Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

1908 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 19:05

Deerf Tak wyszczególniłeś, swój opis na czerwono, ale wprowadzasz lud w błąd! 5kg w 100l wody, nie uzyskasz 5% stężenia, a 4,76%. Czasem warto zagłębić się w temat, a nie na ślepo pisać, to co się przeczytało. Pozdrawiam.

Gdyby dodał 5l do 100l to tak, ale jeśli doda 5kg np mocznika do 100l wody, to uzyska roztwór 5%. Warto nie spać na chemii. Kłaniają się gęstości i właściwości roztworów nienasyconych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Dzisiaj, 21:59
  •  

#1062 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2014 - 19:54

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:28.

#1063 Share Pandaa

Pandaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 21:02

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? to ile tego mocznika mozna dac na hektar zeby nie przypalic

To jak dam na opryskiwacz 1000l 50kg siarczanu magnezu siedmiowodnego i 75kg mocznika i 10 litrow polvitu do bedzie dobrze, a wody wychodzi mi 250litow/ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1064 Share kula88

kula88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 00:02

chciałem pryskac na grzybka czy moge dodac do tego mocznika.siarczanu i kupiłem chelaty z intermagu ( cu,fe,mn,)czy moge je tez dodac

prawdopodobnie mozesz dodać,wejdz na stronę intermagu i sprawdz w tabeli mieszania nawozów Intermag z fungicydami

Gdyby dodał 5l do 100l to tak, ale jeśli doda 5kg np mocznika do 100l wody, to uzyska roztwór 5%. Warto nie spać na chemii. Kłaniają się gęstości i właściwości roztworów nienasyconych.

żle mówicie,to co jest pisane na opakowaniach to jest w przyblizeniu,zeby rolnik mniej wiecej wiedział

jeżeli wsypiecz mocznik do wody to przecież również zwiększysz objętość,na kilogram mocznika po rozpuszczeniu objętosc zwiększa sie o okolo 0,6 litra.
Stężenie procentowe wyrażamy w procentach masowych,jezeli do 100 litrów wody(czyli 100kg) dodasz 5 kg mocznika to masa roztworu(!!!!!! czytaj masa wody PLUS masa mocznika ) wyniesie 105 kg!!!!!!!!!! wtedy stężenie mocznika w 105 kg roztworu wyniesie4,76% . Tak jest i finał.
A zajmuję sie trochę obliczeniami więc wiem co mówię.

stężenie mocznika nie jest określane w procentach objętościowych,a nawet jeśliby tak było to i tak nie byłoby 5 %.
po prostu producenci stoosują przybliżone określenia stężeń,zeby dziadek 60 lat nie latał i pytał jak obliczyć stężenie np saletry potasowej do fertygacji,
jeżeli ma stosować stężenie 1,5-2 % to łatwiej napisać ze do 100 litrów wody dodać 1,5 kg niż wypisywac wzory i zrzucać rachowanie na konsumenta w przybliżeniu wyjdzie 1,48%,więc prawie 1,5,poza tym nawet jeżeli dasz 2,5 % to się nic nie powinno stać bo każdy nawóz ma granicę tolerancyjności czyli jeżeli piszą maxymalnie 10 kg tzn ze 11 nie powinno zaszkodzić aczkolwiek w niekótrych warunkach może.
To jest jak np z windą,jeżeli napiszą udzwig 500 kg to nie znaczy ze jak będzie 501 kg to pier...... na dól.
Nie wiem jak to inaczej Wam wytłumaczyć,mam nadzięję,ze choć trochę mnie kumacie

Edytowany przez kula88, 19 kwiecień 2014 - 00:03.

#1065 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 07:16

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ci powiem że te dziadki to często liczą lepiej niż my. Młodzi bez kalkulatora, to w większości jedynie 2+2, a reszta to już matematyka wyższa. Z pozostałą częścią się zgodzę.

#1066 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 09:44

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Przyjmujac twój tok rozumowania, to się zgodzę. Bo liczysz masę. Ja w obliczeniach biorę objętośc. A po rozpuszczeniu mocznika w wodzie objętość roztworu sie nie zmieni. A to oznacza, że w 100 l roztworu jest 5% mocznika.
Do obliczeń nawozowych, to i tak dane orientacyjne.

#1067 Share miecho027

miecho027

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Muzyka

Napisany 21 kwiecień 2014 - 08:37

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam!
A co myślicie o wymieszaniu ROSASOL NPK 15-30 -15(+7,9) +mirkoskładniki, fungicydu TARCZA ŁAN 250 EW. Może być taka mieszanka?

#1068 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 14:33

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ja mieszalem i nic zlego sie nie stalo, ale dla pewnosci wymieszaj wszystkie opryski w wiadrze i zobacz czy sie cos nie wytraca jezeli nic sie nie dzieje to smialo pryskaj.

#1069 Share miecho027

miecho027

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Muzyka

Napisany 21 kwiecień 2014 - 19:46

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ok dzięki za informacje, spróbuje zrobić test we wiadrze, dzięki:)

#1070 Share marianek78

marianek78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 19:56

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? witajcie jestem młody i nowy na forum mam pytanie ile wody i jakiego oprysku zastosować na dokarmienie pszenżyta na 1 ha, myślałem o moczniku co wy na to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share syba

syba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 08:06

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Siemka
Mam do was takie pytanie nie znam się za bardzo na dokarmianiu dolistnym i chciałbym się spyta ci czy jak teras zastosowałem deutt start + antywylegacz na pszenżyto ozime to czy zamiast jechać drugą dawkę azotu w formie saletry 150kg/ha to czy mogę to zastąpić jakoś dokarmianiem dolistnym jeśli mogę to jakie sirodki i w jakiej ilości , a jesili nieda się zastąpić nawozu to co doradzicie żeby prysną ci to pszenżyto po rozsianiu nawozu żeby poprawić jego kondycje jakimiś mikto elementy niewiem mieź magnes i wiakich ilościach. Z gury dzięki za odpowiedz

#1072 Share Paniek65

Paniek65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 14:51

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam.
A co powiecie na taką mieszankę ( OSD mikro nawóz dolistny zboże-2,5 kg/ha + Krystaliczny nawóz magnezowy-mikroelementowy Mikrokomplex z INTERMAGA-5kg/ha + Mocznik 46N -15kg/ha.)

#1073 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 24 kwiecień 2014 - 13:12

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? stosował może ktoś z was BASFOLIAR 20-19-19 SP+mikroskładniki. Potrzebuje opini

#1074 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:50

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? witam czy ktoś z was stosuje nawozy dolistne MAXIMUSY Z EKOPLONU
i czy mozna mieszać wirtuoza z modduse

#1075 Share student2012

student2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 10:50

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Ostatnio na forum jeden z uzytkowników pisał ze wirtuoz + moduss = przypalone koncowki :)

#1076 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 13:43

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? W fazie liścia flagowego ile kg mocznika i siarczanu magnezu siedmiowodnego mogę dać na 1ha, oczywiście w formie dolistnej? Na ha wychodzi mi 300l wody

#1077 Share mariuszalu

mariuszalu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 20:02

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Witam. Mam pytanie czy można teraz zastosować dolistnie siarczan magnezu siedmiowodny w stężeniu 5% ponieważ po opryskaniu pszenżyta ozimego herbicydami strasznie zżółkło (herbicyd był dany TOTO 75SG + Galaper 200 ec)

#1078 Share Marcin_95

Marcin_95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Wojsko militaria rolnictwo

Napisany 27 kwiecień 2014 - 20:32

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Kiedy można zobaczyć efekty nawożenia dolistnego ??

#1079 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 27 kwiecień 2014 - 22:10

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? Siarczan+mocznik+odżywka i efekty widać za +/- dwa dni tzn widać że zboże nabrało koloru

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share adriano

adriano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 07:05

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne? w zeszłym roku po zastosowaniu galapera w jęczmieniu jary i owsie strasznie mi zżółkło. przez półtora tygodnia stało, myślałem, że będzie do zaorania
galaper ma rejestrację w Polsce tylko w pszenicy ozimej i tego się trzymać