Skocz do zawartości

Zdjęcie

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze?

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share poiqwe

poiqwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 luty 2012 - 22:15

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? Witam,
Zastanawiam się nad wyborem opon do ciągnika. Czy ktoś już miał doświadczenia z w/w markami opon? Które będą lepsze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? Dzisiaj, 23:39
  •  

#2 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 11 luty 2012 - 22:59

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? Obie marki to segment premium i raczej nie powinno być między nimi jakiegoś skoku jakościowego. Wiem, że przy wyborze w specyfikacji ciągnika za Michelin wołają dużo większej dopłaty od Trelleborga (w moim przypadku - Claas zażyczył sobie około 5000 zł więcej), więc ze względów czysto ekonomicznych wybrałbym Trelleborga. Nie biorąc ceny pod uwagę wybrałbym Michelin, bo mi się bardziej podobają :)

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#3 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 11 luty 2012 - 23:20

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? Michelin mogę ci poleci wokońcu marka jedna z lepszyh ale na temat Trelleborga to i nic nie powiem bo nie miałem doczynienia

#4 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 11 luty 2012 - 23:48

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? Michelin = jakość, lans, uznanie ale i cena trochę wyższa. Bierz michelin jeśli masy okayje w korzystnej cenie :rolleyes:

#5 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 12 luty 2012 - 09:34

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? michelin to do samochodów najlepsza a do ciągnika treleborg ma lepsza samooczyszczalność

#6 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 12 luty 2012 - 09:47

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? treleborg kiedys znana jako pirelli
obie firmy robia bardzo dobre opony
wybor nalezy do Ciebie

Polska B

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 12 luty 2012 - 11:14

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? Ma Teleborgi w T 5060, i super. Zaparcie mają duże. Jak na podwórko wjadę to za przednimi kołami ślady zostają. Rwią ziemie ładnie. Jak wałowałem po siewie zboże to ślady zostają po oponach.

#8 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 12 luty 2012 - 11:33

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? Trelleborgi maja bardziej nowoczesny wygląd i będą lepsze w polu.Wybór należy do ciebie,kup tańsze

#9 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:15

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? nowoczesny wygląd :D

mam Micheliny Agribib maja bardzo wysoki protektor, większość ludzi pyta czy to nowy ciągnik czy drugie opony. na polu mają bardzo dobry uciąg, ale na łąkę strasznie kaleczą... na łąki wybrałbym Trellebogii maja szeroki klocek, powinny delikatniej obchodzić się darnią...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:20

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? Teleborgi na łące nie zostawiają mocnych śladów. Ale w polu i na podwórku to rwią ziemie. W drugim ciągniku mam inne opony to nic po nich nie widać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share poiqwe

poiqwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 12 luty 2012 - 15:15

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? A jak z żywotnością tych opon? Bo o Pirelli to nie słyszałem za bardzo pochlebnych opinii. Podobno po jakimś czasie robią się guzy i pękają. Skoro Trelleborg to to samo co Pirelli to chyba nie jest to dobrym wyborem?

#12 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 luty 2012 - 16:53

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? Firma Pirelli sprzedała swój dział opon rolniczych firmie Trelleborg parę lat temu i teraz opony rolnicze Pirelli maja z dawnymi, tylko wspólna nazwę, bo są produkowane w farbkach Trelleborga

#13 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 12 luty 2012 - 19:25

Michelin = jakość, lans, uznanie ale i cena trochę wyższa.

Przed kim ty się lansujesz oponami? Co za ludzie.

Ale w polu i na podwórku to rwią ziemie.

Ma Teleborgi w T 5060, i super. Zaparcie mają duże. Jak na podwórko wjadę to za przednimi kołami ślady zostają. Rwią ziemie ładnie. .

Czyli mają poślizg. Ja wolę jak opony nie rwą tylko ciągną bez poślizgu, bez kopania i palenia paliwa oraz zdzierania opon w miejscu. Ciebie cieszy że opony się kopią w miejscu a ja wolę jak mają trakcję.

Jak wałowałem po siewie zboże to ślady zostają po oponach

Chwalisz się czy żalisz bo nie rozumiem.
Myślałem że chodzi o to żeby nie zostawiać kolein na polu.

Ta kaskadowa budowa Trelleborga to według mnie straszna lipa.
Opona powinna całą szerokością balonu przylegać do podłoża, czyli profil powinien wyglądać jak kwadrat a nie jajo jak w trelleborgu.
Wtedy ciężar jest rozkładany na jak największą powierzchnię nie powodując zbyt głębokiego zapadania się w ziemi. Ogranicza to ryzyko zakopania się w mokrej ziemi oraz zmniejsza ugniatanie gleby.
W trelleborgu balon jest jajowaty i zachodzi się bokami do góry, co oznacza że tylko środek dotyka ziemi i przy gorszych warunkach kiedy zagłębia się głębiej aż oprze się bokami to robi głębokie ślady i zwiększa się ryzyko zakopania.

Edytowany przez marekgizio, 12 luty 2012 - 19:34.

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 12 luty 2012 - 20:05

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? Według mnie to że rwią ziemie to znaczy że ciągną i mają zaparcie. A rwią całym bieżnikiem. Taki efekt jest jakby na włączonym napędzie się jeździło. Ładowałem wapno, ściągałem humus i szedł jak głupi, nawet znajomy chcę mnie nająć do zerwania humusu pod budowę, bo stwierdził że lepiej idzie niż koparka. Jak mi buraki odbierali to ciągałem nim tiry, po 900 metrów w jedną stronę i z powrotem pełne, po polu. I nie było problemów z oklejaniem się., a było mokro 10 stycznia, jeszcze po deszczu. I to że po wałowaniu zostają ślady to mi się nie podoba. Zawałowałem nim z 20 ha rzepaku i odpuściłem sobie. Może dlatego że nowe jeszcze.

#15 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 12 luty 2012 - 20:17

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? Jak opona może mieć według ciebie zaparcie skoro sam piszesz że rwą. Cieszysz się z wady.
Rwą - mają uślizg - nie mają zaparcia. Zdzierają się w miejscu a traktor pali paliwo na pusto.
Jadą bez kopania i poślizgu - mają przyczepność - mniejsze zużycie opon i paliwa oraz szybciej wykonana praca.

A to że rwą przy wyłączonym napędzie to normalnie zgłoś to gdzieś jako perpetum mobile.

#16 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 12 luty 2012 - 21:13

Ta kaskadowa budowa Trelleborga to według mnie straszna lipa.
Opona powinna całą szerokością balonu przylegać do podłoża, czyli profil powinien wyglądać jak kwadrat a nie jajo jak w trelleborgu.
Wtedy ciężar jest rozkładany na jak największą powierzchnię nie powodując zbyt głębokiego zapadania się w ziemi. Ogranicza to ryzyko zakopania się w mokrej ziemi oraz zmniejsza ugniatanie gleby.
W trelleborgu balon jest jajowaty i zachodzi się bokami do góry, co oznacza że tylko środek dotyka ziemi i przy gorszych warunkach kiedy zagłębia się głębiej aż oprze się bokami to robi głębokie ślady i zwiększa się ryzyko zakopania.

Nie wiem jakie treleborgi masz ale moje tm700 są płaskie, że prawie do linijki można przyłożyć :P

#17 Share poiqwe

poiqwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 15:43

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? A jak porównanie Michelin i Continental? Ma ktoś doświadczenia z takimi oponami? Które są lepsze?

#18 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 29 kwiecień 2012 - 20:41

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? W tym temacie coś znajdziesz na ten temat:

http://www.agrofoto....__fromsearch__1

#19 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 21:28

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? Przecież to jest tego temat, sam go założył :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share AGROOPONY

AGROOPONY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Technika wykorzystywana w rolnictwie

Napisany 08 luty 2013 - 10:32

Michelin czy Treleborg? Które będą lepsze? Obie opony mają bardzo dobre właściwości, w zależności od warunków pracy można polemizować którą oponę, czy Trelleborg czy Michelin wybrać. Za cenę z najwyższej półki warto faktycznie zastanowić się, jeżeli trzeba mogę podpowiedzieć na priv, jeżeli temat już nie jest zamknięty.