Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze światłami Mtz

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sampol222

sampol222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 październik 2011 - 17:32

Problem ze światłami Mtz Witam posiadam MTZ 82 rok 1996 i mam problem z elektryką mianowicie jak włączę światła mijania , halogeny robocze przednie i tylne to przy pełnych obrotach silnika światła nie świecą pełnym światłem a wskaźnik lądowania spada do zera tzn wskazówka prawie leży na tej igiełce. chce założyć nowe halogeny robocze do przodu 2 lampy robocze z podwójnymi żarówkami H3 12V55W oraz do tyłu 4 lampy robocze z pojedynczymi żarówkami H3 12V55W . i tu pojawia się mój problem co zrobić jak włączę światła mijania oraz halogeny przednie oraz tylne żeby świeciły wszystkie lampy pełnym światłem na wolnych jak i na pełnych obrotach silnika. proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze światłami Mtz Dzisiaj, 22:13
  •  

#2 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 20 październik 2011 - 17:52

Problem ze światłami Mtz wiesz może masz nie naładowany akumulator albo przewody nają za mały przekrój lub akumulator jest zużyty i nie może pociągnąć takiego obciżenia sprawdz akumulator

wiesz jak chcesz założyć tyle lamp to pogadaj z elektrykiem czy ci instalacja wytrzyma

#3 Share sampol222

sampol222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 październik 2011 - 18:07

Problem ze światłami Mtz akumulatory mam roczne i są w bardzo dobry stanie. A czy alternator wytworzy tyle prądu? Bez elektryka to i tak się nie obędzie

#4 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 20 październik 2011 - 18:15

Problem ze światłami Mtz Jeśli alternator jest sprawny to powinien wytworzyć prądu na tyle lamp. Ja bym sprawdził czy nie masz za cienkich przewodów lub połączeń w złym stanie albo za wielu połączeń na skrętkę i taśmę. Sprawdzić możesz też napięcie ładowania powinno być ok 14.4V jęśli jest dużo mniej to napraw alternator.

#5 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 20 październik 2011 - 19:56

Problem ze światłami Mtz kolego jeżeli chcesz aby lepiej ładował przestaw alternator z pozycji "lato" na "zima" tam taka śrubka to wkręcania na płaski śrubokręt będzie wkręć ją do oporu a ładowanie się poprawi, niby jest to na zime żeby lepiej ładował ale ja kiedyś się pobawiłem wiosną i przestawiłem i nic niepokojącego się nie dzieje pozdrawiam ;)
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#6 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 23 październik 2011 - 21:52

Problem ze światłami Mtz Niestety ten alternator oddaje zbyt mało prądu szczególnie przy małych obrotach żeby zasilić taki zestaw, ja najczęściej przy tego typu tuningu montuje alternator 90A z opla nowy(300zł) bądź używany,u tokarza trzeba dorobić kółko pasowe i trochę kombinacji przy montażu, i prowadzę od niego dodatkowy kabel do ładowania i zasilania dodatkowych odbiorników. Gwarantuje zero spadków napięcia :rolleyes:

#7 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 28 październik 2011 - 18:52

Problem ze światłami Mtz Witam mam pytanie do wszystkich forumowiczów, ponieważ jak wiecie Mtz z 80 roczników maja już swoje lata i przednie reflektory słabo świecą. I nie wiem czy zmienić je na nowe czy lepiej może założyć jakieś lampy drogowe, czy jakieś halogeny dalekosiężne????

#8 Share leszcz8

leszcz8

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 156 postów

Napisany 28 październik 2011 - 19:28

Problem ze światłami Mtz Załóż nowe lampy .
Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

#9 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 28 październik 2011 - 19:43

Problem ze światłami Mtz Jak chcesz nim na przegląd jechac i przejść to nie masz wyjścia lampy muszą być oryginalne lub z atestem że mogą być stosowane w takim przeznaczeniu A jeśli ci nie zależy to zakładaj co chcesz byle jakoś świeciło i ew innych nie oślepiało

#10 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 28 październik 2011 - 21:15

Problem ze światłami Mtz Właśnie chce coś dołożyć teraz do lamp roboczych i żeby mi to ładnie w polu oświetlało. Tylko cały czas nie wiem co wybrać bo jedno i drugie jest tej samej cenie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 październik 2011 - 23:15

Problem ze światłami Mtz Masz założone lampy robocze, czy o fabrycznych reflektorach tak piszesz? Moim zdaniem załóż normalne reflektory i dołóż lampy robocze przy kabinie, takie z wesemu http://sklep.wesem.pl/5/lampy_robocze
a tu masz elementy optyczne do reflektorów
http://sklep.wesem.p...ektory_przednie

Edytowany przez zorzyk2, 28 październik 2011 - 23:19.

#12 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 29 październik 2011 - 14:30

Problem ze światłami Mtz Lampy robocze sam sobie dołożyłem na kabinie nad szyba. Tylko nie mogę (jak już pisałem) zdecydować się na to czy założyć do góry na kabinie jakieś halogeny dalekosiężne czy poprostu zmienić te oryginalne lampy na nowe, bo nie wiek z których lamp będzie lepszy efekt???

#13 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 31 październik 2011 - 01:49

Problem ze światłami Mtz Troche dziwnie piszesz... Jeśli Ci słabo świecą, a sreberko jest jeszcze dobre, to wstaw żarówki H4 i bedzie dobrze, a jesli cos słabo świeci, to może tez być efekt zużytej instalacji. Kable i złącza stawiaja opór, grzeja sie przy tym bardzo, a do lamp, to juz mało prądu dochodzi...

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 31 październik 2011 - 09:54

Problem ze światłami Mtz Ja kiedyś w golfie jedną lampę zbiłem. Kupiłem nową jedną bo druga byla super. Po założeniu zobaczyłem różnicę. Szybko kupiłem drugą.Jak lampy mają ponad 10 lat to zmieniaj. Nic nie patrz że niby odblask jest dobry. Możesz jeszcze założyć przekaźniki przy lampach.

#15 Share mrmtz82

mrmtz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 31 październik 2011 - 17:22

Problem ze światłami Mtz Dzięki za pomoc. Zrobię jak mówicie założę nowe lampy takie jak przy c-330 i mam nadzieje ze uzyskam efekt jaki chce.... A w przyszłość może założę jeszcze dodatkowo halogeny dalekosiężne...

#16 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 20:41

Problem ze światłami Mtz Jak masz na kabinie robocze to załóż nowe reflektory te mijania/ drogowe i na kabine dołóż dalekosiężne ja tak mam i jest super efekt.

#17 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 20:51

Problem ze światłami Mtz Popieram post wyżej właśnie też mam taki alternator zamontowany od VW passata 90A powinien dawać i na mój zestaw 6x55W jest wystarczający

#18 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 11:48

Problem ze światłami Mtz ja przerobiłem instalację na przekaźniki u swojego mtz bo już nic nie było widać różnica jest olbrzymia bez wymiany lamp. Ze względu na wiek instalacji lampy nie dostawały tyle prądu ile powinny. Sprawdź napięcie na lampie bo możesz niepotrzebnie wydać pieniądze na nowe lampy a poprawy praktycznie nie zobaczysz

#19 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 17 luty 2013 - 14:07

Problem ze światłami Mtz Niedawno kupiłem mtz 82 z 90 r. Powiedzcie mi proszę jak się włacza długie światła. Mam założone halogeny ale czy do przeglądu zastępują one normalne światła długie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 17 luty 2013 - 14:20

Problem ze światłami Mtz W nowych włacza sie włacznikiem od kierunkowskazów na dół .

Dodaj odpowiedź