Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z wyłączaniem T25

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share xPatrx

xPatrx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 15:47

Problem z wyłączaniem T25 To mój pierwszy post więc chcę wszystkich powitać. Mam problem z wyłączaniem mojego władzia. Czy da się jakoś zamontować wyłącznik? Coś takiego jak w samochodzie? Wiem, że można też za odprężnik. Planuję jeszcze lekko go odmłodzić. Wiecie może gdzie kupić filc do wyłożenia wnętrza?

Edytowany przez xPatrx, 16 styczeń 2013 - 15:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z wyłączaniem T25 Dzisiaj, 12:02
  •  

#2 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 16 styczeń 2013 - 16:26

Problem z wyłączaniem T25 Z tego co zrozumiałem to chodzi Ci o gaszenie, więc mówię: można. Trzeba założyć stacyjkę jak dobrze kojarzę z MF i siłownik gaszenia od lublina. W 120zł powinieneś się wyrobić.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#3 Share xPatrx

xPatrx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 17:32

Problem z wyłączaniem T25 To dzięki wielkie! A wiesz może czy z tym filcem iść do jakiegoś samochodowego?

#4 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 16 styczeń 2013 - 18:12

Problem z wyłączaniem T25 No tam albo do jakiegoś tapicera jeżeli masz w okolicy. Jak nie to zawsze zostaje allegro. Tu masz zdjęcie tego patentu http://www.agrofoto....tal__15__st__10

Edytowany przez michal1993, 16 styczeń 2013 - 18:16.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#5 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 18:42

Problem z wyłączaniem T25 Witam, jeśli chodzi o gaszenie że nie możesz go gasić dżwignią gazu, to zapewne jest za bardzo napięte cięgno gazu, więc tak; na dżwigni pompy wtryskowej jest cięgno z prętem gwintowanym i wystarczy trochę wykręcić pręt, wcześniej odbezpieczając nakrętkę kontrującą i powinno wystarczyć aby gasić w normalny sposób bez większych kombinacji ,a jeśli to nie pomoże to na pompie wtryskowej na wierzchu pompy jest podwójny kapturek plastikowy, i po zdjęciu ich znajdziesz dwie śrubki regulacyjne zakąntrowane nakrętkami- trzeba rozkąntrowac, jedna z nich jest do zwiększania obrotów silnika ,druga zaś od wolnych obrotów, i być może ta od wolnych obrotów jest za bardzo wkręcona i wówczas nie ma możliwości całkowitego odcięcia paliwa w pompie, a tym samym wyłączenia silnika ,tylko nie pokuś się na zwiększanie obrotów bo możesz sobie silnik załatwić, ja kiedyś ustawiłem tak że zamykał zegar bo miałam do zrobienia dłuższą drogę, ale za to w krótkim czasie wysiadły końcówki wtrysków :rolleyes: Pozdrawiam.

#6 Share xPatrx

xPatrx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 19:42

Problem z wyłączaniem T25 Dzięki wielkie. O to właśnie chodziło. Pobawię się jutro tymi śrubkami i napiszę co wyszło ;)

#7 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 16 styczeń 2013 - 21:57

Problem z wyłączaniem T25

Witam, jeśli chodzi o gaszenie że nie możesz go gasić dżwignią gazu, to zapewne jest za bardzo napięte cięgno gazu, więc tak; na dżwigni pompy wtryskowej jest cięgno z prętem gwintowanym i wystarczy trochę wykręcić pręt, wcześniej odbezpieczając nakrętkę kontrującą i powinno wystarczyć aby gasić w normalny sposób bez większych kombinacji ,a jeśli to nie pomoże to na pompie wtryskowej na wierzchu pompy jest podwójny kapturek plastikowy, i po zdjęciu ich znajdziesz dwie śrubki regulacyjne zakąntrowane nakrętkami- trzeba rozkąntrowac, jedna z nich jest do zwiększania obrotów silnika ,druga zaś od wolnych obrotów, i być może ta od wolnych obrotów jest za bardzo wkręcona i wówczas nie ma możliwości całkowitego odcięcia paliwa w pompie, a tym samym wyłączenia silnika ,tylko nie pokuś się na zwiększanie obrotów bo możesz sobie silnik załatwić, ja kiedyś ustawiłem tak że zamykał zegar bo miałam do zrobienia dłuższą drogę, ale za to w krótkim czasie wysiadły końcówki wtrysków :rolleyes: Pozdrawiam.

Raczej podkręcenie obrotów nie było przyczyną padnięcia końcówek wtryskiwaczy. Dużo osób jeździ na podkręconym na cały zegar niektórzy nawet poza zegar ale bym nie pisał jeśli bym nie wiedział na pewno. U mnie z 20 lat albo więcej już jest podkręcone i ciągle ta sama pompa i wtryski nawet chyba bez regeneracji przez ten czas i dymek lekki puszcza ale musi mieć ciężko strasznie żeby coś leciało tam.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#8 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 23:20

Problem z wyłączaniem T25 Witam,powiem tak że końcówkom pewnie wiele się już i nie należało, ale to podkręcenie na obrotach przyśpieszyło ich padnięcie ,moim zdaniem nie ma co poprawiać producęnta ustawień chyba że jest po regeneracji i nie bardzo została ustawiona i silnik nie pracuje tak jak pracował poprzednio, ale moim zdaniem regulację najlepiej przeprowadzić na odpowiednich przyrządach, ja co prawda swoją lekko przestawiłem na korektorze dawki paliwa, bo po regeneracji pompy zrobił się sporo słabszy i niestety byłem zmuszony w drodze prób i błędów ustawić we własnym zakresie, no i na moc nie mogę narzekać ale zato i troszkę większe jest zużycie paliwa, i dodam że ponad 20-cia lat tak już chodzi i świetnie się sprawuje :rolleyes: Pozdrawiam

#9 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 16 styczeń 2013 - 23:26

Problem z wyłączaniem T25 80% użytkowników gasi Władzia odprężnikiem. U mnie gaz jest tak ustawiony, że nawet jak się zdejmie cięgło z pompy, to będzie chodził. Ale to jest wygodniejsze, bo się nawet przypadkiem nie zgasi np. jak się pociągnie pedał do góry.

Ale o sposobach gaszenia to było wałkowane w innych tematach

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#10 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 23:40

Problem z wyłączaniem T25 Gaszenie silnika za pomocą odprężnika powoduje wypalanie zaworów i gniazd zaworowych ssących.
Wiem, że ludzie tak gaszą od lat i działa, ale takie gaszenie powinno być awaryjne, a nie nagminne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share xPatrx

xPatrx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 16:01

Problem z wyłączaniem T25 Przydało się. Teraz chodzi jak ta lala. Dzięki :D

#12 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 17 styczeń 2013 - 17:42

Problem z wyłączaniem T25 Ludzie,jak można gasić odprężnikiem?Kto tak wymyślił?Jak wam nie szkoda waszych traktorków i pieniędzy?

#13 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2013 - 19:52

Problem z wyłączaniem T25 No też się dziwie, że tak ludzie gaszą. Ja nawet nigdy nie próbowałem odprężnikiem, przecież ten gaz na tych śrubkach tak łatwo ustawić...
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#14 Share Yaro1976

Yaro1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Roland E86, weltmeister stella

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:10

Problem z wyłączaniem T25 Odprężnik nie służy do gaszenia silnika! Lecz do ułatwienia zapalenia przez podniesienie zaworów. :)

#15 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 17 styczeń 2013 - 21:05

Problem z wyłączaniem T25 Odprężnikiem można zgasić silnik tylko w czasie awarii pompy tzw. "rozbiegania silnika". Nie ma wtedy innej możliwości jak wyciągnąć odprężnik, włączyć wysoki bieg i zdusić silnik.
Nie wiem jak w innych stronach naszego kochanego kraju, ale w mojej okolicy nie widziałem nikogo kto gasi władka odprężnikiem. Co wy z tymi pompami robicie, że nie można normalnie zgasić silnika?

Edytowany przez Geo, 17 styczeń 2013 - 21:07.

#16 Share xPatrx

xPatrx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 14:20

Problem z wyłączaniem T25 Wlaśnie dlatego zadałem to pytanie :D

#17 Share pawnic4

pawnic4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Władimirec T25Aw trakcie Modernizacji Władimirec T25A 1995r po tuningu i Bizon Rekord w trakcie modernizacji

Napisany 18 styczeń 2013 - 18:48

Problem z wyłączaniem T25 jak to masz problem ja gasze go zaciągając raczke gazu albo odprężnikiem
Wladimirec T25A tuning 1995r

#18 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:07

Problem z wyłączaniem T25 W naszym rejonie gasi się odprężnikiem, bo potem i tak go trzeba wyjąć, żeby zapalić. Mój pali bez odpr. tylko jak zimny, jak gorący, stuka zapłon i odbija w tył, aż rozrusznik jęczy... To jest kąt wyprzedzenia, ale nic nie ruszam do czasu remontu, który może już niebawem... Ostatnio znalazłem idealną farbę do pomalowania ;)

No dobra, a jak Władek chodzi w cyklopie, to co? Za każdym razem mam ustawiać gaz? Tak sobie zgaszę jak Perkinsa i potem zapalam i już można kłaść.

Witek2010:
Wiem, że łatwo ustawić, bo podbijałem wolne, żeby mi nie kopcił, jak ujmę gazu do zera

Kiedyś mi coś padło w zaworach to nie mogłem gasić inaczej jak biegiem. Ojciec woła mnie, bo nie może zgasić traktora, a ja mu tłumaczę co i jak, to były wspomnienia :lol: Dawno to było jeszcze nie umiałem naprawiać... zawory nie otwierały się do końca i kopcił a nie chciał gasnąć, ale znajomy poprawił, tylko nie wiem co, bo wtedy byłem w szpitalu...

KPK Kumurun Team

#19 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:40

Problem z wyłączaniem T25 T25 gasi się dzwignią gazu dusząc go. A jeśli komuś tak nie gaśnie to albo ingerował on lub ktoś w układ i naspocił więcej niż pożytku ma albo porobiły się luzy na łączach połączeń od ręcznego gazu aż do ramienia na pompie wtryskowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:59

Problem z wyłączaniem T25 Kolega powielił to, co już było napisane. Luzy nie mają aż takiego gigantycznego znaczenia, przeszkadzają tylko w pracy, bo nie można równych obrotów ustawić.

KPK Kumurun Team