Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza?

109 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 15 listopad 2015 - 16:29

Części może nie tanie, ale w porównaniu do innych marek to mają jedne z tańszych.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza? Dzisiaj, 06:21
  •  

#42 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 17:07

Idę bardziej w stronę mf, i najbardziej jestem za 62xx. Jak myślisz dobry wybór?

Według tego co przeczytałem na tym forum o tej serii to jak najbardziej są dobre maszyny. Problem w tym, żeby kupić coś przyzwoitego.

#43 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 17:20

jak to problem gdzie byś nie zadzwonił to wszystko w porządku

#44 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 16 listopad 2015 - 17:27

MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza? He he no i to jest właśnie największy problem niestety. Wszystko ładnie pięknie przy kupnie a po kilku hektarach uprawy zamiast narzędzia pracy masz zgnile jajo. A fe...

#45 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 07:08

MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza? No za takiego mf to już min te 70 k trzeba dać.

#46 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 09:04

panowie czy ktoś wie w jakim MF jest silnik MAN

#47 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 17 listopad 2015 - 09:44

No za takiego mf to już min te 70 k trzeba dać.

moim zdaniem lepiej kupić coś w rozsądnych pieniadzach i w miare stanie, żeby ewentualnie zrobić jakiś remont  i żeby nie wyszedł łacznie kosmiczny koszt..

Bo czasami można wywalić te 70-80 tys za sprzęt a pewności i tak nie ma czy będzie "chodził". Aczkolwiek Ty wspominałeś coś o serii 62XX to tam 70 tys to minimum

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#48 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 16:16

MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza? No właśnie chodzi mi o 62xx i tak jak mówisz min 70 k

#49 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 18:04

takie ciągniki lepiej kupować w trochę lepszym stanie. Załóżmy że ktoś nie pilnował wymian oleju w skrzyni, zaczną się zacinac elektrozawory itd i wiecznie będzie z czymś problem. A wiadomo, jak  ktos jak nie dba z zewnątrz o sprzęt to i w środku rewelacji nie będzie

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#50 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 19:52

Dlatego do oglądania maszyny zwłaszcza takiej trzeba brać ze sobą dobrego mechanika, żeby przejrzał i ocenił w jakim ciągnik jest stanie. Mi głownie chodzi o mf 6260 lub 6270, tak jak mówię mam 40 ha w tym 16 ha ornych V-VI klasa równy teren oraz 24 ha łąk, będzie chodził z pługiem 4 obrotową, gruberem 7 łap 3 m, prasą z nożami 1100-1200 bel rocznie oraz z rozrzutnikiem tandemem 6t chyba że uda mi się ojca namówić na t-088, no i by się później dokupiło do nie go tura na wszelki wypadek. Czy może case mx 110 byłby lepszym wyborem? Jak wygląda spalanie u niego? Oraz który jest mniej awaryjny i wytrzymalszy case mx 110 czy mf 6260/6270?

Edytowany przez mfek3050, 20 listopad 2015 - 22:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 23:26

No właśnie chodzi mi o 62xx i tak jak mówisz min 70 k

No i jak oglądałeś coś ?? Może kupiłeś ??

#52 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 16:25

Jeszcze nie wiadomo kiedy zakup, nic nie oglądaliśmy, wszystko się zmienia, na obecną chwilę najbardziej jesteśmy nastawieni na case mx 110 lub jd 6600, ale wszystko się może jeszcze zmienić. Z tego co czytałem to w case mx szarpią półbiegi, generalnie oba ciągniki są na podobnym poziomie, bardzo wytrzymałe. A ty co o tym sądzisz? Co byś wolał? Który twoim zdaniem lepszy?

#53 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:07

MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza? Nic nie sądzę bo nie pracowałem takimi maszynami. No, może z daleka widziałem coś podobnego. Czytałem troszkę o MX to podobno jest kozak. Jeleń pewnie też nie zostaje w tyle. Decyzja jest Twoja, co Ci pasi w konkretnym modelu a co nie. A dlaczego Massey pominięty ??
Ja nic konkretnego nie pomogę a przeglądam temat bo brałem pod uwagę 61XX na głównego konia ale zmieniły sie okoliczności. Na razie robie tylko ogólne rozeznanie. A że w zimie więcej wolnego czasu... :)

#54 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:58

Massey został pominięty ponieważ wydaje się być gorszy od case mx, case wydaje się być twardszy, nawet nie wiem czy nie ma lepszej skrzyni, a jd to jd ;) chociaż ja od jd wole case, choćby ze względu na masę, cenę części, wygląd i dźwięk silnika :D Ale tak jak wcześniej napisałem wszystko się może zmienić, do kupna sporo czasu, jeszcze może massey wróci do menu, lecz ja najbardziej chciałbym tego case mx, mf też dobry ale te ceny..., poza tym mam dwa mf to trzeba spróbować innej marki żeby mieć więcej doświadczenia :D

Edytowany przez mfek3050, 10 styczeń 2016 - 20:04.

#55 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 21:42

MF seria 3xxx 61xx i 62xx. Która lepsza? No i już praktycznie wskazales pewniaka a przynajmniej faworyta. Ktoś kompetentny do oględzin jeszcze potrzebny i w pole :)

#56 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 12:12

Massey został pominięty ponieważ wydaje się być gorszy od case mx, case wydaje się być twardszy, nawet nie wiem czy nie ma lepszej skrzyni, a jd to jd ;) chociaż ja od jd wole case, choćby ze względu na masę, cenę części, wygląd i dźwięk silnika :D Ale tak jak wcześniej napisałem wszystko się może zmienić, do kupna sporo czasu, jeszcze może massey wróci do menu, lecz ja najbardziej chciałbym tego case mx, mf też dobry ale te ceny..., poza tym mam dwa mf to trzeba spróbować innej marki żeby mieć więcej doświadczenia :D

powiem CI że co do masy to masz rację.. Massey mógłby być trochę cięższy.. Mój 6180 bez obciążników trochę słabo się zachowywał (np. przy pługu). Po dołożeniu 450 kg na przód jest w miarę dobrze. Co do ceny mx a massey to chyba podobne przedziały cenowe?

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#57 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 16:58

Powiem ci tak co do cen, z tego co teraz patrze na olx 6270 większość jest po 80 k +, case mx 110 max 75 k, massey fakt że ma więcej mocy ale właśnie ta masa, ja też się właśnie boje czy sobie poradzi dobrze z pługiem 4 skibowym obrotowym typu kverneland ld/vd 100 (co prawda może i to nie ma tak wielkiego znaczenia bo mam ziemie klasy V-VI pola równe), jd niby stworzony do ciężkich prac to dlaczego ważą grubo poniżej 5t (oczywiście chodzi mi o przedział mocy 100-120 km)? Moim zdaniem ten case mx jest idealny, nie ma jakoś strasznie drogich części do nich, mało palą, mają bardzo dobre i wytrzymałe silniki oraz skrzynie, no i dużo ważą, takie jest moje zdanie.

@Shaun ojciec też jak na razie by chciał najbardziej tego case ;) http://olx.pl/oferta...html#69b76ca762, http://olx.pl/oferta...l#69b76ca762 te są najładniejsze i najdroższe, do jednego mamy 272 km a do drugiego 200-217 km więc nie jest to strasznie daleko ;), no ale pewnie zanim będziemy mogli coś kupować to już ich nie będzie no i też inne dojdą. 

Edytowany przez mfek3050, 11 styczeń 2016 - 17:06.

#58 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 17:30

pomiędzy 6270 a mx110 0,5 tony różnicy w wadze na korzyść case. Co do ceny części to czy to case czy massey to już nie będzie róznicy. Jedne części będą drozsze w jednym inne tańsze.. Co paliwa massey też oszczędny (moze nawet bardziej niż case ale nie powiem bo casem nie pracowałem)

A jaka skrzynia jest w tych mx-ach?

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#59 Share mfek3050

mfek3050

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 19:48

Ale nie mówię że mf jest gorszy w spalaniu ale chodzi mi o to że case ma wszystkie cechy jakie powinien posiadać każdy ciągnik w tym przedziale mocy, np mf mało pali, nie ma drogich części ale jest lekki i wcale bym się nie zdziwił jakby był mniej wytrzymały, jd jest bardzo wytrzymały ale ma swój apetyt na paliwo i również jest lekki i części są drogie, renault ares jest ciężki ale też trochę pali i jest mniej wytrzymały a części to za bardzo nie wiem itp a case ma wszystko tzn jest bardzo wytrzymały, mało pali, jest ciężki części nie ma tak drogich, wiesz teraz o co mi chodzi? Tu masz dane techniczne obu ciągników: http://www.tractoor....-mx100-170.html i http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/106-massey-ferguson/864-massey-ferguson-6260-6290.html, według tych danych różnica między nimi w masie jest dużo większa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 19:56

spoko wszystko rozumiem :) każdy ma swoje upodobania.

Różnica w masie pomiędzy 6270 a mx110 650 kg. Ciekawi mnie tylko skrzynia mx-a. Bo w MF-ie 32x32 a MX 16x12. Ciekaw jestem jak to jest rozwiązane..

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)