Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2016

1526 odpowiedzi na ten temat

#61 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 20:29

Dopłaty 2016

I po co dzielić rolników tymi dopłatami na lepszych i gorszych? Powinna być jedna stawka do ha i żadnej modernizacji każdy kupowałby sprzęt jaki potrzebuje a tak mamy to co mamy

Masz racje tylko z drugiej strony mnożenie coraz więcej i większych  bzdur typu zazielenianie EFA  itp jest doskonałym sposobem na likwidacje bezrobocia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2016 Dzisiaj, 00:41
  •  

#62 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 23:18

Dopłaty 2016

jest wniosek na 2016, tylko nie ma w nim działki, którą dokładałem kilka dni po złożeniu wniosku w 2015... dopłat, decyzji oczywiście brak.

#63 Share D-e-x-t-e-r

D-e-x-t-e-r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 09:29

Dopłaty 2016

Mam pytanie będe składał wniosek o dopłaty bezpośrednie po raz pierwszy, wiem ze sporo rolników z mojej okolicy otrzymali już wnioski z mapkami, czy ja też je otrzymam czy skąd mam je ogarnąć ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 14:26

Dopłaty 2016

Pierwszy raz będziesz składał wniosek o dopłaty więc ARiMR nie przesłała Ci spersonalizowanego wniosku tak jak innym osobom. 

#65 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 14:57

Dopłaty 2016

Czy dostajecie już dopłaty rolno-środowiskowe botaniczne.

#66 Share D-e-x-t-e-r

D-e-x-t-e-r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 16:38

Dopłaty 2016

Pierwszy raz będziesz składał wniosek o dopłaty więc ARiMR nie przesłała Ci spersonalizowanego wniosku tak jak innym osobom. 

Czyli musze udać się do Biura Powiatowego i tam mi dadzą te dokumenty, czy mam je sam skądś pobrać, czy co muszę zrobić...

#67 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 16:40

Dopłaty 2016

Wniosek znajdziesz na stronie ARiMR. Po załączniki graficzne najwygodniej polecam udać się do BP. 

#68 Share D-e-x-t-e-r

D-e-x-t-e-r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 16:50

Dopłaty 2016

Wniosek znajdziesz na stronie ARiMR. Po załączniki graficzne najwygodniej polecam udać się do BP. 

Ok. czy wydadzą mi to od ręki ?

#69 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 16:53

Dopłaty 2016

Zależy od BP. Ale wątpię. 

#70 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 21 marzec 2016 - 16:37

Dopłaty 2016

Dziś przyszedł spersonalizowany wniosek o dopłaty na 2016 rok i co ciekawe bez załączników graficznych, brakuje wszystkich mapek  :lol:  :lol:  Chory kraj...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 16:43

Dopłaty 2016

Mam pytanie będe składał wniosek o dopłaty bezpośrednie po raz pierwszy, wiem ze sporo rolników z mojej okolicy otrzymali już wnioski z mapkami, czy ja też je otrzymam czy skąd mam je ogarnąć ?

Witam

Jeśli po raz pierwszy będzie składany wniosek można udać się po mapki do BP agencji lub ściągnąć je sobie samemu z programu GEOPORTAL tego typu mapki też są uznawane przez Agencję. W tym przypadku trzeba dokładnie znaleść w programie obręb,miejscowość danej działki. Raczej agencja od ręki nie wydaje mapek.

#72 Share MarcinMadry

MarcinMadry

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 16:51

Dopłaty 2016 Witam! Mam pytanko... Chcę w tym roku po raz pierwszy zasiać na zakupionym ugorze zasiać na 2.5 ha łubin, może ktoś podesłać na e-maila zdjecia wniosku gdzie dodatkowo trzeba wpisać że to wysokobialkowe aby otzymac dodatkową płatność . I czy to prawda że na ten rok żeby je otrzymać trzeba będzie przedstawić fakturę za sprzedaż nasion? Bo takie słuchy mnie doszly. e-mail: madrym1@wp.pl
I jeszcze dodam że jeżeli się urodzi to będę chciał skosic na nasiona, a jeżeli nie to przyorze.

