Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#501 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 17 luty 2009 - 16:49

Ceny ziemi Kolego @włascicielziemski1 szał na grunty budowlane nieco ostygł i ceny troche ztopniały :) ,z tym odrolnieniem lub jak kto woli przekształceniem to piersze słysze.To chyba zależy od położenia danego gruntu ,np w mojej okolicy jest dużo gruntów które nadal czekają na przekształcenie.
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 15:38
  •  

#502 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 17 luty 2009 - 16:54

Ceny ziemi Był projekt takiej ustawy, ale prawdę mówiąc nie wiem czy przeszło to już przez parlament a jeśli nawet, to czy podpisał to prezydent. Więc póki co, chyba trzeba przyjąc, że jeszcze nie ma automatycznego odrolnienia gruntów na terenach administracyjnych miast.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#503 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 17 luty 2009 - 16:59

Ceny ziemi Kaczyński zawetował ustawę i na razie lipa- sejm musi śie pomęczyć znowu, ale ta ustaw była kulawa , bo zawierała inne elementy na które się powołał( byłaby straszna samowola i deweloperzy by spaskudzili charakter dzielnic itp. ) a co do ceny za metr realne-moi rodzice mają ziemię 3 km za olsztynem i przed kryzysem też dawali 100 zl za metr, a teraz nikt się nawet nie zapyta- jeden facet kupuje 1 ha za 50 zł metr.

#504 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 17 luty 2009 - 17:08

Ceny ziemi A jak u Was z ziemią rolną? Dzisiaj jechałem, to widziałem przy drodze ogłoszenie: pustak MAX 2,70 zł/sztuka. A przecież jakieś 1,5 roku temu cena dochodziła do 10 zł/sztuka, więc moim zdaniem, "grunty budowalne" jeszcze stanieją.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

#505 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 17 luty 2009 - 17:23

Ceny ziemi sąsiad sprzedał 10ha po 10tys pod zalesienie,ale w powiecie hrubieszowskim nadal jest wysoka cena po20tys i wyżej

#506 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 17 luty 2009 - 17:27

Ceny ziemi W mojej okolicy cena ziemi jest wysoka zaczyna się minimum od 15 20tyś a kupić ją nie jest łatwo :).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#507 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 20 luty 2009 - 15:29

Ceny ziemi Mogę kupić łąki 12,5 ha w środku mojego gospodarstwa (dzierżawię od ANR pola wokoło)- cena 9000 zł/ha ,nie wiem czy warto?

#508 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 20 luty 2009 - 16:15

Ceny ziemi To zależy jakiej klasy są grunty oraz jaki jest stan tych łąk. Nie wiem jak w Twoim rejonie, ale u mnie do 10 tyś to jest akceptowalna cena. Pod warunkiem, że ziemia nadaję się pod coś więcej niż sosnowy las.

#509 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 20 luty 2009 - 16:56

Ceny ziemi @Trevorfarm jak w srodku gospodarstwa? Masz pola na okolo tej laki?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#510 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 20 luty 2009 - 17:04

Ceny ziemi Z trzech stron są moje pola, z tym że nie jestem właścicielem( dzierżawię ziemie jeszcze 9 lat od ANr i nie wiem co robic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 20 luty 2009 - 19:11

Ceny ziemi jak masz możliwość to kupuj zawsze potem będzie łatwiej kupić a sprzedać zawsze można!!
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#512 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 20 luty 2009 - 19:19

Ceny ziemi jak masz kasę to bierz. tym bardziej że te łąki leżą obok twoich dzialek.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#513 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 20 luty 2009 - 19:20

Ceny ziemi z tego co kojarzę to masz tylko prod rośliną wiec te łąki dało by sie zaorać i przystosować do uprawy? jeśli tak to bym sie zastanowił jesli nie to po co ładować kasę w coś co jest mi nie potrzebne?

#514 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 20 luty 2009 - 19:39

Ceny ziemi Wielkie dzięki za porady. Powiem wam ciekawą rzecz (myślę na ten temat intensywnie)- gość który chce sprzedać to pole to TZW. SPEKULANT z Olsztyna( znam go z 15 lat- wielkie było moje zdziwienie jak go zobaczylem u siebie w gospodarstwie),mowił że jego ojciec na początku 90 tych lat miał 500 ha własnej ziemi, zajmują sie głównie obrotem nieruchomościami( działki , ziemia rolna, mieszkania itp) i teraz najciekawsze- mówił, że takiej ziemi ma kilka działek I MUSI SZYBKO SPRZEDAĆ ŻEBY PRZECZEKAĆ KRYZYS!!!!Jak przyjechał to chciał 12000 , a jak odjeżdżal to już 9000 ale mówił że można jeszcze negocjować hehe. Opowiadał ,że mają mieszkania w Olsztynie - pół roku temu chcieli 7500(centrum miasta) i musiał wyłączaać telefon, ale oczywiście chcial więcej. W tej chwili chce 5000 za metr i nie ma chętnych. Gość wręcz prosił żeby kupić!!!! Piszę to koledzy, żeby się podzielić swoimi ppoglądami- podejrzewam (tylko moje podejrzenia podkreślam ) że w najbliższym czasie może być więcej takich propozycji w waszych okolicach też, bo jaśniepaństwo
biznesmani mają ciężko i będą PROMOCJE!!Obym się nie mylił.
Sebastian - jutro Ojca wysyłam( większe doświadczenie) i powię czy się da zaorać- jak da to biorę.

#515 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 20 luty 2009 - 20:02

Ceny ziemi Ja dzisiaj prawie cały dzień przed kompem pracowałem, więc jestem już zmęczony i dlatego chyba nie rozumiem jednej rzeczy. Mianowicie, dlaczego ma nie przetrwac kryzysu? Przecież kapitał typu ziemia, "leży" i jeśc nie woła. Wiadomo, że kryzys kiedyś musi minąc i wtedy ceny znowu będą szły w górę. Chyba, że kasa jest mu potrzebna na bierzące funkcjonowanie.
Skoro to jest spekulant, to ja zaproponowałbym mu 6 tyś za ha. Gdyby sytuacja była inna i Tobie zleżało na kupnie, to on już by wiedział ile Ci powiedziec.
Ponadto zastosuj takie podejście:
1. Pierwsze spotkanie (negocjacje) oferujesz 6 tyś. i CHCESZ kupic, jeśli się nie zgodzi, dajesz mu trochę czasu na zastanowienie.
2. Drugie spotkanie, oferujesz 5,5 tyś i mówisz, że MOŻESZ to kupic, jeśli się nie godzi, kolejna przerwa,
3. Trzecie spotkanie, oferujesz 5 tyś. i mówisz, że NIC NIE MUSISZ kupowac.
Ja myślę, że przy punkcie 2 zmięknie i zgodzi się na 6 tyś :)
Musi tylko zobaczyc, że nie zależy Ci za bardzo na tej ziemi, w końcu kryzys wpływa też na rolników.

#516 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 20 luty 2009 - 21:50

Ceny ziemi Trevorfarm proponuje żebyś pojechał razem z ojcem :) (co dwie głowy to nie jedna :) ) nom i czekamy na relacje z oględzin

#517 Share danek72

danek72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 21 luty 2009 - 09:32

Ceny ziemi U nas ANR wycenila 14 arow w srodku wsi na 11ty zł i nie jest to zadna dzialka budowlana tylko rolna 4 kl. ale zainteresowania brak .Chociaz przylega do mojej dzialki to za takie pieniadze to nie ma mowy ,po 3 przetargach obnizyli do 8 ty zł i dalej nic. A ogulnie w moich stronach to mozna kupic ziemie 10 ty do 17 ty.

#518 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 21 luty 2009 - 10:21

Ceny ziemi Oględziny były- do zaorania nadaje się 2,5 do 3 ha, reszta zbyt nisko polożona( nawet porządna melioracja nie poradzi).Cena moim zdaniem nawet 8000 zł zbyt wysoka , a co do cen ziemi to około 7 km ode mnie rolnik ma 100 ha na sprzedaż- rok temu chciał 18 000zł ale chcial sprzedać razem z kurnikami( cena kurników 1000 000 zł) oddzielnie nawet nie chcial gadać. Pół roku temu sprzedal kurniki ,a z ziemią dalej się buja- teraz chce 16000 zl - jest tylko jeden problem jak dla mnie, ziemia nie łapie się na MR, a komercyjny w tych czasach troszkę strach(poczekam może jeszcze potarguję z nim).

#519 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 01 marzec 2009 - 22:54

Ceny ziemi W ubiegłym tygodniu znajomy kupił 4ha po 20tyś/1ha ;) Mało chętnych na kupno w mojej okolicy :D
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 02 marzec 2009 - 14:33

Ceny ziemi To tylko pozazdrościć mu ;) chętnie byśmy coś kupili po 20 tys/ha. U nas narazie dość cicho ze sprzedażą ziemi nie ma kto narazie sprzedawać :D
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...