Skocz do zawartości

Zdjęcie

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone]

59 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darek2010

darek2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 21:32

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Mam problem ze sprzęgłem (fendt 312 rocznik 96 turbomatic), które się ślizga i czasmi piszczy prawdopodobnie to przez turbomatic w którym nie był nigdy zmieniany olej, Może ktoś wie jaki olej tam się wlewa i w jakiej ilości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Dzisiaj, 17:26
  •  

#2 Share michalfarmer

michalfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 08:26

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] zadzwoń do korbanka to ci przyślą odpowiedni olei i ilość. A może to nie wina oleju tylko tarczek albo jakiegoś hydromotoru ?? znajomy miał podobny problem ale jemu ciągnik się nie zbierał po dodaniu gazu.

#3 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 11:09

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Olej możesz wymienić ale pisk to i tak wina tarczy sprzęgłowej albo łożyska wyciskowego.

#4 Share tomgli

tomgli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:tomasz.g@g.pl

Napisany 15 grudzień 2012 - 09:13

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] tarcza z dodatkiem (chyba porcelany) zawsze piszczy przy gwałtownym ruszaniu

#5 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 18:07

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] to dziwnie bo u mnie nic nie piszczy
kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

#6 Share alojs

alojs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 23:07

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Olej sie wlewa z lewej strony ciagnika pod schodami jest taka klapka ktora odkrecasz i obracasz sprzeglem az pojawi ci sie korek na imbus do wlewu oleju...

#7 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 22:27

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Jak już będziesz się brał za "dolewkę" oleju to proponuję całkiem wymienić. W dolnej części obudowy skrzyni jest taka zaślepka, trzeba ją wyjąć, spuścić olej i dopiero wtedy zalać nowy. Dolewanie raczej nie pomoże w zaistniałej sytuacji choć też wątpię żeby wymiana pomogła ale spróbować możesz, nie jest to jakiś wielki koszt bo ten olej kosztuje ~10 pln/litr a zalewa się ~8 litrów choć to chyba jest zależne od modelu, w instrukcji będziesz miał podaną dokładną ilość.
Pozdrawiam,
Robert

#8 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 20:13

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] @darek2010 z tym olejem w sprzęgle to musisz bardzo uważać, jak już wiele razy użytkownik Kosti68 wspominał musi się tam znaleźć ściśle określona ilość oleju np. jeśli w instrukcji będzie napisane że 7,4 l to dokladnie 7,4 ni mniej ni więcej. Temat już poruszany kilka razy na forum. Ale powiem Ci szczerze, że to piszczenie to wątpię by była to wina turbosprzęgła, niski stan oleju w tymże układzie najczęściej objawia się kiepskim zbieraniem się ciągnika i dopiero przy bardzo wysokich obrotach ciągnik zaczyna jechać.

#9 Share pawel1708

pawel1708

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 12:50

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] mam podobny problem jak kolega powyżej tylko że u mnie to strasznie śmierdzi i pod spodem ciągnika widać troszke oleju i teraz chce go zmienić nie wiem czy to ma sesns mechanik każe jeżdżić aż ciągnik ustanie inny twierdzi że ciągnik się zapali CO ROBIĆ POMOCY!!!fendt 308ci

#10 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 16:10

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] a może po prostu zwykłe sprzegło ci się kończy i tyle a olej puszcza ze skrzyni lub silnika. U kolegi też śmierdzi tym bardziej w turze ale to tylko tarcza sprzęgłowa lubi się ślizgnąć przy spychaniu dużych ilości ziemi
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawel1708

pawel1708

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 18:46

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] ale u mnie on ma tylko 1900mth to dziwne żeby sprzegło tak szybko padło pozatym on nie pracuje w turze

#12 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 26 grudzień 2012 - 10:34

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] @pawel1708 a w którym miejscu ten olej cieknie jaki ma kolor i konsystencje? to ważne, bo może być tak jak twierdzi kolega UrsusCzesio lub też co gorsza mogło dojść do rozszczelnienia turbosprzęgła i wówczas cała turbina grzeje się i dlatego śmierdzi, a nie zauważyłeś w nim spadku mocy uciągu?

#13 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 27 grudzień 2012 - 23:50

ale u mnie on ma tylko 1900mth to dziwne żeby sprzegło tak szybko padło pozatym on nie pracuje w turze

taaa ma 1900 plus jedno zero wiec 11900:D

myslisz ze niemiec kupujac ciagnik za 60 tys euro robilbym nim 150 godzin rocznie?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#14 Share pawel1708

pawel1708

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 15:33

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Ale ja go kupiłem nowego w 2009

#15 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 20:31

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] kolego a powiedz jak wyłączasz walek wom zaciągasz te sprzęgło i ustawiasz obroty wom na 0 i z powrotem sprzęglo do przodu przesuwasz .
czy tylko zaciągasz te sprzeglo??

Edytowany przez pawello15, 28 grudzień 2012 - 20:31.

#16 Share pawel1708

pawel1708

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 22:29

kolego a powiedz jak wyłączasz walek wom zaciągasz te sprzęgło i ustawiasz obroty wom na 0 i z powrotem sprzęglo do przodu przesuwasz .
czy tylko zaciągasz te sprzeglo??

po zakończonej pracy ja zaciągam te sprzęgło i ustawiam obroty wom na 0 po czym przesuwam wajchę do przodu

@pawel1708 a w którym miejscu ten olej cieknie jaki ma kolor i konsystencje? to ważne, bo może być tak jak twierdzi kolega UrsusCzesio lub też co gorsza mogło dojść do rozszczelnienia turbosprzęgła i wówczas cała turbina grzeje się i dlatego śmierdzi, a nie zauważyłeś w nim spadku mocy uciągu?

koloru dokładnie ci nie określe bo jak narazie to za mało go cieknie a co do miejsca to zaczna wydmuchiwać od dołu z takej kratki składającej się z trzech otworów dosyć dużych spadku mocy nie zauważyłem

#17 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 12:03

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Tak czy owak obawiam się, że czeka Cię rozpoławianie bo im wcześniej się za to zabierzesz tym mniejsze koszty poniesiesz, bo jeśli cieknie olej z turbosprzęgła to w efekcie może to doprowadzić do jego pęknięcia a to już dość duży wydatek. A ten przykry zapach o, którym mówiłeś to nie przypomina czasem woni zgniłych jaj?

#18 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 19:24

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] aha czyli dobrze robisz , ja kiedys i kilku znajomych którzy mają serie 300ci tylko zaciagaliśmy te sprzęgla , i pozgniatalo nam dociski sprzęgła womu ,

#19 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 11:49

mam podobny problem jak kolega powyżej tylko że u mnie to strasznie śmierdzi i pod spodem ciągnika widać troszke oleju i teraz chce go zmienić nie wiem czy to ma sesns mechanik każe jeżdżić aż ciągnik ustanie inny twierdzi że ciągnik się zapali CO ROBIĆ POMOCY!!!fendt 308ci

Ciągnik do rozpołowienia i do wymiany uszczelniacze turbosprzęgła. Dalsze użytkowanie z obniżonym stanem oleju spowoduje uszkodzenie łożysk turbosprzęgła i łopatek turbiny. Wtedy naprawa na nowych cześciach kosztować może ok 15tys PLN.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share power2347el

power2347el

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 07 luty 2014 - 10:56

fendt seria 300 turbomatic, sprzęgło - POMOCY [połączone] Witam wszystkich, Mam problem z swoim Fendt 311 turbomatik z 1998r o przebiegu 8500 mth.
Mianowicie chodzi o to że przy dość szybkim puszczaniu sprzęgła na obrotach powyżej 1000, występuje taki jakby metaliczny pisk. Jest to uciążliwe np. przy prasowaniu gdy rusza się z gazem by prasa zaczęła kręcić kulkę.
Dodam że traktor mimio tego pracuje przyzwoicie. Choć np. gdy ciągnie się przyczepy i jest duże obciążenie a obroty spadają to traktor zwalnia, i gdyby nie redukcja zatrzymał by się ale to chyba normalne dla turbo-sprzęgła.
A więc co jest powodem tego Pisku????