Karol12

[Ursus C-330] Zalety i wady!

Polecane posty

balcerek1    92

To jak masz wyrównać tylko pole i wymieszać nawóz to po co ci agregat.Ja na swoich ziemiach jak mam nawet pod siew uprawiać to muszę agregat zagłębić bo jak nie to tylko pacyny we wałkach latają. :D A co do c 330 i c 330 M jest taka różnica ze jest M-ka szybsza o zwykłej 30 ale i za to słabsza. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Weźcie sobie zerknijcie najpierw na fotkę tego agregatu! Też myślałem że 2,7 m nie możliwe ale to jest aby 16 łap rozstawione na tą szerokość. Nic strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@romek6340

Chociaż jeden przytomny i czytający od początku do końca. Dziękuję za Twoją uwagę

 

@balcerek1

Używam go bo wchodzi głębiej niż brona i właśnie lepiej pacyny rozwala (no i wał trochę ubije ziemię), brona tak pola nie wyrówna. Choć bron trójek też używam do takich prac ale to na glebach VI klasy bo to piaski i szkoda przesuszać agregatem dodatkowo. No i przede wszystkim - perz. Żadna brona nie 'starga' tak jego korzeni jak redlice w agregacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Panowie, może to nie odpowiedni dzial i czas. Ale wiecie ile musi miec mm tarcza sprzęgła 1 i 2 stopnia w ursusie 328? z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteraszek    0

W moim przypadku największą wadą c-330 jest jej mały rozmiar, a mianowicie ilość miejsca dla kierowcy. Mam 190 cm wzrostu i kolanami obejmuję tablicę ze wskaźnikami. Po pracy w cięższym terenie mam bardzo poobijane kolana. Chciałem zmienić siedzisko na wyższe ( a nawet to zrobiłem na chwilę) lecz ojciec sporo niższy miał problemy z dostaniem do pedałów. Póki traktor jest jego nie mogę myśleć o takiej przeróbce:(. Ogólnie do niego należy gospodara ale sporo pomagam i przygotowuję się do przejęcia:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Piteraszek "przełóż" deskę na druga stronę kierownicy o niebo więcej miejsca lepiej się wsiada itp


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteraszek    0

Piteraszek "przełóż" deskę na druga stronę kierownicy o niebo więcej miejsca lepiej się wsiada itp

 

Jak to przełożyć deskę na drugą stronę kierownicy? Cały ten panel umieścić na masce? Chyba żeby przyciąć maskę i deskę umieścić na baku. Jest to chyba wykonalne tylko będą potrzebne dłuższe kabelki. A no i co z odpalaniem bo przełącznik jest pod deską?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

albo stacyjką od MF-a czy jakaś inną


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sherlock    0

Wg mnie zaletą c-330 jest jej rozmiar jest mała wszędzie ci wjedzie, nalejesz parę kropel i tak ci nic nie spali, dobry traktor na gospodarstwa tak z 10ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiddenly    0

heh wczoraj miałem miłą niespodziankę z moim c330 stał w stodole ponad pół roku nie uzywany i odpalił na strzała chyba jak najbardziej jest to zaleta ;)

Edytowano przez Hiddenly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Plus:

-mało pali

-idealny rozruch w zime chociaż jest chłodzony cieczą

-dwustopniowe sprzęgło

- sześć biegi. polowe i drogowe

-łatwy dostęp do oryginalnych części jak i zamienników lub podróbek.

- mocny w uciągu chociaż ma 30koni mechanicznych.

- zaczep polowy, ale 328 tego nie miały co jest w minusem

z minusów to brak tyle że brakuje mu szczelnej kabinki takiej jak w t25 no i paru czujników np: ilości paliwa w zbiorniku takie jak ma t25

Edytowano przez dominik55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Kontrolka ładowania jest w każdej 30tce, nie wiem co miałoby tam być więcej w tym aspekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Wiesz nie jestem do końca pewny ale w t25 jest amperomierz na desce rozdzielczej. Wiem że w 30'stce jest kontrolka ładowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Plus:

(...)

-idealny rozruch w zime chociaż jest chłodzony cieczą

- sześć biegi. polowe i drogowe

 

Z tym bym się nie zgodził rozruch zimą nie jest zbyt miły. Skrzynia natomiast jest solidna fakt ale całość psuje brak biegu 4 i 1/2 B)


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Pisałeś o czujniku dlatego zwróciłem Ci uwagę.Jak na mój gust to wystarczający bajer jak do takiego ciągnika, bo tu nie ma zbyt wielu odbiorników prądu żebyś nie naładował akumulatorów w czasie jazdy

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob_1972    1

Tak sie zastanawiam, czy nazwa "ciapek" nie powstała jeszcze w fabryce na testach uciągowych. Moim zdaniem, wada to niedociążenie przedniej osi. Czyli troche nie równe wyważenie ciągnika. Na tle T25 wypada pod tym względem słabo, rusek nie jest co prawda mocniejszy, ale lepiej wyważony i nie stawia ciapka. A jak rusek bedzie tylnymi kołami grzebał, to i ciapek prawdopodobnie zagrzebie (jak nie podniesie przodu do góry). Zastanawiam się czy chłodzenie wodą to bardziej zaleta, czy wada?. Wadą jest też cena, jak na takiego ciapa, to 15 patoli troche za dużo, a niekiedy i więcej, po 17, a i 20 widziałem. To 60-tke by za to można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cash8791    3

największy plus jest taki że w razie awarii części kupisz w " kiosku ruchu " tzn wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nazwa "ciapek" jest raczej związana z pracą silnika i dźwiękiem jaki ten wydaje przy swoich dwóch tłokach. Co do obciążenia przedniej osi - wystarczy mieć obciążniki i po problemie, na M-ce mam założone dwa, na 28 ani jednego - różnica jak dzień i noc. Wladimirec bez swoich obciążników tez by podskakiwał mając coś cięższego z tyłu. Z resztą nigdy się nie spotkałem z sytuacją, by kopiąc tylnymi kołami podnosiło przód w 30tce. 60tka a 30tka to dwa różne traktory, ciapek nadaje się do wszystkiego w swojej klasie, a 60tki to hałaśliwe niedociągnięcie Ursusa, którego co mądrzejszy się pozbywa. Juz wielokrotnie spotkałem się z opinią doświadczonych traktorzystów, że jedyne co Ursusowi wyszło to ciapek i 80tka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Nie chcę zakładać nowego tematu to tu się podepnę :P

Widzieliście już to http://www.agrofoto.pl/TopTechnika/Odpicujemy-Ci-Ursusa---zgloszenia-do-9-stycznia.html

Ktoś już może wysyłał coś do nich hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Koledzy a możecie mi doradzić ile wołać za ursusa c-330 z turem z 1984r. w bardzo dobrym stanie, nic nie trzeba do niego dokładać. Pytam bo chcę się zorientować ile bym za takiego wzioł. Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj