Adam141090

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

Polecane posty

dawidg2    31

To się zaspawa. a koszt połowę nowego. Bo trzeba i tak zrobić płytę pod nim betonową. Ciekaw jestem czy zamiast 3 blach na wysokość można zrobić 4, wtedy byłaby mniejsza średnica a pojemność by się nie zmieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Zaspawa??? Zyczę powodzenia w spawaniu czegoś takiego. Nawet nie wiadomo jakiej grubości jest tam blacha.

 

Edit

Powiem ci tak. Kolega teraz budował zbiornik samemu. Średnica 18m. Najpierw wykopał fundament na 4 m głębokości po obwodzie koła, postawił dodatkowo szalunki na metr nad ziemią, następnie zalał go betonem z gruchy, potem wybrał ziemie ze środka. I cały koszt takiego zbiornika łącznie z dachem wyniósł go chyba 70 tyś zł

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jak nie miał wody gruntowej to mógł kopać tak głęboko. Sam beton dawał bez zbrojenia? Jakoś nie widzę fundamentu ok 30cm szerokości wykopanego na 4m głęboko. Pozatym jeśli już zrobimy płytę betonową pod ten metalowy zbiornik to zawsze będzie można go rozebrać i zrobić beton w miejscu ścian metalowych.

 

Pozatym po co wydawać 200 tys jak można tylko 70 tys. Znalazłem jeszcze z prefabrykatów zbiorniki (kryty betonem) ale nie wiem czy ofertę przyślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Gadałem z nim tylko chwile i nie dopytywałem sie o wszystkie szczegóły ale to zbrojenie własnie też mnie zastanowiło. Musze kiedyś do niego podjechać i zobaczyć jak to dokładnie wyglada.

 

Jak ci absolutnie nie bronie kupować tego zbiornika poprostu uważam że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Zauważ jak robi sie nowe metalowe zbiorniki to one w środku mają specjalną membranę żeby ciecz nie miała kontaktu z metalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ten ma specjalną powłokę na blasze.

 

Tak się tylko zastanawiam czy idzie go zmiejszyć na średnicy jak pisałem wcześniej, za mała działka by taki duży postawić.

 

A jak to wygląda od technicznej strony?. Mam np wiatę na 90 opasów na ruszcie, ze zbiornikiem pod rusztami o pojemności ok 150-200m3, to muszę na bierząco przepompowywać czy dopiero jak się zapełni? czy lepiej nie robić pod rusztami zbiornika tylko kaskadę i mały zbiornik o poj ok 30m3 i przepompowywać do dużego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Przede wszystkim zbiornik musisz zadaszyć bo bez tego nie dostaniesz pozwolenia na budowę.

Na bieżąco nie da się przepompowywać. Czekasz aż się zapełni, potem mieszasz i przepompowujesz. bez mieszania raczej się nie da.

Ta kaskada jak to wygląda? bo jeśli myślisz ze zrobisz tylko schodki i będzie samo spływało to się mylisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Samo by spływało do tego zbiornika np 30m3, a z niego bym pompował do dużego. Wiem że trzeba zadaszyć. Tylko nie wiem po co jak i tak jest wentylacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

 

http://basen-pol.pl/oferta/zbiorniki_betonowe/ znalazłem taką firmę wczoraj, robią prefabrykowane łukowe i się składa, ale zaciekawiła mnie oferta ich prostokątnych zbiorników, ciekaw jestem czy szło by je ułożyć tak żeby nam powstał kanał pod rusztami, chyba że taniej i tak wyjdzie robić samemu, czyli szalunki i zbrojenie i zalać betonem z gruszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale samemu to trzeba i posadzkę zrobić potem szalować mury, ewentualnie murować. Pozatym pod rusztami zrobię max 2-2,5m zbiornik więc zapokoi tylko w 40% zapotrzebowanie przy 80-90 sztukach. Liczyłem pojemność na sztukę ok 11m3 na pół roku tak jak podają.

 

Zbieram oferty i coś pomyślę czy się opłaca zainwestować.

 

Ktoś wie ile kosztuje metr sześcienny betonu hydrotechniczny nie pijący wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Narazie nie wiem, czekam na oferty.

 

Znalazłem na allegro siatkę zbrojeniową z drutu fi 12, cena ok 450 zł brutto za ok 10m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ja tez musze postawic zbiornik na gnojowice wiosna mam warunki zabudowy ale nie mam pozwolenia bo nie mam projektu itez zastanawiam sie jaki wybrac czy metalowy z membrana czy betonowy jak betonowy to tylko z firmy prekon z jastrowia maja bardzo dobre formy i beton b 45 ja leje tylko plyte denna oni przywoza i stawiaja w zadne szalunki i zbrojenie i lanie z gruszki mnie nie interesuje bo nie bedzie jakosci i jak to by wygladalo i mam nadzieje ze postawie zbiornik bez przykrycai bo w warunkach zabudowy mam bez i powyzej 200 m w styczniu musze cos wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Jak masz kase to mozesz i ze złota sobie postawić a jak ktoś chce zrobić tanim kosztem to też się da i jakość będzie taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A te Mki nie za słabe na ściany pod ruszta gdzie będzie 90 opasów na nich? Ruszta 3m bo by mi tak pasowały. Chociaż w sumie całe budynki na nich stoją nieraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

sory ale nie znam sie zbytnio na komputerze i tym cytowaniu na zdjeciach ktore niedlugo wstawi min szwgier itp jak kiedys pisalem nie stac mnie na byle co bo jestem za biedny by kupowac dwa razy ze zlota przesadziles jakosc z szalunku na pewno nie bedzie taka jak z prefabrykatu a znam tych ktorzy montowali z nierdzewki kazdy ma mozliwosc wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przy Preconie musisz i tak zazbroić płytę i wypuścić druty do opasek, od wewnątrz i z zewnątrz zbiornika. Przy szalowanym masz ładny kąt 90st na dnie zbiornika a z tych z Preconu przez tą opaskę betonową masz "schodek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Jest wiele firm w Polsce które robią szamba i wszystkie mają atesty, aprobaty techniczne, odpowiednią klasę betonu itp. Dlatego pisanie że tylko Precon i żadna inna firma jest dla mnie trochę śmieszne. Zapewniam Cie że zbiornik który zrobił kolega wyżej opisanym sposobem przeżyje nas wszystkich, a to ze ściany nie będą idealnie gładkie i wygląd nie będzie idealny to mnie mało interesuje bo nie o to tu chodzi.

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

wiesz troche niefortunnie okreslilem ze tylko precon pisalem tez o metalowym z membrana a co do betonowych nie znam zadnej innej porzadnej firmy w mojej okolicy aby mi wykonala porzadnie zbiornik albo by ktos mi zarekomendowal z wlasnego doswiadczenia jesli masz namiary na taka firme to poprosze zobaczymy oferte i porownam ile bedzie taniej ale bedac w dani niemczech holandi nie widzialem zbiornikow lanych z szalunkow ale w polsce czemu nie byle taniej pytanie o ile i czy warto ? moze tez sie przekonam bo wybudowac musze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A jakiej pojemności budujesz ten zbiornik? Będziesz dzwonił o ceny? to spytaj czy je można w późniejszej fazie powiększyć, jeśli tak to mają przewagę nad Preconem. No i się podziel ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja mam w planie budować może w przyszłym roku ale to zobaczymy jak finansowo będę stał dopiero wtedy zacznę się dokładnie rozglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

jak pisalem wczesniej warunki zabudowy juz mam a w nich napisane jest otwarty zbiornik na plynne odchody zwierzece o pojemnosci powyzej 200 tys m

myslalem budowac cos ok 500 tys m bo wychodza relatywnie najtaniej cena do pojemnosci narazie mniejszy by mi wystarczyl ale trzeba patrzec przyszlosciowo a chcialbym jeszcze raz podwoic stado i reszte sciolowego chlewa przerobic na ruszta

zaraz po nowym roku biore sie za dzwonienie i zbieranie informacji bo czas leci a musze zamknac cala inwestycje z bankiem

fajnie by bylo gdyby mozna pozniej powiekszyc taki zbiornik ale watpie w to ale bede pytal bo kosztowo byloby ok oczywiscie bede informowal was o postepach

tymczasem ide opszatac i szykowac sie na sylwestra ale nim moja zona sie wyszykuje jeszcze tu zajze pomyslnosci w nowym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kondziu123
      Witam, nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.
      Ostatnio słyszałem że będą kontrolować zbiorniki na paliwo. Chodzi o to by każdy posiadał zbiornik dwupłaszczowy albo zbiornik jednopłaszczowy który posiada atest. Tak zwane plastikowe tysiaki nie mogą służyć do przechowywania ON ponieważ nie są do tego przeznaczone. I teraz pytanie czy to jest prawda i znaleźli kolejny pomysł na gnębienie rolników czy po prostu firmy sprzedające atestowane zbiorniki chcą zarobić?
    • Przez szy1993
      Witam,
      piszę nowy temat gdyż sprawa jest dosyć pilna.
      czy zbiornik paliwa o pojemności 5000 litrów trzeba najpierw zgłosić do udt? co grozi za to jeśli się tego nie zrobi ? 
       
      zbiornik został zakupiony i co należy zrobić żeby móc go zatankować i nie dostać jakiejś kary ? 
       
      z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 
    • Przez MariuszWakowicz
      Witam posiadam jcb 185-65 przez zbiorniczek wyrównawczy leci para która śmierdzi spalinami po zakręceniu korka po jakimś czasie zaczyna wywalać wodę przez korek jak by był przedmuch ale tydzień temu wymieniłem uszczelkę pod głowicą, pompę wody,termostat też ok i zblokowałem wiskozę pomocy nie wiem co robić 
    • Przez dawid141413
      Witam, chciałbym zakupić zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy i prosiłbym o opinie ponieważ nie wiem z jakiej firmy wybrać. Zastanawiam się nad trzema firmami: Swimer, Fortis, Kingspan,
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj