RageMan

>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;)

Polecane posty

Gość   
Gość

Zwolenników ursusa jest coraz więcej, więc może za kilka lat bd widywał Ursusy z Lublina codziennie gdzieś w polu. Wie ktoś czy jest już dostępna C-380M ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyfo89    532

Żeby w nowych ursusach nie montowano elektroniki to ciągnik będzie dobry na nie duże gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz jak by nie było ''elektroniki'' to by zaraz się 10000mln ludzi znalazło co by to narzekali że ursus 100 za murzynami, wiec lepiej jest jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Aż mi sie przypomina scena z "Samych swoich" jak sie stara Pawlakowa bała lampy elektrycznej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol1221    1

Ja powiem tyle odnośnie tych c 360  może i interesujący ciągnik ale ja bym go nie kupił.Tak samo C 380 nie kupił bym tego jak bym miał nowy kupić to bym wolał już coś innego i tak z wniosku zrezygnowałem bo było pole do kupna 6 ha + dzierżawy 4 ha wziołęm a kupiłem Pronara 82 A od pierwszego gospodarza sprzedał bo kupił większy ciągnik elegancko chodzi  na razie wiosenne roboty nim robiłem z wyjątkiem uprawy nim robiłem zapiąłem mu na probe pług odkręciłem  4 skiby na (3)2 ha orałem gdzie była równina 1 zając a tak to 6 5 żółw bez problemu szedł tura dołożę mu.Powiem tak z mojego punktu widzenia na Ursusy będą chętni ale no cóż każdy by kupił gdy by cena była inna oglądałem te ursusy i nowego majora na Agrotech i powiem jeszcze że Będzie zbyt.Musi minąć rok aby się rozkręciło jak z wszystkimi maszynami  w kabinie nawet spoko

Edytowano przez karol1221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja C-360 też bym nie kupił, jakoś nie przemawia do mnie ten ciągnik ale C-380 przygarną bym z chęcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

ja też, chyba że i w 60 zrobią skrzynie 40, na zimę zamiast terenówki będzie, bo jak zawieje to i tak więcej jak 40 się nie pojedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vexus    0

Mentalność polaczka wziąć kredyt kupić traktor za +/- 100 000 zł jako ciągnik pomocniczy w gospodarstwie

(Że taki traktor miałby pełnić rolę głównego ciągnika nawet nie skomentuję chodzi o cenę) a potem widły od gnoju i do Warszawy płakać bo nie mam na ratę.. Świetnie pokazały to ostatnie protesty..

Ja ma 14,5 ha ziemi i jako główny traktor URSUS 4514 kupiony przed laty z własnego kapitału przez mojego tatę a Park maszynowy był stopniowo uzupełniany przez kolejne 4 lata... i pamiętam jak się inne kulfony śmiały że SAPARD-u nie bierze a PZECIE DAJO I CA BRAĆ

dzisiaj nie jest im do śmiechu. U mnie część pól już obsadzone warzywami a inni się po d*pach drapią skąd na chleb wziąć.

Tak więc darujcie sobie bo jak pewien człowiek powiedział "Trzeba najpierw zainwestować pięć złotych w kalkulator i obliczyć na co mnie stać a na co nie " zamiast brać potężne kredyty na krzywy ryj bo inni biorą 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

cos w tym jest u mnie w okolicy tez taki jeden bral kredyty na maszyny ciagnik  i co to nie on itd minely dwa lata i nie ma nic nawet rozwod wziol zeby zonie na wyplate nie weszli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vexus    0

O tym właśnie mówię 

W czasach Technikum wyjechałem na praktykę do Niemiec, Ja i kolega pracowałem w gospodarstwie w którym właściciel uprawiał 50 ha buraka cukrowego, 50 ha pszenicy i hodował krowy mleczne, jedno wam powiem Niemcy to mądry naród kombajn zbożowy kupił na spółę z dwoma sąsiadami bo mu się nie opłaca samemu kupić. A u nas w Polsce? 5 ha pszenicy dla 10 świń i kombajn kupuje.

Biorą kredyty bo myślą że jak coś płaci powiedzmy 800 zł za tonę to będzie tak zawsze a o ryzyku nikt nie pomyśli że może przyjść załamanie rynku i d*pa zbita..

W mojej okolicy już 8 traktorów na lawetach odjechało, No ale przecież sąsiad kupił to ja nie będę gorszy a potem co urobi to bonkom oddaje a w domu chleb sznurkiem kroi. Jest określenie dla takich ludzi, a brzmi ono "BANKRUT". 

Ot cała prawda o polskich POSTĘPOWYCH rolnikach

Edytowano przez Vexus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jednak są też tacy, co wszystko porobili za kredyty i teraz obrabiają po 100 ha, wożą się JD, a w oborze mają tak, jak niektórzy w domu nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vexus    0

Kwoty już zniesione i ciekawe co teraz zrobią ci od tych obór ? Na Warszawę z widłami  żeby Sawicki im do mleczka dopłacał ? po moim trupie !!!!

 

Albo zaczną myśleć albo zamiatać ulice

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr_20155    0

Wielcy fani Ursusa, snujecie różne domniemania czy ten nowy C360 jest podobny do zasłużonego poprzednika a nie macie pojęcia że ten ciągnik jedyne co ma podobne to nazwa. Nowy C360 ma silnik Indyjskiej firmy sonalika, czyli wiadomo że awaryjność ich będzie wysoka. A same ciągniki marki Ursus to kupiony gotowy ciągnik tureckiej firmy Hatat a w Polsce jest naklejka przeklejana i tyle. Do tego handlowcy ściemniają, że to Polski ciągnik... powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

piszesz "wiadomo że ich awaryjność będzie wysoka", więc zapytam-po czym to wnosisz, dlaczego tak sądzisz??? użytkujesz maszynę z takim silnikiem??? masz ją minimum dwa lata??? bo stwierdzenie że ''jest złe bo ja tak uważam'', ma takie samo pokrycie że ''ja uważam że ten silnik będzie super''

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

@Piotr_20155 ledwo sie zarejestrowaleś już zamieszanie robisz... Nowości nie odkryłeś, każdy wie z jakich podzespołów składane są Ursusy. Są sprawdzone w innych markach już od długiego czasu na rynku i zle z nimi nie jest. Wazne, że marka jest Polska. Tylko, że nawiązując dalej do twojej wypowiedzi to zapoznaj się z ofertą i pochodzeniem ciągników bo sie w dużym stopniu mylisz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Wielcy fani Ursusa, snujecie różne domniemania czy ten nowy C360 jest podobny do zasłużonego poprzednika a nie macie pojęcia że ten ciągnik jedyne co ma podobne to nazwa. Nowy C360 ma silnik Indyjskiej firmy sonalika, czyli wiadomo że awaryjność ich będzie wysoka. A same ciągniki marki Ursus to kupiony gotowy ciągnik tureckiej firmy Hatat a w Polsce jest naklejka przeklejana i tyle. Do tego handlowcy ściemniają, że to Polski ciągnik... powodzenia.

To w takim razie Valtra to też tylko Hatat według ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

"Indyjskiej firmy sonalika, czyli wiadomo że awaryjność ich będzie wysoka" Tylko że tych silników się produkuje 80 tyś rocznie, więc jak by to był szajs, to by chyba tyle tego nie klepali, nie? O.o 

" A same ciągniki marki Ursus to kupiony gotowy ciągnik tureckiej firmy Hatat a w Polsce jest naklejka przeklejana i tyle." Kolejny "znafca" co coś usłyszał, coś przeczytał i uważa że rozumy pozjadał... Toć o tym, że seria H to hattat, to wie każde dziecko i tu się kończą powiązania z ursusem, bo c-380 czy 11054 niz z tym nie mają wspólnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Panowie a czy jak będzie do wyboru silnik perkinsa 3 i 4 cylindrowy , to czy te silniki będą miały tą samą moc tj 58KM? Czy może 4 będzie troszkę mocniejszy? Wie ktoś coś na ten temat?

Edytowano przez cover

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj