Polecane posty

ZELKOW    1295
o panie 1500 na targowisku to ja mogę sprzedać po 1400 bez dziurek i czyszczony od połówek i grubszej frakcji , niezłe ceny widze że macie na groch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

A jakimi konsekwencjami się wiąże taka kontrola ?

A z jakimi konsekwencjami się wiąże taka kontrola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
11 godzin temu, adamson330 napisał:

Koledzy sprzedawał ktoś z Was groch jadalny ostatnio? Mam problem ze sprzedażą. Kampol Rusiec jest zawalony grochem Ceny jak już od 700 do 800 netto. Macie jakieś sprawdzone skupy z woj. łódzkiego lub ościennych? W promieniu ok 200 km od centrum kraju.

 

Ale 800 zł netto to już chyba też nie jest zła cena?

Fajne ceny na groch jadalny 2 lata temu oferowała mi http://www.thegra.com.pl/pl

Tylko, że ich interesują ilości co najmniej 24 tony. Odbierają swoim transportem i to jedzie do portu, i potem na eksport do Holandii.

10 godzin temu, pawelol111 napisał:

A nie boicie sie kontroli z agencji odnośnie zakupu materiału siewnego z drugiej ręki?

A nie było jakiejś nowelizacji ustawy, która utemperowała im trochę pazurki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie wiem, tak pytam bo u mnie niektórzy się boją brać z targu. Jeszcze pół biedy jak siejesz np pszenice to zawsze można powiedzieć że swoja bo w dopłatach jest zgłaszana od początku ale z nową uprawą taką jak groch to bym się zastanawiał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Siał ktoś groch Poznaniakiem? Starym poznaniakiem ;) jak ustawić? Kolka zwykle? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

od 2 lat sieję na kółku zbożowym i nie ma problemu

denka 3-4 ząbek od góry, wysiew normalny a2 lub a3, wylatuje około 280-300kg

  • Thanks 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Część kiedy siejecie groch czy można to zrobić w lutym ? I co by było jak by wróciła zima np -5c w dzień -10noc czy nasiona zepsują się w ziemi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Nasiona się nie zepsują ale jak powschodzi to może zostać uszkodzony przez mróz. Według informacji znalezionych w internetach groch wytrzymuje krótkotrwałe przymrozki do -6 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja słyszałem o 8. A może to chodziło o łubin? 

Ewentualnie ozimy. Do 15 wytrzymuje  :)

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

W tym sezonie mógłby się udać taki ozimy bo do -15 to na pewno mróz nie dobił. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

samosiewy trzymały się bez problemu do początku stycznia


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Batuta w centrali 2000zł brutto, kiełkowanie 96%.

A gość z targowiska nadal nie chciał zejść z ceny, 150zł za metr i ch,..j :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

A ja po 77 sprzedałem:)

Co do siania grochu, jak wcześnie zasiejesz i szybko wybije się na powierzchnię, a wtedy przymrozi, to masz po grochu. Zima może być jeszcze w kwietniu, nikt tego nie wie.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

U mnie w tamtym roku spadł śnieg w kwietniu i maju. Nie  pamiętam  ile bylo mrozu ale z -5 Na pewno i groch sąsiada wytrzymal. Nie wiem jaka odmiana 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Mój bobik przetrwał zimę chyba że jeszcze przyjdzie 

IMG_20180213_101234.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Bo ja wiem czy przetrwał. Dla mnie wygląda to na stan agonalny. Pójdzie temperatura na większy plus i zgnije. Choć bobiku nie miałem i może on taki zawsze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALY74    1
Dnia 3.02.2018 o 07:50, pawelol111 napisał:

Nie wiem, tak pytam bo u mnie niektórzy się boją brać z targu. Jeszcze pół biedy jak siejesz np pszenice to zawsze można powiedzieć że swoja bo w dopłatach jest zgłaszana od początku ale z nową uprawą taką jak groch to bym się zastanawiał. 

cześć kolego kupiłem groch do siewu od gospodarza jak pytałem czy czysty i bez robaka to twierdził ze napewno się nadaje do siewu kupiłem po 90 zł 650 kg  zrobiłem sił  kiełkowania to lipa na 100 wzeszło 70 wtym 10 sztuk strąkowca masakra dzwoniłem dziś do niego co mi sprzedal za szajs to twierdzi że niemożliwe powiedziałem że mu odwioze i niech mi odda pięniądze powiedział ze już niema moich pięniędzy myslałem że wyjde z siebie  i moje pytanie jak go można uj***ć ja mu tego nie daruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

widziały gały co brały, możesz mu teraz naskoczyć ¬¬


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Możesz co najwyżej rozpędzić się i uderzyć głową  w ścianę.

Jest powiedzenie - widziały gały co brały.

Strąkowca gołym okiem widać i nie ma problemu z określeniem  skali porażenia po rzucie okiem na nasiona w garści.

Druga sprawa chłop nie ma prawa handlować materiałem siewnym, więc sprzedał Ci paszę.

Siłę kiełkowania było sobie zbadać przed zakupem.

Nie pasowało 90 zł, trzeba było dać 2200 za legalny towar też ze strąkowcem i niską zdolnością kiełkowania, jak wyżej w temacie.

Od chłopa możesz się odpierwiastkować.

 

 

Ja kupiłem łubin - pierwsza próba w ziemi 30%, powtórzyłem wyszło 70%. powtórzyłem na mokrym papierowym ręczniku - po 3 dniach kiełki miało 92%

Więc jedną próbą nie trzeba się sugerować.

 

 

Na petkusie te ze strąkowcem w jakimś procencie da się jeszcze odebrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Dokładnie - mogłeś zbadać przed zakupem i siłę kiełkowania, i masę 1000 nasion, i jego czystość, ilość połówek, a strąkowce zamknięte w nasionach też trudno nie zauważyć. Inna jeszcze rzecz - nasiono ze strąkowcem wcale nie musi nie zakiełować.

I jeszcze się rzucasz. Kurierem te 650 kg zamawiałeś? Widziałeś w końcu co bierzesz.

Swoją drogą ciekawe jak sam będziesz inwestował w insektycydy przy cenie grochu jadalnego 750-800 zł/t. Już widzę te tematy - czy sam pyretroid i może jeszcze czy 1 raz wystarczy.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALY74    1
26 minut temu, izydor6280 napisał:

widziały gały co brały, możesz mu teraz naskoczyć ¬¬

to jak niemiał kontroli z piorin to może mięć ja kupie drugi a on niech się bogaci na moje 600 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Ty najpierw zacznij od kontroli, ale swojej procedury dokonywania zakupów nasion.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Jak byś nie wiedział to dziś podpierdalając sąsiada sam podlegasz takiej samej kontroli.

Wyluzuj trochę i zdaj sobie sprawę, że  możesz mieć pretensje tylko do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj