Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dramat Pszczelarzy !!

54 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tazon

Tazon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo

Napisany 07 maj 2012 - 22:20

Dramat Pszczelarzy !! Wytrućie pszczół spowodowane przez niemyślacych zdrowo rolników , warto sobie ogladnąć i zobaczyć jaka głupota moze ponieść straty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dramat Pszczelarzy !! Dzisiaj, 20:29
  •  

#2 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 08 maj 2012 - 08:12

Dramat Pszczelarzy !!

niemyślacych zdrowo rolników

oczywiście pszczelarz jest bez winy, a że cwaniaczki srtawiają całe pasieki w okolicy pól z rzepakiem a później płaczą jak to im rolnik na złość robi bo plon ratuje od nadmiaru słodyszka to oczywiście ich nic nie obchodzi

jaka głupota moze ponieść straty.

to niech pszczelarze przestaną popełniać głupoty :)

pewnie rolnik ma pryskać w nocy jak jest za zimno i jest rosa
może pszczelarz by się zainteresował swoim dobytkiem i przedzwonił zapytał kiedy ma być oprysk wykonywany, a nie rolnik ma dzwonić 3km wokół i na 100% usłyszy od jakiegoś "tego dnia nie dam rady pryskaj innego najlepiej w deszcz" ;[
chłopaczki chyba zapomnieli o prawie własności jeśli coś do mnie należy to mogę to pryskać wg potrzeb środkami dozwolonymi na terenie RP kiedy mam na to ochotę
słodyszek poza pszczołą zapyta rzepak
trzmiele mają w szklarniach i one też zapylają

Edytowany przez bushmaster, 08 maj 2012 - 08:26.

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#3 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 08 maj 2012 - 08:32

Dramat Pszczelarzy !! rolnik powinien przed opryskiem powiadomic pszczelarza
wystarczy ze opryski beda wykonywane wieczorem, wtedy pszczola juz tak nie lata, a nie jakis idiota ;[ wyjedzie w srodku dnia

o widze ze kolega znalazl inne owady, ktore zapylaja rzepak, wiec powodzenia, bez pszczol plon mialbys ogromny, pewnie ponizej 500kg/h

Edytowany przez izydor6280, 08 maj 2012 - 08:35.

Polska B

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share martina

martina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Ratownictwo medyczne, rolnictwo, jazda konna, strzelectwo

Napisany 08 maj 2012 - 08:44

Dramat Pszczelarzy !! Dużo pszczół niszczonych jest też przez bezmyślnych sadowników. Pryskają na rozwinięty już kwiat, a każdy wie że pryska się na białego pąka, bo wtedy robactwo zaczyna niszczyć. Ale jak jeden z drugim 8 klasy nie skończył to co się dziwić?

W tym roku jest mało pszczół bo nie przezimowały, u sąsiada z 12 uli został 1 i będzie problem. A tak pięknie wszystkie drzewka owocowe zakwitły i co z tego jak nie ma ich co zapylać.

Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

#5 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 08 maj 2012 - 08:46

Dramat Pszczelarzy !! Teorię o wielkich korzyściach wynikających z zapylania rzepaku przez pszczoły można między bajki włożyć.
Mam 60 ha rzepaku 3km od najbliższej wioski i najbliższej pasieki, obok sąsiad ma 140ha rzepaku, Bliżej wsi jest mnóstwo innych rzepaków, a jak wiadomo, pszczoła leci tam, gdzie ma najbliżej pożytek, czyli na ten mój rzepak żadna pszczoła nie przyleci, chyba, że jakieś dzikie.
Według Ciebie w ogóle nie warto było siać tam rzepaku, bo po 500kg/ha zbiorę ?

#6 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 08 maj 2012 - 08:56

Dramat Pszczelarzy !! pszczola przeleci nawet 6 km na pozytek, nie chce mi sie wierzyc ze zadne pszczoly nie lataja na Twoim rzepaku

Polska B

#7 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 08 maj 2012 - 08:56

Dramat Pszczelarzy !!

rolnik powinien przed opryskiem powiadomic pszczelarza
wystarczy ze opryski beda wykonywane wieczorem, wtedy pszczola juz tak nie lata, a nie jakis idiota ;[ wyjedzie w srodku dnia

o widze ze kolega znalazl inne owady, ktore zapylaja rzepak, wiec powodzenia, bez pszczol plon mialbys ogromny, pewnie ponizej 500kg/h

a pszczelarz nie powinien się zainteresować? jakaś święta krowa z niego?
ile wieczorem opryskam? Jak w robocie nie dość że swoje to i usługi robimy także powierzchnia w tysiącu się nie zamyka?
widzę, że nie masz bladego pojęcia o tym co zapyla kwiaty, pszczoła jest potrzebna ale nie przeceniajmy jej za nadto
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#8 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:08

Dramat Pszczelarzy !! nie przeceniajmy pszczoly, w koncu sami mozemy latac z jakims kijkiem i przenosic pylek, jak to sie dzieje w pewnym rejonie Japonii, o ile dobrze pamietam
no ale co ja moge wiedziec o owadach zapylajacych, w koncu ukonczylem technikum pszczelarskie, a tam takich rzeczy nie ucza

Polska B

#9 Share Tazon

Tazon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:09

Dramat Pszczelarzy !!

a pszczelarz nie powinien się zainteresować? jakaś święta krowa z niego?
ile wieczorem opryskam? Jak w robocie nie dość że swoje to i usługi robimy także powierzchnia w tysiącu się nie zamyka?
widzę, że nie masz bladego pojęcia o tym co zapyla kwiaty, pszczoła jest potrzebna ale nie przeceniajmy jej za nadto

Kolego zastanów się co piszesz !! nie jeżdzi się na usługi jeśli ma się tyle areałów organizuje się tak czas żeby zdążyć z pryskaniem , bez pszczół masz 50-60% plonu rzepaku z pszczołami 100% wiec pomyśl jak coś napiszesz , najlepiej jest jak ci zapyli a później wypierdzielić z pola. poczytaj trochy na temat zapylania a potem pogadamy !

pszczola przeleci nawet 6 km na pozytek, nie chce mi sie wierzyc ze zadne pszczoly nie lataja na Twoim rzepaku

pszczoła poleci tylko maksymalnie do 3- 3,5km

Teorię o wielkich korzyściach wynikających z zapylania rzepaku przez pszczoły można między bajki włożyć.
Mam 60 ha rzepaku 3km od najbliższej wioski i najbliższej pasieki, obok sąsiad ma 140ha rzepaku, Bliżej wsi jest mnóstwo innych rzepaków, a jak wiadomo, pszczoła leci tam, gdzie ma najbliżej pożytek, czyli na ten mój rzepak żadna pszczoła nie przyleci, chyba, że jakieś dzikie.
Według Ciebie w ogóle nie warto było siać tam rzepaku, bo po 500kg/ha zbiorę ?

A skont jesteś taki pewny czy nie ma gdzieś uli rozstawionych nawet możesz nie wiedzieć a pszczoła leci tak gdzie rzepak najbardziej nektaruje !

oczywiście pszczelarz jest bez winy, a że cwaniaczki srtawiają całe pasieki w okolicy pól z rzepakiem a później płaczą jak to im rolnik na złość robi bo plon ratuje od nadmiaru słodyszka to oczywiście ich nic nie obchodzi

to niech pszczelarze przestaną popełniać głupoty :)

pewnie rolnik ma pryskać w nocy jak jest za zimno i jest rosa
może pszczelarz by się zainteresował swoim dobytkiem i przedzwonił zapytał kiedy ma być oprysk wykonywany, a nie rolnik ma dzwonić 3km wokół i na 100% usłyszy od jakiegoś "tego dnia nie dam rady pryskaj innego najlepiej w deszcz" ;[
chłopaczki chyba zapomnieli o prawie własności jeśli coś do mnie należy to mogę to pryskać wg potrzeb środkami dozwolonymi na terenie RP kiedy mam na to ochotę
słodyszek poza pszczołą zapyta rzepak
trzmiele mają w szklarniach i one też zapylają

Ostatnio rozmawiałem z rolnikiem i powiedział mi ze słodyszka nie musisz wypryskać w jednym dniu albo zapobiegać przeciw słodyszkowi zaczynam 2-3 dni wcześniej pryskać i nie pryskam za dnia po środek jeszcze najmniej działa pryskają zawsze wieczorem i całą noc i mają bardzo dobre plony i nic się nie dzieje że rosa czy inne wymysły

Chodź nawet pisze na opakowaniu oprysku ze nie szkodzi pszczołą to oni uważają to jako że jest szkodliwy a nie ze obleci mi zastanówcie się po populacja pszczół maleje sam chemia je niszczy wszystkie owady niszczy nie tylko pszczoły

Chciał bym się ciebie zapytać czy nie zadarłeś z jakimś pszczelarzem ? po widać ze uwzięły !

