Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

bratrolnika    28702

kolego to chyba nie tak, samochody które wymieniłeś to już relikty minionej epoki, nikt nie będzie się tłukł starym rzęchem skoro może jeździć czymś lepszym

nawet jeśli sądzisz że można mieć dwa samochody, tzn. jeden lepszy, do kościoła, na zakupy, do rodziny, a drugi właśnie typowo gospodarski, żeby po śrutę jechać, na pole zajrzeć, to pamiętaj że dwa samochody to dwa razy opłaty, dwa razy koszta napraw, dwa zajęte miejsca w garażu.... choćby sama wymiana oleju, czy też opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Czyli terenowego auta szukacie obecnie jezdżę Dacią logan już od sześciu lat i nic się nie psyje teraz ma 70tyś.km
6 lat i tylko 70 tys?

Moja jest z 2011 i już ma ponad 30 tys ;)

Jaką masz wersję? Sedan? Z jakim silnikiem?

 

 

 

może dacia,podobno wytrzymały http://otomoto.pl/da...-C25332825.html

swoja droga ciekawe czy właściciel odbierze :huh: i kiedy w tym aucie działaja poduszki powietrzne :wub:

ciekawe co to za trumna bo raczej nikt żywy z niej nie zostały wyciągnięty ani tym bardziej nie wyszedł z niej o własnych siłach.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

panowie po co wam samochody z napędem na 4x4 jak nikt prawię ich nie wykorzysta. żeby na polę pojechać można ciągnikiem albo spacerek dla zdrowia. w takich samochodach o ile wieksze spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

w takim np. Scenicu czy Dacii to raczej spalanie nie wzrasta, to są samochody z dołączanym automatycznie napędem na tył

w normalnej jeździe ten samochód jeździ jako taki z napędem na przód tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

@bratrolnika spalanie nieznacznie ale wzrasta. Nie jest to wprawdzie dużo ale te 0,5l/100km więcej spali. Mam octavię 4x4 i pali właśnie o te 0,5 litra więcej od takiej samej octavi 4x2. Myślę więc, że przy takiej Daci czy Sceniku będzie podobnie.

@cinek1808 niby tak ale gdy przychodzi ruszyć z przyczepką na śliskiej nawierzchni dodatkowa napędzana oś bardzo się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

też tak sądzę, mimo że nie ma u nas jakichś górek, teren raczej równinny, to mam chęci zakupić małżonce coś właśnie pokroju Golfa 4motion, żeby w razie czego nie wypychać samochodu z błota/rowu, będę bardziej spokojny jak w zimę będzie gdzieś jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Dodatkowo mogę powiedzieć, że wersja 4x4, mówię tu akurat o octavii (czyli golf też w to się wlicza) prowadzi się dużo lepiej niż wersja 4x2 a to z tego względu, że w 4x4 tył jest na wielowahaczu a w 4x2 jest belka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

panowie po co wam samochody z napędem na 4x4 jak nikt prawię ich nie wykorzysta. żeby na polę pojechać można ciągnikiem albo spacerek dla zdrowia. w takich samochodach o ile wieksze spalanie

Chyba nigdy nie użytkowałeś samochodu z napędem 4x4 , jest to super sprawa i bardzo często przydatna :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Mod ma racje nie ma jak 4 kapcie i nie mowa tu tylko o zimie ale i bezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Chyba nigdy nie użytkowałeś samochodu z napędem 4x4 , jest to super sprawa i bardzo często przydatna :)

100% prawda jak jeszcze porządne kapcie są to mało jest przeszkód nie do pokonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nawet samo prowadzenie auta na suchym (że nie wspomnę o deszczu czy śniegu ) czy też np.start z drogi podporządkowanej autem które ma permamentne 4x4 to kompletnie inna bajka-oczywiście nie jest to auto dla fanów pisku opon :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jak to w życiu każdy potrzebuje czegoś innego. Jednak według mnie 4x4 tylko w aucie z mocą powyżej 100 km minimum. W takich małych nie dość, że spalanie wzrośnie to jeszcze dynamika spadnie i to sporo. Napewno 4x4 ma lepszą trakcje. Jednak nowymi modelami aut nie ryzykował bym brodzenia w głębokim śniegu. Może 4wd przepchnie pojazd. Ale ceny kratek i innych plastików pod spodem skutecznie zniechęcają do takich wypraw. Jeśli ktos ma dobry dojazd na pole tak jak u mnie np. Nie odczuwamy w rodzinie potrzeby posiadania pojazdów 4x4. Jedynie gdzie by mi się ten napęd przydał to w sprinterze. Ale to nie dlatego, że jeździ w błocie a dlatego, że z lekkim tyłem czasami są problemy z ruszeniem nawet na mokrej trawie. Jednak wiedząc, że nie ma do sprintera 4wd szybkich mostów i jak wzrosło by spalanie. Szybko z tych mażeń rezygnuję. Dodam, że mieszkam na południu podlasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

też tak sądzę, mimo że nie ma u nas jakichś górek, teren raczej równinny, to mam chęci zakupić małżonce coś właśnie pokroju Golfa 4motion, żeby w razie czego nie wypychać samochodu z błota/rowu, będę bardziej spokojny jak w zimę będzie gdzieś jechać

 

 

Chlopak na zime zaklada sie zimowki i jest po problemie. Zadne 4x4 nie zagwarantuje ci dobrej przyczepnosc.

 

Dzis widzialam mistrzow kierownicy na letnich oponach na sniegu. Albo to nie wychamowal przed sklepem albo nie mogl wyjechac.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Oj bananie ,bananie :D -a czy 4x4 wyklucza stosowanie zimówek ?A teraz postaw na tym śniegu czy lodzie zwykłe autko i takie 4x4 (oba na zimówkach)-przy dobrej gołoledzi (albo kopnym śniegu) tym bez dodatkowego napędu nawet nie ruszysz.Ja kiedyś pod stromą oblodzoną górkę wytargałem Toyotkę corollę kombi z przyczepką na której było 1100 kg węgla-powodzenia takim zwykłym autkiem.Dalej-na pole też jeżdżę (dlaczego niby dziki miałyby się nudzić :D )-drogi są tam takie że jak trochę deszczu popada to nawet zwykłym autkiem nie próbuj-a takie jak moje spokojnie jedzie (stare Audi ma całkiem spory prześwit ale i prześwit nic nie dałby gdyby nie cztery kółka napędzane).Zresztą co ja będę tłumaczył-mieszkam w okolicy gdzie zawsze sporo śniegu pada i wkurzało mnie ciągłe odpalanie ciągnika żeby dzieci zawieźć do szkoły.A i quattro w tym roku ugrzęzło :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ja tam zawsze widzę pod kościołem na górnym parkingu tylko terenówki, audi w quattro mojego ojca i inne z 4x4 :D Wszystkie próby dołączenia kończą się niepowodzeniem ewentualnie stłuczką :P

@banan - zapraszam , zmierzymy się do mnie pod górkę (oczywiście jak śniegu dosypie tak od 10cm do 20 ) do audi przyczepkę jeszcze można podpiąć :-) wielu było śmiałków i nie dali rady .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Mod przyjmuje Twoje wyzwanie-------Gdzie i kiedy? :lol: Mi wystarczy moja Dębica Frigo Directional i dam sobie radę jesli tylko się nie powieszę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Chodzi właśnie o to "powieszenie"-zanim ten z 4x4 się zawiesi to Ty już bedziesz parę razy siedział.Oczywiście zakładam że widziałeś prawdziwą zimę i prawdziwy śnieg (znaczy nie jesteś gdzieś z zachodniej Polski).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

I ja i POL1 jesteśmy z małopolski więc widzieliśmy prawdziwy śnieg , prawdziwe górki i naprawdę złe warunki na drogach :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No to POL1 nie wie co mówi-chyba że te opony ma założone na ciągnik :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

A no co zrobisz... chyba będziemy się musieli zmierzyć ... tylko obecnie śniegu brak :D


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj