Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#8941 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 12:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ogólnokrajowa lista da szanse tym rolnikom co są na końcu listy.
Często to są jednostki posiadające duże ESU, uprawy specjalistyczne itp. Ocenione przez punktacje słabo, bo ona premiuje określone ESU a nie najwyższe.
Oczywiście większość wniosków to są tacy jak pisze vicia1223.
W moim świętokrzyskim przejdzie garstka ludzi, końcówka listy to małe ESU,ledwie przekraczające 4 ESU, nie uznane GVA lub kantowanie we wniosku ( nie uznanie upraw dających wysokie ESU ).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 23:10
  •  

#8942 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 14:24

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja w kuj-pom z nieco ponad 16 esu i wzrostem gva mam pozycję około 2000, z tym że znajomy z 84 esu jest 50 pozycji niżej, więc ciężko wskazać wg jakiej kolejności ktoś tę listę ułożył

#8943 Share arturwloszczowa

arturwloszczowa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 14:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych w świętokrzyskim zielona lista się zamyka na trochę ponad 10 esu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8944 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 18:31

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nie zapominałbym też o Wielkopolsce która też powinna być włączona do listy krajowej w końcu jak była dodatkowa kasa to uzupełniali listę z 2009 roku więc tym razem również nie powinni być wyłączeni z tego... Pozdrawiam

#8945 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 19:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a nie mówili w agrobiznesie kiedy tą liste opublikują?

#8946 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 czerwiec 2012 - 21:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mi na mazowieckim brakuje około 200 pozycji. Mamy coś kolo 26 esu. Się zastanawiam czy są jakieś szanse aby dostać.
A rodzina ma więcej esu od nas i jest o ponad 700 pozycji niżej. Ni ładu ni składu nie ma ta lista.

#8947 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 21:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Zależy czy ta rodzina jest szczera z Tobą albo Ty z nimi:) hehe.

Napisze ktoś jak tam sytuacja w Podlaskim ? Jakie ESU , jaka pozycja??
wschodni koniec mazowsza.

#8948 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 czerwiec 2012 - 22:12

Mi na mazowieckim brakuje około 200 pozycji. Mamy coś kolo 26 esu. Się zastanawiam czy są jakieś szanse aby dostać.
A rodzina ma więcej esu od nas i jest o ponad 700 pozycji niżej. Ni ładu ni składu nie ma ta lista.

gdybyś znał zasady punktacji to byś wiedział że ma skład i ład ta lista...
vicia
nic ci nie da ta informacja bo u nas punktowana jest kwota mleczna a nie ESU,ale jedno jest pewne że podlaska lista ma mocne gospodarstwa z dobrym esu.

Edytowany przez kozulek2, 12 czerwiec 2012 - 22:13.

#8949 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 12 czerwiec 2012 - 23:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wczoraj rano tel z agencji, o 16 kontrola maszynek 20min podpisanie paru protokołów i juz czekamy na kasę, po jakim czasie od kontroli dostaliscie kasę?

#8950 Share arturwloszczowa

arturwloszczowa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 07:07

gdybyś znał zasady punktacji to byś wiedział że ma skład i ład ta lista...
vicia
nic ci nie da ta informacja bo u nas punktowana jest kwota mleczna a nie ESU,ale jedno jest pewne że podlaska lista ma mocne gospodarstwa z dobrym esu.

niema innego wyjścia całą pozostałą kase i dodatkową trzeba oddać na podlasie kozulek jest najważnieszy i prosze nie zadawać pytań bo nie wypada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8951 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 13 czerwiec 2012 - 07:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Wczoraj zwrot drugiego etapu :D dodam ze wniosek o płatność złożyłem 30 marca, jedne poprawki,kontrol po 3maja. pozdro i cierpliwości dla oczekujących łatwo nie było i nie obyło się bez problemów ale happy end :rolleyes:

#8952 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 07:53

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ta lista krajowa to jeden wielki pic, i pójdą nie złe przekręty..........czyli jak mam 11 esu i teraz na Dolnym śląsku brakuje mi dosłownie kilka miejsc do zielonej to jak wprowadzą listę krajową to może mi brakować tysiąc albo dwa ... bezsens .....
wiecie jak od strony prawnej to wygląda czy można zmieniać zasady rozdziału pieniędzy podczas trwania programu?

#8953 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 08:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak Ci brakuje kilka miejsc to może jeszcze wskoczysz na zieloną. Jeśli nie to Twoje 11 ESU może się ulokować ze 4 tyś za zieloną.
Kozulek to ciekawe jak wnioski mleczne i nie mleczne uwzględnią na liście karajowej ?? Gówno ich będzie obchodzić wtedy twoja kwota mleczna.
wschodni koniec mazowsza.

#8954 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 10:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Moim okiem, to najpierw wszystkie wnioski mleczne na listę krajową a potem reszta według ESU.
Nic nie trzeba zmieniać, bo obecnie tak było w listach wojewódzkich. Metoda się nie zmieni.
Niektórzy już zapomnieli, ze Bruksela upominała się o nabór dla producentów mleka ( jakieś działanie tylko dla tego sektora ).
Trzeba się cieszyć, że pomyśleli w Ministerstwie Rolnictwa i zrobili "wybieg" w stylu najpierw 2 tyg naboru tylko mleko a potem reszta.
Jakby inaczej było to nikt poza mlecznymi gospodarstwami kasy z MGR nawet by nie ugryzł!! :unsure:
Ja nie mam mleka - dla jasności. :)
Podlasie zabierze pule, bo tam mleko i w wielkościach które premiuje punktacja.
W tym naborze są inne zasady, premiuje się określone gospodarstwa mające określone ESU, kwotę mleczną.
Nie krzyczcie jeden na drugiego, bo ten nabór rządzi się innymi zasadami. Nie jest to jak kiedyś, że złożony wniosek w pierwszych dniach naboru gwarantował dofinansowanie, po pozytywnym rozpatrzeniu.
@ arturwloszczowa - z tym 4ESU to chodziło mi o koniec białej listy. Zielona owszem zamyka się w około 10 ESU.

Edytowany przez Marl, 13 czerwiec 2012 - 10:20.

#8955 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 10:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych kto ma mleko ten ma wysokie esu, nie może być inaczej, premiowana jest jednak ograniczona wielkość ekonomiczna gospodarstw, dlatego uprzywilejowano producentów mleka, niestety z tego co obserwuję zabiegi ochronne odbiją się producentom mleka taką samą czkawką jak producentom buraka cukrowego, czyli będą musieli zejść z produkcji, dlatego teraz stymuluje się ich do inwestycji, aby produkowali tanio i jeszcze co najmniej przez 5 lat, a najgorsza w tym wszystkim jest informacja a raczej dezinformacja szerzona przez MinRol, gdzie żaden komentarz nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistych działaniach a wypowiedzi ministra, jego zastępców i prezesury z ARiMR budzą wyłącznie trudności w interpretacji

#8956 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 11:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ta lista krajowa to kompletna głupota... Jak można zmieniać zasady w trakcie gry? W łódzkim wszyscy są na zielonym a po zmianach napewno tak juz nie będzie...

#8957 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 13:17

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ogólnokrajowa lista ma dotyczyć tych co sa na białej liście. Osoby na "zielonym" mają zagwarantowane fundusze na swój wniosek o ile w trakcie rozpatrywania nie zakwestionuje się ESU, którego zmiana skutkuje spadkiem na liście.

#8958 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 13:23

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Tylko lista krajowa będzie dotyczyć tylko tych na białym polu więc o co ci chodzi @ozon87...? Pozdrawiam

#8959 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 czerwiec 2012 - 13:54

niema innego wyjścia całą pozostałą kase i dodatkową trzeba oddać na podlasie kozulek jest najważnieszy i prosze nie zadawać pytań bo nie wypada

Gdybyś nie był ignorantem i poczytał co nieco skoro złożyłeś wniosek to byś nie pisał głupot...nie ja dziele tą kasę i nic nie da lament...sam się zastanawiam jak połączą mlecznych z niemlecznymi...Dostaniesz taką pozycję na liście na jaką zasługuje Twoje gospodarstwo,nie myślisz chyba że z mniejszym ESU od mojego będziesz przede mną ,Moja sytuacja jest na tyle dobra że jakby nie dzielili to i tak się łapie,więc moje gospodarstwo nie wypiera twego bo i tak jestem przed Tobą.Tak więc daruj te gatke i bierz się do roboty jak chcesz w przyszłości ze mną konkurować .Prawdopodobnie będzie tak jak pisze MARL że wszystkie wnioski mleczne a potem reszta ,bo taki jest priorytet

VICIA a mnie wisi czy kwota czy ESU ,bo mam tyle że tak czy siak to się łapie.Myślisz że co oddam miejsce tobie?

Edytowany przez kozulek2, 13 czerwiec 2012 - 14:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8960 Share arturwloszczowa

arturwloszczowa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 19:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych ja jestem od miesiąca na zielonej więc ten podział nowej kasiorki mnie nie dotyczy a ty kozulek sam lamentujesz jaki to jesteś wielki i nikt nic niechce ci dać ,cierpliwości poczekaj jeszcze ze dwa lata to się załapiesz