Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

corrado    401

Cześć, mam taką zagwozdke, może ktoś mi pomoże...

Otóż po ostatniej podróży moim polo, babcia obiecała mi nowy samochód, bo stwierdziła, że nie mogę, aż tak ryzykować :) W związku z powyższym zaczęłam przeglądać ogłoszenia i trafiłam na coś fajnego : http://moto.gratka.pl/tresc/volkswagen-bora-i-1-9-tdi-comfortline-17521433.html#e9633eb6d6f80ce0,1. Myslę, że to powinien być dobry wybór, mam zaufanie do Volkswagena, ale nie miałam jeszcze nigdy diesla. Zastanawiam się, jakie problemy mogę napotkać podczas użytkowania takiego autka. Czy ktoś mógłby napisać mi coś na ten temat, żebym nie spanikowała, jak coś zacznie stukać czy dymić?

Droga koleżanko jeśli chodzi Ci konkretnie o to to ogłoszeni to w tym samochodzie nie ma silnika diezla tylko benzyna więc albo się ktoś pomylił albo to ogłoszeni to podpucha. Po czy to stwierdzam na jednym ze zdjęć na klapie bagażnika widnieje emblemat jednostki 1.6 po drugie w kolejnym ze zdjęć obrotomierz  wyskalowany jest do bodajże 7tys./obr jednostki wysokoprężne montowane w VW nie kręcą się do tylu obrotów. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Toyota corolla 1.6benzyna  rp.1990r miałem ją w latach 2003-2010 czasy kawalerki  (intensywne użytkowanie) przeżyła wszystkie znajomych polonezy ople itp

Mercedes vito 103 2.2cdi rp.2002 szajs kupiłem go w 2005r  jako 3 letnie auto  siadały pompowtryski. Miałem go dwa lata i wymieniłem na vw T4 carawelle 2.5tdi który już się dużo lepiej sprawował chociaż był starszy i i miał przebieg w trakcie zakupu 260tyś wymiana to co rusz jakieś końcówki na drążkach.

W między czasie miałem bmw 530 kombi z roku 1999r 3.0 186km auto godne polecenia tłukłem go z 3 lata bez awarii. Odsprzedałem znajomemu który ma ją do dzisiaj i jest zadwolony. Na chwilę obecną mam audi a6 3.0tdi 2004.rok w trakcie zakupu miało 120tyś teraz ma 180tyś i nie narzekam posiadam go 5 rok. Jeśli ktoś ma pytania na temat tych aut to mogę coś napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

a ja sobie po długich poszukiwaniach przypadkiem trafiłem na fajne autko jakim jest chevrolet cruze w dieselku 2,0 o mocy 163 km.auto sprowadzone z Niemiec z przebiegiem niecałe 30000km więc powinno sporo pochodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Droga koleżanko jeśli chodzi Ci konkretnie o to to ogłoszeni to w tym samochodzie nie ma silnika diezla tylko benzyna więc albo się ktoś pomylił albo to ogłoszeni to podpucha. Po czy to stwierdzam na jednym ze zdjęć na klapie bagażnika widnieje emblemat jednostki 1.6 po drugie w kolejnym ze zdjęć obrotomierz  wyskalowany jest do bodajże 7tys./obr jednostki wysokoprężne montowane w VW nie kręcą się do tylu obrotów. 

 

Ale z ciebie detektyw. Już sama cena i rocznik auta nie ważne z jakim silnikiem. Mówią, że coś jest nie tak. Wystarczy porównać to z cenami ogłoszeń, które są na dole. Nie trzeba oglądać dalej obrotomierzy czy znaczków. Takich ogłoszeń się po prostu nie otwiera.

@karolr2n twoje vito mimo, że miało 3 lata mogło mieć 300-400 tys km. Bo przy tym przebiegu trzeba wymienić wtryski w tych silnikach. Ogólnie silnik cdi to bardzo trwała jednostka. Wytrzymuje bez trudu 700 tys km. Sam takie widziałem. I to o dziwo nie dymi nie stuka. mocy może trochę mniej ale jedzie. Inne auta jakie kupiłeś po prostu trafiły ci się w dobrym stanie. Wielu ludzi napisze pewnie o tych autach co innego. Bo im akurat się popsuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Detektyw nie detektyw czasem takie ogłoszenia bywają bo komuś zależy na kasie żeby spłacić jakiś dług z tych cudownych chwilówek sam kupiłem tak przyczepę i to się nazywa po prostu okazja i tyle a nie że zaraz nie otwierać


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Król i Książe Polskiej wsi VW Passat kombi 1,9 TDI :P  Ja właśnie takim śmigam i jak dla mnie jest ok, silnik ma przejechane 300 tyś i cyka jak ta lala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja swoim śmigałem targał wszystko pakowny i tani w eksploatacji ale przy 670tys. km jeszcze go sprzedałem za 2tys.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nic nie przebije pod wzgledem wytrzymałosci silnika mercedesa W124 i W201(190) z silnikiem 2.0 diesel

no moze tylko volvo p1800s ;)  (dla znajacych temat)

naprawde dobre silniki tdi to tylko 1.9 tdi na pompie rozdzielaczowej 90 i 110 KM i 2.5 tdi 5 cylindrów reszta to badziew

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Popieram 1.9tdi the best mam w 80 pali zawsze i jedzie tam gdzie się chce a w dodatku oszczędnie 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Król i Książe Polskiej wsi VW Passat kombi 1,9 TDI :P  Ja właśnie takim śmigam i jak dla mnie jest ok, silnik ma przejechane 300 tyś i cyka jak ta lala

 

mój ma 345000 i też ma niezły wydmuch :D na drodze nie ma sobie równych :)

 

 

ostatnio ziemniaki po 1500kg ciągne :D  a i po opryskiwacze byłem nim pod Bydgoszczą ale inną przyczepką.

 

http://zapodaj.net/ce28fcf77f263.jpg.html

 

http://http://zapodaj.net/c792429de2700.jpg.html

 

http://zapodaj.net/45e1d686a61a5.jpg.html

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

corrado ile ci spali 80-tka na100? Mój Passat po trasie mieści się w 5l ale taka jazda po piwo lub po mieście to 6l łyknie oczywiście nie katując.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

80 Podobnie tylko ma dłuższe przełożenia na biegach 5 spali jak tak nie wciskam pedału do końca i tak do 120km\h a jak deptałem kiedyś tak ostro i prędkość utrzymywałem w granicach 180-190 więcej nie bardzo chciała iść to 7l.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edward    0

Mam Passata 2 tdi 170KM zakupionego w salonie w 2008r.Przejechałem nim 100tys.km.bez żadnej awarii.Samochód godny polecenia,bardzo przyjemnie i wygonie nim się podróżuje a na trasie nie ma na niego mocnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

powiadasz nie ma mocnych ?

to moze sie scignij z bmw m5 ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

170 czy nawet 140 KM do jazdy na co dzień w zupełności wystarczy. Na trasach rzadko spotyka się m5 czy r8. Jak widać człowiek ma 2,0 tdi już 6 lat i nie narzeka. Tak samo jak ja. A bajki, że leciwe audi wyciągnie 190 i spali przy tym 7l na 100 są po prostu śmieszne. No chyba, że ktoś przejechał na dystansie 100 km, 5 czy 10 km z prędkością maksymalną a resztę powiedzmy z prędkością 110 km/h. I podał średnie spalanie z tych 100 km. Ale po co pisać głupoty, że przy prędkości 180-190 km/h auto pali 7 l. Takiego jeszcze nie wyprodukowali.

Licznik prawdopodobnie oszukuje o 8 do 10 % oczywiście pokazuje więcej. Gdyby takim starym autem przejechać dystans powiedzmy 100 km na autostradzie z max prędkością non stop, prawdopodobnie skończyło by się to awarią silnika. Lub poważnym ubytkiem w jego kondycji.. A spalanie wyszło by co najmniej około 15 l/100.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wooow ale wyczyn, 6 lat temu wzięty z salonu i nadal jeździ  :blink: 100tys km to maluchy bez problemu kręciły. Miałem kiedyś audi 80 16v, życzę każdemu takich osiągów i spalania, 220km/h bez problemu osiągała, spalanie 13 litrów gazu z małą różnicą na ciężkość nogi.... Zrobiłem nią 60tys kawalerskiej, ostrej jazdy i tylko opony i zawieszenie zmieniałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

powiadasz nie ma mocnych ?

to moze sie scignij z bmw m5 ? ;)

Szczerze? Jak ciśniesz po autostradzie to nie ma mocnych w 90% przypadków. Ja mam AR 156 1,9 JTD 105 km i na autostradzie 90% aut wyprzedzam ja. Mnie wyprzedzają właśnie jakieś wykopane w kosmos Audi czy BMW ;) 

 

A co do tego spalania. Bez przesady, że 15 litrów, prędkość to tylko jeden z czynników determinujących spalanie, tutaj w grę wchodzi nawet ciśnienie w oponach więc 15 litrów dla tdi to absurd. 10 max. Jak już wejdzie się na obroty i się je trzyma to się jedzie ;) nie wiem też jak obroty a tdi są ustawione, ale u mnie np. przy w-max ma się 4100 obrotów, a przy maksymalnej autostradowej dopuszczonej ustawą 3000 więc całkiem mało. 


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

170 czy nawet 140 KM do jazdy na co dzień w zupełności wystarczy. Na trasach rzadko spotyka się m5 czy r8. Jak widać człowiek ma 2,0 tdi już 6 lat i nie narzeka. Tak samo jak ja. A bajki, że leciwe audi wyciągnie 190 i spali przy tym 7l na 100 są po prostu śmieszne. No chyba, że ktoś przejechał na dystansie 100 km, 5 czy 10 km z prędkością maksymalną a resztę powiedzmy z prędkością 110 km/h. I podał średnie spalanie z tych 100 km. Ale po co pisać głupoty, że przy prędkości 180-190 km/h auto pali 7 l. Takiego jeszcze nie wyprodukowali.

Licznik prawdopodobnie oszukuje o 8 do 10 % oczywiście pokazuje więcej. Gdyby takim starym autem przejechać dystans powiedzmy 100 km na autostradzie z max prędkością non stop, prawdopodobnie skończyło by się to awarią silnika. Lub poważnym ubytkiem w jego kondycji.. A spalanie wyszło by co najmniej około 15 l/100.

 

no i jaki masz przebieg ze tak zachwalasz ?

nowoczesne silniki na common railu generalnie sa trwałe, nie słychac zeby jakies tam powazne awarie sie przydarzały samemu silnikowi,no moze poza dci, nietrwały jest za to cały osprzet i to powoduje ze ciesza sie rózna sława, np. taki 3.0 diesel od bmw, sam silnik bez problemu przejedzie 1mln km, ale zaczym dojedzie do tego przebiegu to potrzeba bedzie ze 2 turbiny, z 3 komplety wtryskiwaczy, z 3 kolektory dolotowe, 2 dwumasy, do tego inne niespodzianki...

sam silnik czyli kadłub, wał, głowica jest super

i tak to wyglada ze wszystkimi nowoczesnymi dieslami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Alfa 105 koni niedościgniona na autostradzie  :) Byle świr w tico też może łykać 90% normalnie jadących ludzi jadących 90-120km/h. Nie ma się oszukiwać, dzisiejsze wozy to tylko lans dla właścicieli i zarobek dla serwisu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

a to ciekawe, bo 80 ma v-max 171 km :D

Chyba w danych technicznych to przeczytałeś w realu dodaj jeszcze 20 km sprawdzone.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj