Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
Majster90

Dotacje lub dopłaty dla małoobszarowych rolników - Truskawki

Polecane posty

Majster90    4

Witam.

Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.

I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.

Zajmuję się uprawą Truskawek.

freetaxi    432

Kolego będzie wsparcie dla małych gospodarstw. Trzeba czekać na nowy PROW.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

www.prow2014-2020.pl

Majster90    4

A kiedy będzie wiadomo coś więcej na ten temat ? I czy można już przepisać ziemię czy lepiej się wstrzymać ?

Zajmuję się uprawą Truskawek.

Wiadomość z agroFakt.pl

mlodyhef    146

Na jesieni powinno być wszystko wiadomo o nowym PROWie, a jak nie wtedy to na przełomie roku już na pewno.

freetaxi    432

A kiedy będzie wiadomo coś więcej na ten temat ? I czy można już przepisać ziemię czy lepiej się wstrzymać ?

Narazie nie róbcie ruchów ziemią. Nie zajmie to dużo czasu więc po co się spieszyć. Nie wiadomo jak to będzie do końca. Nie ma jeszcze aktów prawnych.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

www.prow2014-2020.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez AgroLop
      Witam,
      Co polecicie na chwasty w truskawkach (1 ha)? Najlepiej coś o szerokim spektrum oraz jakiś środek od zarazy w ogórkach (1 ha). 

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam.
    • Przez michal33554
      Witam, mam około 3 ha ziemi i prawie wszystko to odłogi. Jedynie 0, 5 ha to czereśnie, ale już bardzo stare. Chciałbym zacząć uprawiać jakieś owoce. Tylko nie wiem co będzie najbardziej opłacalne. Sprzęty wszystkie potrzebne mam. Dodam, że prawie 1 ha to ziemia bardzo gliniasta o wysokim poziomie wód gruntowych -5 klasa pozostałe 2 ha łącznie z tymi czereśniami to ziemia bardzo dobra, przepuszczalna- 2 klasa, jedynie miejscami trochę gorsza. Proszę o rady.
    • Przez dawidursus323
      Witam. Chcę wydzierżawić działkę na której tylko część to pole które chcę wydzierżawić, a na reszcie stoi dom. Jak wpisać to do umowy dzierżawy żeby nie było potem problemów jeśli będę chciał pobierać dotacje? 
      I jeszcze jedna sprawa. Aby wydzierżawić działkę z anr trzeba spełniać szereg warunków. Jednym z nich jest to że trzeba posiadać co najmniej 1 ha gruntów. Mam ten 1 ha ale wydzierżawione. Czy wystarczy mi zwykła umowa dzierżawy czy musi to być zrobione u notariusza?  Pozdrawiam.
    • Przez Dura455
      Witam
      Czy mógłbym się starać o dotacje mając 4 ha ? Chodzę do szkoły rolniczej z powodu iż chciałbym rozwinąć trochę moje gospodarstwo. 

• Przez Vinci007
      Witam!

Zakładam nowy temat "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000  w ramach Prow 2014-2020"
      Na ten temat jest mało wiadomośći w necie, a program rusza już w I kwartale 2017 roku. 
      Każdy niech pisze co wie? Jakie wymagania, na jakie maszyny można dostać itp.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.