj byle pisać. W ogóle nie masz pojęcia co się z gospodarką dzieje. Kto ci nawciskał bzdur o jakiejś koniunkturze?

W 2007 roku jak rząd obejmowało po nikt nie dał im 8 mld za sprzedane LTE. Nie wiem czy dostali też jakiś zysk z NBP za 2007 rok. Jak ktoś chce niech poszuka.

W 2017 roku są plany przejęcia reszty kasy z OFE. Rządzący już o tym głośno mówią. Za rok będziesz się cieszył znowu, że deficyt mniejszy niż planowano. Bo się koniunktura utrzymała.

He he dobre gospodarka kwitnie a pkb spada bo mafia Prószkowska lewymi fakturami go nie napędza człowieku masz pojęcie o gospodarce B) B)

#1630 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 02 luty 2017 - 12:58

Wejdźcie na stronę gus i jak coś zrozumiecie to przestaniecie wypisywać tu te bzdury. Tam dowiecie się, że tempo wzrostu pkb spada i inwestycje są najniższe od dziesięciu lat. Nie wystarczy czytać lub słuchać pisowkich mediów, które karmią was dyrdymałami. Trzeba zapoznać się z faktami.

Staszek pojęcie o gospodarce jak widać mam lepsze niż ty. Bo przynajmniej konkretnie pisze a ty pleciesz jakieś dyrdymały bo nic mądrego napisać w tej sprawie nie umiesz.

Zbyszko możesz śmiało jeść swój post. Ty oglądasz jakieś telewizje a wystarczy wejść na strony gus by dowiedzieć się jaka to teraz koniunktura. Wzrost pkb jest. Ale tempo jego wzrostu spada. A jak spada to łatwo może z koniunktury zrobić się dekoniunktura. Tym bardziej, że ten rząd nie ma jakichś konkretnych planów na rozkręcenie gospodarki. Bo jak widać 500 + nie rozkręciło gospodarki wbrew zapewnieniom rządzących.

No i najlepsze u ciebie podobnież fundusze poszły na drogi. A może podobnież nie poszył. Na jakie drogi? Smacznego z tym postem.

@marekfarmer ty po rak kolejny udowadniasz, że nie rozumiesz co czytasz. Bo mowa była o koniunkturze w gospodarce, deficycie budżetowym. A nie nawozach czy świniach. Jak coś to ty bredzisz. Bo tempo wzrostu pkb spada i to jest fakt. A że drożeją płody rolne czy tanieją nawozy to inna bajka. Nie mająca związku z kasą jaka została po rządach po ze sprzedaży LTE, zysku z NBP nie mająca z nawozami i świniami nic wspólnego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 luty 2017 - 13:33

mid_40080.jpg

Szczyt żenady w wykonaniu Lisa. Chciał zaatakować Macierewicza, a pomylił go z... Giertychem !!!  ;)

http://niezalezna.pl...go-z-giertychem

0004XY6RYAGEO82M-C122-F4.jpg

http://wpolityce.pl/...towal-giertycha

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#1632 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 02 luty 2017 - 13:39

świnie drożeją  PO zostawiło  je na poziomie ok 3zł  teraz  między 4,5-5zł

Mleko  drożeje

Wołowina  Drożeje

Zboże  Drożeje

Nawozy  najtańsze  od  chyba 10 lat  albo więcej

Więc  co ty  bredzisz  o  pkb

Co to ma do  cen  płodów  rolnych i środków  do produkcji

A za POPSL to pszenica była po 1000 i rzepak po 2200 a mleko prawie po 2 Pln/l. No i kto jest lepszy? :D  :D  :D  Przepraszam ale nie mogłem sie powstrzymać ;)

hubertus ty chyba jesteś drugi Lepper . Skąd masz takie wiadomości przecież każda telewizja inaczej to   przedstawia .

Po to jest właśnie telewizja żeby odpowiednio sprawę przedstawić

He he dobre gospodarka kwitnie a pkb spada bo mafia Prószkowska lewymi fakturami go nie napędza człowieku masz pojęcie o gospodarce B) B)

Po pierwsze Pruszkowska. Po drugie całość PKB przedstawia się kwotą powyżej 1,7 bln pln więc nawet jak tzw mafia wystawiła lewizne na 100 mln i ukrecili 23 mln Vat to co to ma za wpływ na całość PKB? To tak jakby wróble ci troche pszenicy z przyczepy wyjadły :D Jest to tłumaczenie dla ciemnoty która nie ma pojecia o gospodarce a oficjalne wskaźniki nie wyglądaja dobrze i trzeba to wytłumaczyć

#1633 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 02 luty 2017 - 13:42

Jasne PO przednicy mieliby je o wiele gorsze gdyby nie unijne środki które w większości zostaly zmarnowane no ale wskazniki poszybowały dzięki nim do góry

#1634 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 02 luty 2017 - 13:47

Obecna sytuacja polityczna w Polsce @hubertus apropos mediow
Tvp info wczoraj wtyle wizji - Polska na 52 miejscu jeśli chodzi o poziom demokracji - ogladalem tylko początek - ani slowa zastanowienia dlaczego Polska spadla w rankingu, tylko insynuowanie, ze the economist jest powiązany z sikorskim, no i ogólnie dlaczego ten ranking jest zly, bee i w ogóle dziennikarzyny zachodnie się nie znaja. Zero jakiejkolwiek refleksji, szabelka i bronimy rządu.
Nie mowie ze ranking jest ok, czy ze Polska slusznie w nim spadla, no ale kuzwa naprawdę przykro się oglada.

Dzis kawalek programu na info(nie wiem dokladnie o czym byl bo pod koniec wlaczylem) ale tekst gościa, ze jakiś tam sedzia nie powinien orzekać bo nienawidzi pis. Poważnie? Już pomijam, ze ciężko uświadczyć komentatorów innych niż z gpc, niezalezna, w sieci itp. Doznania nawet lepsze niż oglądając trwam.

#1635 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 02 luty 2017 - 13:50

@staszek

No jak zmarnowne? Drogi są dobre - pszenica z ukrainy i słowacji dojechała. Unia się dołożyła trochę do silosów - zasypałem się początniem stycznia delikatnie ponad 800 ton po 560. Unia dołożyła się mojemu kontrahentowi na rozbudowę biznesu i właśnie wróciłem z podpisaną umową na 800 ton po 690 zł. 

I wszyscy zadowoleni. 

Edytowany przez B3Agro, 02 luty 2017 - 13:50.

#1636 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 02 luty 2017 - 13:51

http://biznes.onet.p...ji-upraw/c8v1eg

Teraz lewactwo z PO zadowolone, Ci którzy będą musieli zlikwidować plantacje buraka cukrowego to teraz wypada podziękować ładnie PO, bo Suedzucker narzuci takie warunki, że skórka za wyprawkę wyjdzie, a limity Niemcom podniosą bo po co ma Polak produkować.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#1637 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 02 luty 2017 - 14:07

@hubertus apropos mediow
Tvp info wczoraj wtyle wizji - Polska na 52 miejscu jeśli chodzi o poziom demokracji - ogladalem tylko początek - ani slowa zastanowienia dlaczego Polska spadla w rankingu, tylko insynuowanie, ze the economist jest powiązany z sikorskim, no i ogólnie dlaczego ten ranking jest zly, bee i w ogóle dziennikarzyny zachodnie się nie znaja. Zero jakiejkolwiek refleksji, szabelka i bronimy rządu.
Nie mowie ze ranking jest ok, czy ze Polska slusznie w nim spadla, no ale kuzwa naprawdę przykro się oglada.

Dzis kawalek programu na info(nie wiem dokladnie o czym byl bo pod koniec wlaczylem) ale tekst gościa, ze jakiś tam sedzia nie powinien orzekać bo nienawidzi pis. Poważnie? Już pomijam, ze ciężko uświadczyć komentatorów innych niż z gpc, niezalezna, w sieci itp. Doznania nawet lepsze niż oglądając trwam.

To żałuj że nie oglądałeś do końca bo ludzie dzwonią i wypowiadają się krytycznie o obecnym rządzie i nikt im tam nie ubliża ani głosu nie zabiera jak za PO

#1638 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 02 luty 2017 - 14:16

Obecna sytuacja polityczna w Polsce Wczoraj przyznaje, ze nie ogladalem calego, choc często oglądam i przyznam szczerze, ze nie spotkalem się z telefonem krytykującym obecny rzad, bądź wpisem z twittera, czy tam srajbuka, niezgodnym z oficjalna liniia stacji.

#1639 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 02 luty 2017 - 14:16

Wejdźcie na stronę gus i jak coś zrozumiecie to przestaniecie wypisywać tu te bzdury. Tam dowiecie się, że tempo wzrostu pkb spada i inwestycje są najniższe od dziesięciu lat. Nie wystarczy czytać lub słuchać pisowkich mediów, które karmią was dyrdymałami. Trzeba zapoznać się z faktami.

Staszek pojęcie o gospodarce jak widać mam lepsze niż ty. Bo przynajmniej konkretnie pisze a ty pleciesz jakieś dyrdymały bo nic mądrego napisać w tej sprawie nie umiesz.

Zbyszko możesz śmiało jeść swój post. Ty oglądasz jakieś telewizje a wystarczy wejść na strony gus by dowiedzieć się jaka to teraz koniunktura. Wzrost pkb jest. Ale tempo jego wzrostu spada. A jak spada to łatwo może z koniunktury zrobić się dekoniunktura. Tym bardziej, że ten rząd nie ma jakichś konkretnych planów na rozkręcenie gospodarki. Bo jak widać 500 + nie rozkręciło gospodarki wbrew zapewnieniom rządzących.

No i najlepsze u ciebie podobnież fundusze poszły na drogi. A może podobnież nie poszył. Na jakie drogi? Smacznego z tym postem.

@marekfarmer ty po rak kolejny udowadniasz, że nie rozumiesz co czytasz. Bo mowa była o koniunkturze w gospodarce, deficycie budżetowym. A nie nawozach czy świniach. Jak coś to ty bredzisz. Bo tempo wzrostu pkb spada i to jest fakt. A że drożeją płody rolne czy tanieją nawozy to inna bajka. Nie mająca związku z kasą jaka została po rządach po ze sprzedaży LTE, zysku z NBP nie mająca z nawozami i świniami nic wspólnego.

GUS zanotowało mniejsze PKB tylko z czego to możne wynikać .

Przestraszyli się Ziobro i już nie krążą faktury pomiędzy unią a Polską bez towaru .

Druga sprawa to peowce narobili tyle zamieszania że kraj jest w rozsypce i inwestorzy podeszli do swoich inwestycji z rezerwą .

Trzecia sprawa to co z tego ze mieliśmy jeden z największych PKB w unii jak to się nie odzwierciedliło w społeczeństwie  .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share Zbigniew3003

Zbigniew3003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 02 luty 2017 - 15:04

A ja z innej beczki czy któryś z kolegów potrafi wskazać jakiekolwiek niezależne media gdzie by można było znaleźć rzetelne informacje o naszym nieszczęsnym kraju?Wiadomo TVN -amerykański za PO, TVP-PIS(chociaż nazywa się publiczna) itd.A gdzie dowiedzieć się prawdy?