Skocz do zawartości

Zdjęcie

przeróbka lewarka biegów

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ciapek70

ciapek70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 październik 2012 - 22:18

przeróbka lewarka biegów witam wszystkich.Mam t25 z 83 roku ma jeden lewarek zmiany biegów.Chciałem przerobić na dwa lewarki to znaczy tył/przód na osobnej wajsze.Moje pytanie brzmi co trzeba przerobić w tym temacie żeby wszystko grało. Z góry dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przeróbka lewarka biegów Dzisiaj, 13:22
  •  

#2 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 17 październik 2012 - 23:31

przeróbka lewarka biegów Witam- ta przeróbka aby rewers mieć na drugiej dżwigni,najlepiej kupić kopułę z dwoma dżwigniami, bo nawet wiercenie w kopule otworu do drążka oraz kupno wajchy i zgranie tego to możesz nie ogarnąć tego, aby zgrać w taki sposób żeby lekko przełączało i.t.d. :) Pozdrawiam

#3 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 18 październik 2012 - 09:39

przeróbka lewarka biegów Kupujesz to
http://allegro.pl/ko...2707284537.html
Odkręcasz podłogę, odkręcasz starą kolumnę, przykręcasz nowa i masz na 2 dźwignie.

A jeszcze jedno. Z lewej strony masz dziurę. Wkręcasz tam śrubę chyba na klucz 22 i wszystko. Możesz też przerobić wspawując do wybieraka kawałek płaskownika, by sobie zmniejszyć luz, ale nie musisz.

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 październik 2012 - 10:47

przeróbka lewarka biegów A choinka czujnika blokady?
Trzeba albo ją wyjąc albo przesunąć i dokręcić zanim włożymy kolumnę z dźwigniami.
Jeśli chcesz taniej zrobić kup dźwignie rewersu, wybierak, oring, tulejkę wybieraka. Poproś w sklepie żeby pozwolili Ci pomierzyć kolumnę z otworem i sam nawiercisz
Nawiercasz otwór w kolumnie na wymiar tulejki, zespawasz to razem i składasz.
Radzę jeszcze raz zaspawać dźwignię jak i wybierak bo miałem taka sytuację, że w obu spawy puściły i trzeba było rozbierać to 2 razy.
Warto poszerzyć wybierak aby nie było luzu miedzy przełączeniem rewersu bo zbierak jest szeroki a wybierak wąski.

#5 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 19 październik 2012 - 19:45

przeróbka lewarka biegów Ja robiłem właśnie tak jak w poście powyżej kupiłem tulejkę i wybierak koszt 10 zł dziurę przewierciłem zaspawałem i stało się tak jak w poście powyżej trzeba było drugi raz rozbierać bo spawy puściły. To jest żeliwne i nie chce się spawać mimo elektrod do żeliwa. Wybieraka nie poszerzałem i nawet nie przeszkadza to że ma tam luz. Ale od razu inny ciągnik z tym lewarkiem. Kto nie zrobił jeszcze tej przeróbki niech to uczyni jak najszybciej.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#6 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 19 październik 2012 - 20:11

przeróbka lewarka biegów jest taki stary sposób spawania żeliwa
zwykła elektroda owinięta dokładnie cienkim drutem miedzianym , spaw ładnie nie wygląda ale na pewno nie puści

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 październik 2012 - 20:59

przeróbka lewarka biegów Czytajcie dokładnie. Gdzie ja napisałem, że puścił spaw kolumny z tulejką.
Pękł spaw nowej dźwigni rewersu, połączenie druta z tulejką. Tak więc w ręku została mi dźwignia - drut.
A drugim razem wybierak który też jest spawany, połączenie sworznia z ta krzywką.
Oba spawy były "fabryczne", a teraz są moje i wszystko się trzyma dlatego radzę te obie części sobie jeszcze raz zaspawać dla pewności.
Bo te spawy to tylko wyglądają, ale nie trzymają. Nic nie było wtopione.

#8 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 20 październik 2012 - 19:34

przeróbka lewarka biegów

Ja robiłem właśnie tak jak w poście powyżej kupiłem tulejkę i wybierak koszt 10 zł dziurę przewierciłem zaspawałem i stało się tak jak w poście powyżej trzeba było drugi raz rozbierać bo spawy puściły. To jest żeliwne i nie chce się spawać mimo elektrod do żeliwa. Wybieraka nie poszerzałem i nawet nie przeszkadza to że ma tam luz. Ale od razu inny ciągnik z tym lewarkiem. Kto nie zrobił jeszcze tej przeróbki niech to uczyni jak najszybciej.

Kolego może ty poczytaj

#9 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 20 październik 2012 - 19:39

przeróbka lewarka biegów Poczytałem ale nie miałem na myśli, że źle zaspawałeś tak jak ja opisałem tylko swój przypadek
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#10 Share kowalskipiotr1004

kowalskipiotr1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 22:35

przeróbka lewarka biegów Hej witam. Tak się składa że niedawno nabyłem władka już z przerobionymi lewarkami. Wydaje mi sie że poprzedni właściel przerabiał orginalną obudowe lewarka nawiercając ją z tyłu i z przodu . Teraz mam trzy lewarki i nie powiem jest to bardzo wygodne. A zrobił to montując dwa dodatkowe lewarki--------------- z osi pedałów od roweru. Dwie mosiężne tulejki i dwa otwory w obudowie i wszystko działa rewelacyjnie. na spawał tylko dwo ograniczniki zeby główny lewarek nie wskakiwał całkiem do przodu i do tyyłu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 23:21

przeróbka lewarka biegów Witam- wrzuć fotki, jestem ciekaw jakie jest rozwiązanie tego rewersu, może bym też w taki sposób to zrobił ale trochę mi to nie pasuje żeby przez całą przystawkę dał oś jedno-lit na dwie dzwignie, przecież musi być miejsce dla lewarka zmiany biegów w środku, bo by wałek ciągły uniemożliwiał zmianę biegów od w wewnątrz kopuły, chyba że w środku wałek idzie zygzakiem :rolleyes: Pozdrawiam

#12 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 18 listopad 2012 - 23:26

przeróbka lewarka biegów @wieslaw16 - chyba źle zrozumiałeś :) Pisze że ma teraz 3 lewarki , jeden to rewers , drugi to zmiana biegów a trzeci to tzw "szosowe - terenowe" - kolejność podałem od kierownicy :P

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#13 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 00:34

przeróbka lewarka biegów Witam -no masz rację razor275, dopiero jak wysłałem posta pomyślałem, że pewnie jest tak jak podajesz, że szosowe i polowe są na tej trzeciej dżwigni, powiem że to nawet dobre rozwiązanie, zwłaszcza że czasem ciężko żeby przeredukować z jednych na drugie, nie chce jakoś zazębić - sorry ale póżniej o tym pomyślałem :) Pozdrawiam.

#14 Share kowalskipiotr1004

kowalskipiotr1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 19:48

przeróbka lewarka biegów No tak przez całą obudowe nie realne żeby ośka szła :-) Ośki są twarde z klinami na końcu jak to w rowerze:-) Jakiś czas temu tylko tulejki wymieniłem na nowe i chodzi wszystko jak ta lala. Tylko jak ktoś spojrzy to jest przerażony no bo jak to może być żeby do biegów trzy lewarki byly :-)

#15 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 20:18

przeróbka lewarka biegów Witam- a niech sobie myślą co chcą,( przerażenie?-myślę że raczej podziw), najważniejsze że jest to rozwiązanie wygodne i praktyczne, i dobrze spełnia swoją rolę,wiosną sam się zabiorę za takie rozwiązanie z biegami :) Pozdrawiam.

#16 Share kowalskipiotr1004

kowalskipiotr1004

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 20:46

przeróbka lewarka biegów W sumie żadna filozofia. Tylko dostęp do tokarki jest potrzebny o żadne tulejki z mosiądzu nie pasują i tszeba samemu dorabiac. No i spawarka sie przyda :-) Ale tak po dłuższych przemysleniach to ośki z jkimiś frezami były by lepsze bo w tych moich co chwile kliny są luźne :-(

#17 Share grzegorzchylak

grzegorzchylak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 26 luty 2013 - 07:32

przeróbka lewarka biegów Witam!

Ja mam pytanie jak zrobić i co kupić,aby wyeliminować luz na dźwigni zmiany kierunku jazdy. Nie chcę kupować całej kolumny.

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0325.jpg

#18 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 26 luty 2013 - 17:36

przeróbka lewarka biegów Na tym zdjęciu widzę jeszcze słaby luz. Pewnie tulejkę trzeba wstawić nową.

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 26 luty 2013 - 17:57.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#19 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 luty 2013 - 18:22

przeróbka lewarka biegów W jakich kierunkach masz luz?
Nowy wybierak, tulejka, śruba stożkowa do dźwigni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 26 luty 2013 - 18:53