Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki Zetor/MF i Ursus ?

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafyo

rafyo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 21:38

A ja za te pieniadze zetoras bym nie szukal. Sam przez 4 miesiace szukałem 7245 w dobrym stanie do oprysków i rozsiewacza. Wszystkie oh ah za 40-50 tys okazywaly sie od handlarzy i pomalowane takze holera wie co w nich bylo. Wkoncu kupilem za 35 w orginale z angli . sam zrobilem remont wizualny i tech i wiem co mam.  Zetor 7045 ma niby 65 koni, ciut malo i masa taka sobie. Ursus 904/914 ma 76/80km i lepszy uciag i no i wzmacniacz momentu przydatny przy orce, zetor rzadko. A spalanie podobne. Ja raczej jako glowny ciagnik wzialbym ursusa choc komfort pracy w zetorze lepszy.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki Zetor/MF i Ursus ? Dzisiaj, 03:19
  •  

#22 Share fartom

fartom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 21 listopad 2014 - 23:12

Zależy jeszcze jaką masz tą prasę rolującą, czy walcową, czy łańcuchową. Jeśli ja mam ci cos radzic to zostaw trzydziestke i kup sobie MF jakiegoś pod 70 KM, tyle tylko że w tych pieniądzach będą one tylko z jednym napedem, no lub tak jak koledzy wyżej radzą zetora. 

#23 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 07:33

Ciągniki Zetor/MF i Ursus ? Ewentualnie w tych pieniądzach a naawet taniej znajdziesz MTZ 82. 80 koni przedni napęd. 18 biegów więc jest w czym wybierać. Poza tym części tanie a jeśli masz minimum pojęcia o mechanice to sam go spokojnie naprawisz. Znajdziesz takiego w cenie nawet poniżej 20 tys tyle że w małek kabinie. Ale dołożysz 4 tys na nową kabinke i będziesz miał w środku miód malina:)

#24 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 16:03

Czekać już nie ma na co, bo ciapek przez 4 lata zrobił juz ponad 2tys mth, więc muszę kupić już coś teraz, ziemie mam lekkie ( na jednym kawałku mam tylko podmokły teren). 

Tak jak mówiłem najwięcej prac ciągnik miałby robić z kosiarką rotacyjną i prasą rolującą. Orka i agregat już bardziej rekreacyjnie,ponieważ chce się coraz bardziej nastawiać na użytki zielone, jednak do orki co roku jest jakieś 7/8 ha+podorywka. Napisaliście sporo propozycji różnych ciągników, jednak nie ukrywam że zależy mi na wyglądzie oraz jakimś komforcie :D

Więc wybór padnie albo na jakiegoś nowszego Zetorka 7211 lub MTZ 82 z dużą kabiną. Nie są to chyba zbyt skomplikowane ciągniki więc mysle że jak ciapka sam naprawiam to i któregoś z nich także naprawie. Co do MF 70KM to w okolicy nie ma ich zbyt wiele.

Już ostatnie pytanie jeżeli mielibyście wybierać tylko pomiędzy Zetorem 7211 a MTZ 82 to którego z nich byście wybrali (argumenty za i przeciw, głownie chodzi mi o spalanie,komfort pracy i szybkość prac) ? 

#25 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 16:25

Ciągniki Zetor/MF i Ursus ? W MTZ cie napewno przewagą jest przedni napęd. Zetor natomiast wygrywa komfortem, choć w MTZ i tak napewno lepiej w nim niż np w mf 255 czy c360. Rusek ma więcej mocy i biegów (9 plus żółw zając czyli pseudo wzmacniacz) więc prędzej nadaje się do pola. I zajęć typu orka. Choć na początku poprzeklinasz trochę na układ biegów to idzie go opanować. Za to na womie traci moc przez śmieszny napęd na taśmy kosiarkę i prasę powinien jednak spokojnie przeboleć (zapytaj o niego użytkownika Seweryn20 on robił nim już chyba wszystko:)). Jednak to silniki MMZ są dużo oszczędniejsze od zetorowskich jeśli chodzi o paliwo. U mnie w okolicy dużo ludzi pokupiło ostatnio większe używane ciągniki ( przedział 80-100km). Lwią część z nich stanowią różne MTZty Pronary i Belarusy. Dopiero dalej jest kilka renaultów i jeden nh. Powód jest prosty. Maszyna tania, ekonomiczna i części śmiesznie tanie przykład: pompa podnośnikowa. Koszt około 300zł nie wiem ile w renacie ale napewno dużo więcej.

#26 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 16:35

kup zetora 6945 za tą cena coś znajdziesz wybór należy  do ciebie . ja jestem za zetorem typu 6945 , 6748 , 7045. bez 4x4 bym nie kupował 

Edytowany przez Rolnik2517, 22 listopad 2014 - 16:36.

#27 Share SallidasMtzBelarus

SallidasMtzBelarus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, mechanika

Napisany 22 listopad 2014 - 17:01

CamilloVII   ma racje co do części. są cholernie tanie. do swojego pompę paliwową kupowałem to 650 zł wyniosła ze wszystkimi innymi pierdołami. spalanie też ma niskie, choć nie mogę o tym dużo powiedzieć bo nigdy na innym ciągniku nie pracowałem i nie mam dobrego porównania :). aha i jeszcze wom. hmmm nie narzekam na niego. mój targał kiedyś starą polską Z-230 i tylko maszyna jęczała :D

Edytowany przez SallidasMtzBelarus, 22 listopad 2014 - 17:02.

#28 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 22 listopad 2014 - 18:48

Spalanie, Praca w polu mtz wygrywa, ale zetor ma lepszy niby komfort.(niby ciszej jest w kabinie i jest gdzie pasażerów posadzić). Ale jak wcześniej napisałem jeśli kupisz sobie mtz w kabinie sport i założysz tą nową i dasz maty wygłuszające to będzie jak w zetorze.) Ja kapitalkę silnika z mechanikiem zrobiłem za 2 koła.

Ja jak mówie na mtz zwykłym w małej kabinie lepiej wyjdziesz jak kupisz do pogrzebania za +- 10 to 16-18 na koniec cię wyjdzie a co by zostało to 30 sprzedać i kupić cos typu mf 675 czy ursus 4512 moze zetora 5211 albo 3p.

Edytowany przez jonkszi, 22 listopad 2014 - 19:01.

#29 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 22 listopad 2014 - 21:30

Ciągniki Zetor/MF i Ursus ? Szukaj fiata 780
Ja swojego fakt ze staerego 77 rok sprzedałem za 22 tys ale byl jak nowy tak go odrobilem i uwierz mi zetor 72xx ani ursus 914 nie miały polotu do niego. Części tanie do dzisiaj kupisz w serwisie New hollanda, pali tyle co nic silnik Iveco i podnośnik bardzo mocny. Ja mialem wersję bez tloka na zewn. I podnosił dużego wywrota ciężkiego na wolnych obrotach(na przodzoie powieszone ponad 400 kg obc.) a mf 675 go nie mogl podnieść.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 00:02

Kup rower to na pewno nie weźmie Ci grama ON:) Każdy ciągnik swoje spali. Zetor nie pali mało ale jeśli miałbyś wybierać pomiędzy 7211 a C360 to szkoda nawet się zastanawiać tylko barć Zetora bo i mocy więcej, komfort lepszy a i w polu swoje zrobi. Co do wypowiedzi o starszych Zetorach ale 4x4 to facet ma racje - napęd to jest to co robi różnice. Odnośnie MF 675 a nawet 690 to kupisz bez napędu i to są bardzo fajne ciągniki, mniej spali od 7211, swoje w polu zrobi, ceny części są wyższe ale i lepszej jakości ( Taki Perkins spokojnie wychodzi ponad 10 tyś. mtg jak był na czas serwisowany), ma dużo lepszy podnośnik i jest dynamiczny ( do prasy takiej i kosiarki wręcz idealny ), no i to że bardzo dużo części podejdzie z 4512 czy 255. Co do C360 to zapomnij a MTZ to nie wiem bo nie miałem okazji go bliżej poznać. Cena części to nie wszytko, co z tego że do ursusa kupisz tanio jak słabej jakości. Pompa podnośnika do MF np. 675 to koszt ponad 1000zł ale ile ona wysłuży ( 2 czy 3 z MTZ i jaka jest wtedy ta cena:)). 

#31 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 23 listopad 2014 - 00:07

Ja mam 88rok i raczej mam orginalna pompę fakt czasami nie ma czym już podnieść ale wielkich ciężarów nie podnosze

#32 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 07:44

Ciągniki Zetor/MF i Ursus ? Almaly daj namiar na pompę za 1 tys zl do 675

#33 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 13:22

Napisałem "ponad 1000 zł". Przeszukaj alledrogo i tam spokojnie za 1100 - 1200 znajdziesz. 

#34 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 23 listopad 2014 - 17:50

Do autora tematu przeglądam olx a może zetor5211 są to dobre i chodliwe ciągniki tylko polecam po 88' bo miały 52 km a wcześniejsze 48 narazie taki by Ci wystarczył a za jakiś czas jak dozbierasz z 10-15 tys to zamienisz go na coś z serii ...45 np 7245 wiem że jak ktoś raz się przekonał do zetora to już do końca trzyma się tej marki :)

Szef wszystkich szefów  ;)

#35 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 19:06

Jeździłem już  6211 i wiem na co stać takiego zetorka, co prawda 5211 jest nieco mniejszy ale sam jeszcze nie wiem, wszystko będzie zależało od ceny tych zetorków jeżeli trafi się jakiś 5211 w przystepnej cenie i w dobrym stanie to pewnie go kupie, podobnie pewnie będzie w przypadku 7211 i Mtza :D( bo najbardziej będę brał pod uwagę chyba te ciągniki)

Jedynym Fiatem jakim jeździłem był cinquecento więc najpierw musiałbym go obejrzeć :)

Jak trafi się okazja to zobaczę te MF675, są bardzo podobne do Landini 6550, ale jeżeli to to samo to podobno ciężko w zimie jest je odpalić.

#36 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 20:04

akmaly te pompy to chińczyki czy w miare cos markowego do 2 tys znajde??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2124 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 20:41

Ciężko mi odpowiedzieć na Twoje pytanie ponieważ nie mam pojęcia z jakich źródeł korzystają takie marki jak Granit czy Bepco które w większości zaopatrują sklepy. Nawet Hylmet Tuchola na produkt importowany. A co do jakości to popytaj na forum kto jakie kupił i w jakiej cenie.

Dodaj odpowiedź