Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1151 odpowiedzi na ten temat

#121 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 16:52

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] właśnie też przeglądając oferty zauważyłem że Galaxy jest lepiej wyposażony, młodszy i tańszy niż Sharan, więc pewnie macie racje że w Sharanie płaci sie za znaczek VW. A jak z częściami do Galaxy ? Nie wykończy mnie później utrzymanie tego auta ? I silnik w Galaxy jest Forda, czy taki sam jak w Sharanie czyli VW ?

Edytowany przez rafal4610, 20 styczeń 2013 - 16:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 13:51
  •  

#122 Share Marcin309

Marcin309

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła i koni;D

Napisany 20 styczeń 2013 - 17:15

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] części są wszystkie takie same jak w Sharanie. Silniki skrzynia wszystko takie same jak w VW przynajmniej w modelu z 96r tak jest... na szczęście nie miałem żadnych problemów... samochód godny polecenia

#123 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:01

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] nie wszystkie silniki są takie same w Sharan/Galaxy, o ile 1.9TDI to konstrukcja VW, to z benzynowymi silnikami było już różnie, i z tego co pamiętam Volkswagenowskie 2.3 V5 zastąpiono 1.8 produkcji Forda

#124 Share Marcin309

Marcin309

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:29

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] w Fordzie też jest 2.3 V5

#125 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:40

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] ręki sobie uciąć nie dam, większość silników była wspólna, ale były też wyjątki, bardzo możliwe że to 2.3 to był silnik Forda, a w VW był zastąpiony jednostką 1.8T

#126 Share Marcin309

Marcin309

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:42

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] bardzo możliwe wiem ze te 1.9 TDi to na pewno sa takie same a kolege interesuje ten własnie silnik czyli na 100% moja wspólny...

#127 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 19:56

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] A jeździliście tym autem co go Warfama, a teraz obecny Ursus sprzedaje ??
W rolnictwie siła!!! :)

#128 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 30 styczeń 2013 - 13:13

Ja mam taką i stanowczo polecam bardzo fajnie się nią jeździ dzięki temu, że z tyłu jest wielowahacz. Moja jest w wersji wyposażenia celebrate. Aha lubią w tym samochodzie padać różne czujniki (takie mniej ważne) np. u mnie padły czujniki cofania (czasami działają jak im coś odbije) i czujnik tempomat nie działa chociaż czujnik w skrzyni dobry ale ja w takie pierdoły nie wnikam. Wozi mój tyłek od punktu A do B bez niespodzianek i mnie to cieszy :).

Dzięki za info. Już została kupiona Skoda Octavia Classic 1.9SDI, 2002r ;)
Jakie przebiegi wytrzymują te silniki? Bo ta ma 240 000km

Edytowany przez MgrLukash, 30 styczeń 2013 - 13:14.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#129 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 30 styczeń 2013 - 14:34

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Sdi kupiłeś? No to trochę octavia mulasta będzie a sam silnik wolnossący czyli bez turba powinien nie być bardziej awaryjny niż tdi przynajmniej tak mi się wydaje :)

#130 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 15:37

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] ja mam Polo 1.9SDi z 96r. przebieg ponad 543tys. km. i jak na razie nawet do oleju nie zaglądam, może z raz między wymianami :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share pieniu

pieniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 15:53

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Wujek ma peugota partnera bierz i kupuj na jesieni przez pole kilometr po wykoszonej kukurydzy przejechał a wracał po oranym :D
wrzucisz dużo na pakę i się nie martwisz czy nie wyjedziesz po ziemniakach wykopanych z pełną paką worków jechał i się nie zakopał :P

#132 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 16:05

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] No po takiej eksploatacji napewno godny uwagi. Wytrzyma do jesieni?

#133 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 16:33

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Nie, nie ja wujek - bo dla niego za autem się rozglądaliśmy skoro tyle wytrzyma to pewnie się szybciej zestarzeje niż zużyje bo za wiele to one nie jeździ - głównie na zakupy itp. :P Można było kupić TDI z tego samego roku i podobnym przebiegiem ale jakoś zaufania to pompo-wtrysków to on nie ma podobnie jak do całej innej elektroniki :D
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#134 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 03 luty 2013 - 23:10

Sdi kupiłeś? No to trochę octavia mulasta będzie a sam silnik wolnossący czyli bez turba powinien nie być bardziej awaryjny niż tdi przynajmniej tak mi się wydaje :)

Brak turbo powoduje, że silnik jest mniej awaryjny, bo mniej może się w nim popsuć. A czy będzie się psuł to już zależy od poprzednich użytkowników. Na pewno będzie mniej dynamiczny, ale przy spokojnej jeździe bardziej oszczędny od TDI

#135 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 luty 2013 - 07:44

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Nstępny bajkopisarz, skąd ty takie wnioski wyciągasz? Co do awaryjności konstrukcja obu silników jest w zasadzie taka sama. Faktycznie turbo może się popsuć ale w tych silnikach wytrzymyało setki tys km. Dusząc gaz uzyskuje się wyższe prędkości obrotowe w sdi. Aby poruszać się z taką samą dynamiką tdi można poruszać się w niższym zakresie obrotów co spowoduje podobną trwałość silników o ile nie wiekszą w tdi. Co do ekonomi to już wogóle pomyłka. aby nie być zawalidrogą musisz poprostu cisnąć gaz, aby uzyskać jakie kolwiek przyśpieszenie. TDI też można spokojnie jeździć a na trasie to juz napewno mniej spali. Dla mnie plusem sdi jest jedynie niższa cena w porównaniu do tdi. Reszta to same minusy. Jeśłi już chce ktoś tdi na pompie polecam wersje 110 Km. Ze względu na turbo vtg ten silnik zupełnie inaczej oddaje moc i zużycie paliwa jest podobne o ile czasami nie mniejsze niż w wersji 90 KM.

#136 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 07 luty 2013 - 21:27

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Właśnie szukaliśmy zwykłego TDI ale nic w pobliżu nie było. SDI faktycznie jest jakieś 3-4tys tańsze i o wiele rzadziej spotykane.
Również wątpię że SDI będzie oszczędniejsze od TDI - bo trzeba mu bardziej do pieca przykładać, moment łapie chyba przy 2400obr/min a TDI 1900obr/min (jak dobrze pamiętam)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#137 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 17 luty 2013 - 21:38

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Panowie! Wiedzieliście o tym że mamy jeszcze produkowane Polskie samochody??? :)
http://honker.com.pl/ Nie miałem o tym pojęcia! :wub:
I coś dla bardziej wybrednych- http://arrinera.pl/pl 509.000 PLN i jest wasz :D

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#138 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 20 luty 2013 - 20:52

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Ja w dawniejszych latach miałem skodę 105 rocznik 1976. Silnik z tyłu, dosyć duży prześwit, prawie płaska podłoga. Samochód wg mnie doskonały na polne drogi i na zimę. W zimie tylko trochę nie chciała skręcać:), bo bagażnik z przodu, ale dwa worki z piachem załatwiały sprawę. Tylko kto teraz jeździ skodą 105.
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#139 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 20 luty 2013 - 21:09

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Honker cargo to jak lublin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 20 luty 2013 - 21:22

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Rozglądam się w sumie za autem tego rodzaju ale nie wiem czy to dobry pomysł. Mam obecnie Renault Kangoo. Nie mogę powiedzieć żebym był zadowolony. Z poważnych rzeczy to regenerowałem belkę tylną zawieszenia co kosztowało mnie 1200zł. Poza tym ciągle psują się jakieś drobnostki. A jak w partnerze wygląda tylne zawieszenie? Tez jest na tej śmiesznej belce?

Wujek ma peugota partnera bierz i kupuj na jesieni przez pole kilometr po wykoszonej kukurydzy przejechał a wracał po oranym :D
wrzucisz dużo na pakę i się nie martwisz czy nie wyjedziesz po ziemniakach wykopanych z pełną paką worków jechał i się nie zakopał :P