tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Audi213    143

Witam. Mam dylemat czy na pierwszą dawkę nawozu podać sulfan 200kg/h a za 2 tyg. saletrosan 150kg/h czy dać tylko saletrosan w dwóch dawkach, czy jest jeszcze jakieś inne, lepsze wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja spróbuję w poniedziałek/wtorek wjechać z saletrosanem miałem dzisiaj ale poczekam jutro do 16'C także trochę powinno przeschnąć i lecimy. Lubelskie gmina Wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Próba wejscia w pole gumak sie topi ..... oj ciezko ciezko bedzie rozsiac N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Kujawsko-pomorskie powiat chełmno posiane 260kg/ha saletry ZAK i 100kg/ha kizerytu.Zostało jeszcze 200kg/ha vikinga i pierwsza dawka będzie rozsiana.Koleiny tylko w dwóch miejscach po 100 metrów tak na 20 cm reszta bez wielkich zagłębień.

Oby w poniedziałek się udało skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

12 kg nadwyżki azotu jest powodem aby drugi przejazd robić ;) ?Być może lepiej na tym wyjdzie bo jak na razie małe szanse są na wjechanie w pole w najbliższych dniach przynajmniej u mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    834

Ja dzisiaj ruszyłem nie śmiało w Rzepak, dwie działki poszły całkiem spoko, delikatne koleiny na pagorkach (!), a w nizinach bez kolein, pojechałem na następną działkę, poprzeczka spoko, próba wyjazdu pod górke i zonk, koleiny jak cholera a między ścieżkami jeszcze gorzej.. Na szczęście udało się wycofać , może w poniedziałek następne podejście? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Mnie dzisiaj udało się rozsiać kizeryt 50/25 w dawce 100kg/ha dwie koleiny ale wybrnąłem bez blokady :P  Próba rozsiania saletry po niedzieli.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musso    0

Ja nie wiem kiedy wiade mokro ze wejść nie można butami ziemia aż się swieci.Na pierwszą dawkę 300kg saletrosanu zaraz po nim 200kg saletra i trzecia dawka 200kg mocznik

Edytowano przez musso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Dawki powyżej 100 kg N się dzieli ale kto zabroni bogatemu  ;)

 

a gdzie tak pisze, że się dzieli w ten sposób? Niektórzy stosują i po 130kg N a nawet i więcej lub nawet 2 dawki w ten sam dzień np Saletrosan i zaraz saletra.

Mam gleby dosyć ciężkie z podłożem gliniastym i czasami lekkie górki więc o straty azotu się nie obawiam tym bardziej że jest w tym tylko 30kgN w formie saletrzanej, pozostałe w amonowej i rzepak będzie sobie stopniowo pobierał azot.

 

Za 2-3 tygodnie pozostałe 300kg ale już saletry amonowej 34 jeśli warunki pozwolą i temperatury będą w miare wysokie.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

dziś rozlane 250l rsm 32% oby odbił, bo marnie to wyglada :( Mam nadzieje, ze mój pierwszy raz z rzepakiem będzie udany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja nie wiem kiedy wiade mokro ze wejść nie można butami ziemia aż się swieci.Na pierwszą dawkę 300kg saletrosanu zaraz po nim 200kg saletra i trzecia dawka 200kg mocznik

Pierwsza dawka 350-400 saletrosanu druga 300 saletry lub 200 mocznika. Trzecia dawka to pomyłka w rzepaku chyba że widzi Ci się jeździć co tydzien półtora z nawozem co nie ma kompletnego uzasadnienia chyba że się spodziewasz ulewnych deszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam województwo pomorskie okolice Tczewa. Jak tam śmiejecie już??? U mnie na 1 raz ma iść 250 saletrosanu. Próba wjazdu będzie w poniedzialek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

wysiane 350 saletrosanu + 150 saletry, raps ktory udało się podsiać wcześniej dużo podskoczył w porównaniu z tym ktorego nie udało się podsiać! teraz tylko ciepła i zieleni będzie przybywać z dnia na dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musso    0

Pierwsza dawka 350-400 saletrosanu druga 300 saletry lub 200 mocznika. Trzecia dawka to pomyłka w rzepaku chyba że widzi Ci się jeździć co tydzien półtora z nawozem co nie ma kompletnego uzasadnienia chyba że się spodziewasz ulewnych deszczy.

Pierwsza dawka 350-400 saletrosanu druga 300 saletry lub 200 mocznika. Trzecia dawka to pomyłka w rzepaku chyba że widzi Ci się jeździć co tydzien półtora z nawozem co nie ma kompletnego uzasadnienia chyba że się spodziewasz ulewnych deszczy.

Pierwsza dawka 350-400 saletrosanu druga 300 saletry lub 200 mocznika. Trzecia dawka to pomyłka w rzepaku chyba że widzi Ci się jeździć co tydzien półtora z nawozem co nie ma kompletnego uzasadnienia chyba że się spodziewasz ulewnych deszczy.

Knoro93 możliwe ja nie mówię że źle doradzasz,dzieki.Sieje rzepak 3 rok będzie i tak mnie doradcy prowdzili i tak się tego trzymam,możliwe że spróbuję twojej metody jak już ogarne o co chodzi w prowadzeniu rzepaku.Przez ostanie 2 lata co zacząlem siac rzepak i nawozić tak jak wyrzej napisałem plon miałem powyżej 4 ton na ziemiach co rzepak nie rósł przynajmniej 30 lat tylko zboze po zbożu,uważam że wynik przyzwoity. Pozdr.

Edytowano przez musso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Twoje nawożenia azotowe to 81 + 64 + 92 = 237 N plus nawożenie podejrzewam na jesień. Według mnie to lekka przesada skoro uzyskujesz plon 4 tony.Takie nawożenie to na min 5 ton. Nie wiem w jakich terminach aplikujesz te nawozy ale późne podanie mocznika przyczynia się do powtórnego kwitnięcia rzepaku tj. rzepak z racji tego że ma dużo papu puszcza dodatkowe pędy boczne i kwitnie dwa razy co podnosi wilgotnosc ziarna i utrudnia zbiór. Twój rzepak Twój wybór. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Koledzy wyżej ktoś jest w stanie mi pomóc ( pytanie u góry)?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Audi co tu kombinować teraz saletrosan a za 2-3 tygodnie saletra, wersja budżetowa 200 kg saletrosanu i 200 kg saletry  wersja lux 300 kg saletrosanu i 300 kg saletry.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Napisz coś więcej, jaka klasa i w jaki plon celujesz. Ja na pierwszy rzut daję w tym roku 400kg sulfanu, a potem się zobaczy. Albo RSM albo saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Wczoraj rozsiane 250 yara can + 100kg kizeryt + 50 kg Korn kali.
Jedna wtopa tylko ale bez linki sie nie obyło. Po za tym ok. Za 2 tygodnie RSM ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

U mnie w okolicy od piątku do dzisiaj chyba juz wszyscy, łącznie z obszarowcami, będą po pierwszej dawce N zarówno w rzepaku, jak i w zbożach. Nikt sie nie topi, koleiny na polach widać sporadycznie... Rzadko kiedy można trafić na takie dobre warunki, jak w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymileszyk    2

Siemka na rzepak poszła Yara Bela Sulfun 250/ha plus 150/ha saletrosan w sumie 70% ogólnej dawki na ten rok
Aktualny stan uprawy

post-192696-0-44106600-1488723314_thumb.jpg

post-192696-0-11814100-1488723374_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj