Gość Profil usunięty

Claas dominator 86

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam pytanie: Jak rozpołowić bęben hydrauliczny młocarni w kombajnie claas dominator 86??

Edytowano przez radox123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dałem sobie już radę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmasz    7

Jeżeli tak to uważaj bo sprężyna jes bardzo mocna no i długa :)


potrzeba jest matką wynalazków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Temat zatytułowany jest ogólnie, więc żeby nie zakładać nowego, postanowiłem zapytać tutaj: Czy ktoś z Was dysponuje instrukcją i/lub katalogiem części do Dominatora 86? Kupiłem w ubiegłym tygodniu maszynę, ale bez wspomnianych książek. Byłbym wdzięczny za informację. Przy okazji - wiecie może jaki symbol ma silnik mercedesa 170KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

daj meila to cos się wyśle:)

  • Like 1

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Mercedes 170km to jest OM352A lub OM360(tak czy tak nie masz takiego w 86), Ty masz maksymalnie też OM352A tylko, że 150km, lub jeszcze OM352 120km...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Kombajn jest z końcówki serii, tuż przed 88. Ma podwozie od 88, kosz na gumowych tulejach.. No i podobno te silniki (170KM) zdarzały się pod koniec serii. Ponadto kilka takich przypadków widziałem w ogłoszeniach. Silnik naprawdę gabarytowo jest dużo większy w porównaniu z 120KM. Może ma ktoś taki silnik w swojej 86 lub spotkał się z takim zestawieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

To jedynie widziałeś kombajn z silnikiem OM360, jest to silnik bez turbo, 170km, 8,7 litra pojemnosci! W takim przypadku mógł sie tam zdarzyć...(tylko musi mieć ten kombajn hydrostat, bo jak nie to to nie jest oryginalny silnik) .Też mamy 96 technicznie jak 98(kosz sitowy, osłony) i ma silnik ten OM360.

http://allegro.pl/kombajn-claas-dominator-105-i3867865230.html Na 5 zdjeciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Koledzy!

Pisałem w innym temacie ale nikt mi nie odpowiedział może tu sie coś dowiem :rolleyes: potrzebuje w dominatorze 86 wymienic sito żaluzjowe na otworowe (tylko do rzepaku) i nie wiem jakie otwory będą odpowiednie? i jeszcze mam pytanko do tych co koszą rzepak na żaluzjowym jakie macie zanieczyszczenia? bo w tym roku kosiłem pierwszy raz i wyszło aż 7% ;[


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Zamknięte na maxa! według mnie tyle nie było sprzedawałem przez pośrednika i podejrzewam że celowo tak powiedział by cene obciąć ;[


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Koledzy!

Pisałem w innym temacie ale nikt mi nie odpowiedział może tu sie coś dowiem :rolleyes: potrzebuje w dominatorze 86 wymienic sito żaluzjowe na otworowe (tylko do rzepaku) i nie wiem jakie otwory będą odpowiednie? i jeszcze mam pytanko do tych co koszą rzepak na żaluzjowym jakie macie zanieczyszczenia? bo w tym roku kosiłem pierwszy raz i wyszło aż 7% ;[

Będę wieczorem w garażu to Koledze zmierzę te otworowe. Mam je już 2 sezony, podobnie jak kombajn i nigdy nie miałem zanieczyszczeń powyżej 2% więc warto kupić. kosztu zakupu nie pamiętam, ale chyba coś 600-800 zł za dwa.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Do rzepaku oczka 4mm na dolnym sicie sa najlepsze, górne bym zostawił żaluzje jak co, sita fajnie sie robi z blachy perforowanej, która da sie kupic w paru firmach za dobre pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

to na żaluzjowych rzeczywiście nie da się uzyskać mniejszego stopnia zanieczyszczeń niż 7%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Oczywiscie że sie da.... to nie jest taki łatwy temat.... jak jest zachwaszczony rzepak to czego sie spodziewać tak samo jak i jest dużo połowek to Ci wyskoczy 10%, ładny dobry, rzepak na żaluzjach poniżej 5% da sie zejsć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dzieki panowie, jak już pisałem wcześniej to według mnie tam nie było 7% bo rzepak był praktycznie bez chwastów no ale co miałem zrobić jak już rzepak był w połowie polski?, kombajn mam pierwszy sezon tak samo jak rzepak i na przyszłość chce udoskonalić tak by było ok, mam zamiar tylko dolne sito przełożyc


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Miałem Ci zmierzyć te otwory i co innego było w głowie:) Może jutro. A co do wymiany sit to oczywiście że tylko dolne. To w zupełności wystarcza do rzepaku a efekty jak pisałem rewelacyjne.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Może nie przymarzł, ale w pewnym wieku człowieka zaczyna dopadać pewna choroba od której bolą nogi a nie głowa:)

Zmierzyłem dziś te otwory (takie zimno a ja musiałem do garażu, no ale wstyd).

W moich sitach mam otwory fi 3.6 mm.

Kupione tu: http://www.zlotyklos.net/

Nie wiem czy klient sprzedaje wysyłkowo, ja jeżdzę osobiście.

Można też pytać tu: http://www.osko-plast.pl/.

Oglądałem ich sita żaluzjowe na targach w Lublinie i powiem, że na pierwszy rzut oka wyglądają solidnie.

Komu pomogę strzałka w górę:)

  • Like 1

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dzieki kolego :) Dziś to już ciepło u mnie +7 :( te linki co podałeś to troche mam daleko, popytam u swoich dostawców , w tych rejonach kupiłem właśnie kombajn dokładnie w Madliborzycach, jeszcze raz dzięki wielkie


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Zadowolony jesteś z zakupu w modliborzycach? W mojej okolicy o nich chodzi fama, że mają bardzo drogo, byle jak wyremontowane i polakierowane. Ale to tylko obiegowa opinia. Ciekaw jestem Twojej.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj