Theprzemo205

Klejenie zbiornika paliwa c 360

Polecane posty

Theprzemo205    24
Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy w którym miejscu . Dobrze oczyścić , kwasem odtłuścić i można próbować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Najlepsza jest duża kolba blacharska z szerokim grotem i podgrzewać leciutko palnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
14 minut temu, Theprzemo205 napisał:

Zwykłą lutownicom do kabli da radę?
Zwykłą lutownicom do kabli da radę?

Nie. Ważne jest  nie tylko ogrzanie lutu , ale też powierzchni lutowanej, najlepiej kolbą lutowniczą. Aby dobrze to zrobić , należy również powierzchnię wygładzić ( wypolerować drobnym papierem ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Odradzam palnik bo może być wybuch, rozerwać zbiornik ,a tego co będzie robił może nawet zabić ,u mnie w moich stronach właśnie gościu zginął przy naprawie zbiornika od małego ruska, gazy powstałe w trakcie podgrzewania powstają i do tego otwarty ogień i mamy wybuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756
Napisano (edytowany)

Jedź na Golensko pod Łowicz i kup drugi, szkoda twojej roboty

A co do naprawy-od trzydziestki kiedyś po prostu zaspawalem w miejscu gdzie puścił, trzyma do tej pory

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Theprzemo205 napisał:

Witam. Przetarł mi się zbiornik paliwa w 60 -tce. Może ktoś z was kleił zbiornik? Jeśli tak to jakiego kleju użyć. Wgl czy jest to możliwe zaklejenie.

Wymontować ,wylać paliwo, napełnić wodą do oporu i mnoża spawać 😏 sposób praktykowany przez mechaników ,sam tak robiłem 

Żadnych oparów w środku wtedy nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spuszczasz paliwo . płuczesz porządnie wodą i spawasz . Gość spawał mi migomatem wlew paliwa i nic nie wybuchło . Zbiornik zalał wodą do spawania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756
Napisano (edytowany)

Tak i ja robilem

Ale po co kombinować jak w ciągu godziny zdążysz obrócić do gościa który handluje częściami i pewnie do wyboru ma z dziesięć sztuk, nawet kolor możesz sobie dopasować

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16855
bratrolnika napisał:

po co kombinować jak w ciągu godziny zdążysz obrócić do gościa który handluje częściami

bo widzisz, spawajac samemu może się tam znaleźć w sekundę, a ty tu z godzinami wyskakujesz. 😀

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesor    3
Napisano (edytowany)

Jak małe przetarcie/pekniecie to zywica da rade:

https://allegro.pl/oferta/boll-zestaw-naprawczy-zywica-utwardzacz-mata-1-kg-8892628632?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_sporty_wodne_sport_other_sports&ev_adgr=Sporty+wodne&gclid=CjwKCAiAg9rxBRADEiwAxKDTumSlZ8nUMOVJwSZlz9qfKI2PU-wrac8e6Cl_0LWFe4TwrE-TSm-tTxoCVtoQAvD_BwE 

mam tak sklejony bak w ciągniku, trzyma juz dobre kilka lat. Tylko dobrze wyczyść podłoże rozpuszczalnikiem i nałóż z 2-3 warstwy maty, tzn zywica - mata, chwilke poczekaj az lekko się zlepi i nastepnie znowu zywica mata...

Edytowano przez Profesor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Jest sposób na spawanie bez wody bez kombinacji. Robisz tak wymontuj zbiornik i od jakiegos ciągnika uruchumionego zakładasz na tłumik rurę i drugi koniec rury wkładasz do wlewu zbiornika i w środku dwutlenek węgla wypełnia zbiornik wypychajac tlen i możesz spróbować nic nie wybuchnie ( sprawdzony patent ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
32 minuty temu, Profesor napisał:

Jak małe przetarcie/pekniecie to zywica da rade:

https://allegro.pl/oferta/boll-zestaw-naprawczy-zywica-utwardzacz-mata-1-kg-8892628632?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_sporty_wodne_sport_other_sports&ev_adgr=Sporty+wodne&gclid=CjwKCAiAg9rxBRADEiwAxKDTumSlZ8nUMOVJwSZlz9qfKI2PU-wrac8e6Cl_0LWFe4TwrE-TSm-tTxoCVtoQAvD_BwE 

mam tak sklejony bak w ciągniku, trzyma juz dobre kilka lat. Tylko dobrze wyczyść podłoże rozpuszczalnikiem i nałóż z 2-3 warstwy maty, tzn zywica - mata, chwilke poczekaj az lekko się zlepi i nastepnie znowu zywica mata...

Albo zaspawać, albo żywica tak jak mówisz, będzie trzymać latami, żadne lutowanie , bo pęknie ponownie, już to przerabiałem.

 A zresztą co tam , stać cię, jak szaleć, to szaleć.  :P

https://allegro.pl/oferta/zbiornik-paliwa-bak-c-360-c360-czujnik-wskaznik-8705920502

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, robert1226 napisał:

Jest sposób na spawanie bez wody bez kombinacji. Robisz tak wymontuj zbiornik i od jakiegos ciągnika uruchumionego zakładasz na tłumik rurę i drugi koniec rury wkładasz do wlewu zbiornika i w środku dwutlenek węgla wypełnia zbiornik wypychajac tlen i możesz spróbować nic nie wybuchnie ( sprawdzony patent ).

A po co tak kombinować ,szukać teraz rury na tłumik😏. Raz dwa wody nalać i po robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zetorki12 napisał:

Zależy w którym miejscu . Dobrze oczyścić , kwasem odtłuścić i można próbować .

Nie ważne w którym miejscu taka lutownica se możesz co najwyżej dziurę w kawałku plastiku wypalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie zgodzę się . zbiornik malucha dało radę . Słowo że to prawda . Lutownica tzw transformatorowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po myciu, nie wiem jakim cudem, ale zrobiła się dziurka, maleńka, średnicy szpilki. Nie miałem ochoty na demontaż a spawac strach nie pozwalał. Wziąłem silikona czerwonego, przylozyłem i wcisnąłem tylko trochu, i się udało - przestało lecieć, odtluscilem, przeleciałem papierem ściernym i nałożyłem poxipolu, zrobiło się jak metal i trzyma dobrze. 

2 minuty temu, zetorki12 napisał:

nie zgodzę się . zbiornik malucha dało radę . Słowo że to prawda . Lutownica tzw transformatorowa .

No weź, jak Ty rozgrzał zbiornik lutownicą? Wiem że lutolami można było grzać i grzać i się nie spaliły, ale lutowanie polega na tym żeby nagrzać element lutowany do takiej temp żeby roztopił cynę.. A to jakieś 200 stopni.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem pęknięcie w takim miejscu że lut się dosłownie gotował, po pewnym czasie od wibracji, pęknięcie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
Napisano (edytowany)

Poxipol mozna spróbować , dziurę w skrzyni (mokropekniecie) zakleili na wiosce.. 

Edytowano przez mf362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No całego zbiornika się nie grzeje . Naprawdę tak robiłem . TRZYMAŁO . Dobrze brzeg dziury wyczyścić , kwas i lut . Mogę zrobić zdjęcie lejka do ON jak polepiłem urwane ucho taką lutownicą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Kwas to podstawa przy lutowaniu inaczej ciężko żeby lut przystał jak powierzchnia tłusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj