phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

thug    236

ale za zazielenienie dostaniesz jeszcze 100% i po 50% wysbiał ,jpo,dod


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ty jakis niereformowalny czy specjalnie siejesz zamieszanie ? Nie dostałes 50% dopłat w postaci zaliczki tylko około 30-35% !!!!!!! ROZUMIESZ ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Na dzisiaj system rozwaliłeś !!!  :D Ja Ci to wyjaśniłem w najjaśniejszy sposób jak się dało kolega @thug też to ładnie rozpisał w poście wyżej a Ty dalej swoje. Dziecko ile ty masz lat że podstawowej matematyki nie możesz zrozumieć. Jak jesteś taki tępy to powiedz pani w przedszkolu niech Ci to ładnie wytłumaczy na liczydle bo Ty jesteś jakiś nie dostukany chyba. 

 

rozumiem emocje bo nie ma dopłat, ale zaczepki słowne możecie sobie darować.


Dziękuję Ci drogi Moderatorze za ostrzeżenie widać, że dzisiaj Ci zaszedłem za skórę i mnie ukarałeś. Mnie dopłaty mało obchodzą kiedy przyjdą to będą i się przydadzą ale jak tłumaczyłem koledze i inni na tym forum a on nie mógł zrozumieć to mnie poniosło trochę. 
A tak poza tym możesz dać mi jeszcze jedno nie rusza mnie.

Edytowano przez Matey
prowokowanie do kłótni

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

czy masz  jakieś wiarygodne info czy tylko tak sobie piszesz bo słyszałeś ?

 

wczorajsze wydanie programu TYDZIEŃ o 8 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Co tu się sprzeczać.System dopłat jest chory i służy tylko do tresury producentów rolnych przez wszelkie kontrole.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ooo , mądrego to i posłuchać warto B) . Nie dość że to chory system to i jak świetnie dzieli społeczeństwo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Witam!

 

Czy was to nie wkurza że dostaniemy w tym roku prawie 50% mniej dopłat jak w zeszłym roku! Ja bym się tym martwił. W starym roku dostawaliśmy około 50% mniej jak Niemcy a teraz dostaniemy prawie 50% mniej jak w zeszłym roku.

 

Ci którzy dostali zaliczki mogą sobie obliczyć zaliczka x 2 = Doplata.

 

jakoś spokojnie na tym forum skoro dostaniecie dużo mniej!

Hm, a ciężko iść do agencji i spytać się ile dostaniesz całej dopłaty? Ktoś sobie coś ubzdurał, puścił dalej i ty w to wierzysz? Ja dostanę blisko 50% więcej niż osoba od której przejąłem gospodarstwo przy zachowaniu podobnej produkcji więc nie wiem gdzie to straszne cięcie dopłat.

 

Na obecna chwilę bez zaliczki, bez ONW i bez dopłat, we wniosku 20,5ha.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na stronie Arimr jest kalkulator zdaje się, że z aktualnymi stawkami płatności. Wpisze sobie liczbę ha, zwierząt jak ma i będzie wiedział ile dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

a można poprosić link do tego kalkulatora bo coś nie mogę znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

DOpłaty maja być w maju tak powiedział Ardanowski prawa ręka Jurgiela a zawdzięczamy to POi  PSL-owi które zrobiły to specjalnie(chodzi o zaniechanie pewnych decyzji w czasie) aby cała wina spadła n a obecny rząd .żaden młody rolnik nie dostał zaliczki bo musi być najpierw zweryfikowany.

 

Załapałem się na młodego rolnika wrześniową aktualizacją. Otrzymałem zaliczkę 30 listopada i ONW 23 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie. Mam pytanko czy w 2016 R będzie mona dorzucić dodatkowe łąki do ochrony zagrożonych ptaków. Chodzi Mi o te siedliska. Nie wiem jak się to nazywa dokładnie. W tamtym roku założyłem gospodarstwo i mam już 3 H A chciał bym większą ilość dorzucić w tym roku. Dzwonilem do ornitologa ale nic nie wie. Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a z jakiego programu konkretnie korzystałeś w tym roku najlepiej dzwoń na infolinię ARiMR


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Z tego co mi wiadomo, to w nowym rozdaniu tzw. "ptaszki" możliwe są tylko na obszarach Natura 2000 także dowiaduj się w oddziale ARiMR czy Twoje działki się kwalifikują.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mussanka    0

stawka płatności dodatkowej za 2015 r. miała wynosić 171,73 zł na hektar ( powierzchni zatwierdzonej do płatności), rozporządzeniem z dnia 04.01.2016 r. zmniejszono tą stawkę na 1,51 zł za hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w mojej gminie. Jest natura 2000. Bo mam zamiar większą ilość rzucić gruntu są to same nie użytku niektóre od 15 lat nawet. Dopiero co je wykarczowalem i są tam pniaki ostrzega itp ( tzw. busz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @dzikidaniel obecnie nie przyszło nic a do dopłat zgłoszonych 12,5ha

A najlepsze jest to że nic nie wiadomo, w agencji sami nie wiedzą kiedy przyjdą dopłaty i czy najpierw będzie jakaś zaliczka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTomekDX    3

Obecnie następuje powolna wymiana dyrektorów oddziałów regionalnych.

Edytowano przez XTomekDX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jutro klepnie o 20zł do hektara znowu w dół aż wogóle nie bedzie kasy.......


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

kto ma obszary proekologiczne niech czyta dopłaty w maju

 

W kolejnym etapie realizacji płatności obszarowych w lutym 2016 r., zostanie wdrożona funkcjonalność systemu informatycznego umożliwiająca pełną kontrolę administracyjną i naliczanie pozostałych płatności. Wtedy będą naliczane i sukcesywnie wypłacane płatności obszarowe dla kolejnych 35–40% rolników, czyli ok. 500 tys. osób, którzy złożyli wnioski o ich przyznanie wiosną 2015 r.

Na początki kwietnia 2016 r. wdrożony zostanie ostatni element systemu informatycznego umożliwiający naliczanie i wypłatę płatności bezpośrednich rolnikom podlegającym kontroli na miejscu oraz tym, którzy są zobowiązani do utrzymywania obszarów proekologicznych EFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

A słyszeliście co w agrobiznesie mówili dzisiaj że uchwalono budżet na 2016 rok i wynosi ( jak dobrze zapamiętałem) 8.4 mld i jest mniejszy od poprzedniego roku mniej kasy na melioracje i choroby zakaźne, a co najlepsze zwiększono kasę na agencje, odr bo jak to powiedział że płace są za niskie bo niektórzy pracownicy nie dostają średniej krajowej aż płakać mi się chce.

 

Więc dopłat to większych jak na razie nie będzie

Edytowano przez wysoki1122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj