Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

15934 odpowiedzi na ten temat

#15441 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 02 sierpień 2017 - 15:06

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Z takimi tekstami to do piaskownicy....
Btw massey i renault sa bardzo germańskie....
Ja nowymi zetorami 7211 jeździłem jak sporo z was jeszcze w planach nie bylo i w tedy to bylo naprawde cos bo człowiek miał naprawde duży komfort. Dzisiaj przy tak dużym rynku maszyn używanych cieszy sie jeszcze taka popularnością bo ludzie maja w pamięci lata ich świetności i dla nich zachodni ciągnik to abstrakcja. Ja osobiście może i kupił bym zetora zamiast Fergusona ale raz ze jest za drogi dwa lipna skrzynia trzy lipny podnośnik. Co do części to każdy sie psuje ale porządne części do zetora kosztują tyle co do zachodniego a nie daj boże ma się jakas wersje eksportowa z rewersem polbiegami itp to za częściami czekamy kilka a nawet kilkanaście dni o ile Czesi maja je na stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 01:21
  •  

#15442 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2181 postów

Napisany 02 sierpień 2017 - 15:21

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Mikruss święte słowa :) też się wyjezdzilem 7211 dużo. Nie ukrywajmy jest to ulepszona C-360. Co do ceny części do Zetora też wszystko tanie nie jest i tak jak wspomniałeś przy jakiś specyficznych skrzyniach tanio już nie będzie a z dostępnością części pewnie kupię szybciej do zachodniego.
Cyprian a dla Twojej wiadomości
Renault - francuz
MF - Anglik
Zetor - Czechy kiedyś Czechosłowacki
Ty myślisz że Ursus był nasz? Poczytaj historię. Duża seria kopia Zetorow, potem licencja na mfy. Nie widziałeś starszych 3512 z dopiska Massey Ferguson? Koniec kłótni Ty wiesz lepiej i tak.

P.S. Cyprian ja na tym forum jestem od 2007 roku, Ty od 2015...

Edytowany przez Luke16, 02 sierpień 2017 - 15:23.

#15443 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1020 postów

Napisany 02 sierpień 2017 - 21:56

Ludzie, nie karmcie trolla. Przestańcie się wymieniać poglądami z cyprianem i będzie spokój, po prostu ignorujcie jego wypowiedzi i wszyscy będziemy zdrowsi. Za miesiąc wakacje się skończą i będzie już się lżej oddychać tutaj.

Spróbuję naprowadzić ten temat na właściwy tor i jeszcze raz wrzucę link. Co sądzicie o ostatnim najttańszym egzemplarzu, warto takie coś kupować? https://www.olx.pl/o...html#924cf9d550

#15444 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1903 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 02 sierpień 2017 - 22:40

Zostawcie dzieciaka, nie widzicie jak PRÓBUJE nie przeklinać?? :lol: :lol: :lol:  Przez Was go ksiądz w niedziele nie pogłaszcze po głowie  <_< 

@Klimek jak nie jest w stanie agonalnym, który wymusza wymianę wszystkiego po kolei, to zawsze warto ponegocjować cenę i przygarnąć do siebie

#15445 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1020 postów

Napisany 02 sierpień 2017 - 22:47

No właśnie nigdy nie miałem do czynienia z RCW i nie wiem jaki może być koszt ewentualnego remontu. Bo załóżmy, że nie będę robił nie wiadomo jakiej kapitalki ale pewnie najbardziej zużytymi elementami mogą być taśma, rolki napinające, łańcuch, koła zębate, pewnie jest tam jeszcze przekładnia kątowa? Powiedzmy, że kupię coś co okaże się kupą gruzu, ile wówczas remont może wynieść wyżej wymienionych elementów?

#15446 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 02 sierpień 2017 - 23:37

W RCW taśma się zużywa,

rolki raczej sie nie psują, zwróć uwagę czy paka pod tym malowaniem nie jest zgnita i czy jest szczelna, przekładnie w dobrym stanie, no i bębny z przodu oraz z tyłu są w dobrym stanie.

U mnie właśnie bęben z przodu właśnie się rozleciał.

#15447 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2675 postów

Napisany 03 sierpień 2017 - 07:01

Taśma kosmicznie droga nie jest. Szukaj takiego z dwoma talerzami, bo na jeden strasznie wąsko sieje, trzeba dużo jeździć. Ważne sa przekłądnie z tyłu bo są bardzo drogie. Te akurat mają hydraulikę do napędu talerzy. Ja bym brał tego do remontu, nie jest jeszcze taki tragiczny

#15448 Share damianbor

damianbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 03 sierpień 2017 - 08:12

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Panowie poratuje ktos oponą 14.9-26? Moze być kompletnie łysa byle nie byla bardzo spękana. Najlepiej okolice Krasnegostawu, Zamościa.

#15449 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 03 sierpień 2017 - 08:40

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Mam rcw 2(taki jak ten ostatni) kupiłem go w częściach, radzę sprawdzić jak gumowe łączniki wałków i łożyska tego co wychodzi ze skrzyni na napęd taśmy, duże obciążenie i robi się skos, części do skrzyni też są dostepne( też robiłem). Talerze odrazu wyrzuciłem i zrobiłem nowe, pomyślałbym jeszcze nad wyższym obumieniwm bo ma dość mały prześwit. Jak nie zgnity to pożądny sprzęt

#15450 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2675 postów

Napisany 03 sierpień 2017 - 13:26

Brawo stuart :D

Nie sztuka się kłócić, ważne, aby wyciągnąć z tego coś konstruktywnego i pożytecznego.

RCW to ogólnie dość fajne sprzety, tylko nie warto ładować go po sam dach, bo ramy tego na dłuższą metę nie wytrzymują, z tego samego powodu urywa się też taśma. Warto zadbać o rolki i smarowanie przekładni. Do nich najlepiej smar półstały, bo ze szczelnością nawet w nowych przekładniach jest tak sobie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15451 Share stuart

stuart

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 03 sierpień 2017 - 18:40

U znajomego stoi rozsiewacz do wapna ale z łańcuchem na podłodze i wiem właśnie że ładowali full tak aż się zapychał przy talerzach i kij strzelił taśmę... 

#15452 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 03 sierpień 2017 - 19:31

co do tych RCW rozsiewałem krede 1 i ostatnim ze zdjęć. pierwszy naprawdę fajny sprzęt na łańcuchy tu uwagę trzeba zwrócić na zębatki napędowe łańcucha bo jeśli był przeładowywany zwłaszcza wapnem sypanym typu kreda to łańcuch scierał te zębatki i stoi i przeskakuje no i oczywiście silniki hydrauliczne  czy robią robote- ogólnie dobrze rozsiewai szeroko. ostatni naped tarcz z womu i tasma też.  ten rozsiewa trochę gorzej jeżeli gumowetarcze są już zbyt miękkie. ten ze zdjęcia toskrzynia już się konczy przy tasmie wiecnapewno do remontu. mam takiego na części przekładnie napędu tarcz i tasmy i same tarcze tylko że zamarzły do uruchomienia w cenie złomu.

#15453 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2139 postów

Napisany 04 sierpień 2017 - 16:45

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON https://www.olx.pl/o...57-IDnPovA.html ale te ludzie maja ceny, 8tys.zl za kopaczke, jakby nie można było kupić za tyle Bolka czy Anny, i jeszcze drugiego na czesci

#15454 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2181 postów

Napisany 04 sierpień 2017 - 17:37

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON 4 lata temu sprzedałem swoją za 3 tyś zł. Sąsiad swoją nie dawno na złom wywiózł bo nikt mu nawet 1000zl nie chciał dać

#15455 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2139 postów

Napisany 04 sierpień 2017 - 18:47

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dwa lata temu kupiliśmy kopaczke za 1400zl,w cenie był worek części, przystawka do cebuli, i jeszcze transport do domu praktycznie

#15456 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2181 postów

Napisany 04 sierpień 2017 - 18:51

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Ogólnie tak właśnie 4 lata temu po tamten rok masę takich rzeczy kupowali na dobre pieniądze na Ukrainę i Białoruś, teraz to jakoś wszystko ucichło

#15457 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 06 sierpień 2017 - 11:58

tym wszystkim którzy dra koty przez ostatnie kilka stron  (szczególnie cypek) radzę dajcie se siana , "łonke" na nie już wam znalazłem https://www.olx.pl/o...html#b11e489bf4

Mam ponad 2 lata Renowke z 84 roku co do niej włożyłem? Rozrusznik regeneracja za 200zl, akumulator za 360zl, pasek klinowy za 50zl, dwa gniazda hydrauliczne za 90zl, lampy przednie za 150zl oryginalne, końcówka antenowa bo się złamała 5zl. Nie liczę eksploatacji czyli olejów i filtrów

czyli eksploatacja ponad drugie tyle co części bo jak wymieniać to lepiej dla świętego spokoju wszędzie (olej w moście i w zwolnicach ,  filtr powietrza silnika i kabinowy ,olej i filtr wspomagania) a nie tylko oleje i filtry przy silniku i skrzyni bo nigdy nie jesteś pewny ile ma na prawdę nabite godzin , w jakiej kondycji są mechanizmy i jak poszanowany był u poprzednich właścicieli 

Edytowany przez konteno, 06 sierpień 2017 - 11:58.

#15458 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2181 postów

Napisany 06 sierpień 2017 - 12:10

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON konteno akurat kumpel sprowadza ciągniki i wie który jest lepszy itd. Oleju w skrzyni czy mostach nie wymieniałem bo jak bierze ciągniki z serwisu MFa (bardzo fajna miejscówka) to wie co gdzie i kiedy - renowka jak kupowałem miała 11500mth ale przebieg 100% oryginał, filtr powietrza jest olejowy, wspomaganie bierze olej ze skrzyni, zwolnic nie ma. MF 675 5 tyś mth jeszcze z fakturami z serwisu MFa.

Edytowany przez Luke16, 06 sierpień 2017 - 12:11.

#15459 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 763 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 06 sierpień 2017 - 20:31

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON http://allegro.pl/wi...c5-23c8938e7a71

Bardzo prosze o opinie użytkowników, cena przystępna ale czy dobrze się sprawuje to urządzenie i czy nie oszukuje? Widzę, że bardzo popularny model.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15460 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2139 postów

Napisany 07 sierpień 2017 - 04:05

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON https://www.olx.pl/o...57-IDnRD9K.html górny pułap ceny za bizona został osiągnięty