Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

354 odpowiedzi na ten temat

#241 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 18:33

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Miałem 4011 to kolektor ssący grzałem opalarką. Warto bo łapał w momencie i od razu silnik szedł równo bez kaszlenia. 5340 pali gorzej chociaż ma wszystko po remoncie. Prawie minutę kuleje i kaszle zanim wszystkie cylindry zaczną palić równo. MTZ, płomiennik i nie ma problemu.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Dzisiaj, 01:22
  •  

#242 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 18:51

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? T-25 grzałka w misie ale pompa słaba no i jeden akumulator12v i w największe mrozy jakoś zapali, a 3p to grzałka w bloku wystarczy podgrzać w największe mrozy z godzine i pali jak latem taż jedna 12v.

#243 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 10:58

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Ursus c330 - „pewniak” do palenia- odpali zawsze i wszędzie: dekompresator, przyśpieszacz zapłonu i 2 świeczki żarowe robią swoje ;) Jakby nie było, sprzęt przystosowany do palenia z korby, więc korzystając z rozrusznika elektrycznego palić musi. Przy dużych mrozach, najpierw kręcę przez chwilę na włączonym dekompresatorze (żeby troszeczkę rozruszać olej), potem w trakcie kręcenia „wajcha w duł” i już chodzi :)

Ursus c360 - w największe mrozy, podchodziłem odpalałem i jechałem.

Ursus c385 – tu palenie to masakra... lekko rozładowane akumulatory i za chiny nie przekręci silnika, z olejem o gęstości towotu :) Na szczęście silnik mam w niezłym stanie, to jak już przekręci to zaraz odpala... Z zimy na zimę, coraz poważniej zastanawiam się nad rozruchem 24V

Ursus c1201- Odpał w największe mrozy to poezja ;) 24V rozrusznik robi z silnikiem co chce :) Samostart w kolektor ssący, przekręci parę razy, chmura czarnego dymu i szóstka (z mocno zużytym silnikiem) chodzi ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share HEKTOR

HEKTOR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 12:39

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? witam unas do c360 wlalem lepszy olej i w zime juz lepiej krecila 10w40 i lepsze jest cisnienie ,ale jest zasada nie moze brac bo cie z torbami pusci

#245 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 24 kwiecień 2011 - 22:06

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? u mnie w zimę to c 330m ma tak ciężko palić że aż szok nawet podgrzewanie mało daje przelewanie wodą już coś pomaga ale ja tam rozruch podłączam pokręci trochę i jakoś odpala
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#246 Share Adii

Adii

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 21:22

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Mam New Hollanda t6030plus i jak przez te 2 zimy co były palił idealnie. Ale jak by zastały cięższe mrozy trzeba będzie kupić grzałkę, żeby go nie mordować.

#247 Share radekziomal12

radekziomal12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, zwierzęta.

Napisany 23 lipiec 2011 - 06:56

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? U mnie renault w zime zamarzał musiałem palić pod nim ogień a mc cormick nie wiem bo mam go od wiosny

#248 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 23 lipiec 2011 - 13:09

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Żaden problem przy -20 ciągnik T-25 stał na dworze (cały w lodzie po opadzie śniegu z deszczem) wsiadam raz na odprężniku a potem bez i ciągnik chodzi .Fakt że nowy akumulator 12V taki jak do kombajnu, no i silnik nieruszany jak go złożyli w fabryce tak chodzi do tej pory i nie myślę przy nim grzebać. Ps. od nowości ma 2100mth.

Edytowany przez Kameleont25, 23 lipiec 2011 - 13:11.

#249 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 18 listopad 2011 - 21:19

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? witam
mam problem z regulatorem magneton w zetorku 5211 objawiający się w ten sposób że alternator ładuje różnym napięciem (od 11-12V na wolnych obrotach do 17-18V gdy dobrze dołoży się do przysłowiowego"pieca") wymieniłem regulator napięcia i sytuacja nie uległa poprawie ale wręcz się pogorszyła (kontrolka ładowania pali się non stop w szerokim zakresie obrotów a napięcie utrzymuje się w granicach 12,6V )zauważyłem że w starym coś "dzwoni" jak nim potrząsnę więc go otwożyłem i zauważyłem że pękła i odpadła połówka korpusu diody(tej przylutowanej poziomo) pomiędzy dwoma szeroko oddalonymi od siebie zakończeniami układu (pomiędzy DF a B-) Jak można to naprawić (o ile można) i jaka to powinna być dioda? Czym skutkuje błędne połączenie regulatora (zamiana DF z D+)? Dlaczego nowy regulator nie działa tak jak powinien? Proszę o pomoc bo akumulator centra 125 Ah nie ma jeszcze roku a już nadaje się do wybuchu a później do wywalenia (porządnie spęczniał i woda paruje z niego w zastraszająco szybkim tępie)

a u mnie też jest grzałka i ten "szybkoobrotowy lub reduktotowy" rozrusznik to i tak zdażało się że przy kilkunastostopniowym mrozku trzeba było razem z grzałką na pół godziny podłączyć prostownik (poprzednie aku to było czyjeś 170 Ah)

#250 Share scisly97

scisly97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport, Mechanika samochodowa i rolnicza, majsterkowanie w garażu, Muzyka.

Napisany 18 listopad 2011 - 21:26

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? U mnie MF 698 bez większego problemu pali do max -10, a niżej trzeba ogrzewać silnik ogniem, i tez odpala. John Deere 3140 jak na razie odpalany był w -6, to zakręcił ze 3 razy i odpalił, a dodam, że bez podgrzewania, bo coś się stało, że do świecy prąd nie dochodzi. Muszę to naprawić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 listopad 2011 - 14:46

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? ja z racji zakończenia upraw używać ciągników zimą raczej nie będę "ale":
- w zetorku 10145 już przejrzałem akku, kable itp, płyn ok, naładowanie OK ale dałem niskim prądem na kilka godzin, pozostało sprawdzić grzałkę ale czekam aż przyjdzie mróz,
- mtz 952.3 mimo że z 2010r to już gniazda od bezpieczników od świec żarowych wymieniłem na hermetyczne+nowe bezpieczniki, na dniach przełożę akku (rozruch 24V i jeden akku ciągle pracuje a drugi do rozruchu więc co pół roku je zamieniam miejscami aby zużywały się jednocześnie),
- C330M - w wolnej chwili to co w zetorku więc kontrola płynu w akku, kontrola styków, ładowanie.

Ogólnie rzecz biorąc łatwość uruchomienia silnika w ciągniku zimą zależy od sprawej instalacji elektrycznej (akku kable styki, rozrusznik alternator czy prądnica itp), jeżeli na tym etapie są problemu to soorrrryyyyy ale o uruchamianiu ciągnika zimą można zapomnieć.
Poza tym bester 501 wspomoże ciągniki jak rozładują się akku przy uruchamianiu ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#252 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 19 listopad 2011 - 15:06

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Zetor 7211
mróz -25 stopni celsjusza,
Grzałka w bloku (30-45minut) dwa obroty wałem i ciągnik chodzi :) Zero problemów.
Akumulator podładować na zime i wszystko.

#253 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 01 luty 2012 - 18:18

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? mi pierwszy raz w tym roku NHTD80 odmówił posłuszeństwa, zapalił pochodził trochę i zgasł (paliwo na filtrze zamarzło) to znaczy woda z ch..wego paliwa. Paliwo coraz droższe a jakość coraz gorsza.

#254 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 01 luty 2012 - 18:28

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Wczoraj odpalałem MF 5435 brak grzałki zapalił bezproblemowo :) temperatura pewnie jak wszędzie ok -10 w górę

#255 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 01 luty 2012 - 18:47

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Witam. Nie moja 914 bo szefa lecz ja nią codziennie pracuje wieć i codziennie ją odpalam aku ma pół roczne ale do no moze nie do wywalenia bo jak 0 stopni jest to kreci a jak juz w minusie to trzeba pomóc ale tak jak np dzisiaj było -14 akurat szef o 6 podłaczył prostownik a ja byłem przed 7 i zapaliła 914 bez najmnijeszego problemu na jeden obrut wałem:D ale hehehe silnik jest po kapitalce dopiero 53 motogodziny ( dzisiaj tyle wybiło jak gasiłem po robocie) :)a od remontu ją brałem 10 stycznia duzo nastukała juz?a tak to jak nieprostownik to kable do auta i pali jak latem ^^ 60 tez po kapitalce ma coś około 100mg w połowie czerwca remont był zeszego roku, aku ma 120 Ah podajze 930A, zakreci i pyka ^^ natomiast z 3011 wiekszy problem ale tam mam aku 75Ah(podajrze jak nie mniejszy) i 680A i kreci kreci kreci i pali po paru obrotach myśle ze jakby było wieksze aku to by szybciej zapalał silnik Bóg wie kiedy był remontowany w maju załozyliśmy mu silnik tez od 3011 leczy był w ( nikt nie jest pewnien ale gadali ze w zuku wiec moze miec troche juz za sobą)( w naszyn przeciwwaga dostała skrzydeł :D :lol: )ale na dobre nawet to nam wyszło bo ten silnik jest kupe mocniejszy ^^ a co do naszej 80 hmm psik psik samostartem i tez brała prawie ze odrazu choć tej zimy nie miałem okazji je palić w te mrozy...

#256 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 01 luty 2012 - 18:56

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Ciekawe czy w waszych renault jest tak samo. Przy -15 grzałem swiecą płomieniowa około 15 sek. zapali po około 3-4 sekundach. Początkowo przez około 10 sek chodzi jakby nie równo. Przez pierwszą minutę troszke kopci.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#257 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 01 luty 2012 - 19:09

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Perszingi po podgrzaniu z 15 min. grzałką palą jak w lato a Ubota teraz nie ruszam bo raz nie jest potrzebny narazie a po drugie letnia ropa w zbiorniku więc nawet jeśli by zapalił (a zapalić powinien bo w zeszłym roku w gorsze mrozy palił) to daleko bym nim nie odjechał :P .

Edytowany przez kokoman0, 01 luty 2012 - 19:20.

#258 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 06 luty 2012 - 20:31

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? Jak ostatnio odpalałem swojego nagrałem filmik jakiś kolo się uczepił że niemożliwe żeby tak palił

#259 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 07 luty 2012 - 20:17

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni? witam u mnie c360 pali elegancko mam ten rozrusznik szybko obrotowy i akumulatora tak dobrego nie mam ale jak do tej pory pali bez problemu i nie jest garażowany tylko pod plandeką jest zakryty raz w tyg przepale w tych mrozach i jest git POZDRAWIAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 07 luty 2012 - 20:33

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

Jak ostatnio odpalałem swojego nagrałem filmik http://www.youtube.c...d&v=c7DatW1JJhg jakiś kolo się uczepił że niemożliwe żeby tak palił

no cóż jak mu się nie udaje odpalić to zazdrości :lol:
a ja w to wierze parę lat temu mieliśmy 330 a raczej jeszcze to był 28 i nie było najmniejszego problemu z odpaleniem w panujące wtedy u mnie mrozy (ciut poniżej 20 stopni) dostawał ciepłej wody od tak by go lekko rozgrzać (wody w wężu nie było bo sobie kranik założyłem :D )potem grzanie świec około 30 sekund i start i na obrót pach i działa jaka radocha wtedy była ze ten ciapek odpalał bez problemu :D a zdziwienie sąsiadów jak widzieli ze jeździmy 30 w takie mrozy :lol: :lol: :lol: :lol:

Dodaj odpowiedź