Skocz do zawartości

Zdjęcie

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią)

243 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 październik 2012 - 19:47

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) z tego co sie w Bednarach orientowałem to one cenowo podobnie wychodza??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Dzisiaj, 02:39
  •  

#22 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 20:43

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Można zrobić zbiornik w postaci zagłębienia w ziemi , taki staw głębokości 1-2m wyłożony specjalną podwójną membraną, musi być wyposażony w system sygnalizacji antywyciekowej,
musi być szczelny przykryty od góry.
Jak się staracie o budowę nowego to róbcie według nowych przepisów bo WIOŚ nie da wam spokoju. Istniejące od nowego roku muszą być przykryte.
Radzę się zastanowić nad sposobem przykrycia ponieważ membrana, folia musi być odpowiedniej grubości, jeżeli kupicie tanią folię to po 3 latach się podrze pod wpływem wiatru, deszczu, słońca i śniegu.
Jeżeli potrzebujecie porady to piszcie na priv trochę się znam na tych rzeczach.
Teraz coraz bardziej rygorystyczne będą kontrole środowiskowe a że brakuje kasy w rządzie to będą kary

#23 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 12:55

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Przykrycia zbiorników w formie płytek/sześcianów idealne na wiele lat. Budowa zbiorników, projektowanie, uzgodnienia z WIOŚ itp

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 21:57

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) http://allegro.pl/sh...acf77d00be2ff62 co powiecie o tym systemie? Żelbetonowe faktycznie drogie prawie 200 tys za taką pojemność

#25 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 23:09

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Też patrzyłem na ten zbiornik ale chyba bym nie zaryzykował metalowego. Nie wiadomo w jakim stanie a wystarczy mały odprysk farby, kilka lat i będzie dziura.

#26 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 23:20

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) To się zaspawa. a koszt połowę nowego. Bo trzeba i tak zrobić płytę pod nim betonową. Ciekaw jestem czy zamiast 3 blach na wysokość można zrobić 4, wtedy byłaby mniejsza średnica a pojemność by się nie zmieniła.

#27 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 09:54

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Zaspawa??? Zyczę powodzenia w spawaniu czegoś takiego. Nawet nie wiadomo jakiej grubości jest tam blacha.

Edit
Powiem ci tak. Kolega teraz budował zbiornik samemu. Średnica 18m. Najpierw wykopał fundament na 4 m głębokości po obwodzie koła, postawił dodatkowo szalunki na metr nad ziemią, następnie zalał go betonem z gruchy, potem wybrał ziemie ze środka. I cały koszt takiego zbiornika łącznie z dachem wyniósł go chyba 70 tyś zł

Edytowany przez lukaczmarek, 29 grudzień 2012 - 09:59.

#28 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 10:40

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Jak nie miał wody gruntowej to mógł kopać tak głęboko. Sam beton dawał bez zbrojenia? Jakoś nie widzę fundamentu ok 30cm szerokości wykopanego na 4m głęboko. Pozatym jeśli już zrobimy płytę betonową pod ten metalowy zbiornik to zawsze będzie można go rozebrać i zrobić beton w miejscu ścian metalowych.

Pozatym po co wydawać 200 tys jak można tylko 70 tys. Znalazłem jeszcze z prefabrykatów zbiorniki (kryty betonem) ale nie wiem czy ofertę przyślą.

#29 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 17:28

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Gadałem z nim tylko chwile i nie dopytywałem sie o wszystkie szczegóły ale to zbrojenie własnie też mnie zastanowiło. Musze kiedyś do niego podjechać i zobaczyć jak to dokładnie wyglada.

Jak ci absolutnie nie bronie kupować tego zbiornika poprostu uważam że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Zauważ jak robi sie nowe metalowe zbiorniki to one w środku mają specjalną membranę żeby ciecz nie miała kontaktu z metalem.

#30 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 17:51

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Ten ma specjalną powłokę na blasze.

Tak się tylko zastanawiam czy idzie go zmiejszyć na średnicy jak pisałem wcześniej, za mała działka by taki duży postawić.

A jak to wygląda od technicznej strony?. Mam np wiatę na 90 opasów na ruszcie, ze zbiornikiem pod rusztami o pojemności ok 150-200m3, to muszę na bierząco przepompowywać czy dopiero jak się zapełni? czy lepiej nie robić pod rusztami zbiornika tylko kaskadę i mały zbiornik o poj ok 30m3 i przepompowywać do dużego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 19:06

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Przede wszystkim zbiornik musisz zadaszyć bo bez tego nie dostaniesz pozwolenia na budowę.
Na bieżąco nie da się przepompowywać. Czekasz aż się zapełni, potem mieszasz i przepompowujesz. bez mieszania raczej się nie da.
Ta kaskada jak to wygląda? bo jeśli myślisz ze zrobisz tylko schodki i będzie samo spływało to się mylisz.

#32 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 19:15

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Samo by spływało do tego zbiornika np 30m3, a z niego bym pompował do dużego. Wiem że trzeba zadaszyć. Tylko nie wiem po co jak i tak jest wentylacja.

#33 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 11:23

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Nie mam doświadczenia z gnojowicą od krów ale u świń nie ma szans żeby spłynęło coś samo.

#34 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:26

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) http://basen-pol.pl/...rniki_betonowe/ znalazłem taką firmę wczoraj, robią prefabrykowane łukowe i się składa, ale zaciekawiła mnie oferta ich prostokątnych zbiorników, ciekaw jestem czy szło by je ułożyć tak żeby nam powstał kanał pod rusztami, chyba że taniej i tak wyjdzie robić samemu, czyli szalunki i zbrojenie i zalać betonem z gruszki.

#35 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 13:46

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Zawsze taniej wyjdzie robić samemu. Możesz robić tez z bloczków betonowych.

#36 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 14:03

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Ale samemu to trzeba i posadzkę zrobić potem szalować mury, ewentualnie murować. Pozatym pod rusztami zrobię max 2-2,5m zbiornik więc zapokoi tylko w 40% zapotrzebowanie przy 80-90 sztukach. Liczyłem pojemność na sztukę ok 11m3 na pół roku tak jak podają.

Zbieram oferty i coś pomyślę czy się opłaca zainwestować.

Ktoś wie ile kosztuje metr sześcienny betonu hydrotechniczny nie pijący wody?

#37 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 14:24

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) a ile kosztują te gotowe elementy?

#38 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 14:28

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Narazie nie wiem, czekam na oferty.

Znalazłem na allegro siatkę zbrojeniową z drutu fi 12, cena ok 450 zł brutto za ok 10m2.

#39 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 30 grudzień 2012 - 17:43

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) ja tez musze postawic zbiornik na gnojowice wiosna mam warunki zabudowy ale nie mam pozwolenia bo nie mam projektu itez zastanawiam sie jaki wybrac czy metalowy z membrana czy betonowy jak betonowy to tylko z firmy prekon z jastrowia maja bardzo dobre formy i beton b 45 ja leje tylko plyte denna oni przywoza i stawiaja w zadne szalunki i zbrojenie i lanie z gruszki mnie nie interesuje bo nie bedzie jakosci i jak to by wygladalo i mam nadzieje ze postawie zbiornik bez przykrycai bo w warunkach zabudowy mam bez i powyzej 200 m w styczniu musze cos wybrac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 22:24

zbiornik ba gnojowica 1000000l (staw wyłożony filią) Jak masz kase to mozesz i ze złota sobie postawić a jak ktoś chce zrobić tanim kosztem to też się da i jakość będzie taka sama.