Marcian1234

Zetor 7340 problem z hydrauliką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcian1234    17

Mam problem z zetorem a głownie z hydrauliką

 

Podłączyłem ostatni do niego tura ale źle podłączyłem hydraulikę i ten przewód który idzie do dekla na dół podłączyłem pod pompę a ten co do pompy to pod dekiel.I wypchało mi chyba uszczelkę bo trochę kapie z pod niej.Następnie jak podłączyłem dobrze to tur nie ma siły nawet nie podnosi przodu ciągnika. Jak ruszę kiprem to przedtem zawsze jakby wyło a teraz nic.Wymieniłem olej i ten filtr z lewej strony .

 

Jak waszym zdaniem poszła pompa czy coś innego ???

 

I jakie pompy były montowane oryginalnie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A ja trochę inaczej zapytam bo opis jakiś zawiły mi się wydaje... Jaki masz rozdzielacz przy tym turze?(to chyba Trac Lift?) tj. Masz na 2 czy 3 wejścia /wyjścia idące na ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak masz 3, czyli pewnie rozdzielacz dostosowany do zasilania kolejnego rozdzielacza. Tak więc rozdzielacz tura musisz wpiąć szeregowo z rozdzielaczem ciągnika. Pompę w tym Zetorze powinieneś mieć z przodu ciągnika więc problemu nie będzie. Zerknij w ten temat:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/36641-jak-podlaczyc-tura/

Jest opisane o co chodzi. W poście 11 masz schemat tego co miałem na myśli. Tak podpinałeś czy inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

Ja już wszytki podłączeń próbowałem.Obecnie mam dwa przewody na tył a jeden zaślepiony. Tylko nadal tur nie ma siły podnoszenia.Podnosi na pusto i opuszcza.Tylko gorzej z lekkim ciężarem.

 

Ile zetor ma pomp hydraulicznych ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

Zetor ma dwie pompy. Jedna do całej hydrauliki a druga do orbitrola. Tą od hydrauliki masz pod sprezarką. Moim zdaniem pompa jest winna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Piszesz że tylko tur źle działa. Czyli tylny TUZ ma siłę bez zmian? Próbowałeś go?

Jak TUZ działa prawidłowo to nie może być pompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Piszę tu, żeby nie zaśmiecać.

Otóż mam prośbę do posiadaczy Zetor 7340 z pompą hydrauliki umieszczoną z przodu traktora pod sprężarką. Jeżeli ktoś może niech wstawi zdjęcie jak ona jest zamontowana, chodzi mi o jej napęd jak wygląda i co wchodzi w skład. Jeżeli ktoś posiada rysunek techniczny - schemat, to też może się przydać.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Marcin. 


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez traktorzystaJakub7211
      Witam, wycieka mi gdzieś płyn hamulcowy, cylinderki przejrzane i suche , żadnego wycieku zewnętrznego , przewody suche. Jedyne co mi zostało przejrzeć to ten układ co idzie na przyczepy. Robił to już ktoś ? wie jak to działa i jak się do tego zabrać ? bądź wie gdzie jeszcze ten płyn może uciekać ?
    • Przez przemyslaw89
      Witam, proszę o pomoc w analizie problemu. Ciągnik to Deutz Fahr Agroplus 100:
      1. Wałek po włączeniu dźwigni na 540 lub 1000 kręci się - ale nie ma siły żeby napędzić jakąkolwiek maszynę.
      2. Na wyświetlaczu obroty WOM wskazywane są cały czas, wydawałoby się poprawnie.
      3. Na cewkę elektrozaworu nie dochodzi napięcie - po podaniu bezpośrednio - elektrozawór cyka, z tym że WOM dalej nie ciągnie, tylko się luźno kręci.
      4. Przycisk w kabinie sprawny, kontrolka się zapala, sprawdzony elektrycznie, podmieniony - przedni napęd załącza.
      5. Przyciski na błotnikach wcale nie reagują pomimo przyciskania/przytrzymywania.
       
      Pierwsze podpięcie WOM po zakupie i okazuje się coś nie tak. Macie Panowie jakieś pomysły?
      Sprawa elektryczna? Hydrauliczna? Czy raczej mechaniczna?
      Za wszystkie pomysły i sugestie teraz z góry dziękuję😃 !!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj