Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu?

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 20:48

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Nie ma lepszego sposobu poprawienia przyczepności ciągnika jak płyn w ogumieniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Dzisiaj, 09:07
  •  

#42 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 20:50

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Tylnym napapewno, ale czy ktoś nalewał do przednich opon i czy poprawiło to poza uciągiem również podrywanie przodu przy pracy z agregatem, bo obciążniki są dużo wysunięte przed przednią oś a czy nawet pełne perzednie koła płyny znacząco wpływają na podrywanie przedniej osi?

#43 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 20:55

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? kurna jeden sprowadzil jd i mial wode w oponach mroz byl i wyjechal z garazy to kolatnelo dobrze ze opon nie rozwalilo B)

#44 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 21:22

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu?

Ja też mam w pronarze w przednich kołach wode, musiałem nalac bo z agregatem uprawowo siewnym nie dawał rady.

nie ma wrażenia jakbyś na kamieniach z przodu jechał jak już odczepisz ten agregat?

#45 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 21:31

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? calej opony sie nie zalewa plynem tylko w ok. 70%, takze opona ma mozliwosc amortyzacji B)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 08 lipiec 2008 - 15:41

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? kiedy w eskaerze kolo nas zalami opony woda a na zime zapomnieli wody zpuscic i im opony rozsadzlo heh :P)

#47 Share mateus2222

mateus2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 20:53

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? w instrukcji do DF Agrofarma jest opisane jak napełnić opony wodą
o specjalną maszynkę do napełniania wody można pytać o sprzedawców opon

#48 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna; Rolnictwo; Motoryzacja

Napisany 24 czerwiec 2011 - 09:34

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Witam! Chłopaki czy ktoś z was pompował opony wodą na amortyzowanej przedniej osi? Bo trochę się boję, żeby nie zrobić nic złego. W końcu to prawie 500 kg będzie dodatkowo na osi.
Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 24 czerwiec 2011 - 11:22

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? nacisk z kół zalanych wodą przenosi się na podłoże bezpośrednio; działa inaczej niż balast typu przedni obciążnik, który obciąża przedni most ;) także dla ciągnika jest to zdrowsze

#50 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna; Rolnictwo; Motoryzacja

Napisany 24 czerwiec 2011 - 12:24

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? O przeciążenie mostu to ja się nie boje. Bardziej myślę nad tym czy jak przód nadal będzie podrywany w powietrze (bo na tuzie tylnym jest spory ciężar) czy wtedy przy cięższej osi nie stanie się nic z tulejami ani z siłownikiem od amortyzacji... Dobrze jakby się wypowiedział jakiś użytkownik ciągnika z amortyzacją osi.
Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

#51 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 12:31

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? ja mam podobno płyn w oponach, jak jechalem zimą po radzej nieodgarnionej i zbitej drodze(bo po co mają pług do końca opuszczac jak mozna powiedziec ze juz tyle napadało, niee ? )a wieć jak jechalem z turem to mie trzeslo jak... bez komentarza :/
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#52 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 14:53

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Mój wujek w C-360 ma wodę i w tylnich kołach i nie ma ich do końca zalanych, jak mu w zimie zamarzła to nie dało się po szosie jechać zbyt szybko bo traktor podskakiwał jak na trampolinie ;[ i nawet jak dobił opony powietrzem to zbytnio mu to nic nie dało :)

#53 Share danielooo8441

danielooo8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:46

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Ma pytanie czy do bez dętkowych opon można nalać wody??? Bo mi przy turze czasem tyłem rzuca i muszę obciążnik podczepiać.

#54 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 28 styczeń 2012 - 09:25

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Oczywiście, że możesz, jeżeli chcesz napełnić to tylko delikatnie zbij oponę ( np. kawałkiem kątownika) włóż węża miedzy oponę i felgę. Bezdętkowe mają ten plus, że zawsze możesz tymczasowo zatkać otwór po gwoździu np. wkrętem. Woda wtedy nie spłynie szybko i zawsze można dojechać do domu. Drugi plus, jeżeli chcesz spuścić wodę na zimę to wykręć wentyl, przekręć koło tak żeby był na dole i od góry zbij oponę z rantu felgi, obróć ponownie minuta i wody nie masz w oponie. Gdy masz dętkę w środku to plusem jest to ze felga nie rdzewieje a minusami to ze jak przebijesz to za chwile masz kapcia a wodę musisz wlewać i wylewać przez zawór.
c 330
4011
mf 255

#55 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 09:53

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Myśle, że zalewanie opon płynem to bardzo dobre rozwiązanie żeby dociążyć ciągnik ale martwi mnie jedna rzecz o której nikt nie pisze. Jeżeli zalejemy oponę na ok 75% a reszte powietrzem to w pracach polowych napewno to nie przeszkadza ale jak jedziemy szybciej ciągnikiem to koło napewno dostaje "bicia" bo woda nie jest równo rozłożona w kole, znajduje się tylko w 3/4 opony... Mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi... siła odśrodkowa. Moim zdaniem to może mieć wpływ na łożyska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 luty 2012 - 22:20

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? prawdopodobnie tak, ale wiesz mi żadne bicie nie jest wyczuwalne w czasie jazdy.