Edytowany przez Tazon, 08 maj 2012 - 09:20.

#10 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:12

Dramat Pszczelarzy !! do 3km jest to lot efektywny, zapewniam Cie ze moze poleciec nawet i 6km

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 maj 2012 - 09:20

Dramat Pszczelarzy !! Również zauwazyłem w swoim otoczeniu że jest mało pszczół... a to nie dobrze nie tylko na rzepak...

Odnośnie pryskania...

kiedys pracowałem u przywaciaża, co ma PGR, jeździłem samobieznym Hardim, a w tamtym czasie miał sporo tego rzepaku, coś ok 300 ha w tamtym czasie, rzepaku ozimego mówię, bo i jarego miał ok 200. To powiem wam ,że wstawałem o 3 rano i pryskałem do ok 9, dopuki nie zauwazyłem że już pszczoły chodzą... a potem dopiero na wieczór i ile się dało w nocy... ale powiem wam ,że te ranne pryskanie nawet i o 4-5 rano , a że było jasno to było widać jak pszczoły latają w rzepaku... wg, mnie nie ma złotego środka aby pogodzić pszczelaży i rolników... troche mnie to dziwi , ze mamy XXI wiek , latamy w kosmos, klonujemy rosliny i zwierzęta, a nie możemy wynaleźć skutecznego środka na słodyszka, który by nie niszczył pszczół... Co do pszczelaży, to widziałem jak mieli poustawiane te swoje pasieki.... praktycznie na samej midzy, że jak się jechało w ścieżkach to trzeba było uważać aby lancami w ul nie walnąć... <_< tak poustawiane aby tylko było wygodniej dojechac camochodem pod pasiekę...
tak jak pisał kolega wyżej, niech pszczelaże tez zajmują się swoim dobytkiem... a nie pozostawiają go samemu sobie, może wychodzą z założenia , że jak rolnik chce mieć plon to niech się sam martwi... :huh: Tylko zauwazyłem, że większość pszczelaży to bardziej hobbysci niż ludzie k tórzy z tego żyją...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#12 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:23

Dramat Pszczelarzy !! bushmaster to ci się wydaje ze tylko pszczoły zostały tym opryskiem wytrute ? Pszczoły latwo policzyć i można pasieki odtworzy, inne owady zapylające nie.

#13 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Dramat Pszczelarzy !! ale nie poleci ani 3 kilometry, ani 6 na mój rzepak, a po drodze inne ominie, poleci tam, gdzie ma najbliżej
wystarczy pomyśleć, ile pszczół musiałoby być, żeby zapylić 200 ha rzepaku, po za tym pszczoły oblatują tylko brzegi pola, nie maja powodu, żeby lecieć na środek , czyli co ? te rośliny na środku pola nie będą zapylone ? jakoś nie zauważyłem, z reguły na obrzeżach jest gorszy plon (więcej słodyszka, chowaczy, pryszczarka i pewnie pszczół też więcej)

#14 Share Tazon

Tazon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Dramat Pszczelarzy !!

do 3km jest to lot efektywny, zapewniam Cie ze moze poleciec nawet i 6km

Przesada jestem pszczelarzem i dobrze wiem ile pszczoła może pokonać na odległość możesz nawet sprawdzić jeśli masz ula wywieź go na 2km lotna pszczoła ci wróci do tego miejsca skont była wywieziona a na 3 dzień wywieź go 3,5km czy wróci ale z tej rodziny już nic nie będzie.

#15 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:24

Dramat Pszczelarzy !! Kolego @buhmaster w jaki sposób pszczelarz może się zainteresować faktem, że rolnik pryska rzepak... Zagwiżdże i wszystkie pszczoły wrócą do ula...?

Przez dobrych kilkanaście lat mój ojciec zawsze wywoził 15 uli do sadu jednego z rolników do zapylania kwiatów wiśni było tego kilka dobrych hektarów pszczoły były w samym sadzie i żadna z nich nigdy nie została otruta...

Jednego roku źle wykonany oprysk na rzepak spowodował otrucie sporej ilości pszczół u sporej ilości pszczelarzy... Pozdrawiam

#16 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:25

Dramat Pszczelarzy !! Mavrik 240 EW - można wymyślec ale to nie o to chodzi. To jest tylko biznes.

#17 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:29

Dramat Pszczelarzy !! @FINN niestety, jesli wiezie pszczoly na pozytek to nie zawsze jest jakis plac gdzie mozna je postawic
wiekszosc to hobbysci, ale rownie dobrze mozna powiedziec to o rolnikach
@Tazon moze i leka przesada, ale jak mnie uczyli tak pisze, nawet jesli tyle poleci to wiekszosc nektaru badz pylku, ktory zebrala, przeznaczy na to aby wrocic do ula, czyli poprostu zje go

Edytowany przez izydor6280, 08 maj 2012 - 09:38.

Polska B

#18 Share zniesmaczony

zniesmaczony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:39

Dramat Pszczelarzy !! bushmaster Ty jesteś totalnym ******* .Gdybym to ja miał pszczoły obok twojego rzepaku ,a wyjechałbyś mi pryskać w dzień kiedy to loty pszczół sa najwieksze ,a i pszczół nie da sie zamknąć w ulu przez dzień bo się zaraz ugotują bez tlenu zamknięte w ulu to bys sie zesrał wypłacajac odszkodowanie 100 uli x 350zł plus miód ,który był w ulach po cenie skupu i który mogły pszczoły nanieść do końca sezonu czyli do lipca i inne koszty, i ******* 100 tyś, nie twoje gdyby tylko zorganizować dobrego prawnika.

Obraza innego użytkownika .

Edytowany przez danielhaker, 08 maj 2012 - 10:40.

#19 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 08 maj 2012 - 09:45

Dramat Pszczelarzy !! Właśnie powinniśmy się skupić na pomocy tym pszczelarzom. Kto ma jakiś kontakt doradzić żeby komisja z gminy z pracownikami PRIORIN zebrała próbki pszczół i próbki rzepaku do wysłania na badanie na pozostałość oprysków. Kto ma jeszcze jakąś wiedzę kontaktować się i pomóc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 08 maj 2012 - 10:00

Dramat Pszczelarzy !! "bushmaster Ty jesteś totalnym pacanem .Gdybym to ja miał pszczoły obok twojego rzepaku ,a wyjechałbyś mi pryskać w dzień kiedy to loty pszczół sa najwieksze ,a i pszczół nie da sie zamknąć w ulu przez dzień bo się zaraz ugotują bez tlenu zamknięte w ulu to bys sie zesrał wypłacajac odszkodowanie 100 uli x 350zł plus miód ,który był w ulach po cenie skupu i który mogły pszczoły nanieść do końca sezonu czyli do lipca i inne koszty, i pajacu 100 tyś, nie twoje gdyby tylko zorganizować dobrego prawnika."

Sorry ale wielkie G byś dostał ponieważ jeśli postawiłeś je na jego działce (miedza też jest w obrębie działki). Po za tym Na ustawianie uli przy działce danego rolnika powinna być zgoda tegoż rolnika (najlepiej pisemna) wtedy dopiero możesz sobie bawić się w prawników. Jeśli nie chcesz mieć problemów z pszczołami to kup sobie działkę posiej na niej rzepak postaw ule i po problemie.
Ja np. nie mam żadnego problemu z pszczelarzami. Każdy ma swoją działeczkę kupioną lub wydzierżawioną tam ma ule wokół posieje jakąś gorczycę, rzepak lub co im tam się podoba i wszyscy są zadowoleni. Po za tym inna sprawa to to, że mieszkam w otulinie PN i jest w około dużo naturalnych łąk i lasów aha I pryskać też nie mogę wszystkim czym mi się podoba.

Edytowany przez kokoman0, 08 maj 2012 - 10:06.