Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi fungicydowe

8792 odpowiedzi na ten temat

#1801 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 22 maj 2013 - 10:21

Zabiegi fungicydowe Chorób jeszcze nie masz na podflagowym?? U siebie zauważyłem to skupić się trzeba na dobrej ochronie liścia, na 3 zabieg tebukonazol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi fungicydowe Dzisiaj, 02:31
  •  

#1802 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 22 maj 2013 - 12:14

Zabiegi fungicydowe pragnę się doradzić jako że w tej dziedzinie totalnie niedoświadczony, na T1 dałem 2l Topsinu + 0,66 l Domnica (tebukonazol), na chwilę obecną raczej nie widać chorób, choć w dolnych partiach gdzieniegdzie trafi się kropka mączniaka czy tez rdzy brunatnej, i teraz zasadnicze pytanie, pszenica w przeciągu tygodnia zacznie się kłosić, kiedy zrobić zabieg T2 (w planie miałem tylko dwa zabiegi) , ewentualnie czy warto przeczekać T2 i zrobić od razu T3 po wykłoszeniu...
generalnie co polecacie, i w jakiej fazie to zrobić i jakimi środkami tak żeby skończyć na tym jednym zabiegu, z góry dziękuję

#1803 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 22 maj 2013 - 12:14

Zabiegi fungicydowe Tebukonazol bierze mączniaka, według waszej praktyki?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1804 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 22 maj 2013 - 16:19

Zabiegi fungicydowe

pragnę się doradzić jako że w tej dziedzinie totalnie niedoświadczony, na T1 dałem 2l Topsinu + 0,66 l Domnica (tebukonazol), na chwilę obecną raczej nie widać chorób, choć w dolnych partiach gdzieniegdzie trafi się kropka mączniaka czy tez rdzy brunatnej, i teraz zasadnicze pytanie, pszenica w przeciągu tygodnia zacznie się kłosić, kiedy zrobić zabieg T2 (w planie miałem tylko dwa zabiegi) , ewentualnie czy warto przeczekać T2 i zrobić od razu T3 po wykłoszeniu...
generalnie co polecacie, i w jakiej fazie to zrobić i jakimi środkami tak żeby skończyć na tym jednym zabiegu, z góry dziękuję

Przy takim nawożeniu jak pisałeś przenica jeszcze ładnie się trzyma? Pierwszy zabieg nie jest jakiś rewelacyjny więc teraz daj coś mocnego jak planujesz na tym zakonczyć ochronę. Kiedy robić zabieg, mysle że teraz jest optymalny termin między T2 a T3 czyli powiedzmy opóźniony T2.

Na T2 myśle u siebie reveller 0.5 + epoksykonazol 0.5 ale dzis dostałem propozycje Feniks 1l + Acanto 0.5l + 0.5 Tebu co sądzicie?

#1805 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 22 maj 2013 - 16:59

Zabiegi fungicydowe Panowie co polecicie na T2? Na Rywalce mam strasznego mączniaka i z powodu braku Prosaro o którym już wcześniej pisałem będę pryskał na 3 razy. Co teraz polecicie? Zastanawiam się nad Duetem Star

Edytowany przez losktos, 22 maj 2013 - 17:01.

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1806 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 22 maj 2013 - 16:59

Zabiegi fungicydowe no puki co trzyma się bardzo fajnie, wiesz u nas dość sucho jest, deszczu to niewiele, 10 dni temu trochę popadało ale znowu by się przydało

co do nawożenia to dostała prawie 150N w dwóch dawkach RSM32, wszystkie stanowiska po rzepaku, klasa ziemi od 3a do 4b

a kiedy mogę najpóźniej zrobić ten oprysk ? w trakcie kłoszenia ?

#1807 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 22 maj 2013 - 18:24

Zabiegi fungicydowe Jak nie ma objawów to po wykłoszeniu, tylko wiesz jak to mówia lepiej zapobiegać niż leczyć, a niektóre choroby w pierwszym stadium rozwijają się tak, że nie zobaczymy tego gołym okiem, więc dałbym najpóźniej w trakcie kłoszenia. Daj coś ze strobiluryna żeby trzymało dłużej i jeszcze pytanie ile czasu mineło od pierwszego zabiegu??

@losktos może być ten duett, powinnien wziąść mączniaka. Co dałeś w pierwszym zabiegu??

#1808 Share CARYX

CARYX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 maj 2013 - 18:54

Zabiegi fungicydowe mam strasznego mączniaka w pszenicy tonacji stanowisko po rzepaku, dolne liście przy ziemi mają białawe plamki sporo tego białego jest. Co polecacie żeby skutecznie zwalczyć mączniaka, dodam że to będzie pierwszy i ostatni zabieg fungicydowy

#1809 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 22 maj 2013 - 19:37

Zabiegi fungicydowe a co polecacie na jeczmien jary?? czy jest sens pryskac fungicydem?

Edytowany przez qba333, 22 maj 2013 - 19:38.

#1810 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 22 maj 2013 - 20:11

Zabiegi fungicydowe U mnie w Bogatce już wczoraj rozpoczęła się faza kłoszenia. Na dodatek wczoraj, dziś i do końxa tygodnia ma padać deszcz!! Ile godzin po zabiegu fungicydem nie może być deszczu?? Dwie godziny wystarczą? Mam kupiony Zafir 400 EW. Proszę o odpowiedź!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1811 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 22 maj 2013 - 20:15

Zabiegi fungicydowe

Jak nie ma objawów to po wykłoszeniu, tylko wiesz jak to mówia lepiej zapobiegać niż leczyć, a niektóre choroby w pierwszym stadium rozwijają się tak, że nie zobaczymy tego gołym okiem, więc dałbym najpóźniej w trakcie kłoszenia. Daj coś ze strobiluryna żeby trzymało dłużej i jeszcze pytanie ile czasu mineło od pierwszego zabiegu??

@losktos może być ten duett, powinnien wziąść mączniaka. Co dałeś w pierwszym zabiegu??

Na pierwszy zabieg poszedł Wirtuoz no i rozczarowałem się. Co do reszty chorób ok, ale mączniaka przepuścił strasznie. Na Finezji i Bamberce jest znacznie lepiej ale na Rywalce poprostu tragedia. Może dlatego że dałem 1 l a nie 1,25
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1812 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 22 maj 2013 - 20:23

Zabiegi fungicydowe Przyczyn może być dużo, zbytnio zagęszczony łan, monokultura, podatnośc na tą chorobę. U mnie pszenice czyste po 0.5 Tilt Turbo + 0.8 prochloraz ale i wcześnie poszedl zabieg tzn koniec krzewienia-początek strzelania w zdzbło.

#1813 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 22 maj 2013 - 20:39

Zabiegi fungicydowe Witam!
Planuje tylko 1 zabieg fungicydowy na zboża, który mam zamiar teraz na dniach robić bo widzę ze pojawiło się trochę grzybów, głównie mączniak i rynchosporioza. Moje zboża to żyto hybrydowe, pszenica ozima i jęczmień jary. Planuję kupić FALCON. Nie wiem tylko czy sobie poradzi czy też lepiej zastosować jakąs mieszankę fungicydów! Co byście polecali i jak to wygląda mniej wiecej cenowo na ha??

#1814 Share Krisma

Krisma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 22 maj 2013 - 21:08

Zabiegi fungicydowe Stosował już ktoś Osiris w pszenicy?

#1815 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 22 maj 2013 - 21:18

Zabiegi fungicydowe Ja dziś opryskałem pszenice tiltem ale nie wiem czy nie za wczesnie bo zapowiadaja parę dni deszczowych i z niskimi temperaturami (chodz tilt działa w niskich temp. tak pisze na etykiecie) Lepiej wcześniej opryskac czy pozniej? za pare dni kłos już bedzie na wierzchu.

#1816 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 23 maj 2013 - 10:19

Zabiegi fungicydowe Mam takie pytanko pierwszy zabieg fungicydowy ATAK 450EC 0,6l/ha+PROPICOFLASH 0.4l/ha ale srenio mi to wyglada najbardziej martwi mnie taki bialy nalot na lodydze przy korzeniu co to moze byc? jaki terez zabieg teraz pojdzie odzywka mikrostart 0,5kg/ha i wieloskladnik NPK 20-20-20 co dodac. Mozliwe ze ten bialy nalot na lodydze przy korzeniu to choroba podstawy zdzbla?

Edytowany przez milanreal1, 23 maj 2013 - 17:18.

#1817 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 23 maj 2013 - 11:29

Zabiegi fungicydowe biały nalot to mączniak. Choroby podstawy źdźbła objawiają się zwykle ciemnymi przebarwieniami u podstawy łodygi
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1818 Share Adamp1976

Adamp1976

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 maj 2013 - 12:40

Zabiegi fungicydowe Pragnę przestrzec że troska o uprawy jest istotna ale nie mniej istotna jest świadomość konsekwencji czynionych zabiegów nie tyle dla upraw, co okolicznej przyrody. Nawozy, opryski, nie daj Boże krótko przed deszczem potrafią wyrządzić wiele szkód zwłaszcza okolicznym zbiornikom wodnym, a co mało osób wie również tym bardzo odległym, bo duża część środków bardzo długo się nie rozkłada docierając często nawet do morza. Bałtyk obecnie jedno z najbrudniejszych mórz świata, w największej części "zasilany" jest przez polskie rzeki zatem na nas spoczywa odpowiedzialność racjonalnego postępowania, by zarówno może jak i nasze rzeki i jeziora mogły jeszcze przez długie lata cieszyć oko, a nie przekształcać się stopniowo w grochówkę.

#1819 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 maj 2013 - 13:11

Zabiegi fungicydowe tak. nie opryskam funglicydami ani herbicydami i nie dam nawozu bo będę czekał na idelną pogode (i się nie doczekam) bo żal mi będzie morza... a za to drugi rolnik wykona zabiegi i ja będę miał 4 tony a on 8 i morze mi zwróci te 4 tony...

tak samo było z segregowaniem śmieci... tyle się mówi żeby nie palić plastiku, butelek bo to sie unosi nad nami.... wieć pomyslałem naucze w domu wszystkich żeby wyrzucali butelki nie do pieca a do worka bo przeciez zbierają na wiosce normalnie plastik segregowany... i co z tego. Jak sie zapytałem obojętnie którego sąsiada to mówi że jego piec wszystko pali... i swojego smrodu z komina nie wdychałem ale z kominów sąsiadów za to tak...

przeciez i tak umrzemy i tak

Edytowany przez milanreal1, 23 maj 2013 - 17:18.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1820 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 23 maj 2013 - 16:18

Zabiegi fungicydowe Ty chyba nie jesteś rolnikiem skoro piszesz żeby nawozu nie stosować przed deszczem.Kup mi ze 100 ton saletry a przy Tobie wysieje ją na suchą glebę