Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stukanie w silniku

429 odpowiedzi na ten temat

#281 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 08:10

Stukanie w silniku Wydmuchana uszczelka lub jeden z zaworów z jakiegoś powodu się nie domyka. Szukaj przedmuchu pomiędzy głowicami chyba najczęściej gdy kompresja ucieka na zewnątrz lub zdejmij kolektor ssący i sprawdź co z zaworami.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stukanie w silniku Dzisiaj, 20:53
  •  

#282 Share dominik2703

dominik2703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 09:44

Stukanie w silniku Zauważyłem ze filter zamiast ciągnąć powietrze to je wydmuch*je.Im wyższe obroty tym bardziej

#283 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 17:46

Stukanie w silniku Przy regulacji zaworów odpalałeś silnik?
Zawieszający się zawór widać.
Chyba że zawór ma uszkodzony talerzyk i nie uszczelnia się do gniazda.
Zdejmuj kolektor ssący jak już kolega radził, odpal go i patrz która to głowica. Jak znajdziesz rwij ja do góry.

#284 Share dominik2703

dominik2703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 14:19

Stukanie w silniku zdjąłem kolektor, dmucha z 2 głowic, głowice zdjęte i do naprawy

#285 Share mati9621

mati9621

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 sierpień 2014 - 00:26

Stukanie w silniku Witam. Mam problem po remoncie silnika ursusa C-360 gdy silnik się zagrzeje pod obciążeniem słychać dziwne stuki podobne do klepania zaworu lecz nie jest to nadmierny luz zaworowy bo sprawdzałem. Stukanie się nasila podczas gdy silnik dostaje przeciążenia. Sinik chodzi z tym parę ładnych mtg i nic się nie dzieje ale nie daje mi to spokoju. Panowie co to morze być?. Remont obejmował- regeneracje głowic, regeneracje korbowodów, pompy wtryskowej, wymianę tulei, tłoków, wtrysków i panewek. Traktor ma normalne ciśnienie lekko zapala być morze troszkę na zimnym kopci na niebiesko lecz nie bierze oleju. Czy przez to ze głowice zostały splanowane zawór morze uderzać w tłok?. Proszę o szybkie podpowiedzi ponieważ jest bardzo dużo pracy a ja boje się ze wkoncu coś się rozleci.

#286 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 06:47

Stukanie w silniku A sprawdzałeś czy nie ma luzu na kołach rozrzadu, albo na połączeniu koła rozrządu z wałkiem??

#287 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 10:53

Stukanie w silniku Nie może przez planowane głowice zawór uderzać w tłok. Sprawdź czy to samo jest przy zdjętych pokrywkach klawiatury. Zdarza się że po splanowaniu głowicy pokrywka naciska na miseczkę sprężyny zaworu.
Ogólnie to postaraj się zlokalizować miejsce stukania.
KPK Kumurun Team

#288 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 16:46

Stukanie w silniku Luzuj pojedynczo przewody wysokiego ciśnienie od wtryskiwaczy, pomoże zlokalizować który to cylinder.

#289 Share mati9621

mati9621

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 01:51

Stukanie w silniku Najgorsze jest to że to słychać dopiero pod obciążeniem nie bardzo się da ściągnąć dekle i dać mu po garach z jakaś maszyna bo schlapie cały silnik ;/. Z tym odkręcaniem przewodów tez morze nie być łatwo to wykonać. Następnym problemem jest to ze jak ciągnik zejdzie z obrotów stukot ustaje i ciągnik pracuje normalnie. W sobotę postaram się sprawdzić te pokrywy zaworów jedna pokrywa mi się nie podoba jest tak jak by wgięta w środek kupie nowa i założę i zobaczymy ale wątpię ze to pokrywka dlaczego miała by stukać dopiero pod obciążeniem na zagrzanym silniku. Rozebranie pokrywy rozrządu zostawię sobie na koniec ponieważ jest to bardzo dużo pracy a jutro jest mi jeszcze bardzo potrzebny ciągnik. Rozrząd będzie ostatecznością choć kto wie być morze tam jest pies pogrzebany nie wiem jak było przed remontem czy stukało czy nie ponieważ ciągnikiem przed remontem za wiele nie robiłem przynajmniej nic ciężkiego. Bo po kupnie zaraz przeszedł całą odbudowę. I teraz nie wiadomo gdzie szukać przyczyny.

Edytowany przez mati9621, 30 sierpień 2014 - 14:19.

#290 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 05:29

Stukanie w silniku Określ jaki stukot : cichy stukot,metaliczny,głuchy,dzwieczny,malejący,wzrastający od jakich obrotów pod obciążeniem.czy zero słychać na zimnym?
POdstawowy opis do diagnozy.odpisz bedzie dużo jaśniej

CIężko doradzic,gdyż podstawa jest okreslic miejsce ,mniej więcej podstawowy charakter dzwieku bedzie łatwo.a najważniejsze
Zapomnialbym zdejmij korek wlewu oleju i przystaw ucho tam słychać cały dol silnika ale musisz tez miec porównanie .

Edytowany przez karol210, 29 sierpień 2014 - 05:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share grzes14405

grzes14405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 07:57

Stukanie w silniku kolego jeśli ruszałeś korbowody to sprawdz czy nie poluzowała się któraś przeciwwaga,ja tak miałem

#292 Share mati9621

mati9621

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 14:30

Stukanie w silniku A wiec tak sprawdziłem dziś czy po żadnym deklu nie uderza konik, jest okej. Sprawdziłem również klawiatury czy nie ma luzu na tulejkach wszystko jest okej. Stukot dochodzi raczej z góry silnika i jest wzrastający z obrotami silnika stukot jest jak dla mnie metaliczny. Czym bardziej silnik zagrzany tym bardziej stuka. Przypominam sobie jeszcze jeden fakt ze podczas remontu zauważyłem ze na tłokach były ślady po zaworach, czy on by mógł być przestawiony na rozrządzie?.

#293 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 21:12

Stukanie w silniku Moglbyc przestawiony,to powinno sie poznać.znaki sa jak drut.Moim podejrzeniem jest planowanie bloku,czy bylo?
Najważniejsze w tej kwestii bylo sprawdzenie wysokości płaszcza tloka do płaszczyzny bloku.nie pamiętam jaki wymiar ale znajdziesz.planowanie głowicy to nie musi miec wielkiego znaczenia jesli zawory były i gniazda docierane.
problem musisz usunąć.niezwłocznie zdejmij glowice to 2 godz roboty.sprawdź czy nie ma w sklepie grubszych uszczelek bo takie byly kiedyś.

#294 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 22:27

Stukanie w silniku W czym masz problem przy odkręceniu przewodów od wtryskiwaczy? Bo nie pojmuję. :blink:
Odkręcasz pierwszy przewód zakładasz na jego koniec gumowy wężyk i do butelki i możesz jechać i testować. Potem po kolei z każdym następnym, 5 minut i może się coś wyjaśni, a przynajmniej wykluczy.

#295 Share mati9621

mati9621

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 10:39

Stukanie w silniku Blok nie był ruszany, przynajmniej ja nic nie robiłem. Jutro rozbieramy rozrząd morze coś się wyjaśni.

#296 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 12:19

Stukanie w silniku Najpierw odkręć miskę zanim otworzysz rozrząd, może tam coś siedzi, a najlepiej posprawdzaj co się da z zewnątrz, bo widać że chcesz się narobić.

#297 Share karol73

karol73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,zwierzęta, maszyny rolnicze
    i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 31 sierpień 2014 - 14:12

Stukanie w silniku pewnie stworzen na korbowodzie

#298 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 14:23

Stukanie w silniku witam nie wiem czy pomogę ale miałem podobny problem po remoncie silnika a okazało się że tłok haczył o korbowód na samej górze korbowodu tam gdzie jest otwór do smarowania sworznia , warto to sprawdzić teraz takie części robią

#299 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 19:39

Stukanie w silniku Jak odbiło zawory to na bank źle ustawiony rozrząd albo wyrobiony klin na wałku rozrządu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share mati9621

mati9621

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 18:01

Stukanie w silniku Witam po sprawdzeniu rozrządu okazało się ze faktycznie był złe złożony nie wiem jakim cudem pracował i palił. Niestety ale problem pozostał dalej coś stuka i już nie wiem co robić a czy tak może stukać wtrysk?.