Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#41 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 18:38

Ceny ziemi 2013 sebarr tylko o jakiej klasie ziemi mówimy? bo jak 5 i 6 to nie ma dziwu że za tyle kupujesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 17:57
  •  

#42 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:07

Ceny ziemi 2013 Co do klasy to szału nie ma -ale VI to niewiele. Może łącznie z 15ha. Zresztą III też łącznie ok 20ha. Cała reszta to IVab i V. Co ciekawe to V to chyba tylko w papierach bo nie przypomina to piachu.

Tu jest oferta tych 21ha o której pisałem wcześniej co zapomniałem nazwy wioski:

http://www.partnerni...ffset=0&i2=&i1=

cena 15tys/ha...a po rozmowie, zobaczeniu, obejściu GPSem- 10tys/ha. Czekam na dopłaty i chyba to wezmę, jeśli będzie jeszcze aktualne. Co ciekawe na górce którą widać na zdjęciach znajduje się źródełko które podobno (wg. córek właściciela) wiecznie wyrzucające wodę pod ciśnieniem :-) Może ojciec Tadeusz kupi kiedyś jako źródło geotermalne:-)

#43 Share l00rd

l00rd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 23:11

Ceny ziemi 2013 Tak czytam ten wątek i myślę sobie że jak ktoś by mi dał 60 tys/ha to chętnie oddam 15 w jednym kawałku 300 m od dużego jeziora kl 3-4 woj pomorskie

#44 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 06 styczeń 2013 - 06:16

Ceny ziemi 2013

Co do klasy to szału nie ma -ale VI to niewiele. Może łącznie z 15ha. Zresztą III też łącznie ok 20ha. Cała reszta to IVab i V. Co ciekawe to V to chyba tylko w papierach bo nie przypomina to piachu.

Tu jest oferta tych 21ha o której pisałem wcześniej co zapomniałem nazwy wioski:

cena 15tys/ha...a po rozmowie, zobaczeniu, obejściu GPSem- 10tys/ha. Czekam na dopłaty i chyba to wezmę, jeśli będzie jeszcze aktualne. Co ciekawe na górce którą widać na zdjęciach znajduje się źródełko które podobno (wg. córek właściciela) wiecznie wyrzucające wodę pod ciśnieniem :-) Może ojciec Tadeusz kupi kiedyś jako źródło geotermalne:-)

u nas w województwie głównie na ziemiach po pgr-ach często tak jest że klasy są zaniżone o jeden poziom. U mnie na pgr-oskim jest 5 a dookoła przez miedzę co było kiedyś chłopskie 4.
Ofertę dobrą zapodałeś ale za daleko ode mnie ;) . Chociaż dziwna ta cena bo ze 3 lata temu byłem na przetargu na dzierżawę 30 ha pod Żarkami( czyli blisko) i koszt opłat przewyższył dopłaty do tego obszaru tak podbijali. A ponoć zakrzaczone to dosyć było( nawet nie byłem wcześniej oglądać)

Edytowany przez saszeta, 06 styczeń 2013 - 06:16.

#45 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 06 styczeń 2013 - 10:27

Ceny ziemi 2013

Co do klasy to szału nie ma -ale VI to niewiele. Może łącznie z 15ha. Zresztą III też łącznie ok 20ha. Cała reszta to IVab i V. Co ciekawe to V to chyba tylko w papierach bo nie przypomina to piachu.

TYlko pozazdrościć takich ofert.Ani chwili bym nie czekał!!!!.

#46 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 06 styczeń 2013 - 10:27

Ceny ziemi 2013 No dobra ja mam info iz w okolicy sztumu dokladniej chyba Pietrzwałd dwie dzialki po 7 ha wylicytowano po 102 i 107 tys zl za ha co jest juz obledem

#47 Share l00rd

l00rd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 10:49

Ceny ziemi 2013 ha więc ta moja oferta to super promocja chyba się jeszcze zastanowię nad ceną do sztumu mam całkiem blisko

#48 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 11:04

Ceny ziemi 2013 sebarr faktycznie nie oglądaj się tylko bierz.jak ja bym miał takie oferty to bym nawet na komercyjny się rzucił :D

#49 Share Anusiak

Anusiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:37

Ceny ziemi 2013 PRZETARG 4 grudnia 2012 cena wywoławcza była 235000 za 11,58 ha z czego wiekszość to 4 klasa Cena staneła na 830 tys. za 11, hektarów. Jak powiedział pracownik ANR opole jest to pierwszy taki przypadek u nich... Cena za hektar to 72000 - kupił to dotychczasowy dzierżawca.

#50 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:47

Ceny ziemi 2013 Pogieło gościa zakładając średni roczny zysk z ha 2 tys.zł po 36 latach wyjdzie na zero i zacznie zarabiac, chyba że przez te pole będzie przebiegać autostrada lub postawią wiatraki to inna sprawa. Podziwiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:09

Ceny ziemi 2013 Dlaczego uważacie, że działka kupiona za 50, 70 czy 100 tys. po zakupie nie jest warta nic? To czy na niej zarobi czy strac się okaże dopiero... Pozdrawiam

#52 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 22:29

Ceny ziemi 2013 Jak ktoś kupuje ziemię za taką kasę to albo obrzydliwie bogaty i robi to dla potomnych albo ma cynk że sprzeda to tak jak pisał WEST. Bo kupować to ze stopą zwrotu ok 30 lat to lepiej wpłacić do Amber Gold:-) No chyba, że znajomy od odrolnień gruntów już mu sprawdził, że za niedługo obok będzie "szedł" prąd, gaz, kanaliza a wtedy na działeczki po 1500m2 i wtedy się okaże że kupił to bardzo tanio.

#53 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 23:03

Ceny ziemi 2013

Dlaczego uważacie, że działka kupiona za 50, 70 czy 100 tys. po zakupie nie jest warta nic? To czy na niej zarobi czy strac się okaże dopiero... Pozdrawiam

Gdzie napisane zostało że ziemia po zakupie nie jest nic warta??
Czas pokaże czy się na niej zarobi - oczywiście. Kwestia najważniejsza - kiedy ona się zwróci??
Przy dzisiejszych cenach zbóż trzeba czekać koło 30 lat na zwrot ziemi zakupionej za 70-80 tys zakładając że jest to minimum 4 klasa.
Pojawia się pytanie: czy warto ładować 800tys w 10ha i czekać 30 lat na pierwsze zyski? Czy może lepiej zainwestować te pieniądze w coś innego o większej stopie zwrotu (choćby nieruchomości - mieszkania w miastach akademickich)?
Niech każdy robi jak chce ale za 800tys mam 5 mieszkań w Siedlcach. W każdym po 4 studentów po 350zł od łebka. Miesięcznie od 20 osób mam 7 tys, przez 10 miesięcy 70 tys. Mieszkania zwrócą się szybciej niż ta ziemia.

#54 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2013 - 10:24

Ceny ziemi 2013 Tylko że te mieszkania po 10 latach strasznie stracą na wartości a ziemia będzie nadal swoje warta , prawdopodobnie dużo więcej .Czyli nie tracisz kapitału a nawet zyskujesz i dodatkowo możesz zarabiać ..Nie umiesz liczyć więc nigdy nie pojmiesz że nie ma takiej kwestii,, zwrotu ziemi ,,..to majątek trwały który nie traci na wartości i cały czas zarabia.Problem jest w tym że Cie nie stać ale kogo to obchodzi ?

#55 Share lolek1

lolek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 11:52

Ceny ziemi 2013 Kozulek2 mieszkanie to nie samochód ze po 10 latach traci na wartosci wrecz przeciwnie ... wiec pawelol111 ma duzo racji ze mieszkanie sie duzo lepiej opłaca niz ta ziemia przy takich cenach , bo na ziemi trzeba robic i to ciężko mieszkanie nie wymaga orac, siac itp. moze od czasu do czasu pomalowac trzeba. a niech tylko dopłaty znikną to ziemia poleci w dół i to szybko.

#56 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 12:15

Ceny ziemi 2013 Jasne i dlatego nigdy taki spec jak Ty i kolega nie dorobisz się na ziemi bo wam się marzy żeby zarobić i się nie narobić ..dla was ziemia jest była i będzie zawsze za droga ...kup te 5 mieszkań i spróbuj wyjść na swoje ,jeśli myślisz że w nieruchomościach zarobisz krocie to się zdziwisz .Najpierw trzeba mieć te 800 tys a potem myśleć dalej a nie na odwrót ..heh ekonomiści bez kasy którzy wiedza lepiej kto w co ma inwestować-śmiech na sali. Swoja drogą 5 mieszkań za 800 tys to chyba żarty jakieś - to budy do remontu a nie do zamieszkania.

#57 Share lolek1

lolek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 12:54

Ceny ziemi 2013 No widac ze ty lubisz orac,siac itp. bo albo nic innego w życiu nie widziałes ,albo do niczego wiecej sie nie nadajesz , no ale skoro chcesz płacic po 80 tys za ziemie poto tylko aby ją miec to prosze bardzo brudasie mozesz sie w niej grzebac i ślizgać po pas. W zyciu liczy sie ekonomia i logika i na jednym i drugim sie nie dorobisz tylko z tym ze ziemia to ciezka praca i brudna a mieszkanie kupione w miescie studenckim juz nie wymaga tej brudnej roboty.

obrażanie użytkowników +1 punkt
Marcin91

Edytowany przez Marcin91, 08 styczeń 2013 - 00:37.

#58 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 13:28

Ceny ziemi 2013 Widzisz ,ja kupowałem pole całe życie Ty pewnie nie kupiłeś nic ..Nie mam tego zbyt wiele ale jak sprzedam po 80 tysiaków za ha to nie będę musiał nic robić do końca życia .Tylko że ja nie zrobię tego i nie będę Ci tłumaczył dla czego bo nie zrozumiesz. Więc marz dalej o czystej robocie i lekkim zarobku ,ja dawno się z tego wyleczyłem i powodzi mi się całkiem przyzwoicie. Nie będę Ci robił konkurencji w zarabianiu na studentach ... widać że jesteś ignorantem jeśli twierdzisz że to czysty i łatwy zarobek - studenci to też brudasy i potrafią zaszaleć i niezły burdel z chaty zrobić , no ale Twoje pojecie o ekonomij nie bierze pod uwagę kosztów remontu itp. Prosta logika podpowiada że nie będzie tam wielkich zysków po policzeniu wszystkich kosztów .Kupuj i zarabiaj tylko ciekawe czy masz co inwestować specjalisto od czystej roboty?

Edytowany przez kozulek2, 07 styczeń 2013 - 13:30.

#59 Share lolek1

lolek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 13:47

Ceny ziemi 2013 Po 80tyś. ?? to tylko Ty mozesz tyle za ziemie płacić jak wogóle groszem jakimś pachniesz bo zazwyczaj to bank płaci a tacy jak ty kredyty i banki utrzymują , a nie sprzedac bo nikt kto chce zarobic tyle nie zapłaci za twoją ziemie chyba ze ktoś podobny do Ciebie , no ale ty kupujesz przeciez dla ideii . Bo twoim mottem życiowym jest pewnie " miec wiecej niz śąsiad ". no ale widocznie w przyrodzie musza byc i takie stworzenia jak Ty bo na takich najłatwiej zarobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 14:22

Ceny ziemi 2013 Masz problem z czytaniem i rozumieniem tekstu?...nie płaciłem po tyle i nie sprzedaje ...nie dziwi mnie jak ktoś płaci skoro potrzebuje i go stać .Kupowałem pole żeby powiększyć gospodarstwo i godnie żyć , utrzymać rodzinę -potrafisz to pojąć ?Nie likwiduje tylko powiększam w miarę swoich możliwości ,dla mnie rolnictwo to pasja i sposób na życie a nie męka.. pojmujesz to ?Zastanów się co wypisujesz i jaki to ma sens ? Ludzie płaca po 80 tys bo maja w tym jakiś cel i sens którego Ty nigdy nie pojmiesz bo za cienki jesteś i tyle ,więc nie łam głowy dlaczego ?Nie dla psa kiełbasa ,trzeba będzie się pobrudzić żeby żyć cwaniaczku.