NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

Jurmiczek    11

A ty czasami zakładu w Końkowoli nie kupiłes?Bo znam takiego cwaniaka ze spółdzielni eko-tucz co inkasuje od każdego kilograma od kumpli po fachu i nawet osoby odległe o ponad 100km mówią że w swoje gospodarstwo tą kasę wkłada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Mówię o organizacji rolniczej która która by zbierała jakis % od sprzedanych produktów a nie o cwaniaczkach o jakich piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Właśnie się dowidziałem od znajomego weterynarza, że w ogóle nie mogę sprzedawać tuczników, ponieważ zabroniono weterynarzom ze stref buforowych wystawiania świadectw zdrowia... Nie rozumiem tego ni jak, przecież tez świnie są zdrowe! Gdyby znaleźli jakiś przypadek ASF w stadzie hodowlanym to ja rozumiem, ale przez jakieś zas**ne 2 dziki, które nie mają nic wspólnego ze świniami?!!! Zróbmy im piekło to może zobaczą co robią... Blokujmy drogi, urzędy ARIMR, ministerstwo, wszystko co się da to może coś się im odblokuje w tych du*nych mózgach!!! Bo przecież ukraina jest najważniejsza, a nasi to sobie ku*wa poradzą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Na forum jak zwykle głosy - a co to da ? nic się nie zmieni ! itp. ludzie, gorzej na pewno nie będzie. Niech się ministerstwo weźmie w końcu za GLW i zrobi porządek. Jeśli państwo ogłasza zakaz handlu, to niech wypłaci odszkodowania albo ogłosi wykup sanitarny i zabezpieczy na to środki. Bo w przypadku epidemii, a przecież strefy buforowe ogłasza się w przypadku epidemii, państwo ma określone obowiązki. Przy BSE na zachodzie hodowcy dostali rekompensaty za zakaz handlu, wybite stada itp. A u nas co ? Zbliża się termin zapłaty podatku, nie sprzedacie świń - za co będziecie opłacać rachunki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

To kiedy w końcu ten strajk w Warszawie, ktoś mówił że przełożony z wtorku na środa/ czwartek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemekN    0

To uświadom mnie jaki procent zboża wyprodukowanego w Polsce ( z podziałem na gatunki ziarna)

 

jest przeznaczany na skarmianie trzody?

 

Na odchowanie jednej świnki potrzeba 350 kg karmy w zależnosci kto jaką paszę stosuje moze zawierać 100 kg pszenicy 100kg żyta 100 kg kukurydzy plus koncentrat i witaminy, koncentraty. wielu nie zdaje sobie sprawy ale z koncentratem dajemy nie tylko soje ale i czesto zawierają rzepak tak ze gotowa pasza zawiera go nawet 10 %.

 

wiec teraz sobie przelicz ile zjada całe pogłowie w polsce (mozesz to mnożyc odrazu przez milion to wyjdzie ile świnie w całej polsce tego zjedzą)

 

 

 

Ceny ziarna w tym roku podzły mocno w dół poniewarz na początku roku z powodu nadprodukcji jajka pogłowie kur zostało zmniejszone o 60%.

 

dla porównania kura zjada dziennie 150 g paszy głównie pszenica kukurydza i jęczmień. a na jednym kurniku jest ich 36tys. co daje dzienne zurzycie 5t ziarna. Przewarznie taki producent poziada 5-10 takich kurników i durzą ilość ziarna bierze regularnie z młyna i innych punktów gdzie rolnicy oddają ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Nie od dziś wiadomo, że aby było mięso musi być zwierzyna aby była zwierzyna musi być karma czyli zboże. Więc jak padną producenci świń to pociągną za sobą producentów roślin.

Według mnie strajk w formie blokady dróg czy urzędów ARiMR nic nie da. Co innego strajk źródła czyli właśnie ARiMR w Warszawie. Ale pomyślcie co da wam strajk i co wgl chcecie osiągnąć? Jeżeli nawet rząd da wam rekompensatę za niskie ceny, odszkodowania i tego typu pomoce to co to zmieni? Ten kraj upada nie od dziś i każdy kto choć trochę się interesuje dobrze to wie. Może trochę namieszam i zasieję swojej teorii ale mam do tego prawo bo wyrażam tylko swoje zdanie. Pomyślcie tylko co dzieje się z tym krajem i do czego zmierza? Czemu toniemy? Czemu sytuacja jest coraz gorsza? Czemu jesteśmy w tej "niby Unii" a nie jesteśmy na tym samym poziomie co reszta członków? I trochę bardziej zamieszam czyli dziwne przypadki: zginęło tyle naszych reprezentantów jednego dnia, niemcy powoli wykupują Polskę, niszczy się Polskie rzeczy, fabryki, firmy a wprowadza zagraniczne, ingeruje się w sytuację na Ukrainie. Nie jest to dla was dziwny zbieg okoliczności? Dla mnie wygląda to jak celowe niszczenie Polski tak aby poprzez jej przejęcie niemcy mieli dostęp do krajów wschodu. Rząd z dnia na dzień jest coraz gorszy i w tym przypadku strajki nic nie dadzą a przynajmniej nie na dłuższą metę. Rząd trzeba zmienić ale obecnie jest to mało realne bo to środowisko jest już skażone i każdy kolejny z czasem zarazi się tym samym czyli parciem na hajs zamiast na dobro ludzkie. Najlepszym rozwiązaniem była by swoja partia, partia rolników polskich ale takich którzy wyżej cenią dobro polskiego rolnictwa niż pieniądze (co w tych czasach jest ciężko osiągalne) a nie tych co na nas żerują. Strajk jest według mnie po prostu chwilowym załatwieniem sprawy a w dłuższej perspektywie nic to nie zmieni.

Nie porównujcie Polski do Francji bo to jeden z 6 krajów które tę Unię założyło więc to oni są wyjadaczami a my dołączyliśmy po to aby nas doić więc nie ma się co dziwić takiej sytuacji i tym co oni mogą a czego my nie będziemy mieli. Dla nas najgorszym błędem było dołączenie do Unii bo jesteśmy teraz jej pionkiem i robią z nami co chcą.

 

Dodam na wszelki wypadek jakby hejterzy już wstali, że to tylko moje zdanie a nie negowanie kogoś.

Edytowano przez Kamillo0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram was koledzy w pełni,zablokować wszystkie ARiMR w Polsce ,bo to nie tyko chodzi o ceny świń ale także o dopłaty a ściślej ich brak Kalemba zachęcał składać wcześnie wnioski to wcześniej dostaniecie .Złożyłem 17 marca i nawet decyzji nie ma a wracając do cen tucznika czy warchlaka to jak może Polski Rolnik zarobić skoro dyrektor SOKOŁOWA potrafi ściągnąć w ciągu doby z Danii czy NIEMIEC 20 tys ton pułtusz,póżniej to przerobi tak że nawet pies tego nie ruszy.

 

 

Może złożyć zamówienie na taką ilość. Wyobrażasz sobie że przyjeżdża prawie 1000 tirów w ciągu doby do zakładów mięsnych i oni to przerabiają? Logistycznie to jest niewykonalne.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja tam zbytnio nie wierzę w strajki bo rząd nikomu nie dopłaci do tucznika bo niema na to kasy ani nie zmusi Mocarstwo rosyjskie żeby zaczęło brać z powrotem od nas mięso. Świnie lecą w dół bydło także za chwile zablokują rynek mleka.

Źle było w PRL gdzie rolnik wiedział za ile sprzeda zwierzaka i wiedział że taniej nie będzie to chciał gospodarki rynkowej to teraz mamy co mamy i trzeba się dostosować jest za dużo bydła i świń w kraju i normalnym prawem jest że cena spada. Za chwile zacznie tanieć zboże bo nikt nie będzie chciał kupować i żywić świń drogim zboże. Po prostu lawina spadków cen ruszyła oby się szybko zatrzymałą bo będzie tragedia w kraju

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Oglądam właśnie na telewizji trwam gdzie jest program w którym mowa o naszej sytuacji i powiem wam że tam ci ludzie bynajmniej wiedzą o co chodzi w tym wszystkim i wiedzą co trzeba by zrobić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil21    11

Właśnie też oglądam ten program i mądrze mówią , tylko szkoda że w głównych wiadomościach nic na temat rolnika nie powiedzą ;/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

No właśnie ale widzimy że nie jesteśmy sami, że sięga to jednak trochę wyżej niż tylko nas rolników - może to ktoś oglądał i będzie miał świadomość jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewucha    0

Jedno jest pewne, jutro (poniedziałek) o 11 protest na rondzie w miejscowości Lipnica (kujawsko - pomorskie). Liczymy na dużą frekwencję! Wpisujcie gdzie i kiedy jeszcze strajkujemy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

OBY TAKICH WIADOMOSCI WIĘCEJ.A LUBESKIE TO CHCE PEWNIE BY CZARNĄ ROBOTĘ ZA NICH INNI WYKONALI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Państwo jest po to , żeby dbało o interesy swoich obywateli także rolników .Nie robi przecież tego gratis , są z tego tytułu przecież wpływy do budżetu i to nie małe . W przypadku tak drastycznych spadków cen szukanie rozwiązań które nie miałyby wpływu na spadek pogłowia w kraju . Ale jesteśmy w UNII więc ceł zaporowych nie możemy zastosować . Nie zmieni się to dopóki nasi URZĘDNICY zarabiają duże pieniądze i czy się STOI CZY LEŻY TO SIĘ IM NALEŻY nie ma w kraju polityków z powołania liczy się KASA . Nasi eurodeputowani śpią , mają nas gdzieś (CHAMSTWO ).W każdym biznesie jest ryzyko lecz nie w polityce tam zawsze kasa na koncie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaroo    1

OBY TAKICH WIADOMOSCI WIĘCEJ.A LUBESKIE TO CHCE PEWNIE BY CZARNĄ ROBOTĘ ZA NICH INNI WYKONALI!

 

A Lubelskie zbiera się najprawdopodobniej na wtorek do Warszawy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No widzę żeTelewizja Trwam się zaczyna podobać a jeszcze kilka dni temu na mnie najeżdzaliście jak mówiłem że tylko PiS myśli o Polakach a tera trwoga to do Boga <_<

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Tiaa, znaleźli potencjalnych wyborców to teraz łechcą ambicje rolnicze... Jak głosowali za zakazem uboju rytualnego i Kaczyński leciał na Majdan to jakoś o Polakach mało myśleli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego fryderyk Ty się może lepiej nie wypowiadaj bo z Polski do Rosji to co najwyżej można eksportować :) Bronisz ludziom strajkować? Jakoś we Francji obornik na ulicy rozrzucali i nikt im socjalizmu nie zarzucał. Uważasz że rynek kształtuje ceny? To dlaczego piszesz że to przez wyjazd polityków na Ukrainę? Bo teoretycznie jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Edytowano przez snickers_2005
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Tiaa, znaleźli potencjalnych wyborców to teraz łechcą ambicje rolnicze... Jak głosowali za zakazem uboju rytualnego i Kaczyński leciał na Majdan to jakoś o Polakach mało myśleli

Też hoduję bydło ale jestem przeciw ubojowi rytualnemu to powinno być dla nas atutem że humanitarnie traktujemy zwierzęta a rząd tylko robił z tego nagonkę przeciwko PiS za 5 cm stanowiska za wąskie odbierają dopłaty a potem te zwierzę ta giną w męczrniach i to mna być ok ale głupi rolnicy dali się PO podpuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster90
      Witam.
       
      Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.
       
      I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj