Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wialnia

79 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 październik 2013 - 23:01

Wialnia Pierwsze przeciwskazanie zastosowania wiertarki to głośna praca

Edytowany przez zorzyk2, 07 październik 2013 - 23:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wialnia Dzisiaj, 01:54
  •  

#22 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 08 październik 2013 - 18:37

Wialnia No i Jacku się nie dogadamy ja tylko proponuję że można a nie piszę że trzeba, ja taką użytkuję i opisuję na swoim przykładzie że nie do zdarcia ,zastosowałem ją idąc na łatwiznę bo pasowały mi obroty i dla mnie to już trochę przeżytek taka ,a w warsztacie na szczęście nie mam chińszczyzny tak jak piszesz złośliwie,swoją drogą kolega wyżej ma rację praca nią jest uciążliwa ze względu na hałas.

#23 Share JacekSki

JacekSki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 08 październik 2013 - 20:15

Wialnia Ja nie pisałem nic złośliwie i nie naśmiewałem się z tego, że masz chińszczyznę, bo nie wiem co masz a czego nie masz w swoim warsztacie. Doszukujesz się chyba złośliwości z mojej strony. Ta dyskusja nie ma żadnego sensu, temat dotyczy wialni i jej napędzania, więc koniec tego typu dyskusjami. Jeżeli Cię w jakiś sposób uraziłem to PRZEPRASZAM!
Tomasz proponuje napędzanie wialni wiertarką, ale ten napęd ma swoje minusy, głównie głośna praca.
Próbował ktoś innych metod? Sprawdzał ktoś, czy np silnik pralki da radę? Słyszałem, że ten silnik sprawdza się w młynku do odwiewania zboża, a z wialnią?

#24 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 październik 2013 - 21:08

Wialnia W młynku sprawdza się silnik o dużo mniejszej mocy i koło pasowe od pralki automatycznej. Może być też z pralki ale mniejszej niż frania(były takie kompaktowe produkcji czeskiej i DDR). Optowałbym z mniejszym silnikiem i podwójnym przełożeniem.

#25 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 09 październik 2013 - 19:11

Wialnia Jacku żle Ciebie zrozumiałem z czego wyszło nieporozumienie więc ok. ,a sama dyskusja ma sens bo po to to forum by wymieniać się doświadczeniami a nieporozumienia wyjaśniać .Pozdrawiam :) .

#26 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 12 październik 2013 - 18:31

Wialnia Ja mam takie pytanko ile taką wialnią można zboża wyczyścić na godzinę? Chodzi mi jako dokładne czyszczenie ziarna do siewu
i jako wstępne czyszczenie ziarna do magazynowania?

#27 Share JacekSki

JacekSki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 13 październik 2013 - 18:51

Wialnia Powiem na własnym przykładzie, około 1 tony ziarna do siewu, czyli czyszczenie dokładne, w 3 osoby zdołaliśmy przewiać w trochę ponad 1:30 h, ale niecałe 2 godz.

Zapomniałem dodać, że napęd wialni był ręczny :) Jeżeli użyjesz jakiegoś np. silnika do napędu to zapewne wydajność wzrośnie.

Edytowany przez JacekSki, 13 październik 2013 - 18:54.

#28 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 14 październik 2013 - 10:43

Wialnia no to się ktoś namachał,

#29 Share kolo9540

kolo9540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 październik 2013 - 12:40

Wialnia Mam wialnię i też próbuję zrobić napęd na silnik elektryczny, do wialnie zakłada sie koło od roweru podobno.

#30 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 18 październik 2013 - 19:28

Wialnia Ja dzis sie właśnie zabrałem za taka przeróbke, ale zabrakło mi już czasu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share JacekSki

JacekSki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 18 październik 2013 - 20:50

Wialnia

Mam wialnię i też próbuję zrobić napęd na silnik elektryczny, do wialnie zakłada sie koło od roweru podobno.

Koło kołu nie równe :) Koło od roweru może być 20", 24", 26" czy też 28" itd, więc trudno tu mówić, o kole od roweru. Tak samo silnik elektryczny asynchroniczny może mieć od 1400 do 2800 obr/min, lub wolnoobrotowe ok 700 obr/min, a synchroniczne od 1500 do 3000 obr/min, zaś silniki komutatorowe np. od odkurzacza mogą mieć ponad 20000 obr/min.
Najważniejsze aby obroty wiatraka np. dla wialni WRL-05 wynosiły 207-277 obr/min i silnik miał wystarczającą moc, a dokładniej moment obrotowy, a samo przełożenie napędu każdy musi sam dobrać do posiadanego silnika i typu wialni.
Kolo musisz podać więcej szczegółów, jaki rozmiar koła roweru oraz jaki silnik (orb/min?; kW?)

#32 Share kasiakgb

kasiakgb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 październik 2013 - 12:34

Wialnia witam mój wujek ma wialnie m305/2 chce dokupić nowe sita, może wiecie gdzie można dorobić, dokupić te sita? najlepiej gdzie w kujawsko pomorskim :)

#33 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 22 październik 2013 - 19:38

Wialnia Chciałbym zrobić wialnię ale taką na rafy i żeby wiatr wciągał (nie wydmuchiwał) zanieczyszczenia lekkie.Najlepiej jakby mogła czyścić zboże i trawę nasienną.Może ktoś robił lub ma pomysła żeby nie płacić dużo za petkusa.

#34 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 23:34

Wialnia odnośnie napędu do wialni ja mam silnik od starej pralki-automatu poral, wygląda to tak że napęd z silnika z orginalną szajbą przekazywany jest na koło od bębna właśnie owej pralki a z nim skręcona szjbka od prądnicy z C330 i na koło od roweru 24 cal i wszystko śmiga aż miło, dodam że silnik ustawiony na obroty prania a nie wirowania. Podczas testów gdy bezpośrednio chciałem z silnika dać na koło od roweru to po pierwsze ciężko było mu ruszyć (kondensatory są :) ) po dwa już gdy wystartował to wialnia za duże obroty miała.

Edytowany przez Grzesiek84, 05 listopad 2013 - 23:38.

#35 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 11 luty 2014 - 11:37

Wialnia Odświeżę trochę temat
Posiadam starą wialnię WRL-05 czyszczę nią ziarno do siewu, ma ona już swoje lata i żywot sit dobiega końca porobiły się w siatkach dziury, siatka powyginała się itp i z roku na rok efekt czyszczenia jest coraz gorszy. Chciałbym zrobić komplet wszystkich nowych sit znaczy ramki drewniane są dobre tylko trzeba wymienić siatkę i właśnie z czego zrobić sita, gdzie dostać siatkę w takich średnicach 2x2 mm, 5x5 mm itd

#36 Share fragles1

fragles1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Cięcie, gięcie i spawanie
    u Drimelka jest najtaniej

Napisany 11 luty 2014 - 16:05

Wialnia Poszukaj dobrego sklepu metalowego, mają różne oczka i szerokości.

#37 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 11 luty 2014 - 16:25

Wialnia No właśnie sklepy metalowe są ale bez słowa dobre i takiego czegoś brak ;)

#38 Share fragles1

fragles1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Cięcie, gięcie i spawanie
    u Drimelka jest najtaniej

Napisany 11 luty 2014 - 16:58

Wialnia Szukaj, w mojej okolicy widziałem w trzech. A może warto wybrać się na złom i poszukać starej maszyny "WARMIANKI" miały sita z blachy.

#39 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 11 luty 2014 - 18:04

Wialnia Ja kupowałem sita blaszane do wialni. Kupowałem je w Nekli firma Sitamet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 11 luty 2014 - 18:35

Wialnia I ile płaciłeś za sztukę?
I do jakiej wialni?