phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal12301    27

Czy dostał ktoś zaliczkę dopłat jednocześnie uczestnicząc w programie rolnośrodowiskowym? Pytałem się o zaliczkę w BP i powiedzieli że nie dostanę bokjestem w RŚ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

A jaka jest stawka ONW bo może to nie jest zaliczka bo na stronie agencij pisze że zaliczki otrzymająci którzy nie zostali objęci kontrolami na miejscu i do których nie mają zastosowania zmniejszenia a ja miałem dwie kontrole w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Czy dostał ktoś zaliczkę dopłat jednocześnie uczestnicząc w programie rolnośrodowiskowym? Pytałem się o zaliczkę w BP i powiedzieli że nie dostanę bokjestem w RŚ

 

ku wielkiemu zaskoczeniu zaliczka na koncie a RŚ pakiet też mam i decyzja jest o przyznaniu płatności a końca roku kasa za to ma być.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx987    0

siemka wszystkim jestem młodym rolnikiem wniosek składałem pierwszy raz w tym roku nie miałem żadnej kontroli ani nic tylko problem z tym że gdy ojciec składał jeszcze na siebie wnioski o dopłaty nie miał scalonych działek i gdy mi przekazywal gospodarstwo geodezja je scalila i w arima musiałem podać scalone działki wraz z załącznikiem z geodezji o scalonych działkach jak myślicie ? będzie to miało wpływ na wypłatę zaliczki ??? i czy może jest ktoś w podobnej sytuacji i czy dostał zaliczkę w takiej sytuacji czy nie bo ja jak narazie nic nie dostałem żadnej zaliczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

A może jednak działa ten system. Tylko walą taką ściemę że nie działa bo mogą mieć inny powód żeby wypłacić kasę jak najpóźniej się da. Podejrzana sprawa moim zdaniem z tym systemem i wypłata dopłat. 

 

Też nie wiem jak oni tam działają. Mama dostała już RŚ i dzisiaj zaliczkę. Ja byłem się pytać o swoje dopłaty w powiatówce to obszarowe nie naliczone tak samo jak RŚ. O tych drugich to mi tylko powiedziano że dopiero po 7 grudnia zaczną naliczać bo właśnie system nie działa a ci co weszli w program w 2012 roku i później mają mieć naliczone w nowym systemie. Dlatego ci co weszli wcześniej mają już naliczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

siemka wszystkim jestem młodym rolnikiem wniosek składałem pierwszy raz w tym roku nie miałem żadnej kontroli ani nic tylko problem z tym że gdy ojciec składał jeszcze na siebie wnioski o dopłaty nie miał scalonych działek i gdy mi przekazywal gospodarstwo geodezja je scalila i w arima musiałem podać scalone działki wraz z załącznikiem z geodezji o scalonych działkach jak myślicie ? będzie to miało wpływ na wypłatę zaliczki ??? i czy może jest ktoś w podobnej sytuacji i czy dostał zaliczkę w takiej sytuacji czy nie bo ja jak narazie nic nie dostałem żadnej zaliczki

 

na swoim przykładzie wiem ze scalenie działek nie ma wpływu na wypłate, w tamtym roku miałem jeszcze po staremu, w tym podałem juz scalone i zaliczke dostałem, choc wolałbym dostac normalnie wszystko razem bez zadnych zaliczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx987    0

 Aha, no to ok. Ogólnie też wolę całość, ale pewnie jak do tej pory nie dostałem, to pewnie już nie dostanę, więc w sumie lajt. Dzięki za odp.

Nie cytuj poprzedniego posta.

P.S. Interpunkcja pytała się o Ciebie...

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Kurde jak to jest bo w poleceniu przelewu pisze " zaliczka jpo3. 418,63zł; P dodat. 1036, 39zł." Składałem na 15 ha z małym groszem(kilka arów). Na konto wpłynęło  ok    4 445zł. I próbowałem liczyć i nie wiadomo jak ,bo ani tak ani tak nie pasuje... licząc po 50% jpo i p.dodat wychodzi że powinno być troszkę więcej. Wyjaśni ktoś jak to liczą?. ONW raczej osobno wpływa nie? Mi jeszcze nie wpłynęło. W tym roku pierwszy raz składałem na więcej działek i jeszcze onw niema a zaliczka już jest. Znajomemu który zawsze dostawał w tym samym czasie co ja już dawno onw wpłynęło a u mnie cisza . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zaliczkę dostajesz z płatności obszarowej, płatności dodatkowej, płatności do roślin wysokobiałkowych oraz płatności do owoców miękkich. Policz sobie jakie miałeś poszczególne powierzchnie. Musi się zgadzać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Kurde jak to jest bo w poleceniu przelewu pisze " zaliczka jpo3. 418,63zł; P dodat. 1036, 39zł." Składałem na 15 ha z małym groszem(kilka arów). Na konto wpłynęło  ok    4 445zł. I próbowałem liczyć i nie wiadomo jak ,bo ani tak ani tak nie pasuje... licząc po 50% jpo i p.dodat wychodzi że powinno być troszkę więcej. Wyjaśni ktoś jak to liczą?. ONW raczej osobno wpływa nie? Mi jeszcze nie wpłynęło. W tym roku pierwszy raz składałem na więcej działek i jeszcze onw niema a zaliczka już jest. Znajomemu który zawsze dostawał w tym samym czasie co ja już dawno onw wpłynęło a u mnie cisza . 

jak ty to liczysz  ja liczyłem  i wychodzi że masz dobrze pi razy drzwi przyjąłem że zgłaszałeś 15.2 ha


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

Witajcie. Wczoraj wpłynęła zaliczka JPO, PD, WB. RŚ i ONW na razie brak... Dolnośląskie, jeśli ktoś ciekaw  ;)

Cover- zgadza się, wyszło że JPO masz do 15,07 ha, Dodatkową do 12,07 ha, pamiętaj że do pierwszych trzech ha Dodatkowa nie przysługuje...

Edytowano przez Bobbi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może zapomniał, że płatność dodatkowa nie przysługuje do pierwszych 3 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no tak dodatkowa jest  od 3 hektara do 30 jakby ktos zapomniał


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uszak21    7

Opropo zaliczek. Czekam na ONW, nie będę ukrywał, że potrzebuje trochę gotóki. A wyczytałem, że te zaliczki wypłacane do 1 hgrudnia. Czy mogę spodziewać sie ich w poniedziałek lub wtorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj na koncie zaliczka JPO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaliczka na koncie. Tego się nie spodziewałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

u mnie do 48 ha, rś, wysokobiałkowe, przyszło 14tys... 30%? ciekawe....

 

Ludzie ogarnijcie się, zacznijcie czytać, myśleć i liczyć.  Na każdej stronie ktoś tłumaczy jakich płatności dotyczą zaliczki a Wy swoje.

To już staje się nudne jak każdy najpierw biadoli, że nie dostał zaliczki, a jak już dostanie to za mało bo nie wychodzi mu 50%

:wacko:

 

Dostałeś 50% z JPO i 50% z płatności dodatkowej. Nic mniej i nic więcej. Wszystko zgodnie z założeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Teraz przyszła zaliczka JPO 4173,57 kasy, podaje lekko ponad 13 ha  do dopłat jaki to procent dostałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Witam. Właśnie dostałem zaliczkę dopłat. Wszystko zgadza się praktycznie co do złotówki, oprócz PWB czyli wysoko białkowych. Zadeklarowałem 3,85 ha a wpłynęło tylko 365,03 czyli za 1,73ha. Całkowicie zostały pominięte dwie działki. Miał ktoś podobny problem. Dodam że JPO i P zgadzają się z tym co deklarowałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj