MarcinC360

Jak odpalają wasze ciagniki w mroźne dni?

Polecane posty

Gość konteno   
Gość konteno

chyba poczekam do wiosny z odpalaniem :o :huh: :blink: :wacko: :unsure: :mellow: :( ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jak wynika z profilu @ st220 niedługo skończysz 2 lata to jestem pod wrażeniem że taki samodzielny jesteś :):D . A wypowiedz którą zacytowałeś odnosiła się do konkretnej wypowiedzi innego użytkownika :P a wyrwana z kontekstu nie ma sensu większego <_< .

-18 stopni i na letnim paliwie odpalił traktor @ karol?? ? ciekawe mój nie chciał bo paliwo za gęste było po prostu .

 

Normalnie jestem fenomenalny w wieku 2 lat umiem obsługiwać się komputerem :D .

Myślałem że to do mnie był ten komentarz, ale to do tego od NH chyba było?

Tak na letnim paliwie, tylko płyn dolewam i nie było problemu,na jesieni wymieniany był też filtr paliwa. 2 lata temu zapaliłem przy -16 ale zbyt daleko nie zajechałem na letnim paliwie bez domieszki płynu czy benzyny. Nawet sam jestem zaskoczony bo zawsze letnie było lipne i zimowe zawsze kupowałem jak miałem duży zapas letniego, a w tym roku zimowego nie mam, tylko na letnim śmigam.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Zetor 8145 odpala zawsze od sztycha nie ważne od temperatury było raz minus 18 w garażu a ten nawet się nie zająknął

Ursus C-362 od drugiego zapala chyba że przepompuje się pompką to od pierwszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ursus C-385 odpala po kilku obrotach wału. zamontowałem świecę płomieniową i przy -18 nie było problemu, przy czym ciągnik stoi pod chmurką


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Zatem można stwierdzić że traktory mrozów się nie boją. Każdy jeden odpala bez problemów przy -20

  • Like 1

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

andrejus jak miałem zetora 7211 to on bez podgrzania bloku nie zapalał od nowości jak ojciec opowiadał ... C-330 bez tzw. kopciucha przy niższych temperaturach czyli od -10 też nie zagadywała, a teraz 8145 nie ważna ile na dworze a zawsze gada podobnie C-362 po przepompowaniu pompką bez zająknięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuro95    4

godzina 10, temperatura około -10 stopni, podgrzałem świece 2 razy, najpierw do zgaśnięcia kontroli, potem tylko 10 sekund i Deutz 2 ciężkawe obroty, zatrząsł gdy już załapał paliwo i odpalił za pierwszym razem, czyli nie jest źle jak dla mnie :) ostatnio odpalany był we wtorek. Dodam też, że nie stoi w jakimś super ogrzewanym pomieszczeniu, tylko w stodole gdzie temperatura jest może o stopień wyższa jak na zewnątrz, jeżeli nie jest taka sama.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsuserM    3

Ja mam c-330M w zime Ok. -10-25 podgrzewam mise olejową odpręznik do góry świece podgrzewam, kręce kilka sec odprężnik w dół i pali bez większych problemów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muflon19    0

Polecam wstawienie świec do C360 naprawde efekt niesamowity. Koledze wstawiłem świece płomieniową i odpala bardzo dobrze w mrozie. Sąsiadowi wstawiłem dwie od C330 (tak chciał) i też super efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

A ja kupiłem palnik i grzeje nim kolektory przy C-360 i T-25. Ciągniki odpalają bez problemu, a grzanie nie obciąża akumulatorów.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dzisiaj w nocy było -15, w garażu ciut cieplej. Zetor 7211 po podgrzaniu świecą płomieniową chwile pokręcił i odpalił. Perkins w JCB(też świeca płomieniowa) odpalił od strzała prawie jak latem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie dziś w dzień -18*C C360 3p trzy obroty i złapał DF DX85 podgrzana świeca płomieniowa jakieś dwa obroty i gra i buczy c330 to dopiero na wiosnę zapalę bo trzeba by było wszystko podgrzać. Reni 133.54 nie miałem okazji dziś odpalać więc się nie wypowiem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja mam problem z MF.Już drugi rok się męcze i nie wiem co mu jest.Akumulator ma1,5roku,rozrusznik sprawdzony i ciężko kręci jak diabli.Już przy -10 nie chce odpalać.

Może ma ktoś ten sam problem albo jakąś radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

w moim c 360 mam płyn i szybki rozrusznik od zeszłej zimy jeszcze mnie nie zawiodl podchodzę i pali a stoi pod wiata bez bramy natomiast c385 chyba będzie musial dostac w prezencie nowy akumulator bo bez podładowania w tym roku ni huhu parkuje go w garażu

Edytowano przez krzysiek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ja mam problem z MF.Już drugi rok się męcze i nie wiem co mu jest.Akumulator ma1,5roku,rozrusznik sprawdzony i ciężko kręci jak diabli.Już przy -10 nie chce odpalać.

Może ma ktoś ten sam problem albo jakąś radę?

Jaki MF? A przewody głównoprądowe sprawne? Wymienić je lub chociaż zakute końcówki oczkowe i klemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja mam problem z MF.Już drugi rok się męcze i nie wiem co mu jest.Akumulator ma1,5roku,rozrusznik sprawdzony i ciężko kręci jak diabli.Już przy -10 nie chce odpalać.

Może ma ktoś ten sam problem albo jakąś radę?

 

Wyczyść wszystkie połączenia prądowe. Klemy, przewód na rozruszniku i masę bo tam często lubi przyrdzewieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Jaki MF? A przewody głównoprądowe sprawne? Wymienić je lub chociaż zakute końcówki oczkowe i klemy.

 

Mf 6170.

Przewód z aku do rozrusznika założony nowy bardzo gruby(zmieniłem bo myślałem że stary choć oryginalny ma zbyt mały przekrój)klemy czyste i zakonserwowane.

 

 

 

Wyczyść wszystkie połączenia prądowe. Klemy, przewód na rozruszniku i masę bo tam często lubi przyrdzewieć.

 

Jak wyżej.Wyczerpały mi się pomysły na uruchomienie go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A podłączenie przewodu masowego do silnika/rozrusznika też sprawdziłeś?

Jakiej pojemności akumulatory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Sprawdzone.

Jeden 180ah ,1000A WARTA SILVER

Zastanawiałem się czy nie były by lepsze 2 czy moc byłaby taka sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

180Ah jest wystarczająco duże.

Jakie napięcie wskazuje akumulator i jaka jest gęstość elektrolitu?

Bo może winowajcą jest niedoładowany akumulator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

mojego MF mam zalanego płynem, stoi w stodole i nie mogę go odpalić. Gdyby nie płyn przelał bym gorącą wodą i dał by rade ale może da radę go jakoś podgrzać??

 

http://allegro.pl/grzalka-nurkowa-do-wody-elektryczna-1000w-i3875841669.html coś takiego zda się?? jak wsadzę do chłodnicy i będę podgrzewać płyn?? chłodnica nie pęknie??

 

dzięki za odp.

mat22889 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Jak wejdzie do środka to możesz grzać, jak takim czymś w bardzo duże mrozy ropę w zbiorniku u siebie grzeje jak widzę że szklany odstojnik jest pełen parafiny.

U siebie dziś w C-330 też miałem ciężko z odpaleniem po nocy z temp -25 stoi zalany płynem to rozrusznik ledwo co kręcił, dopiero po podładowaniu odpalił bez problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj