News
mumio

Maszyny do oczyszczania ziół do 10 tys. PLN

Polecane posty

mumio    0

Szukam maszyn do oczyszczania ziół (majeranek, cząber) przede wszystkim młocarni (popularna chyba była Warmianka), bukownika są jeszcze inne tego typu stare maszyny w budżecie do 10 tys. PLN? Wialnia to chyba tylko dla zbóż?

Jeżeli tak to proszę o nazwy, modele. Jeżeli nie ma jednej maszyny która czyści całkowicie to mogą być dwie osobne maszyny.

Edytowano przez mumio

DawidSok    1

Ja posiadam bukownik robiony w całości ręcznie przez mojego pradziadka stoi już chyba z 10 lat w stodole nie używany

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez thaler351ta
      kto zajmuje się uprawą ziołami?takimi jak babka płesznik i lancetowata jeżówka lubczyk i prawoślaz?bo mam problemy z chwastami i chcą mnie z pola wygonić
    • Przez Ecopiotr
      Mając "wolny" czas i areał od lat leżący odłogiem ( zbocza i stoki o nachyleniu pow. 12%,) zainteresowałem się uprawą ziół. Ponieważ gospodarstwo prowadzę sam, uprawy wymagające dużego nakładu najemnych pracowników (których u nas po prostu nie ma) nie są opcją w zwiększeniu dochodowości gospodarstwa.
      Ze wszystkich ziół, krwawnik (jeśli ktokolwiek ma inne pomysły, jestem otwarty na sugestie!) spełnia podstawowe warunki (występuje dziko, czyli gleby są dla niego przyjazne), jest rośliną ekspansywną, co oznacza mniejszy nakład pracy (pielenie, opryski) w okresie sianokosów.
      Generalnie chodzi mi o znalezienie źródła dochodu, które uniezależni mnie od dopłat unijnych. 
      Rasumując: gleby klasy od IVa do VI, przepuszczalne, wys. (średnio) 500-600 m npm. (Sudety).
      Ponieważ ponad 80%  dostępnych gruntów jest na NATURA 2000 zakładanie "przemysłowych" plantacji nie jest możliwe. Niemniej ok. 20 ha można by na ten cel zaadoptować. 
      Na dzień dzisiejszy mam ok. 2 ha krwawnika posadzonego "na dziko" tzn. sadzonek które się przyjęły + rozsada z nasion (skiełkowały, ale ponoć nie przenoszą właściwości "rodziców").
      Jeśli ktokolwiek uprawia to zioło, proszę o kontakt. Wszelkie rady/porady mile widziane.
    • Przez hardkor113
      A wiec nie znalazłem podobnego tematu wiec zakladam go.

Chciałbym abyście pisali tutaj ceny jak też rodziaj zioła i swoja lokalizacje.
      Zapraszam do dyskusji.:-)
    • Przez maniek00000
      Witam,

Chciałbym przerobić starą chlewnię, która stoi pusta na suszarnię. Nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Suszarnia posłuży do suszenia ziół, kasztanów, kwiatu bzu, lipy itp, plus to co wyprodukuję w swoim gospodarstwie (melisa, tymianek i inne, w zależności od popytu i cen na rynku). Źródłem ciepła będzie drewno. Widziałem jedną suszarnię podłogową, był tam spory piec i nadmuch pchający powietrze pod płyty podłogowe z perforacją i tyle. Zastanawiam się, czy są jakieś nowocześniejsze rozwiązania i jaki będzie koszt takiej budowy. Być może ktoś ma namiary do firm zajmujących się budową tego typu obiektów w woj. zachodniopomorskim?

Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.