Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
kams    4

Jak z ceną Fasoli po nowym roku? słyszałem coś o 3,80 na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    556

3,8 fasola na dzień dzisiejszy, i ma pójść w górę jeszcze bo ogólnie w tym roku fasoli nie sprowadzają nie mają z kąt jej sprowadzić, a po za tym dużo ludzi fasole jeszcze u mnie w okolicy trzyma a handlarze jeżdżą i się pytają o fasole bo mają zbyt wiec cena będzie może lepsza :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    556

a kto jeśli można wiedzieć tyle płaci ?  przy tej cenie i plonie 2,5 t to jest dobra opłacalność siania fasoli ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    834
7 godzin temu, kams napisał:

Jak z ceną Fasoli po nowym roku? słyszałem coś o 3,80 na konto

no to tylko patrzeć na ten huraoptymizm na wiosnę jeśli chodzi o zasiewy, a później wrócimy do max 3zł... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kams    4

Co tu dużo mówić, przy tej cenie i plonie czystej fasoli rzędu 2t/ha  opłacalność jest dużo lepsza niż rzepaku nie mówiąc już o pszenicy, tylko burak z dopłatą i sprzedanymi wysłodkami troszeczkę lepiej mi wychodzi w tym roku, ale cena buraka w kolejnym sezonie raczej na 100% bedzie niższa, więc można się spodziewać wzrostu zasiewów fasoli. Chociaż z drugiej strony w tym roku kto nie zebrał w okienku pogodowym, to później klął i  raczej tacy nie zarobią za dużo nawet przy tej cenie bo towar kiepskiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Czy tych wstrętnych reklam i ankiet przy otwieraniu strony można jakoś uniknąć? tego nie daje się wyłączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

W tej chwili piszę zpod Linux i na firefoxie mam zainstalowany dodatek noscript. Bardzo to ogranicza funkcjonalność strony ale do czytania wpisów wystarcza a strony chodzą szybko jak za dawnych czasów bo mało co może się uruchomić typu flash, Java, css i inne skrypty na szczęście style jakoś działają. Nie chce mi się sprawdzać czy na Chrome noscript działa podobnie lub pod Windows ale zwsze można go wyłączyć lub usunąć z rozszerzeń przeglądarki.
Ceny Fasoli jaśka na Elizówce spadają, o co chodzi bo dzisiaj widzę 4,4 przy 5,0 jeszcze w grudniu?
... a teraz spróbuję posta wysłać przy częściowo zablokowanych skryptach

Jak widać działa, tylko naprawdę ogranicza to funkcjonalność strony bo jeśli już co wyskoczy, znów trudno to wyłączyć przyciskiem bo to też skrypty obsługują. Większość reklam wykorzystuje skrypty do automatycznych przekierowań na stronę reklamodawcy i wyłączenie ich też chroni nieco przed wirusami tych na Windowsie, "chroni" też właścicieli portalu przed częścią dochodów z reklam i na lepszych sprzętach godzę się na te okienka, dzisiaj mam słabego laptopa i tylko dzięki podobnym sztuczkom płynnie i szybko mi internet chodzi w przeglądarce.

Dodam jeszcze, że do wyłączenia/zablokowania skryptów zapewne są też inne dodatki na każdej z przeglądarek a Opera chyba nawet taką funkcję ma wbudowaną i blokada skryptów jest najłatwiejszym i najszybszym sposobem ograniczenia działania zbędnego badziewia na stronach.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

Tutaj natrafiłem na ogłoszenie z samego Hrubieszowa do tematu sortowanie fasoli, sortownik optyczny, Wszystko na razie w fazie wdrażania urządzenia ale jest to chyba pierwsza oferta usługowego sortowania fasoli przemysłowym sortownikiem optycznym wersja objazdowa (przynajmniej ja pierwszy raz na podobną trafiłem). Oczywiście próg wielkości partii towaru dla jednego zlecenia wymusza porozumienie kilku (nastu) plantatorów z danego regionu aby opłacało się kram ciągnąć właścicielowi sortownika.

Nieuchronnie obniży ta technologia ceny fasoli na przestrzeni lat w połączeniu z innymi maszynami do uprawy i zbioru. Jeżeli odnosisz wrażenie że fasola to najlepszy interes, poczytaj chociażby to forum bodaj wyrywkowo przez wyszukiwanie słów kluczowych - cena i fasola o ile nie znasz wieloletniej historii tej uprawy.

Do czego zmierzam? Jeśli pierwszy raz chcesz posiać fasolę i nie masz nasion to nie przepłacaj wszelkiej ceny bo ze trzy czy cztery lata temu właśnie nowi plantatorzy wywindowali cenę w okolice 6zł/kg usilnie poszukując nasion po wcześniejszej zapaści uprawy a później plon z tym obsianych pól chodził po 2,5zł/kg.

Co by jednak nie mówił zaczynam szukać potencjalnych plantatorów w swojej okolicy na ewentualną "zrzutę" towaru do akcji sortowania na wypadek paskudnych żniw gdy odpadów dużo i wolno się przebiera ręcznie. W tym roku jasiek był.... jest biały u mnie i niewiele roboty przy sortowaniu ale gdy spojrzę na dwuletni (bo trochę jeszcze mam) to nie chce się przebierać bo ze 30% odpadów. Pozostał mi jeszcze z siewów i teraz albo próba kiełkowania albo niższą cenę przyjąć będę musiał za ten stary choć, połowa nasion niczym barwą od tegorocznego się nie różni to "wprawne oko" rozpozna. Dla tego też ci nowi plantatorzy by mi się przydali o ile siła i energia kiełkowania wyjdą dobre to im jeszcze zaprawię w cenie. 

Na razie nie pora jeszcze, ale posprawdzam tegoroczne zalecenia dla ś.o.r.  chociaż nie wiem kiedy publikują na dany rok? 

Czytają wpisy z tego forum czy co bo cena jaśka na Elizówce podskoczyła znów do 5zł/kg, jakby w odpowiedzi na mój poprzedni post. 

Edytowano przez dysydent
Oszczędność ilości postów gdy mój ostatni, po co kolejny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Kto tyle płaci kolego ? Też się chyba  zastanowię czy nie

sprzedac

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    556

dziś już wszyscy tyle dają bo na początku czyli w czwartek tylko dawał tyle kozar a od piątku to i chojda dawał 4 i marcinuk tez tyle daje a reszta to nie wiem  jak łacą do mnie po fasole mają przyjechać w wtorek bo che już sprzedać nie ma na co czekać ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Uważam że cena powinna pójść do góry bo prawdopodobnie w Europie i Świecie są braki tego towaru u nas też dużo ludzi już nie ma,   Dowodem na to jest fakt że tirami pchają za granicę i do Gdańska  ale na pół  gwizdka bo nie mają fasoli dlatego cena powoli rośnie a handlarze zaczynają się między sobą 'GRYŻDŻ'  to chyba dobry znak.                                 Oczywiście każdy robi jak uważa.Ja trzymam i czekam na rozwój wypadków;)                

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beanpol    0

Jeśli jest ktoś zainteresowany przemysłowymi maszynami do sortowania/pakowania fasoli zapraszam do kontaktu. Oferuję również kombajny Double Master przystosowane na rynek Polski(tzn. brak strat ziarna o jakich było głośno w nawiązaniu do tych kombajnów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    834

z mojej ostatniej sony jasiek 3,9 brutto,  półtyczka 3,8netto, a dzisiaj słyszałem że znajomy słyszał o cenie 4,05brutto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

W połowie tygodnia sprzedawali znajomi po 4.10 na konto, żródło pewne, oczywiście karłową a półtyczną nie wiem.

Edytowano przez szot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28
Dnia 19.01.2018 o 18:45, beanpol napisał:

Jeśli jest ktoś zainteresowany przemysłowymi maszynami do sortowania/pakowania fasoli zapraszam do kontaktu. Oferuję również kombajny Double Master przystosowane na rynek Polski(tzn. brak strat ziarna o jakich było głośno w nawiązaniu do tych kombajnów)

Kolego a w jaki sposob te kombajny sa dostosowane na rynek poliski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj