Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16275 odpowiedzi na ten temat

#401 Share ORZMO

ORZMO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 09:37

Anomalia pogodowe U mnie od wiosny spadło 40mm(większość w czerwcu, w maju nie było ani kropli). Żyto, pszenżyto na słabej ziemi ma już kłosy na dół. Siano praktycznie uschło na stojąco pod koniec maja, w tym roku chyba żadna łąka nie zostanie na zimę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 23:35
  •  

#402 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 04 lipiec 2012 - 14:07

Anomalia pogodowe 10 km od mojej miejscowości spadł taki grad że już rolnicy nie muszą kosić już jest po żniwach, była telewizja i słyszałem że ma to być pokazane w teleexpresie.
Tragedja :(

#403 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 04 lipiec 2012 - 14:45

Anomalia pogodowe Piotrek bo tam pewnie sami grzesznicy, sypią nawóz bez opamiętania, robią w polu i na łące w NIEDZIELĘ to i padają różne plagi. U mnie piękne słonko bez żadnej chmurki od poniedziałku i 34"C.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 15:20

Anomalia pogodowe Często niedziela to jedyny dzień kiedy można niemal w ostatniej chwili "ukraść" zboże czy siano. Już nie raz byłem świadkiem sytuacji gdy suche siano czy połamany owies był sprzątnięty z pola w niedzielę - a wieczorem pompowanie i brak możliwości jakiegokolwiek ruchu na polu przez następny tydzień.
Doskonale rozumiem tych co zbierają plon w niedzielę, księża którzy znają sytuację na wsi również nie mają nic przeciwko pracy w niedzielę gdy ryzyko utraty plonu jest bardzo duże. Grzechem jest nie zebrać tego co urosło. Co do nawozu to wedle uznania, może być marne zboże, grad i tak zetnie wszystko po równo.

U mnie na glinie ziemniaki zaczynają podsychać, mały deszcz nie zaszkodzi.

#405 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 04 lipiec 2012 - 15:30

Anomalia pogodowe

Piotrek bo tam pewnie sami grzesznicy, sypią nawóz bez opamiętania, robią w polu i na łące w NIEDZIELĘ to i padają różne plagi. U mnie piękne słonko bez żadnej chmurki od poniedziałku i 34"C.

widzę że z ciebie taki wiejski cwaniaczek co to nie on a tam ludzie potracili dobytki życia także nie bądż taki cwany lato jeszcze długie u nas też burze ale opady narazie prawie w normie

Edytowany przez thug, 04 lipiec 2012 - 15:35.

Thug

#406 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 04 lipiec 2012 - 15:39

Anomalia pogodowe Moje ubezpieczone wszystkie pole, jak grad by wybił do ziarka to by zgarnął czysty pieniądz bez nakładów i byłby czysty zysk, a tak to przetworzysz zboże przez świnie i gnój zostanie jako zysk.

#407 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 16:32

Anomalia pogodowe Pamiętaj kolego, że wszystko zależy od likwidatora z zakładu ubezpieczeń, a przy 100% szkodzie od tego na ile ubezpieczyłeś pole bo np. jeśli ubezpieczając pszenice przyjełeś plon 5t/ha i cennę 700zł/t a w rzeczywistości na polu masz 7t/ha i możesz to sprzedać za 800zł/t to w takiej sytuacji jesteś bardzo w plecy... Moim zdaniem zawsze lepiej jest zebrać bez szkody bo szacowanie szkód jak sama nazwa wskazuje to jest tylko szacowanie...
Powiedzenie mówi, że "niedzielna praca w gówno się obraca" ale jest mały wyjątek: siano i żniwa. U nas kiedyś na wsi trwały dyskusje "można czy nie można w niedzielę żniwować" i pamiętam, że aż w tej sprawie głos zabrał ówczesny proboszcz. Na kazaniu powiedział wprost: "plon trzeba zebrać i nie ważne, że to niedziela, rano do kościoła a potem żniwować a jak będzie taka potrzeba to Ja mogę przyjechać was na pole i odprawie wam krótką mszę na kombajnie..." Od tego czasu u nas nikt nie ma wątpliwości czy można zbierać w niedzielę...
Co do tego gradu "dotykającego grzeszników" to ja słyszałem jeszcze inną wersję, że to jest jak dotknięcie Boga a Bóg dotyka tych których kocha... ;)

#408 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 16:38

Anomalia pogodowe a przepraszam , czy ksiądz nie zarabia w niedzielę? :o

#409 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 18:03

Anomalia pogodowe farmermf to nie o księdza chodzi i jego "widzi mi się" a to to że dzień święty trzeba święcić. Sianokosy i żniwa to usprawiedliwienie a wręcz obowiązek pracy w dni świąteczne.

#410 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 18:44

Anomalia pogodowe no ja myslę. Jak się nie pali to chętnie korzystam z wolnego dnia, ale jak jest robota to mnie kalendarz nie interesuje jak i poglądy kiędza czy też poglądy tych co i w dni powszednie nic nie robią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 18:58

Anomalia pogodowe A ja jak zwykle pozwolę sobie mieć odmienne (troszeczkę) zdanie.Odkąd pamięcią sięgam w naszym gospodarstwie nie pracowało się w niedzielę.Niestety od jakichś parunastu lat pogoda nie jest już tak przewidywalna jak kiedyś-no i zdarza się że zebrałem jakieś siano w niedzielę-wiadomo że nie wolno plonów zmarnować.To jedno-ale ostatnimi czasy obserwuję że coraz więcej gospodarzy wręcz z lubością pracuje w dni świąteczne-tak sobie ustawiają sianokosy że później chcąc nie chcąc muszą pracować w niedzielę-tak właściwie to zdaje się że byłem jedynym we wsi który w tym roku nie pracował w niedzielę :D .
I całkiem im nie współczuję...

#412 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 19:32

Anomalia pogodowe jaro a i owszem, ale jest tez tak że rodzice specjalnie kosza bo w niedziele dzieci z miasta przyjadą i pomoga powzbierać.
PS. no nie mów że krów nawet nie doiłeś, :D

Edytowany przez farmermf, 04 lipiec 2012 - 19:36.

#413 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3384 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 04 lipiec 2012 - 19:38

Anomalia pogodowe Niektórzy mają tylko weekend żeby zebrać siano czy skosić zboże, ale tego ale tego nie zrozumie nikt kto nie musi dodatkowo pracować!!!
A wracając do tematu to suszy już niema!!! Od początku czerwca u mojej miejscowości spadło więcej deszczu niż przez pierwsze pięć miesięcy roku....

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#414 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 lipiec 2012 - 19:46

Anomalia pogodowe u mnie w tej chwili pieklo na ziemi. Wieje jak diabli i leje. Zeby tylko gradu nie bylo.

#415 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 19:47

Anomalia pogodowe @farmermf-faktem jest że kiedyś nie miałem krów...ale to było kiedyś-pisałem o zbiorze sianka
@farmermf i soltys48-nie pisałem o sytuacji w której ktoś tam ma przyjechać z miasta-zresztą po co ?-wszyscy mają belarki i ciągniki z ładowaczami-więc dwie osoby wystarczają

#416 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 20:23

Anomalia pogodowe jaro, wiem zes jeszcze młody, ale jak ja hodowałem mućki to się samozbierajką woziło siano a potem w małych kostkach, no to troche ludu do tego było trzeba, i to silnego. :D

#417 Share link91

link91

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 20:27

Anomalia pogodowe

Niektórzy mają tylko weekend żeby zebrać siano czy skosić zboże, ale tego ale tego nie zrozumie nikt kto nie musi dodatkowo pracować!!!
A wracając do tematu to suszy już niema!!! Od początku czerwca u mojej miejscowości spadło więcej deszczu niż przez pierwsze pięć miesięcy roku....

Popieram powyższe stwierdzenie mi też zdarza się zbierać sianokosy w niedziele,choć wcale nie odpowiada mi dodatkowo zasuwać w święto,ale cóż zdarza się.
Co do suszy u mnie w czerwcu był tydzień że popadało teraz to tylko trochę popada tyle że trawę moczy,także u mnie jest suchy rejon...

#418 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 04 lipiec 2012 - 21:31

Anomalia pogodowe

Moje ubezpieczone wszystkie pole, jak grad by wybił do ziarka to by zgarnął czysty pieniądz bez nakładów i byłby czysty zysk, a tak to przetworzysz zboże przez świnie i gnój zostanie jako zysk.

to za chwilę możesz poczuć siłę natury patrząc na radary

Thug

#419 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 21:37

Anomalia pogodowe woj lodzkie , pow.brzeziny ,z niedzieli na poniedzialek 43mm , a wtorku na srode 61mm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 lipiec 2012 - 22:35

Anomalia pogodowe

Moje ubezpieczone wszystkie pole, jak grad by wybił do ziarka to by zgarnął czysty pieniądz bez nakładów i byłby czysty zysk, a tak to przetworzysz zboże przez świnie i gnój zostanie jako zysk.

A jak przejdzie trąba powietrzna i zrówna Ci dom z ziemia to też ubezpieczalnia postawi ci na nastepny dzien dom?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)