Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbicyd na pszenice

1700 odpowiedzi na ten temat

#1381 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 30 październik 2015 - 09:17

Herbicyd na pszenice

U mnie  IPU pięknie popalił na nakładkach pszenżyto 3 lata temu, od tej pory go nie urzywam 

Edytowany przez boku27, 30 październik 2015 - 09:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Herbicyd na pszenice Dzisiaj, 01:44
  •  

#1382 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 październik 2015 - 09:48

Herbicyd na pszenice

Boxer 5 l ? Liczysz czasem koszty oprysków ?

Można nawet 10l, takie dawki były badane i są bezpieczne dla uprawy. Co do skuteczności w mieszaninie wystarczy 2l, solo 3l.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1383 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 30 październik 2015 - 11:32

Herbicyd na pszenice

Panowie zapomniałem się i opryskałem mieszanką gdzie było  też 14 gr Gleanu kawałek pola co myślę zasadzić wiosną ziemniaki ,zasiałem początek września żyto pszenżyto na nim aby wiosną stalerzować   i zaorać sadzić czy nie niestety innego miejsca nie mam pod ziemniaki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1384 Share mj23

mj23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 październik 2015 - 19:42

Herbicyd na pszenice

mj23
Podałem max dawki, sam takowych nie stosuję, stosowałem m.in. Boxer 2,0l + Legato 0,1l.

Ok.Teraz wszystko jasne.

Można nawet 10l, takie dawki były badane i są bezpieczne dla uprawy. Co do skuteczności w mieszaninie wystarczy 2l, solo 3l.

Moja mieszanka 2 l Boxer 0.2 Legato , 8 gr. Glean. Tyko w nocy spadło poniżej zera.Bardzo osłabione będzie działanie ?

#1385 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 31 październik 2015 - 10:52

Herbicyd na pszenice

PAnowie mam pytanie o chlorotoluron- popularny tolurex.

Czy on w dawce 1,5l bedzie mocno palił zboże w zbyt wczesnej fazie rozwojowej (chodzi i o górki, ktore później wzeszły i maja dopiero po 1 lisciu)?

Reszta pola ma 2 liscie i zaczyna pojawiac sie poczatek trzeciego.

#1386 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 31 październik 2015 - 17:30

Herbicyd na pszenice

Koledzy gdzieś pisali wyżej że tolurex ma rejestracji w niemczech od 1 liścia wiec chyba możesz śmiało pryskać aby nie było kiełkujących ziarniaków

#1387 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 31 październik 2015 - 21:36

Herbicyd na pszenice

dzieki za info kolego. Wyglada na to, ze masz racje.

http://www.nufarm-mo...0/anwendung.php

#1388 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 15:01

Herbicyd na pszenice

Na najbliższy tydzień w dzień 12 w nocy -1,  zboze szpilkuje, jak prysne legato plus to lekki przymrozek spowoduje ze może gorzej podziałac lub ujemnie wpłynąć na rosliny?

#1389 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 01 listopad 2015 - 20:23

Herbicyd na pszenice

ujemnie raczej na rośliny nie wpłynie. Może spaść lekko skuteczność ale przy takich temperaturach to raczej nie wiele

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1390 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 12:09

Herbicyd na pszenice

Na jednym kawałku wychodzi mi bardzo dużo wyki ptasiej. Czy jest sens pryskać teraz czy lepiej wiosną? Z tego co widzę to ona ciągle kiełkuje i boję się że przy ciepłej zimie będzie nadal kiełkować. Jest to pole zakupione wiosną, które leżało w ekologii kilka lat. Dodatkowo siałem swojego Sailora, a na polu trafiał się mak i mam obawy, że też się pojawi po zimie bo zboże niby czyszczone ale zawsze coś się gdzieś przyczepi.

Jaki środek najlepszy na wykę ptasią?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1391 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 19:05

Herbicyd na pszenice

Wychodzi na to, że wszystkie środki zawierające fluroksypyr je zwalczają. czyli np. starane albo galaper. Można go łatwo pomieszać z czymś na wiosnę biorącym miotłę i inne chwaściory np. toto.

A co do tego Toto 75 sg jakie macie wrażenia? Bo miałem spróbować na jesieni tym wynalazkiem, ale pszeniczka po burakach bardzo słabo wschodzi i zostanie na wiosnę (toto 0,09+izoherb 1 l i dokupię właśnie galaper 0,4 l na hektar) Spisze się to w miarę czy badziew totalny?

#1392 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 19:44

Herbicyd na pszenice

Panowie opryskałem pszenice mieszanką Expert Met+ Diflanil i dwie kolejne noce były z przymrozkami może to obniżyć skuteczność.

#1393 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 20:20

Herbicyd na pszenice

Może i pewnie obniży.

expert met do dobrego działąnia potrzebuje stosunkowo wysokich temperatur (wg mądrych ksiazek metrybuzyna działa od 10 stopni wzwyż (pełna skutecznosc 16-20), natomiast flufenacet również od 10 wzwyż (pełna skutcznosc 10-20)

Diflufenikan z kolei działą od 8, a najskuteczniej 10-20.

NA takie późne zabiegi najlepszy jest chlorotoluron (działą nawet od -3, a pełna skutecznosc juz od 0), izoproturon (działą od 0 a najlepiej 6-8), pendimetalina (również od 0), tribenuron (od 2)

Edytowany przez nunu85, 05 listopad 2015 - 20:21.

#1394 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 20:34

Herbicyd na pszenice

niestety ale zanosi się na wiosenne zabiegi przynajmniej u mnie chociaż będę chciał spróbować w sobotę nieco zapryskać Snajperem, nie dość że już późno, zimno, sucho to na dodatek dużo grud i pszenica bardzo nierówno wschodzi słabe warunki na oprysk...

#1395 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 05 listopad 2015 - 23:34

Herbicyd na pszenice

Ja też zostałem z opryskami do wiosny raczej bo codziennie silna mgła, mokro i jeszcze opady mają być a Expert leży na 75ha. Trudno poczeka do jesieni przyszłego roku. Kolega wyżej może i ma rację bo pryskać jak 3 stopniej będzie w dzień a za 2 tyg może i śniegiem sypnie to bez sensu taki oprysk. Wtedy raczej pewna poprawka wiosenna i już mija się z celem pryskać  w tak późnym terminie.

#1396 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 18:54

Herbicyd na pszenice

panowie, boxer jest bardziej skuteczny dolistnie czy odglebowo? 

dziś zacząłem pryskać pszenice, jantarka i toras, na średniej i lekkiej ziemi, faza 2-3 liści, troche zieleniny się pokazało, ale mają tylko dwa małe listki.

chciałem pryskać tolurexem, ale przekonałem się do boxera w dawce 2 - 2,5l, na wiosne mustang albo galaper, bo dużo przytuli odbija na wiosnę.

tyle że w czasie oprysku zaczęło kropić, później mocniej do tego stopnia, że ledwo wychodziłem na glinie. mocnego opadu nie było, ale zrobiło się ślisko.

i teraz mam problem jak takie pryskanie wpłynie na skuteczność boxera?

i jeszcze jedno - jaka jest skuteczność boxera na przytulie w dawce 2l i 2,5l? przyhamuje ją choć troche?

wiem że zalecają 3 litry, ale budżet na ten rok by nie wytrzymał.

Edytowany przez daro189, 17 listopad 2015 - 19:02.

#1397 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 19:19

Herbicyd na pszenice Ja pryskalem troche na rosę,jak konczylem to juz rosy nie bylo, i ponoc nie miało to wpływu żadnego, ale na opakowaniu pisze ze godzinę bez deszczu potrzebuje, sadze ze mogla skuteczność zmalec ale niech ktos sie wypowie.

#1398 Share maksimini

maksimini

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 04:52

Herbicyd na pszenice

Może i pewnie obniży.

expert met do dobrego działąnia potrzebuje stosunkowo wysokich temperatur (wg mądrych ksiazek metrybuzyna działa od 10 stopni wzwyż (pełna skutecznosc 16-20), natomiast flufenacet również od 10 wzwyż (pełna skutcznosc 10-20)

Diflufenikan z kolei działą od 8, a najskuteczniej 10-20.

NA takie późne zabiegi najlepszy jest chlorotoluron (działą nawet od -3, a pełna skutecznosc juz od 0), izoproturon (działą od 0 a najlepiej 6-8), pendimetalina (również od 0), tribenuron (od 2)

Możesz podać tytuł tej książki?

#1399 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 15:32

Herbicyd na pszenice

A ja pryskałem boxer 2l i 8gram gleanu jakieś niecałe 2 tygodnie teamu pogoda była i ciepło było i bez przymrozku w nocy a jakoś ciągle nie chce spalić tych rzepaków i przytulii i już się zastanawiam po liu dniach będzie widać pełny efekt . Na wiosne i tak szykuje się na poprawke myśle albo puma + sekator albo atlantis + sekator nie wiem co lepsze . Jak pryskałem boxerem to było dość sucho zaczło padać na drugi dzień . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1400 Share bartekd91

bartekd91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 07:13

Herbicyd na pszenice Ja tez pryskalem tak tylko poszlo 2.5l boxer 0.25legato i 4gr gleanu, 13 listopada prysksne temp byla spora 12 do 5w nocy delikatna byla rosa ale jak konczylem juz jej nie bylo, i tez jak narazie nie widzę zeby cos spalili ale widać ze chwasty sie zachamowaly.