Polecane posty

Uziu92    7975

siarczanem nie popalisz raczej. Było słońce i upał, na zakladkach poszło wiecej srodka i poszło w końcówki, pamiętam po jakichs 10 czy 12 dnaich juz znikły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie znajac zycie moze byc sporo zakladek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

staraj sie ich nie robić, chyba że masz same kliny, ale i tak można to ograniczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
1 godzinę temu, Damianbob napisał:

Jak opryskalem wczoraj  pszenżyto od chwastow to po ilu dniach moge robic T1?

po 3-4 dniach śmiało możesz lecieć z fungi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Uziu92 napisał:

staraj sie ich nie robić, chyba że masz same kliny, ale i tak można to ograniczyc

A jak pryskasz? Ja najpierw objade w kolko a potem raz przy razie i na poprzeczlach zawsze mi sie naklada pierwsze przejazd z kazdym kolejnym nawrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2359

songo napisał:

2 godziny temu, robi57362 napisał: popalilem pszezyto rotondo mieszanka tiltu turbo mondataku medaxu siarczanu magnezu i micznika. liscie żółkna i końcówki usuchaja i ogólnie stanęło w miejscu od brzegu gdzie oprysk nue dolecial dobrych pare cm wieksze i mocno zielone . jak sadzicie zdechnie odratuje sie samo czy moze trzeba jakos wspomóc (asahi) .ta mieszanka pryskalem inne zboża a tylko rotondo na jednym kawalku tak odczulo A wiesz moze ktory skladnik dziala palaco? Czyzby wina mocznika? sam nie wiem siarczanu dalem ok 10 kg na ha a mocznika ok 11-12 sucho bylo ale troche popadalo mało ale popadalo.gdzies doczytalem ze proholazolu (mondatak u mnie) nie mozna mieszac z innym fungi bo bedzie tak jak mnie popalone


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, lolq1660 napisał:

up, jaką masz belkę w opryskiwaczu? szerokość

12m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189
no jeszcze przy 12m można uniknąć tych nakładek na poprzeczniakach bo mozna dokładniej zobaczyć dokąd sięga lanca albo robić ścieżki😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukihah    5
Dnia 18.04.2018 o 21:44, karol19 napisał:

(...)my dziś zaczęliśmy T1

pszenice - Boogie - 1,25l/ha + dr green zboża 2kg+dr green start 1kg+siarczan magnezu 5kg

pszenżyto i jęczmień - duett star 1l + mondatak 0,8l + dr green zboża 2kg+dr green start 1kg+siarczan magnezu 5kg

 

Dnia 18.04.2018 o 23:03, PITER88 napisał:

A nie słyszałeś że nie można łączyć Dr Greena  z prochlorazem ???

Nic Ci się nie ścięło / zważyło ????

Mój przedstawiciel bardzo na to uczulał i mówił że z żadnym prochlorazem ani z żadnym tebukonazolem w wysokim stężeniu ( np. 500 SC ) nie wolno mieszać.

 

Dnia 19.04.2018 o 09:44, SawekBraczyk napisał:

Już tyle razy łączyłem Dr.Green z prochloraz i nic złego sie nie działło . 
(...)

Odkop z przed kilku stron, ale po przeczytaniu powyższych postów napisałem do przedstawiciela Dr Green. U nas T1 w pszenżycie to Mondatak 0,8l + Bumper 0,45l + Andros 0,25l. Planowałem to połączyć z ich odżywką.

Przedstawiciel potwierdził: "Co do mieszalnosci nawozu Dr Green Zboże z preparatami zawierającymi prochoraz oraz preparatem Andros jest to nie możliwe ze względu na ryzyko wytracenia."

W przypadku T2 - u nas Safir 0,8l + Tazer 0,45l - mieszać można, ale w dawce 1kg na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
4 godziny temu, songo napisał:

A jak pryskasz? Ja najpierw objade w kolko a potem raz przy razie i na poprzeczlach zawsze mi sie naklada pierwsze przejazd z kazdym kolejnym nawrotem

jadę w koło, pozniej na poprzeczniakach wyłączam, do tego mam kliny, wyłączam po kolei sekcje w opryskiwaczu stopniowo jak zblizam sie do poprzzeczki i nakładki się minimalizują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak ja jade i nie wylaczam sekcji przez co nakladam, poki co nie mam zadnych negatyw efektow nakladek przy herbicydach nie wiem jak to bedzie przy fungicydach. I troche sie obawiam, ale ktos tu pisal ze jak sie nalozy to nie powinno sie nic spalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy ktoś może orientuje się w cenie i dostępności środka Fossa 633 EC od Sumi Agro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Wczoraj pryskalem na chwasty dwuliscienne w pszenicy. Mogę dziś wjechać z mieszanina mocznik+ skracanie+ grzybowka?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Witam . Chciałbym zakończyć ochrone fungicydową w dwóch zabiegach na pszenżyto i pszenice , na T1 Mondatak 1l + Tilt Turbo 0,8l . Teraz pytanie co wybrać na T2 albo T2,T3 ? Co byście polecili w technologii dwu-zabiegowej ? Ewentualnie jak będzie potrzeba to Tebu na T3 . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

zrobić po taniości 0,4-0,5 azoksytrobina +0,5-0,8 epoksy ew 0,5-0,8 epoksy+1l chlorotalonil a później obserwować czy warto inwestować w t3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
Dnia 28.04.2018 o 11:53, SawekBraczyk napisał:

Witam . Chciałbym zakończyć ochrone fungicydową w dwóch zabiegach na pszenżyto i pszenice , na T1 Mondatak 1l + Tilt Turbo 0,8l . Teraz pytanie co wybrać na T2 albo T2,T3 ? Co byście polecili w technologii dwu-zabiegowej ? Ewentualnie jak będzie potrzeba to Tebu na T3 . 

a w jaki plon celujesz? ja planuje dać elatus era 1l na najlepsze pola z pszenicą bo ponoć najdlużej dziala z sdhi, na inne celuję w amistar/acanto 0,6l + menara 0,4l. jak będzie trzeba to na t3 epoksy lub tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Mam pytanie na t1 zastosowałem 0.8 mondatak 0.5 propico 0.3 corber oraz 1l ccc . Czy na t2 dokładać np jeszcze etefon (kobra) czy nie ma już takiej potrzeby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj