Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lolek1

lolek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 14:54

Ceny ziemi 2013 Najgorsze jest to ze pózniej nas wszystkich rolników i mnie i Ciebie wrzucaja do jednego worka i mówia o to ten brudas co nabrał pola i niema sie kiedy umyc .Bo rolnik to nie tylko w chlewie i na polu ale tez i w urzędzie i banku . Ja rozumiem rolnictwo i rolnika jako człowieka ktory niczym sie nie rózni od innych zawodów ale zeby sie nie róznic to trzeba miec na wszystko czas a nie tylko na robote .Sam uprawiam ziemie i wiem ile czasu to wszystko pochłania i gdybym mniał jeszcze wiecej to bym wyglądał jak typowy wiesniak , ale dbam zarówno o pole dom podwórko jak i o siebie ale ty tego nie zrozumiesz bo glupota i smród ci w tym pszeszkadza .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 15:41
  •  

#62 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 14:59

Ceny ziemi 2013

Niech każdy robi jak chce ale za 800tys mam 5 mieszkań w Siedlcach. W każdym po 4 studentów po 350zł od łebka. Miesięcznie od 20 osób mam 7 tys, przez 10 miesięcy 70 tys. Mieszkania zwrócą się szybciej niż ta ziemia.

A ile przeznaczasz na fundusz remontowy? Bo chyba nie wiesz na co stać 20 studentów. A jak oni postanowią jeszcze zrobić większą imprezę dla miasta ....

#63 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2013 - 15:25

Ceny ziemi 2013

Najgorsze jest to ze pózniej nas wszystkich rolników i mnie i Ciebie wrzucaja do jednego worka i mówia o to ten brudas co nabrał pola i niema sie kiedy umyc .Bo rolnik to nie tylko w chlewie i na polu ale tez i w urzędzie i banku . Ja rozumiem rolnictwo i rolnika jako człowieka ktory niczym sie nie rózni od innych zawodów ale zeby sie nie róznic to trzeba miec na wszystko czas a nie tylko na robote .Sam uprawiam ziemie i wiem ile czasu to wszystko pochłania i gdybym mniał jeszcze wiecej to bym wyglądał jak typowy wiesniak , ale dbam zarówno o pole dom podwórko jak i o siebie ale ty tego nie zrozumiesz bo glupota i smród ci w tym pszeszkadza .

No normalnie mnie oświeciłeś :D .Kolo masz nie tak z głowa czy jak ?Nie znasz mnie nigdy mnie nie widziałeś wiec po co piszesz te głupoty ? Nic innego nie potrafisz wypocić ekonomisto bez kasy?... jeśli czujesz jakiś smród to tylko swój ,głupota też Ci nie obca co widać w postach.

+1 punkt ostrzeżeń za obrażanie innych użytkowników forum

Edytowany przez razor275, 08 styczeń 2013 - 00:37.

#64 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 15:28

Ceny ziemi 2013 Wiecie co po 80 to raczej bym nie dał. Po 50 to ból.
Wolał bym mieszkań nakupić i to są lepsze pieniądze.
Nie przesadzajcie ze studentami, bo sam w rodzinie mam paru.

Dla mnie już nie liczy się tylko pole, zwłaszcza po tym jak teściu nam wiano po 9 latach odebrał 10 hektarów pola.
A mu pojechaliśmy po wszystkim na wakacje i mieli to gdzieś. I teraz inaczej na życie patrzymy. Nie tylko pole jest ważne.
Dwóch kolegów ściąga samochody, z 3-5 miesięcznie. Nowe chałupy postawili i 3 razy w roku na wczasach.
Tyle nie narobią się
Może lepsza kasa niż z moich ponad 80 ha.

#65 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 16:04

Ceny ziemi 2013 Jak Ci 10 odebrał z 90 to nic się nie stało .Gorzej jakby z 20 zabrał 10. Jeszcze rozpacza na forum , biedaczek: :D
wschodni koniec mazowsza.

#66 Share e2visionamd2

e2visionamd2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 16:45

Ceny ziemi 2013 widać jak na tacy , że użytkownik "lolek1" ma kompleks jakiś :-) może wpojono mu obraz rolnika "wieśniaka" ale uwierzcie mi widziałem więcej "wieśniaków" w mieście niż na wsi.. i jeśli jest zdania , że im więcej tym więcej pracy to niekoniecznie zależy jak organizuje sobie prace na własnym przykładzie stwierdzam , że tak nie jest a może nawet mniej pracy jest.. a kto kupuje i za ile to jego sprawa takie wtrącanie się to właśnie "wieśniactwo". Na koniec wypisze ceny w mojej okolicy bo po to ten temat został stworzone a nie na dysputy... proponuje wszystkim którzy oceniają innych aby stworzyli sobie temat " wycena przy płocie z innymi nieruchomości zakupionych przez przedsiębiorczych sąsiadów " a więc środkowa wielkopolska 53-63 tys II, III kl. kawałki 7-11 ha.

#67 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:29

Ceny ziemi 2013 Jak szedłem na studia w Szczecinie kupiłem mieszkanie za 60tys. 54m2 2 pokoje. W jednym pokoju mieszkałem z żona drugi wynajmowaliśmy. Mieszkanie spłaciło mi sie po 7 latach, Teraz jest warte około 150tys. Moim zdaniem wydawanie 80tys na ziemie rolną i czekanie 20-30 lat na zysk z tej ziemi jest czystym "debilizmem" ale to jest moje zdanie i ktoś nie musi sie z tym zgadzać.

#68 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:28

Ceny ziemi 2013 Jak to mówią każdy orze jak może. Gospodarstwo to takie przedsiębiorstwo, którego rozwój zależy od poczynionych inwestycji. Jedni inwestują w ziemię , a jak tej ziemi nie ma to w jakiś inny środek trwały. Najważniejsze aby nie przeinwestować :)
Zamiast drzeć łacha o to ile kogo stać zapłacić za ha ziemi. Powinniśmy się zjednoczyć jak dzisiaj rolnicy z zachodniopomorskiego, bo dla podstawionego słupa 80 tyś. to niekoniecznie może być wiele. A tak dobrze że ziemia zostaje w polskich rękach!

#69 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:55

Ceny ziemi 2013

Masz problem z czytaniem i rozumieniem tekstu?...nie płaciłem po tyle i nie sprzedaje ...nie dziwi mnie jak ktoś płaci skoro potrzebuje i go stać .Kupowałem pole żeby powiększyć gospodarstwo i godnie żyć , utrzymać rodzinę -potrafisz to pojąć ?Nie likwiduje tylko powiększam w miarę swoich możliwości ,dla mnie rolnictwo to pasja i sposób na życie a nie męka.. pojmujesz to ?Zastanów się co wypisujesz i jaki to ma sens ? Ludzie płaca po 80 tys bo maja w tym jakiś cel i sens którego Ty nigdy nie pojmiesz bo za cienki jesteś i tyle ,więc nie łam głowy dlaczego ?Nie dla psa kiełbasa ,trzeba będzie się pobrudzić żeby żyć cwaniaczku.

Wiesz moja pasja tez jest rolnictwo ale kupować ziemie za 80tys/ha to już trzeba mieć lekko nierówno pod sufitem, takie przynajmniej mam zdanie. Wydawac taki majatek za ziemię, a jeszcze 15-20 lat temu można było ją kupić za 20-krotnie mniejsza cenę....Nie ma co przewidywać że nawet za 30 lat to sie zwróci, jak sytuacja pozwoli to i za 10 lat by się zwróciła, a wystarczy że euroland się rozleci i stajemy się bankrutami....

I widzę że mamy tu koalicję antystudent :P Więc pozdrowienia ze strony moderatora-rolnika-studenta :P
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#70 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:11

Ceny ziemi 2013 sporo ludzi przewiduje że za 10lat ziemia będzie po ponad 100tys za ha. Jeśli to się sprawdzi to wygrali. Przez ostatnie 10 lat ziemia rolna zdrożała w mojej okolicy z 5 do 35tys czyli 7krotnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share lolek1

lolek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:32

Ceny ziemi 2013

No normalnie mnie oświeciłeś :D .Kolo masz nie tak z głowa czy jak ?Nie znasz mnie nigdy mnie nie widziałeś wiec po co piszesz te głupoty ? Nic innego nie potrafisz wypocić ekonomisto bez kasy?... jeśli czujesz jakiś smród to tylko swój ,głupota też Ci nie obca co widać w postach.

?
Ja nie musze Ciebie znac wystarczy poczytac twoje bzdurne teksty a kasy zazwyczaj nie mają ci co tak najwiecej drą gębe. A ty zapewne do tej grupy należysz.

Edytowany przez lolek1, 07 styczeń 2013 - 20:37.

#72 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:32

Ceny ziemi 2013 MILANREAL1
Zawsze jak kupowałem ziemię to byli tacy co mówili dokładnie to samo ....nie było dopłat też żyliśmy więc nic nam nie grozi jak UE padnie.
Nie mam nic do studentów ,ale skore mnie wolno wyzywać od brudasów to dlaczego studenci mają być lepsi ...sorry ale kolo sprowadził temat do brudasów nie ja.Sam nie długo będę wysyłał córy na studia , wiec nie bierz tego do siebie. .

LOLEK1
Dzięki za te miłe słowa ,ale zapewne wiesz że to dziecinada te Twoje wywody ..no i kogo to obchodzi ?No ale napisz co tam u Ciebie więcej słychać,bo na razie wiemy że ledwo wyrabiasz z higieną na paru ha. :D :D :D

Edytowany przez kozulek2, 07 styczeń 2013 - 20:52.

#73 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:47

Ceny ziemi 2013 Sam jestem studentem, znam wielu studentów. Największy incydent jaki miał miejsce: oberwana deska klozetowa oraz: zakłócanie ciszy nocnej - studentów ukarano mandatem. Tyle.

Wyzwiska... oj panowie, wrzućcie na luz.
Co do tego że nie stać mnie na wyrzucenie 80 tys na 1ha ziemi. 100% prawda. Niestety nie jestem Kulczykiem. Nie mogę sobie jeszcze pozwolić na szastanie taką kasą, na ładowanie takich sum pieniędzy w inwestycję która według obecnych cen zboża zwróci się po ponad 30 latach a jeśli przyjdzie globalny urodzaj i ceny zbóż spadną o 30-50% przy niezmienionych cenach nawozów i paliwa to taka inwestycja zwróci się dopiero po 50 latach.

Osobiście kocham pracę na roli, szczególnie produkcje roślinną, obsługę maszyn itp. No lubię i już. Jak wielu na tym forum. Jednak chcę pozwolić sobie na wygodne życie, na dobrą furę, na wielką chałupę, wczasy itp - tego wielu z nas już nie osiągnie choćby ze względu na małe areały i drogą ziemię. Dlatego kombinuję i do myślenia zachęcam. Gospodarstwo generuje zyski, mając wybór: 160 tys za 2 ha lub mieszkanie wybiorę mieszkanie (allegro - macie tam ceny mieszkań w Siedlcach jeśli ktoś nie wierzy...) - inwestycja pewniejsza, szybszy zwrot. Takie są fakty. Liczby mówią same za siebie - tu nie ma pola do dyskusji w przypadku który opisany został powyżej. Wolę obrabiać mniej ha, mieć kasę z innego źródła i dobrze żyć.

#74 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:49

Ceny ziemi 2013

Jak Ci 10 odebrał z 90 to nic się nie stało .Gorzej jakby z 20 zabrał 10. Jeszcze rozpacza na forum , biedaczek: :D

Teściu akurat ma więcej ode mnie. Ni nie mam żadnych długów. Ale tak postępuję się w stosunku do swojego dziecka.
ZIEMIE JEST NAJWAŻNIEJSZA i rodzina nie liczy się.
Tylko pole.

#75 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:07

Ceny ziemi 2013

mając wybór: 160 tys za 2 ha lub mieszkanie wybiorę mieszkanie (allegro - macie tam ceny mieszkań w Siedlcach jeśli ktoś nie wierzy...) - inwestycja pewniejsza, szybszy zwrot. Takie są fakty. Liczby mówią same za siebie - tu nie ma pola do dyskusji w przypadku który opisany został powyżej. Wolę obrabiać mniej ha, mieć kasę z innego źródła i dobrze żyć.

Problem w tym że nie masz tych 160 tys -więc marzenia tylko pozostają....Nie martw się o tych co tyle płacą za pole bo oni tego nie potrzebują,to ich kasa i ich zmartwienie .Dla Ciebie to wielka kasa a dla nich nie koniecznie ...są chętni żeby tyle płacić niech płacą. W końcu sam twierdzisz że bogatym należy dowalić podatek ,wiec niech płacą i giną :D .

#76 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:15

Ceny ziemi 2013 Skąd wiesz ile mam?
Skąd wiesz jakie inwestycje za jakie kwoty planuję?
O nikogo się nie martwię. Wyraziłem swoje zdanie: idiota ładuje 80 tys i więcej w grunt średniej klasy.
Dla mnie 80 tys to nie wielka kasa a jedynie kasa źle wydana jeśli zakupiony zostaje tylko 1 h ziemi za tą kwotę.
Twierdzę że wszelkiego rodzaju ciężary powinny być rozłożone sprawiedliwie a nie po równo. Bo równo nie znaczy sprawiedliwie.

#77 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:21

Ceny ziemi 2013

Sam jestem studentem, znam wielu studentów. Największy incydent jaki miał miejsce: oberwana deska klozetowa oraz: zakłócanie ciszy nocnej - studentów ukarano mandatem. Tyle.

Wyzwiska... oj panowie, wrzućcie na luz.
Co do tego że nie stać mnie na wyrzucenie 80 tys na 1ha ziemi. 100% prawda. Niestety nie jestem Kulczykiem. Nie mogę sobie jeszcze pozwolić na szastanie taką kasą, na ładowanie takich sum pieniędzy w inwestycję która według obecnych cen zboża zwróci się po ponad 30 latach a jeśli przyjdzie globalny urodzaj i ceny zbóż spadną o 30-50% przy niezmienionych cenach nawozów i paliwa to taka inwestycja zwróci się dopiero po 50 latach.

Osobiście kocham pracę na roli, szczególnie produkcje roślinną, obsługę maszyn itp. No lubię i już. Jak wielu na tym forum. Jednak chcę pozwolić sobie na wygodne życie, na dobrą furę, na wielką chałupę, wczasy itp - tego wielu z nas już nie osiągnie choćby ze względu na małe areały i drogą ziemię. Dlatego kombinuję i do myślenia zachęcam. Gospodarstwo generuje zyski, mając wybór: 160 tys za 2 ha lub mieszkanie wybiorę mieszkanie (allegro - macie tam ceny mieszkań w Siedlcach jeśli ktoś nie wierzy...) - inwestycja pewniejsza, szybszy zwrot. Takie są fakty. Liczby mówią same za siebie - tu nie ma pola do dyskusji w przypadku który opisany został powyżej. Wolę obrabiać mniej ha, mieć kasę z innego źródła i dobrze żyć.

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
Jeśli w okolicy ziemia osiąga ww cenę, ma 1 lub 2 klasę, gość ma gotówkę,sprzęt i nie ma lepszego pomysłu w co zainwestować to lepsze niż trzymać na koncie lub w skarpecie.
Ja też kombinowałem kiedyś jak kolega, dziś mam sprzęt, ale nie ma już ziemi, a jak się pojawi to sąsiad ten czy tamten i tak wywali więcej niż ja potrafię ogarnąć...

AHA na mieszkaniu tak nie zarobisz.

Edytowany przez kotwczapce, 07 styczeń 2013 - 21:23.

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#78 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:23

Ceny ziemi 2013 Dla jasności: nie bierzemy pod uwagę ludzi którzy śpią na pieniądzach.

#79 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:28

Ceny ziemi 2013 Jasne ,sorry nie przewidziałem żeś bogacz :D .Dla Ciebie sprawiedliwość to tania ziemia dla Ciebie ?Masz prawo sobie twierdzić ,chcieć itp. tylko kogo to obchodzi?...jedyne co możesz to zemsta przy urnie wyborczej, ale jednym głosem nie zawojujesz o sprawiedliwość której nie ma .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:32

Ceny ziemi 2013 Dzisiaj byłem na przetargu w agencji na dzierżawę 14,6ha. Przerżnąłem bo sąsiad coś powiedział a ja nie załapałem w tym momencie i przebili. 472dt za całość do 31 lipca. Wyszło 1,8 t/ha. Czyli nie zbyt drogo. Nawet 1 tyś nie zapłaci za dzierżawę.

Ale jeszcze gorzej bo znalazłem ogłoszenie agencji że z 15km odo mnie jest 35ha do sprzedania, bez przetargu, z prawem pierwokupu po dzierżawie za 13 tyś/ha.. A nam wywalają po 25-30 do przetargu.