mrup

Zbyt ziemniaka jadalnego

Polecane posty

mrup    0

Witam.

Mam delikatny problem ze zbytem ziemniaka. Jestem z Podkarpacia, uprawiam go niewiele bo około 2-3ha. Na dzisiejszy dzień mam około 40ton w przechowalni i nikt się szczególnie nie kwapi do zakupu.

Może mógłby mi ktoś pomóc i doradzić gdzie pytać lub gdzie dzwonić.

Wiem że to nie są potężne ilości ale jak dla mnie to dużo.

Może macie jakieś doświadczenia z współpracy z jakimiś firmami, czy hurtowniami????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

też jestem z podkarpacia i nie mam gdzie sprzedawać ziemniaków ,dobrze że mam parnik i gotuje świnkom ziemniaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

a ja od września sprzedałem, może z 5 ton, a leży tego jeszcze u mnie z 400 ton, i szans na sprzedaż nie ma... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

krzysztof, współczuję :blink: :huh:

od wrzesnia nie liczylem dokladnie, ale 100 to lekko poszła.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

A tak zapytam was którzy się tak pytają o rynek zbytu, gdzie wcześniej sprzedawaliście przez kilka lat wstecz, i nie chodzi mi o ostatni rok, bo jest bardzo dużo takich pseudo producentów którzy przez kilka lat wstecz niewiele mieli wspólnego z tą produkcją. Trzeba sadzić z głową i z pewnym rynkiem zbytu, a nie teraz martwić się gdzie to sprzedać. Jest dużo zwierząt w lesie, one chętnie przyjmą każdą ilość pyrków. Pozdrawiam wszystkich tegorocznych zapaleńców do tej uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

u mnie jeden facet co kroi ziemniaki na kostke lub robi mączke płaci 107 tona :D

adamelo chodzi o to,że nawet miastowi co zawsze brali ziemniaka i ten co miał 2-3 ha ziemniaka rozwiózł po mieście po piwnicach, ja np tez mam podobny areał ziemniaka co założyciel tematu i sprzedałem ludzią na zime 3 razy mniej ziemniaka......, wywalam teraz z worków i daje bydłu bo po 100 zł za tone nie dam ani 2,3 zł za 15 kilo jak chiał hurtownik

po za tym ludzie myśleli ze zrobia kokosy na poźnym i nie kopali wczesnego jak był po 0,6-0,8 zł za kg bo znowu myśleli ze będzie w zime po 1,2 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Witam ja mam też problem ze zbytam ziemniaka i nieposadziłem więcej jak wtamtym roku tylko że plon ziemniaka był rekordowy 50-60ton/ha jadalnego poinne lata 30-40 to max, nigdy niemiałem problemu ze zbytem a teraz to tragedia sklepy kture zawsze brały 1-1.5 tony na tydzień teraz biorą 300-600kg na tydzień ,czy ludzie niejedzą ziemniaka. A i jeszcze ta cena powala 20-30gr ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

ziemniaki sadzę od 10 lat, i rynek zbytu mam dobry, nawet teraz mogę wozić do stałych odbiorców po kilka ton tygodniowo, ale w ramach protestu przeciwko panującej taniźnie wolę dać sobie spokój...Byki i krowy nie wybrzydzają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

akurat rozmawiałem z dostawcą worków do bardzo dużego gospodarstwa ziemniaczanego pod Szczecinem ( zresztą gospodarstwo obcokrajowca). Gość dziennie wysyła 3 tiry na mołdawię. A najlepsze ze mołdawia chce ziemniaka w zielonej raszli :blink: ale tego nie można na naszym rynku kupić. Bo to worki raszlowe na roli (do maszynowego pakowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Też mam problem ze zbytem, około 60 ton, więc przydałby się jeden taki transport do Mołdawii. Tylko ciekawe jak płacą ;)

A jak myślicie koledzy, ruszy się coś w tym temacie, czy trzeba spierdzielać z ziemniaczkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak masz gdzie, to wywoź teraz. Nie sądze aby się coś poprawiło.

 

saszeta, po jakiej cenie te partie na mołdawie? wiesz coś?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

A najlepsze ze mołdawia chce ziemniaka w zielonej raszli :blink: ale tego nie można na naszym rynku kupić.

 

a jaka ma być pojemność są 5kg i 50, więc pozostałe pewnie także, a jakby co są jeszcze rękawy w przyszłym tygodniu może już będę miał zgrzewarkę, jeśli będzie dobrze zgrzewała siatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

U mnie to samo, ale część mam wywiezioną.

Mam stałego odbiorcę choć bierze tylko małą część tego co mam.

Od tamtego roku mam jeszcze jednego odbiorcę więc akurat u mnie ziemniaki pójdą, jedyny problem to cena ale to każdy tak ma.

Jak sie nie miało wcześniej zbytu na ziemniaka, stałych odbiorców to teraz faktycznie nie ma gdzie tego sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ja co roku sadze na zblizonym poziomie i na sprzedaz nie narzekam choc cena kiepska..,oby za rok bylo lepiej

@saszeta po ile u ciebie raszla?worki w odcieniu zielonym mozna u nas dostac http://allegro.pl/worki-raszlowe-15-kg-100-szt-zielone-krakow-i2052467656.html

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

ja od 1 października dokładnie 102 tony, cena to od 10 gr za odpad na miejscu przez 6+ za 3zł za 15kg i 40 gr jadalny. pomału sprzedaż się rozkręca. jeszcze dużo jest tego szaleństwa. zbyt jest bo doszło kilku odbiorców. :) ,trzeba być dobrej myśli że wszystko zejdzie. a choćby te 5-10 ton przyszło wywieźć to nie nie tak źle, nie którzy z tego co słyszę to kila od jesieni nie sprzedali, lub jeżeli już to po 10gr do krów. u nas ostatnio brali i płacili po 1,2zł za 15kg jadalnego i ludzie sprzedawali. a odnośnie tych punktów żeby sprzedać, to nie liczył bym za bardzo że w takim roku jak ten ktoś ci udostępni swój rynek zbytu bo wszyscy go szukają, trzeba jak widzę o wszystko samemu dbać jeździć, szukać dzwonić żeby sprzedać bo nikt nie martwi się drugim rolnikiem tylko o swoja d*pę się troszczy, także kolego powodzenia i dużo darmowych minut w abonamencie i taniego paliwa życzę. nie traktuj tego jako złośliwości ale jako ocenę polskiej rzeczywistości.

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ziemniaki jadalne o zawartości skrobi około 12%:

- wydajność etanolu ok 20% wydajności kukurydzy,

- wartość paszowa ponad 20% jednostki owsianej,

pomijając wartość dietetyczną ziemniak luzem jest warty ponad 100zł/t, mnie skonfekcjonowanie w worki 15kg kosztuje ok 50zł/t, stąd zamiast psuć rynek sprzedając to pośrednikom za 15gr, przetrzymam ile się da do kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

gość wiózł takie role (niestety odnośniki nie wchodzą. Na google wpisać worki na roli to wyskoczą np w htechu) Mówi że co tydzień im towar na 20 tyś wiezie( miał całego busa załadowanego). Mi po drodze rękaw przywiózł. Ja brałem w FPHU raftrans. Te worki drogo wychodzą bo są zszywane na górze i w dodatku z taśmą foliową. Ceny po ile puszczają ziemniaka nie wiedział. I niedaleko Szczecina jest też 2 gospodarstwo holstar (ten to holender a tamten do którego akurat wiózł to duńczyk) i podobnie na południe pcha.

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

U mnie ładują Bellarosę po 200zł za tonę. Żółty po 160zł. Teraz jest problem bo coś się zatkało i nie idzie... Do kwietnia nie ma sensu czekać bo na wiosnę import idzie - młode wchodzą na rynek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrup    0

Dziękję wszystkim i proszę o dalsze opinie. Jestem w szoku, faktycznie jest kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

witam wszystkich. Owszem jest kiepsko i sadze iz w tym sezonie duzo lepiej nie bedzie.Nie chce sie wymadzac bo nie jestem konkretnym producentem ziemiaka.Mowiac wprost od wielu lat sadzimy 1ha ziemiaka,sprzedaje gluwnie sasiadom,jak jest cena dobra ruwniez posrednikom,a jakkiepska jak teraz zjadaja je bydlaczki.Prawda jest taka ze ludzie jak warjaci szarpneli sie wiosna na sadzenie ziemiaka,klijentow na sadeniaka bylo nie mniej niz na jadalnego...do tego urodzaj i efekt jest.Wkuzaja mnie tylko ludzie ktozy glupio sie pytaja o cene i odpowiadaja ze na rynku sa 5 zl na 100kg tansze...choc zawsze jak brali mieli pewnosc towaru jego jakosci. Mowa o sprzedazy detalicznej,ale tacy sa ludzie wiosna gdy towar sie konczyl prosili o 2 -3 woreczki bo dobre twoje itp a jesienia te same wybrzydzaja.Podobie jak chandlaze....Ale mi to wsio ryba,od lipca bydlo ma urozmaicony jadlospis.Moze w tym roku ustabilizuje sie sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

traktowanie ziemniaków jako produktu homogenicznego, podobnie jak zboże jest co najmniej nietrafione, ma to uzasadnienie być może w przypadku jego paszowych zastosowań, natomiast w handlu czy konsumpcji liczą się przede wszystkim smak, kalibraż, kształt itd, ale do tych czynników wagę przywiązuje wyłącznie ostateczny konsument i czasami świadomy pośrednik, dla pozostałych liczy się wyłącznie cena,

 

co sądzicie o zastosowaniu zaklejarki do zamykania worków z rękawa siatkowego, urządzenie wygląda mniej więcej tak http://p.alejka.pl/i2/p_new/56/26/zaklejarka-do-woreczkow_0_b.jpg i służy do zamykania woreczków foliowych np. z pieczywem - jeszcze nigdy nie udało mi się rozerwać tej tasiemki, więc i z ziemniakami powinno to wytrzymać, mój dostawca twierdzi, że zgrzewarka przepala siatkę, więc muszę szukać innej taniej alternatywy dla klipsów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baskecik    0

Też mam problem ze zbytem, około 60 ton, więc przydałby się jeden taki transport do Mołdawii. Tylko ciekawe jak płacą wink.gif

A jak myślicie koledzy, ruszy się coś w tym temacie, czy trzeba spierdzielać z ziemniaczkami?

kolego dowiadywalem sie ze sprzedarza na moldawie. ma byc zrobiona kalibracja 5+ dotego pakowana w worki po 30kg i narazie chlop nie bierze bo mrozy.

 

witam wszystkich. Owszem jest kiepsko i sadze iz w tym sezonie duzo lepiej nie bedzie.Nie chce sie wymadzac bo nie jestem konkretnym producentem ziemiaka.Mowiac wprost od wielu lat sadzimy 1ha ziemiaka,sprzedaje gluwnie sasiadom,jak jest cena dobra ruwniez posrednikom,a jakkiepska jak teraz zjadaja je bydlaczki.Prawda jest taka ze ludzie jak warjaci szarpneli sie wiosna na sadzenie ziemiaka,klijentow na sadeniaka bylo nie mniej niz na jadalnego...do tego urodzaj i efekt jest.Wkuzaja mnie tylko ludzie ktozy glupio sie pytaja o cene i odpowiadaja ze na rynku sa 5 zl na 100kg tansze...choc zawsze jak brali mieli pewnosc towaru jego jakosci. Mowa o sprzedazy detalicznej,ale tacy sa ludzie wiosna gdy towar sie konczyl prosili o 2 -3 woreczki bo dobre twoje itp a jesienia te same wybrzydzaja.Podobie jak chandlaze....Ale mi to wsio ryba,od lipca bydlo ma urozmaicony jadlospis.Moze w tym roku ustabilizuje sie sytuacja.

kolega @zbyszek ma racje Popieram!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

tego co nie sprzedam za przyzwoite pieniądze,to wywiezie się w dół wykopany chwilę wcześniej-skarmić nie mam komu,a prezentów już też nikomu robić nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj