Matey

Dopłaty bezpośrednie 2016

Polecane posty

kwiapa    11

 

A jak to jest na ten rok z wejściem w PRŚ. W ubiegłym roku zrobiłem pauze ze względu na ograniczenie płatności do 25ha (Pakiet 1 "Rolnictwo zrównoważone").

W tym roku chcę wejść do programu ale nie wiem czy dokumentację musi przygotować doradca rolnośrodowiskowy czy mogę sam? Coś mi się obiło, że nigdzie nie ma na to przepisu, że musi to być doradca.

 

ps.

przepraszam, za powtórzenie pytania z wątku "dopłaty 2015" ale tu bardziej pasuje :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreklub    0

Mam młodego rolnika czy za każdym razem do wniosku muszę składać oświadczenie podpisane prze zemnie i żonę. W tamtym roku 1raz składałem?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Mam młodego rolnika czy za każdym razem do wniosku muszę składać oświadczenie podpisane prze zemnie i żonę. W tamtym roku 1raz składałem?

 

W tym roku też musi pan złożyć oświadczenie podpisane przez pana i żonę. I tak będzie przez okres, który będzie pan otrzymywał płatność dla młodego rolnika

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Dziś byłem w swoim BP jeden plus taki że dostałem wszystkie mapki od ręki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam, bede składał wniosek na dopłaty na obszar 20 ha ,wiec musze miec zazielenienia wiec planuje zasiac 2 ha łubinu wiec bedzie dobrze? bo łubin wlicza sie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Witam, mam pytanie odnośnie wypełniania wniosku, czy na gosp o powierzchni 5ha we wniosku trzeba wypisywać poszczególne uprawy? np 3ha jęczmienia i 2ha pszenicy bo słyszałem że nie trzeba wypisywać co sie na danym polu uprawia (co w takim wypadku wpisujemy we wniosku), czy jak to się teraz wypełnia? chyba wiecie o co mi chodzi bo być może napisałem to trochę chaotycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

Witam, mam pytanie odnośnie wypełniania wniosku, czy na gosp o powierzchni 5ha we wniosku trzeba wypisywać poszczególne uprawy? np 3ha jęczmienia i 2ha pszenicy bo słyszałem że nie trzeba wypisywać co sie na danym polu uprawia (co w takim wypadku wpisujemy we wniosku), czy jak to się teraz wypełnia? chyba wiecie o co mi chodzi bo być może napisałem to trochę chaotycznie.

tylko JPO i wyszczegolnione uprawy specjalne jak bialkowe (PWB), tuzy itp itd, jak to jest z tym efa ponizej 15ha GO? co wpisac na koncu wniosku w tym polu o  %EFA? zostawić puste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Witam, w tym roku wpadła mi dzierżawa - czy mapki mogę wziąć od właściciela (skreślając jego dane i wpisując swoje) czy mam zgłosić się do BP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz. Skreśl jego dane. Wpisz swoje i po sprawie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Łubin gorzki niebieski jest wliczany w zazielenianie nic chyba sie nie pozmieniał ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Możesz. Skreśl jego dane. Wpisz swoje i po sprawie. 

Dzięki :) 

 

Co zrobić w sytuacji: mam działkę A obok działki B którą dzierżawię. Na działkę A mam mapkę - wystarczy że na niej zaznaczę działkę A i B oraz stosowne oznaczenia upraw czy mam również na mapce z działką B po wpisaniu swoich danych zaznaczyć obie działki i stosownie uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wystarczy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A gdyby działka A była oddzielona inną działką od działki B ale widoczna na jednej mapce to dla każdej trzeba oddzielną mapkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli dana działka ewidencyjna jest widoczna na mapce to nie ma problemu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Znalazłeś to gdzieś odnośnie wypełniania wniosku o dopłaty za 2016 rok? Bo ja w związku z naborami na MGR i MR jeszcze obszarówek w tym roku nie pisałem więc nie wczytywałem się w ogóle. Podaj źródło. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Łubin gorzki niebieski jest wliczany w zazielenianie nic chyba sie nie pozmieniał ? 

 

Zazielenianie składa się z trzech elementów

- dywersyfikacja

- utrzymanie trwałych użytków zielonych

- obszary proekologiczne (EFA)

 

Jeśli ma pan namyśli EFA to zgadza się łubin gorzki jest wliczany do EFY jako roślina wiążąca azot

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Dywersyfikacje spełniam bo mam 19 ha a mam 6 gatunkow upraw . Jesli zasieje łubin to EFA tez sie bedzie zgadzac.Trwałe uzytki zielone to chodzi o łaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

koledzy czy mogę dołaczyc do wniosku mapke z 2015 roku

 

Myślę,że nie będzie z tym żadnego problemu pod warunkiem, że działka jest widoczna i dobrze oznaczona. Poza tym z tego co się orientuję są robione nowe mapki więc lepiej niech się pan upewni w BP

 

Dywersyfikacje spełniam bo mam 19 ha a mam 6 gatunkow upraw . Jesli zasieje łubin to EFA tez sie bedzie zgadzac.Trwałe uzytki zielone to chodzi o łaki ?

Dokładnie trwałe użytki zielone to łąki. Ale w pana przypadku wszystko jest w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Ale wzialem w dzierzawe ziemie i mam wlasnie tez 65 ar łaki a ja do zmian na MR podałem 60 ar wiec w doplaty tez wpisze 60 ,moge miec jakis problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizelotta    9

Ale wzialem w dzierzawe ziemie i mam wlasnie tez 65 ar łaki a ja do zmian na MR podałem 60 ar wiec w doplaty tez wpisze 60 ,moge miec jakis problem ?

 

Myślę, że nie będzie żadnego problemu. Najlepiej sprawdzić to na informacji jaką prześlę panu agencja tam będzie wpisane powierzchnia łąki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj