Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

11426 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 12 luty 2014 - 00:09

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to jest chyba ten temat a nie modernizacja http://www.agrofoto....i-nierolniczej/ przeczytaj tam a potem pisz na temat uslug u siebie ok to jest prow 14-20 ale na temat modernizacja gospodarstw rolnych a dla kogos kto myśli to nawet i te nowe przepisy obejdzie jak bedzie musiał

Edytowany przez maniek20, 12 luty 2014 - 00:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 01:04
  •  

#1242 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 12 luty 2014 - 07:07

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ten temat w linku jest całkiem inny i spójrz ile on ma stron - pomyśl komu będzie chciało się czytać w całości. Forum nie działa na podstawie przepisów karnych więc jak ktoś wykroczy poza temat to raczej sądzić go za to nikt nie będzie. Tym bardziej, że to jest nadal PROW dotyczące całego projektu bo bez sensu zakładać jest kilkanaście takich samych tematów. Niektóre programy się łączą. Starasz się być "przepisowy" a mi to bardziej wygląda na szukanie miejsca do nabijania postów...

Edytowany przez Kamillo0, 12 luty 2014 - 07:10.

#1243 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 12 luty 2014 - 09:19

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ktoś pytał ile lat będzie trzeba rachunkowość prowadzić to odpowiadam że 5 lat ale jeszcze sami nie wiedzą na jakiej zasadzie ona będzie. By zrobili ogólną tak jak każdy przedsiębiorca i z głowy a nie jeszcze będą wymyślać niewiadmo co. Aha dodam że jak ktoś się będzie starał o Młodego to jeżeli prowadzi gosp do przez x miesięcy to już nie będzie mógł się o niego ubiegać tak jak to było dotychczas. Co do tych kwot mlecznych to nic nie wiadomo jak to będzie po zniesieniu, na pewno Państwo chce aby każdy był nastawiony na dany kierunek w rolnictwie, bo wtedy będzie łatwiej to kontrolować, bo teraz jak ktos ma świnie, krowy, zboża na sprzedaż to jak świnie w cenie to zwiększa stado jak cena słaba to zmniejsza tak samo z krowami czy zbożem, i wtedy nie ma opcji aby wyregulować rynek. Takie maje zdanie więc nie każdy musi się z nim zgadzać aby nie było krytyki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co z naborami wniosków? zobacz »

•  

#1244 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2014 - 12:59

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ciekaw czy w modernizacji chlewni można uwzględnić zbiorniki na pasze albo ładowarkę do obornika

#1245 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 12 luty 2014 - 18:22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a ja mam takie pytanie posiadamy budynek dokladnie obora kiedys byla ale przerobilismy na budynek gospodarczy tj zboze w nim trzymamy i teraz czy mozna by bylo dostac jakies dofinansowanie na zmiane dachu na tym budynku tj drzewo i blache bysmy kladli nic nie bralismy jeszcze z uni chodzi o zmiane eternitu ? albo jakies kredyty niskoprocentowe preferencyjne na zmiane eternitu sa slyszalem tylko gdzie i jakie procenty ?

#1246 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 12 luty 2014 - 19:02

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wydaję mi się, że budynek taki podlega pod MGR ale pewności nie mam - najlepiej zapytać w ARiMR. Jeśli jednak by podlegał to zapoznaj się z tym: "Prosta inwestycja odtworzeniowa – inwestycja, która polega na zastąpieniu istniejącego budynku czy rzeczy ruchomej (maszyna, urządzenie, wyposażenie) lub ich części nowym odtworzonym budynkiem czy rzeczą ruchomą, bez zwiększania zdolności produkcyjnych o co najmniej 25 % lub bez gruntownej zmiany charakteru produkcji czy zastosowanej technologii. Ponadto za inwestycje odtworzeniowe nie uznaje się całkowitego zniszczenia co najmniej 30-letniego budynku gospodarczego i zastąpienia go nowoczesnym budynkiem oraz gruntownego remontu budynku gospodarczego. Remont uznaje się za gruntowny, jeśli jego koszty wynoszą co najmniej 50 % wartości nowego budynku."

#1247 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 12 luty 2014 - 20:08

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych tzn mi chodzi o sama zmiane dachu to koszt by był ok w granicach 30 max 50 tys zalezy jaki materiał i z robota juz to na takie cos by dostał ?

Edytowany przez jankes123, 12 luty 2014 - 20:08.

#1248 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 12 luty 2014 - 20:34

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @ChiquitaB Rachunkowość przez 5 lat ale od jakiego okresu począwszy? W różnych programach, różnie jest napisane a w niektórych nic na ten temat nie jest napisane.
@jankes123 Koszt zmiany, budowy, zakupu musi wynosić minimum 50 tysięcy zł. Podałem ten cytat bo nie wiem jak to jest ze zmianą obecnego budynku, czy nie ma jakichś wartości minimalnych. Dlatego proponuję poczytać. Jeśli chcesz złożyć wniosek tylko na zmianę dachu to radzę nie pakować się z tym w PROW bo potem będziesz musiał prowadzić księgowość a przy kwocie 50 tysięcy koszt będzie nie warty zachodu ale to tylko moje zdanie. Jak jest z kredytami nie wypowiem się bo nie wiem.

Czy to: "w przypadku inwestycji dotyczących rozwoju produkcji mleka krowiego pomoc może być przyznana, jeżeli w gospodarstwie jest utrzymywane co najmniej 25 krów albo utrzymywane jest minimum 15 krów i w wyniku realizacji operacji do dnia złożenia wniosku o płatność ostateczną osiągnięty zostanie próg co najmniej 25 krów." mam rozumieć jako wymóg MGR? Trzeba mieć ten warunek spełniony nawet jeśli chce się złożyć wniosek tylko na maszyny?

#1249 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 13 luty 2014 - 10:33

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kamillo0 to co napisałeś jest tylko jeżeli bys chciał postawić nową oborę na krowy mleczne taki warunek ich. Co do księgowości To samo przyznanie MR narzuca księgowość ale nie wiem jak to będzie gdy powiedzmy po 2 latach od MR złoże wniosek i dostanę MGR to znowu chyba ten okres się przedłuży i będzie liczone od decyzji na MGR

#1250 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 13 luty 2014 - 12:30

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Też mnie to zastanawia ale np. w programie MR jest taka wzmianka: "Beneficjent zobowiązuje się do rozpoczęcia prowadzenia rachunkowości rolnej w gospodarstwie w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy, jednak nie później niż w dniu rozpoczęcia realizacji biznesplanu, i prowadzenia rachunkowości co najmniej przez 5 lat od dnia wypłaty drugiej raty pomocy." Niestety dla MGR nie mogę znaleźć szczegółowych informacji odnośnie rachunkowości. Druga sprawa to sam biznesplan w przypadku skorzystania z kilku programów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 13 luty 2014 - 17:14

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy wiadomo w jaki sposób trzeba udowodnic wartość przychodów ze sprzedaży,za jaki okres no i co z tym nieszczęsnym krusem w przypadku modernizacji gospodarstw o przychodach od 15-100 tys. euro.

#1252 Share mrursus7

mrursus7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 13 luty 2014 - 17:40

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mam pytanie odnośnie biznes planu. Jezeli mam aktualnie biznes plan to jeżeli skorzystam z pomocy to wtedy muszę dokończyć ten biznes plan czy ten nowy zacząc odrazu ?

#1253 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 luty 2014 - 23:04

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Czy wiadomo w jaki sposób trzeba udowodnic wartość przychodów ze sprzedaży,za jaki okres no i co z tym nieszczęsnym krusem w przypadku modernizacji gospodarstw o przychodach od 15-100 tys. euro.

też ciekaw jestem co z tym KRUSem.
W sumie mając dochód ze sprzedaży 15000euro przy kursie 4,2740 daje niecałe 65tys zł. Pomnożyć to przez 1,2 (20%) i odjąć te 65tys daje to około 13 tys zł sprzedaży. O tyle musi wzrosnąć produkcja. Z 4ha pszenicy przy plonie 6ton i cenie 600zł za tonę wychodzi 14400 zł brutto sprzedaży.
Czyli jak ktoś się łapie (ma te 15tys euro) to przy założeniu że dokupi ciut ponad 5ha teoretycznie przejdzie ;)
Wiem wiem, mocno uprościłem.

Ciekaw jestem co z tego wyjdzie bo nie jestem na KRUSie, z MGR1.2.1 kupiłem ciągnik, siewnik, rozsiewacz i opryskiwacz. Brakuje mi obecnie paru gadżetów takich jak:
- zbiornik na diesel - pewnie jest to wyposażenie a to się nie łapie,
- tuz i tur do ciągnik - pewnie jak wyżej,
- ładowacz big-bagów do rozsiewacza - j.w.
- przyczepa (tylko mi potrzebna ~9ton wywrotka a przy ~30ha raczej nie przejdzie),
Wiem że to gadżety ale dlatego nie opłaca mi się kupować ich jako nowych ze środków własnych.

No i krąży mi po głowie wiata na maszyny zimą a latem na zboże tylko to nierealne finansowo (no chyba że realizacja 2020 ;) ).
Tylko wtedy dwa etapy, zakup maszyn a potem budowa....
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1254 Share DobryxD

DobryxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, majsterkowanie itp

Napisany 15 luty 2014 - 11:22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czy jak ktos wzioł doplaty na ziemi to po ilu latach moze ja sprzędac

#1255 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 15 luty 2014 - 13:20

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych @ZETTI77 Konkretniej o co chodzi z tym Krusem?
@mrursus7 Na pewno musisz wykonać obecny plan. Ale czy dostaniesz PROW jeśli jeszcze nie wykonałeś poprzedniego biznesplanu tego nie wiem.
@Nikita_Bennet Przyczepa to akurat nie problem. Powołujesz się na aktualny stan i na realne wyliczenia powiększenia się gospodarstwa, co potem zostanie zawarte w biznesplanie. Siła argumentów.
@DobryxD Jeśli chodzi Ci o zakup ziemi na podstawie PROW to jest to chyba okres 5-ciu lat tak jak wszystko.

#1256 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 15 luty 2014 - 13:30

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych martwi mnie tylko że jeżeli miałbym ruszyć z wiatą to musiałbym mieć w chwili złożenia wniosku zatwierdzony projekt. Tak było w starym PROW/MGR.
Jak będzie w nowym ktoś wie?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#1257 Share mrursus7

mrursus7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 15 luty 2014 - 14:51

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czyli teoretycznie żałóżmy , że dostaję wsparcie i realizacje biznes planu zaczynam po skończeniu obecnego ?

A jeśli chodzi o tą rachunkowośc to ktoś może coś wie ? to będzie taka wewnętrzna dla siebie ? czy powiązana ze skarbówką ? i podatkiem od tego ?

Edytowany przez mrursus7, 15 luty 2014 - 15:27.

#1258 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 15 luty 2014 - 15:33

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na pewno nie z podatkiem co innego rachunkowość co innego podatek tak samo Vat to są różne sprawy i nic jedno do drugiego nie ma, rachunkowość jedynie dla AR i MR

#1259 Share mrursus7

mrursus7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 15 luty 2014 - 15:40

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czyli jak to ma wyglądać jakaś książka i mam pisac przychody i odchody z gospodarstwa ? czy tylko zbieranie faktur ? I czy takie coś było w poprzedniej modernizacji ? bo jeden ze wsi tak zbiera faktury a nie jest na vacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 15 luty 2014 - 16:55

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych podejrzewam że VATowcy będą mieli z głowy rachunkowość bo ta od VATu w zupełności wystarczy.

Jak to jest z budynkami w tym PROWie 2014-2020? Nie pamięta ktoś na której stronie tego tematu jest coś napisane? Trochę sporo do przejrzenia.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke