Skocz do zawartości

jarekmalina

Members
 • Zawartość

  483
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

O jarekmalina

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 14.08.1986

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Małe żniwa - jeczmień hybrydowy Mercurioo

  Ale w jakim stanie znajdziesz tego rekorda lub BSa? Ceny za bizony z-056 Sa strasznie zroznicowane. Zaczynaja sie od 12-14 tys a koncza na >50 tys. A rekordy chodza nawet pod 90-100 tys wiec za 50 tys to kupisz padlo.
 2. Małe żniwa - jeczmień hybrydowy Mercurioo

  Przyjedz, zobacz i wtedy zrozumiesz dlaczego taka cena.
 3. Małe żniwa - jeczmień hybrydowy Mercurioo

  50 tys zł.  
 4. Małe żniwa - jeczmień hybrydowy Mercurioo

  Watpie. On jest lzejszy od jeczmienia jarego, a jarego pelen zbiornik to 1500 kg.
 5. Małe żniwa - jeczmień hybrydowy Mercurioo

  Pytanko: ile wagowo pomieści taki bizon jęczmienia ozimego? Siałem pierwszy raz hybrydę i ciężko wyczuć, jaki był plon. Aha, bizon na sprzedaz po zniwach. Szczegoly na PW.
 6. No te kotwy z płaskownikiem to rozumiem jak przełożyć przez ruszt, ale te drugie to nie mam pojęcia jak przełożyć pod spód..  Chyba, że trzeba zdjąć ruszt i od dołu montować..
 7. Witam,   Suchajcie jak przymocować automaty paszowe do rusztów za pomocą tych kotw, bo nie mam pojęcia..   http://agtgras.pl/pl/glowna/247-uchwyt-podrusztowy-kotwa-do-rusztow-betonowych-AGTgras.html   http://agtgras.pl/pl/glowna/243-kotwa-do-rusztow-betonowych-AGTgras.html   I kolejna sprawa, czy takie maty zdadzą egzamin pod te karmniki?   https://www.olx.pl/oferta/maty-legowiskowe-2-5-podklady-gumowe-dla-krow-bydla-materace-legowiska-CID757-ID84Hbb.html#c03c845dd1;promoted  
 8. Są na kantówkach, tylko niektóre kantówki wbiły się trochę w ziemię i ruszta dotykają podłoża.. Chyba nic nie powinno się stać?
 9. Panowie, czy można składować ruszta na nierównym terenie przez około miesiąc? Nic im się nie stanie? Nie mam wolnego wybetonowanego placu, żeby je składować, a układać je będziemy gdzieś za miesiąc..
 10. Jęczmien hybrydowy Mercurioo

  Zdjęcie podczas podawania pierwszej dawki azotu - trzecia dekada marca. Planowane 3 dawki azotu: 1 dawka - 80 kg N 2 dawka - 40 kg N 3 dawka - 40 kg N
 11. Pompa przy Beczkowozie

  A widzisz, dzięki za wyjaśnienie. A hydrauliczna zmiana kierunku pracy nie jest wadliwa? Zawsze ręczna zmiana, to ręczna..
 12. Pompa przy Beczkowozie

  Witam,   Czy ta pompa jest napędzana hydraulicznie? [attachment=29347:pompa.jpg]     Jakie są plusy i minusy takich pomp w stosunku do tradycyjnych napędzanych na WOM? W jakiej ciągnik ma lżej pracować?   Mam okazję kupić beczkę z taką pompą i zastanawiam się czy jechać 200 km na oględziny..  
 13. Żywienie trzody chlewnej

    Jeżeli wg Ciebie paszę o wilgotności 18-19% zeżrą o 15% więcej niż paszy przy s.m. 88% to ok. Wg mnie zjedzą 6% więcej max. A smakowitość tej paszy jest taka, że dzienne pobranie przy sztukach >60 kg jest 4,1-4,2 kg/dobę/szt, co powoduje, że przyrosty są na poziomie 1,3-1,5kg/dobę w tym czasie. A średnio zużycie wychodzi 2,7kg w  s.m.,a razem z wodą 2,86kg. Kukurydzę w rękaw robi firma, która liczy sobie co najmniej 60zł/t, a ja mam swój sprzęt do robienia, więc liczę koszt mokrej kukurydzy przy żniwach + swoje ksozty.. Acz kolwiek, jakby robił w big bagi tą kukurydzę, to można by sprzedawać za dużo większe pieniądze.
 14. Żywienie trzody chlewnej

  28-30% Ja szacuję koszt CCMu na 400 zł netto.. Prosto z pola sprzedawałem 30% kukurydzę po 340 zł + śrutowanie + paliwo + folia na silosy to będzie 370-380 zł.. I do tego jeszcze amortyzacja, koszty pracy to wyjdzie koło 400 zł.. Zużycie paszy w suchej masie od 2,7 do 2,9.. Tylko ja tuczę do wagi minimum 130-135 kg.. A startuję od ok. 30 kg.   A Ty jakie masz wyniki w tuczu?
 15. Żywienie trzody chlewnej

  Zgadzam się, jeśli mała hodowla to tylko cykl zamknięty.   
×