Skocz do zawartości

Zdjęcie

Końcówki do rsm

101 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 styczeń 2009 - 17:40

Końcówki do rsm A co sądzicie o końcówkach 3 i 5 otworowych. Czy jakość zabiegu jest gorsza czy może służą do specyficznych upraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Końcówki do rsm Dzisiaj, 17:08
  •  

#22 Share Jurekmtz

Jurekmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:17

Końcówki do rsm Jak założę sam kołpak do opryskiwacza to można już nim rozlewa RSM . Np takie http://allegro.pl/ko...2000908341.html

#23 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 06 styczeń 2012 - 20:43

Końcówki do rsm Kolego te tanie kołpaki są o kant d..y rozbić,otwory są za małe a na dodatek w otworach pozostawały farfocle z wiercenia otworów,(same kołpaki nie wystarczą potrzebne kryzy blaszka z dziurką )to skutkuje tym że RSM się pieni a to powoduje poparzenie roślin,sam tego doświadczyłem mimo poprawienia otworów i usunięciu tych paprochów dalej to nie to,zamówiłem kołpaki od Krukowiaka,precyzja wykonania bardzo dobra, mam do odsprzedania 30szt tych tanich,może komuś posłużą jako ozdoby choinkowe. To kołpaki 7 otworów TEE JET w rozmiarze RAU . A może takie http://www.agrofoto....81_957_7144.jpg
[/size]Dodany obrazek

Edytowany przez S-Piotr, 06 styczeń 2012 - 21:05.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share ALBUZ

ALBUZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 10:28

Końcówki do rsm Dostępne są również rozpylacze do RSM 6-otworowe ze strumieniami skierowanymi pionowo w dół. Eleminuje to efekt samoorysku ( wylewania RSM ma belkę polową ), energia cieczy jest większa i RSM szybciej dociera do gleby.
http://allegro.pl/sh...item=2042304798

#25 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 21:10

Końcówki do rsm Kołpak do rsm-u musi robić duże krople z małą energią czyli duża komora za kryzą duże dokładne otwory i tylny wypływ co minimalizuje poparzenie roślin. Tak jak u TEE JET. Pionowy wypływ tylko przy belkach gdzie producent opryskiwacza zapomniał o rsmie można wtedy przedłużki ale rosną koszty. Polski producent z Nowego Dworu Gdańskiego STABEN takie robi i nie są drogie. Mają swoją stronę na www. O innych producentach nie piszę bo S-Pitr dobrze to określił. Co z tego że o kilka złotych tańsze to odczują rośliny.

#26 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 22:37

Końcówki do rsm To powinno wyglądać tak jak na zdjęciu Dodany obrazek
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.

#27 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 17 luty 2012 - 12:15

Końcówki do rsm Czytaj jak w opisie http://www.agrofoto....lpaki-do-rsm-u/ .

#28 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 07 marzec 2012 - 22:03

Końcówki do rsm Ja u siebie 4 sezon stosuję tanie, ale dla mnie wystarczające kołpaki z Firmy Agroplast. Mimo niskiej ceny nie narzekam na jakość i nie zauważyłem ani pienienia się nawozu ani poparzenia roślin. Mam też od nich całe głowice 3-pozycyjne. Też nie są rewelacyjne (pękają przy silnym uderzeniu) ale poza tym ok. Nie ciekną, lekko się obracają. Dla osób mniej wymagających albo z cieńszym portfelem mogę ze swojej strony polecić:)
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#29 Share jacentus

jacentus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 22:06

Końcówki do rsm Ja też kupiłem tanie kołpaki i gdy na próbę nalałem wody i włączyłem, to niektóre leją ładnymi strumieniami, a w innych są dwa, trzy strumienie a z pozostałych otworów leci taki "wodospad" ;[
Nie wiem czy rozlewając rsm w ten sposób nie poparzę roślin.

#30 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 07:42

Końcówki do rsm moze cos zle zalozyles

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 14:01

Końcówki do rsm koledzy pomocy! Jak kupiłem opryskiwacz biardzkiego dostałem w standardzie końcówki RSM 5 otworowe i dziś je próbowałem to jest masakra! mam identyczne objawy jak kolega jacentus. Jakie końcówki kupić najlepiej? w gre wchodzą tylko 7 otworowe ale jakiej firmy i ile to bedzie kosztowało?

#32 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 14:27

Końcówki do rsm stabena sa dobre

#33 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 16:51

Końcówki do rsm Postaw na Krukowiaka jak masz już kryzy to kup tylko kołpaki z uszczelkami za 9,50 zł plus koszt wysyłki 19zł.

#34 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 17:34

Końcówki do rsm ja miałem od krukowiaka ,były razem z opryskiwaczem jak kupiłem go ale kupiłem teraz stabena i czy jest lepszy efekt zobaczymy w żniwa ale na pewno lepiej wyglądają od tych co miałem tzn otwory ładne i rozmieszczenie lepsze od tych starych.jak sie stabeny nie sprawdzą to wtedy kupie teejety

#35 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 19:09

Końcówki do rsm dzwoniłem do stabena i koszt jednej końcówki to niecałe 10zł 7 otworowe ale dzwoniłem juz dosyć poźno i kazał mi człowiek zadzwonić jutro bo zamykali firme, kazał sie zastanowić na jakim systemie chce końcówki (teejet, rau, hardi) co wybrać? co jest najlepsze?

#36 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 19:18

Końcówki do rsm Ty nie masz się zastanawiać tylko musisz się określić jakie masz wyjście chodzi tu o średnicę jaki ma być kołpak

#37 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 19:37

Końcówki do rsm ale ja mu powiedziałem ze 17mm wiec mnie to zastanowiło troche. Sorki ale ja dopiero pierwszy raz bede stosował rsm i wszystkiego nie wiem dokładnie :unsure: a kto pyta nie błądzi :)
dodają mi w tym kryzy (0.8 ;1; 1.2; 1,5) Zobaczymy co to przyjdzie w poniedziałek :P

#38 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:36

Końcówki do rsm http://bott.com.pl/a...ołpaki v2_q.pdf

tutaj masz jak określić rozmiar kołpaków

#39 Share jacentus

jacentus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:36

Końcówki do rsm Do mojego szajsu firmy biardzki trudno było cokolwiek dopasować. W sklepie gdy pokazałem głowicę, usłyszałem: biardzki? No to ma pan problem.
Te oryginalne palce lały ładnymi strumieniami, ale skrajne strumienie sikały po belce, no i kwestia dawkowania - nie można założyć kryzy. No i draństwo łamie się przy składaniu opryskiwacza.
Kupiłem siedmiootworowe kołpaki i musiałem lekko pilnikiem spiłowywać te dwa małe "ustrojstwa" do mocowania, bo nie można było przekręcić kołpaka.
Gdy zadzwoniłem do producenta i spytałem z jakim systemem (Rau, teejet itp.) są kompatybilne ich opryskiwacze facet zbaraniał i powiedział, że nie rozumie o co mi chodzi.
Wniosek jest taki, że lepiej kupić używany markowy sprzęt niż "wynalazek", do którego nic nie pasuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 22:52

Końcówki do rsm ooo cholera;/ ja mam te same głowice ale mi sie wydaje ze z teejetem grają bo moj znajomy ma takie same głowice i rok temu kupował właśnie dysze i kołpaki teejeta i grało wszystko..

ooo cholera;/ ja mam te same głowice ale mi sie wydaje ze z teejetem grają bo moj znajomy ma takie same głowice i rok temu kupował właśnie dysze i kołpaki teejeta i grało wszystko..

Dodaj odpowiedź