#73 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 18:03

Dopłaty 2016

Mam pytanie łączę dwie działki ewidencyjne w jedną jednak nie wiem czy uda mi się to przed końcem terminu składania wniosków czy nie będzie potem problemu w razie kontroli że jest numer działki niezgodny z wnioskiem?

#74 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 18:05

Dopłaty 2016

Podajesz zawsze stan faktyczny. Potem ewentualnie zmiana do wniosku i dostarczenie nowych wypisów z rejestru.

#75 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 19:45

Dopłaty 2016

Witam! Mam pytanko... Chcę w tym roku po raz pierwszy zasiać na zakupionym ugorze zasiać na 2.5 ha łubin, może ktoś podesłać na e-maila zdjecia wniosku gdzie dodatkowo trzeba wpisać że to wysokobialkowe aby otzymac dodatkową płatność . I czy to prawda że na ten rok żeby je otrzymać trzeba będzie przedstawić fakturę za sprzedaż nasion? Bo takie słuchy mnie doszly. e-mail: madrym1@wp.pl
I jeszcze dodam że jeżeli się urodzi to będę chciał skosic na nasiona, a jeżeli nie to przyorze.

Witam

Na pierwszej stronie wniosku w check boxie zaznacza pan krzyżykiem płatności do powierzchni upraw roślin wysokobiałkowych.

W oświadczeniu o sposobie wykorzystania działek rolnych ( Sekcja wniosku VIII) wpisuje pan PWB oraz powierzchnię. Jeżeli ma pan więcej niż 10 ha gruntów rolnych rozpisanie łubinu będzie wyglądać następująco:

A JPO

A1 PWB

A1a Łubin

Jeżeli ma pan mniej niż 10 ha gruntów ornych rozpisuje się w następujący sposób

A JPO

A1 PWB

To nie prawda, że do otrzymania tego typu dopłat potrzebna jest faktura zakupu nasion. Nie ma znaczenia na co będzie przeznaczony łubin czy na nasiona czy na zaoranie. Ważne aby do 15 lipca był on na polu

#76 Share MarcinMadry

MarcinMadry

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 20:04

Dopłaty 2016 Wszystko jasne. Dzięki bardzo za podpowiedź. Pozdrawiam

#77 Share kwiapa

kwiapa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 20:34

Dopłaty 2016

A jak to jest na ten rok z wejściem w PRŚ. W ubiegłym roku zrobiłem pauze ze względu na ograniczenie płatności do 25ha (Pakiet 1 "Rolnictwo zrównoważone").

W tym roku chcę wejść do programu ale nie wiem czy dokumentację musi przygotować doradca rolnośrodowiskowy czy mogę sam? Coś mi się obiło, że nigdzie nie ma na to przepisu, że musi to być doradca.

ps.

przepraszam, za powtórzenie pytania z wątku "dopłaty 2015" ale tu bardziej pasuje :)

#78 Share piotreklub

piotreklub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 13:04

Dopłaty 2016

Mam młodego rolnika czy za każdym razem do wniosku muszę składać oświadczenie podpisane prze zemnie i żonę. W tamtym roku 1raz składałem?

#79 Share Lizelotta

Lizelotta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 15:01

Dopłaty 2016

Mam młodego rolnika czy za każdym razem do wniosku muszę składać oświadczenie podpisane prze zemnie i żonę. W tamtym roku 1raz składałem?

W tym roku też musi pan złożyć oświadczenie podpisane przez pana i żonę. I tak będzie przez okres, który będzie pan otrzymywał płatność dla młodego rolnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 22 marzec 2016 - 17:05

Dopłaty 2016

Dziś byłem w swoim BP jeden plus taki że dostałem wszystkie mapki od ręki