Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#4881 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1622 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 10:33

Nawożenie kukurydzy

Weżami do rsm to można wiele rzeczy zrobić, kwestia tego jak szybko taki rozpuszczony potas rozejdzie się po ziemi aby kukurydza miała dobrze go pobrać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 06:33
  •  

#4882 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 12:27

Nawożenie kukurydzy Jaki powinien być minimalny odstęp między dolistnym zasilaniem kukurydzy?

#4883 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 15:45

Nawożenie kukurydzy

najefektywniej 5dni

Potas jest bardzo aktywnym pierwiastkiem więc bez problemu rozejdzie się w ziemi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4884 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 10 czerwiec 2016 - 19:29

Nawożenie kukurydzy

u mnie będzie 7

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#4885 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 19:59

Nawożenie kukurydzy

Co Ty pieprzysz, jak jej już brakuje azotu to można sobie odpuścić dokarmianie. Młoda kukurydza jak ma jasne przebarwienia to zazwyczaj brak wystarczającej ilości cynku

Sam pieprzysz głupoty , od braku cynku są charakterystyczne przebarwienia (  jasny odcień )  nerwów na liściach  wzdłuż liścia , takie jakby kreski na liściach , liście nie  jest jednolite . A co byście powiedzieli  bo mam taki problem  , poszło 170 kg mocznika na ha , 284 polidapu na ha ( nareszcie nie ma fioletowych przebarwień ), i 340 kg soli potasowej na ha , orka zimowa  , jeśli nie było obornika to była gnojówka  , no i właśnie qq jest  słaba  niby rośnie ale licho  , nawóz był siany przed agregat  tóż przed siewm qq (wiem że się powinno siać wcześniej  no ale nie było czasu ) kropione adengiem  przed wschodowo  , zaraz jak zjechałem siewnikiem  to wjechałem pryskaczem , qq jest jasno zielona  ...... ( trzeba było wcześniej azot wysiać ???) I jak by tego było mało   to jeszcze zachwaszczenie wtórne poszło  i chwastnica i cała reszta dwu liściennych  ( niska dawka środka to nie to  bo na jednej działce jak w nocy kropiłem to się chyba zawór troszke zawiesił i za mało wykropiłem i mimo to pole jest czyściutkie a gdzie indziej gdzie mimo dobrej dawki pole zawalone chwastami oczywiście chwastów nie było zachwaszczenie wtórne poszło ) dzisiaj skropiłem maistrem  i reszte starym merlinem  co się walał od lat hehe

Edytowany przez Andrzej24871, 10 czerwiec 2016 - 20:03.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#4886 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 20:27

Nawożenie kukurydzy

A ile liści ma ta słaba kukurydza?

#4887 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 20:38

Nawożenie kukurydzy

5 jeśli jest słaba  a tak to więcej bo są miejsca gdzie  jest naprawde ładna 8 liści więcej  prawie rządki zakrywa ( na uwrociu  na jednej działce na wiosne orałem  tam jest najładniejsza , pewnie ziemia dzięki orce szybciej temp nabrała , ale tam widać że odcień zieleni  jest ciemny i idzie jak rakieta a miejscami to jak bym  sam nawozu nie siał to bym podejrzliwie na siewce patrzył :P , cała wieś  w przeciągu 2 dni qq zasiała  ze wzgledu na dziki ....  i tak mi wybrały , i jeden kolo ma piękną a u mnie taka jakaś marna  bledsza i mniejsza choć w raz sialiśmy 

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#4888 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 21:42

Nawożenie kukurydzy

Myślę ze to kwestia czasu żeby przynajmniej dorównała do pozostałych, jeśli tylko trochę wilgoci dostanie.

#4889 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 22:42

Nawożenie kukurydzy

u mnie jest ładna a tam u sąsiada tez bardzo ładna i u innych te z ładna a u jednego mniej łana z kolei u następnego jakaś fioletowo brazowa ale ogólnie jest dobrze

#4890 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 23:04

Nawożenie kukurydzy

Co to za odmiana kukurydzy że jest fioletowo brązowa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4891 Share rafal9999

rafal9999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 23:15

Nawożenie kukurydzy

U mnie bardzo dobrze się spisuje odmiana Robleto z Osevy. Już praktycznie rzędy zakrywa, mimo że nawożenia jakiegoś rewelacyjnego nie dostała. Nie ma co ukrywać deszczu w przeciwieństwie do ubiegłego roku jak na razie nie brakuje :)

#4892 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 10 czerwiec 2016 - 23:29

Nawożenie kukurydzy U mnie sachara z dolistnym się wstrzymuje licząc że popada jak narazie najleliej jakaś czeska odmiana kupiona u handlarza a z syngenty jest znacznie gorsza zobaczymy co będzie za jakiś czas
U mnie sachara z dolistnym się wstrzymuje licząc że popada jak narazie najleliej jakaś czeska odmiana kupiona u handlarza a z syngenty jest znacznie gorsza zobaczymy co będzie za jakiś czas
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#4893 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 10 czerwiec 2016 - 23:58

Nawożenie kukurydzy Co z tego że coś pada po 1-2 l skoro na IV klasie wogóle go nie widać a kukurydza nie chce rosnąć bo sucho aż ziemia pęka

#4894 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 16:39

Nawożenie kukurydzy Fiolotowo-brazowa ph pewnie do d*py i fosforu nie pobiera

#4895 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 11 czerwiec 2016 - 20:30

Nawożenie kukurydzy

dziś ostatni przejazd mieszaniną

-300l wody

-25 kg mocznika

-12,5 kg siarczanu 7 wodnego

-ok 4 l Fostar z intermagu( http://intermag.pl/n.../produkt/fostar )

-ok 4l Kalprim z intermagu( http://intermag.pl/n...produkt/kalprim )

-0,4 l Tytanit z intermagu( http://intermag.pl/n...produkt/tytanit )

ja mam fostar już kupiony i zastanawiam się czy coś jeszcze trzeba jej dać ten tytanit warty stosowania?

W pierwszym zabiegu celowo  jedną ścieżkę opryskałem bez tytanitu i widać różnicę-po tygodniu tam gdzie było opryskane z tytanitem kukurydza jest większa i ciemniejsza, między innymi dlatego dziś zwiększyłem jego dawkę z 0,25 do 0,4

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#4896 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 20:44

Nawożenie kukurydzy A co sądzicie o o odżywkach z ekoplonu chodzi mi o maximusa extra P do tego Mono cynk i maxibor

#4897 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 czerwiec 2016 - 20:48

Nawożenie kukurydzy czy bardzo ucierpi moja kukurydza jak ma delikatne przebarwienia (brak fosforu) nie chce mi się pryskac bo klin jak holera i sporo zniszcze . pod korzeń poszło ok 250 kg polifoski i obornik a azot twoja droga
jesli pomoglem kliknij fajne

#4898 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1143 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 20:49

Nawożenie kukurydzy Maximus jest drogi, ale dobry ja tylko maxiusa stosuje, extra P, PK i NPK zależy czego brakuje, w qq i ziemniakach efekt widać po kilku dniach. W tym roku pierwszy raz poszła max dawka 5kg/ha na qqqq jutro jadę na przegląd.

Edytowany przez pedro2, 11 czerwiec 2016 - 20:52.

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#4899 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 11 czerwiec 2016 - 21:46

Nawożenie kukurydzy

u nas kto późno siał to i odżywki nie pomagają,sucho jak w popielnicy,dawno takiej różnorodności na polach qq nie bylo,od za***istych do dziadostwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4900 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 11 czerwiec 2016 - 23:00

Nawożenie kukurydzy U mnie to samo.Sam sialem od 2 do 7 maja to tylko te z 7 przetrwały jeszcze bo te co wcześniej siane to słabe trochę ale nie ma tragedii.Gorzej jest tylko na glinach gdzie qq ma 7-10 cm