Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

3922 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 18:00

Ceny mleka 2016

Ci co odejdą to proszę zauważyć, że to są naprawdę mali ( jedna dwie kany na dzień). A utrzymanie zlewni i zlewniarki to są koszty. A niezapominając do mlekowity kolejka dużych dostawców co by chcieli się dostać, bo cena korzystniejsza.

puki co mlekowita ma atrakcyjna cene dla malych i srednich dostawcow, dla tych najwiekszych bez rewelacji, wiele mleczarni slabiej prosperujacych placi podobnie, mam na mysli tych milonowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 23:16
  •  

#1362 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 14 kwiecień 2016 - 18:28

Ceny mleka 2016

@chudy 1217 aleś zabłysną tym swoim postem a pokaż mi dziedzinę w dzisiejszych czasach gdzie zarabiasz dobre pieniadze co na pszenicy masz kokosy czy na trzodzie ja krów nie trzymam a wspołczuje mleczarzą 

Nie ma czego współczuć. Od zawsze mieli regulowany rynek (kwoty mleczne, dopłaty paszowe itp.) i było dobrze. Teraz nadszedł czas wolnego rynku i oczy się otworzyły. A ci co mieli trzodę zawsze mieli pod górkę i musieli sobie jakoś radzić. Teraz chociaż będzie 1:1.

#1363 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 19:02

Ceny mleka 2016

Jaka cena w łódzkim?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1364 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 19:05

Ceny mleka 2016

Nie ma czego współczuć. Od zawsze mieli regulowany rynek (kwoty mleczne, dopłaty paszowe itp.) i było dobrze. Teraz nadszedł czas wolnego rynku i oczy się otworzyły. A ci co mieli trzodę zawsze mieli pod górkę i musieli sobie jakoś radzić. Teraz chociaż będzie 1:1.

Cena 1:1 ale robić trzeba 1:4

#1365 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 20:05

Ceny mleka 2016

mamy jeszcze własne zakłady przetwórcze czyli spółdzielnie  ;) ...ogromny majątek który poniekąd jest nasz i nasi przedstawiciele nim zarządzają 

a ci co mają trzodę ile zainwestowali w udziały  w ubojniach , masarniach itp. ?  

więc nigdy nie było 1 do 1 i nie będzie,  bo co by nie mówić SM płaci ile może a prywaciarz ile chce albo ile musi 

jest dołek i nie ma co płakać , taki urok tego biznesu  

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1366 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 20:37

Ceny mleka 2016

Ale wypociłeś. Nie umiesz logicznie to nie kombinuj.

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#1367 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 14 kwiecień 2016 - 20:53

Ceny mleka 2016 Elektrotechnik

A zdajesz sobie z tego sprawę ze ludzie płaci naprawdę duże pieniądze żeby tych limitów dokupić? Ile kar się zaplaciło?
Nie mam tu na myśli tych co z 20 krów skoczyli na 120, ale głównie średnich dostawców.
A najbardziej mnie wkur..ia ze za coś zapłaciłem a ktoś sobie za mnie teraz zdecydował ze limity nie obowiązują i guzik rolnik ma do gadki.
Fakt ze z trzodą od lat jest tragedia. Ale to nie znaczy ze trzeba się cieszyć z tego ze 'jak ja nie mam to i ktoś też niech nie ma' bo to jest zwykła podłość.

Edytowany przez MarcinZetor8011, 14 kwiecień 2016 - 20:55.

#1368 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 08:22

Ceny mleka 2016

Zdaję sobie sprawę. Tyle, że jak były kwoty to cena była stabilna i rolnik mógł stworzyć plan rozwoju na kilka lat, bo wiedział, że się wyrobi. A w trzodzie nie można było nic planować, bo dzisiaj cena dobra, a jutro już  poniżej opłacalności. I to nie jest cieszenie się z tego, że jak ja nie mam to inni też niech nie mają, tylko stwierdzenie faktu, że "krowiarze" do tej pory robili niezłe pieniądze, ale tylko dlatego, że mieli regulowany rynek. A teraz jest panika, bo regulacje zniknęły i zacznie się kombinowanie takie jak w przypadku trzody.

#1369 Share lolek1

lolek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 08:26

Ceny mleka 2016

I maja  dopłaty do  bydła ,   a do  trzody niema nic  wiec  jeszcze nie jest 1;1

#1370 Share loik92

loik92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 08:48

Ceny mleka 2016 Moim zdaniem jednak praca przy bydle wymaga więcej poświęceń, doj musi być regularny,zrobiony starannie. Świnie to jednak świnie, czy dasz im jeść o 17 czy o 19 to większej różnicy nie zrobi. Nie chciałbym nikomu ublizac itd, bo każda praca wymaga wysiłku, poświęceń itd jednak myślę że krowy wymagają go więcej.

OSM Sierpc od 1.03 obniżka o 4 gr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1371 Share massey235

massey235

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 08:49

Ceny mleka 2016

jeden,z głupszych postów jakie,czytałem ,1.1 jak to napisałes,tyle że roboty nie uwzględniłes bo znam,wielu którzy mieli trzode i krowy jednoczesnie i z czego zrezygnowali jak myślisz ,?a,mleko wtedy było droższe niż teraz ,

#1372 Share urwisek

urwisek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 08:55

Ceny mleka 2016

Patrzę może przez pryzmat własnych doświadczeń. Widzę, że małych się nie docenia i nie traktuje poważnie. Przygodę z krowami zaczynałam od 10 szt i wożeniu do zlewni. Codzienne wożenie, brak odwołania od złego wyniku, okradanie z litrów i brak informacji dobijało nas okropnie. Wtedy dało się z tego żyć. Teraz przy 4x większej ilości mleka jest podobnie, ale pracy mniej na szczęście.

a ja z sentymentem wspominam czasy zlewni postalo sie pogadalo wszystkie plotki z wioski sie wysluchalo :)  a pieniadz tez byl przyzwoity z dziesieciu krow szlo  zyc i to calkiem niezle

Edytowany przez urwisek, 15 kwiecień 2016 - 08:57.

#1373 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Napisany 15 kwiecień 2016 - 09:16

Ceny mleka 2016

SDM Wieluń 6226 litrów , tłuszcz 4.12 cena 0.89 groszy.

"Ziemia człowieka wydała i ziemia człowieka zje

#1374 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 09:31

Ceny mleka 2016

a ja z sentymentem wspominam czasy zlewni postalo sie pogadalo wszystkie plotki z wioski sie wysluchalo :)  a pieniadz tez byl przyzwoity z dziesieciu krow szlo  zyc i to calkiem niezle

Tak kolorowo to nie było. Większość miała c360 lub MF255 i c330 oraz podstawowy sprzęt. Kto miał poloneza był pan. Plotki to akurat jedyny plus wożenia mleka do zlewni. U mnie woziło się kolejką. Dwukółka baniek się nazbierywała.... Raz na dwukółkę bańki, potem z dwukółki w zlewni, potem wylać w zbiornik i znów puste załadować i rozwieźć. Szybciej idzie basen umyć niż dwie bańki. 

#1375 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 09:46

Ceny mleka 2016

I maja  dopłaty do  bydła ,   a do  trzody niema nic  wiec  jeszcze nie jest 1;1

Racja.

#1376 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 09:54

Ceny mleka 2016

Zdaję sobie sprawę. Tyle, że jak były kwoty to cena była stabilna i rolnik mógł stworzyć plan rozwoju na kilka lat, bo wiedział, że się wyrobi. A w trzodzie nie można było nic planować, bo dzisiaj cena dobra, a jutro już  poniżej opłacalności. I to nie jest cieszenie się z tego, że jak ja nie mam to inni też niech nie mają, tylko stwierdzenie faktu, że "krowiarze" do tej pory robili niezłe pieniądze, ale tylko dlatego, że mieli regulowany rynek. A teraz jest panika, bo regulacje zniknęły i zacznie się kombinowanie takie jak w przypadku trzody.

Co ty pieprzysz, jaka stabilność. rok 2010 i cena czasami poniżej 1 zł za litr, rok 2006-2007 podobnie

#1377 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 10:44

Ceny mleka 2016

@Elektrotechnik, a trawa za miedzą zawsze jest bardziej zielona. Daruj sobie. Polmlek kolejna zapowiedź obniżki.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#1378 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Napisany 15 kwiecień 2016 - 11:34

Ceny mleka 2016

Stabilizacja dobre... nie dawno przeglądałem faktury z ostatnich lat , jesienią 2007 roku cena 1 zł , wiosna 2008 85 gr, i tak ciągle huśtawka góra dół...

"Ziemia człowieka wydała i ziemia człowieka zje

#1379 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 12:06

Ceny mleka 2016 Ładnie moderator zaczął offtop w temacie. Cena na świnie spadała, bo ludzie są pazerni i jak cena dobra to dawaj dostawić 2 razy tyle tuczników a potem towaru za dużo. Nie wszystkim żyło i żyje się dobrze w produkcji mleka, więc nie ma co do jednego worka wrzucać.

Nawet nie chcę myśleć, że pogłoski pisane przez @ematti z obniżką w Mlekovicie za kwiecień i maj mogą być prawdą. Wtedy w moim przypadku będzie to 1,05 brutto pewnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share ptasie_mleczko

ptasie_mleczko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 12:34